Προτείνετε ταινίες

kerasi

Νεοφερμένος

Ο kerasi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
LA CARA OCULTA
Eξαιρετική ταινία! Μη δείτε το τρέιλερ γιατι θα κάνει spoiler.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marlo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Εγώ να δείτε κλάμα. Ευτυχώς την πρώτη φορά το διάβασα στα αγγλικά το βιβλίο και γλίτωσα την απαίσια μετάφραση.
Και η ταινία πραγματικά είναι υπέροχη. Ταίριαξε γάντι το cast και ήταν αρκετά πιστή στο βιβλίο.

καταπληκτική ταινία, αρκετά συγκινητική, και το πιο σημαντικό: θίγει ένα θέμα που απασχολεί την κοινωνία μας και θα την απασχολήσει ακόμα περισσότερο στο μέλλον, τον καρκίνο στην παιδική και εφηβική ηλικία.... το the fault in our stars απλά το λάτρεψα!!!:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
μιλάμε για πολύ κλάμαααα........:cry_x::cry_x::cry_x::cry_x: αν και μπορώ να πω ότι μέχρι την μέση είχα ρίξει απίστευτο γέλιο.... σαν κωμωδία ήταν με αυτά που έλεγε ο Γκας...!:inlove:
το βιβλίο είχα σκοπό να το διαβάσω, αλλά απ'ότι βλέπω θα το ξανασκεφτώ... τόσο χάλια ρε παιδιά;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
καταπληκτική ταινία, αρκετά συγκινητική, και το πιο σημαντικό: θίγει ένα θέμα που απασχολεί την κοινωνία μας και θα την απασχολήσει ακόμα περισσότερο στο μέλλον, τον καρκίνο στην παιδική και εφηβική ηλικία.... το the fault in our stars απλά το λάτρεψα!!!:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
μιλάμε για πολύ κλάμαααα........:cry_x::cry_x::cry_x::cry_x: αν και μπορώ να πω ότι μέχρι την μέση είχα ρίξει απίστευτο γέλιο.... σαν κωμωδία ήταν με αυτά που έλεγε ο Γκας...!:inlove:
το βιβλίο είχα σκοπό να το διαβάσω, αλλά απ'ότι βλέπω θα το ξανασκεφτώ... τόσο χάλια ρε παιδιά;;;
Το βιβλίο για εμένα στα αγγλικά ήταν υπέροχο.Στα ελληνικά όπως προείπα νομίζω έχασε αρκετά...Δεν λέω ότι δεν είναι ωραίο.Εμένα απλά μου κακοφάνηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
spirited away! Η αγαπημενη μου ταινια...αν θελετε να δειτε κατι υπεροχο απλα δειτε την!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Looper (2012)

Μια από τις καλύτερες αν σας αρέσουν τα ταξίδια στο χρόνο και τα παράδοξά του ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Looper (2012)

Μια από τις καλύτερες αν σας αρέσουν τα ταξίδια στο χρόνο και τα παράδοξά του ;)
Σ' άρεσε τόσο πολυ ; Εγώ αν και γενικά τρελαίνομαι για τον πρωταγωνιστή δεν τρελάθηκα. Νομίζω δεν την τέλειωσα ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Σ' άρεσε τόσο πολυ ; Εγώ αν και γενικά τρελαίνομαι για τον πρωταγωνιστή δεν τρελάθηκα. Νομίζω δεν την τέλειωσα ποτέ.

Ναι μ'άρεσε πολύ το concept του ( τα ταξίδια στο χρόνο πάντα με εξιτάρουν), καθώς και η δράση που είχε. Πέρα από τη φωτογραφία που μάρεσε επίσης.

Αυτό το οποίο με ξένισε λίγο ήταν
το όλο θέμα με την τηλεπάθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ναι μ'άρεσε πολύ το concept του ( τα ταξίδια στο χρόνο πάντα με εξιτάρουν), καθώς και η δράση που είχε. Πέρα από τη φωτογραφία που μάρεσε επίσης.

Αυτό το οποίο με ξένισε λίγο ήταν
το όλο θέμα με την τηλεπάθεια
Δεν το θυμάμαι αυτό που λες :P
Εμένα δεν ξέρω τι με χάλασε.Νομίζω σε ένα σημείο έκανε κοιλιά και βαρέθηκα .Τότε που ήταν σε ένα σπίτι νομίζω με μια μητέρα και το παιδί της και τους κυνηγούσαν.Λάθος θυμάμαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Δεν το θυμάμαι αυτό που λες :P
Εμένα δεν ξέρω τι με χάλασε.Νομίζω σε ένα σημείο έκανε κοιλιά και βαρέθηκα .Τότε που ήταν σε ένα σπίτι νομίζω με μια μητέρα και το παιδί της και τους κυνηγούσαν.Λάθος θυμάμαι;

Σωστά θυμάσαι .
Εντάξει , γούστα είναι αυτά. Ωστόσο μπορείς να της δώσεις άλλη μια ευκαιρία και να την ολοκληρώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σωστά θυμάσαι .
Εντάξει , γούστα είναι αυτά. Ωστόσο μπορείς να της δώσεις άλλη μια ευκαιρία και να την ολοκληρώσεις
Θα δείξει γιατί έχω μεγάλη λίστα αναμονής. :P Δεν ξέρω ποια να πρωτοδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sher_locked

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Στη φωλιά του κούκου
Κουρδιστό πορτοκάλι
Fight Club
Dancer in the dark
American History X
Requiem for a dream
Σφραγισμένα χείλη
The Shining
I am Sam
La vita e bella
Ο πιανίστας

Εντάξει, σταματάω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
την ταινια lucy την εχετε δει; λεει τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανθοπώλης

Νεοφερμένος

Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
κάτι λέει, η αϋπνία μου θεραπεύτηκε προσωρινά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Στη φωλιά του κούκου
Κουρδιστό πορτοκάλι
Fight Club
Dancer in the dark
American History X
Requiem for a dream
Σφραγισμένα χείλη
The Shining
I am Sam
La vita e bella
Ο πιανίστας


Εντάξει, σταματάω:P

Requiem for a dream: Μακράν η αγαπημένη μου ταινία! <3
Νοήματα, ωραίες ερμηνείες and the list goes on:redface:

Pianist: Έχω διαβάσει το βιβλίο το οποίο είναι συγκλονιστικό και ψάχνω χρόνο να δω την ταινία κάποια στιγμή.

La vita e bella: Τα λόγια είναι περιττά. ;) Είναι τόσο τέλεια ταινία, αν και αμυδρά τη θυμάμαι πλέον ολόκληρη μιας και την είχα δει όταν είχα πρωτοξεκινήσει ιταλικά (πριν τέσσερα χρόνια). Πρέπει να τη κάνω ένα refresh μου φαίνεται!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κανα δυνατο ψυχολογικο θριλερ ξερεις;

Confessions - (Kokuhaku)



Εχω την εντύπωση ότι την έχω ξαναβάλει, αλλά δεν πειράζει. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το έχουν ήδη προτείνει αλλά εγώ λέω το Pulp Fiction. Πολύ καλή και επιτυχημένη ταινία παρά το χαμηλό μπάτζετ της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αβοκάντο

Νεοφερμένος

Ο Αβοκάντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
23 Blast
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Γεια σας!!!!
Θα ηθελα να μου προτεινετε δραματικες ταινιες, της τελευταιας δεκαετιας. Μου αρεσουν αυτες που συγκινουν και προβληματιζουν. Καλο θα ηταν να αποφυγουμε λιγο τις ρομαντικες τυπου notebook.
Ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας!!!!
Θα ηθελα να μου προτεινετε δραματικες ταινιες, της τελευταιας δεκαετιας. Μου αρεσουν αυτες που συγκινουν και προβληματιζουν. Καλο θα ηταν να αποφυγουμε λιγο τις ρομαντικες τυπου notebook.
Ευχαριστω!!!

περιόρισε κάπως το τι ζητάς...
στα γρήγορα ορίστε μερικές πολύ ωραίες ταινίες, αλλά με τελείως διαφορετικό θέμα:
https://www.imdb.com/title/tt0405094/
https://www.imdb.com/title/tt0338013/
https://www.imdb.com/title/tt1659337/
https://www.imdb.com/title/tt1832382/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top