Προτείνετε ταινίες

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Gravity
Argo
Intouchables (Άθικτοι)
3 Idiots
Την τελευταία μας την είχε βάλει ο καθηγητής των Θρησκευτικών στο σχολείο και όλοι ξετρελαθήκαμε..:thumbsup: (νομίζω πως μας είχε πει ότι μόνο στο internet υπάρχει.. :hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
H ταινία 3 Idiots που ανέφερα είναι εξαιρετική κωμωδία..Θα πεθάνεις στα γέλια.είναι βέβαια του 2009..(εξαρτάται τι εννοείς πρόσφατη)
21 Jump Street (2012) επίσης πολύ ωραία κωμωδία
Τropic Thunder (2008)
Από περιπέτειες The Hunger Games, The Hunger Games: Catching Fire
127 Hours (2010)
Ιnception (2010)
;)

The Avengers για όσουν δεν την έχουν δει και τους αρέσουν ταινίες στυλ Iron Man, Thor etc.

Δυστυχώς τον τελευταίο καιρό παρατηρείται μια παρακμή στις Αμερικάνικες παραγωγές. Που είναι οι καλές ταινίες; Ψάχνω και δε βρίσκω καμιά πραγματικά καλή και πρόσφατη. Αν έχετε τίποτα υπόψιν (κωμωδία ή δράσης) εδώ είμαι. :P
Διόρθωση! : tropic thunder ( 2008 )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
είναι βέβαια του 2009..(εξαρτάται τι εννοείς πρόσφατη)

Εγώ πρόσφατη θεωρώ οποιαδήποτε ταινία μετά το 2000.
1990 και πριν βέβαια υπάρχουν πολύ ωραίες ταινίες αν και συγκαταλέγονται σε παλαιότερες χρονολογίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Το Tropic Thunder δε θα το δω γιατί δε μου άρεσε η περίληψη.

Το 3 idiots το 'βαλα να κατεβαίνει. :D

*Πρόσφατη εννοούσα 2011+. Το 95% των ταινιών που έχω δει είναι μετά το 2000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
die Welle
Το κυμα!
Αξιζει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.


Now is good. Μολις την τελειωσα :P Στην αρχη δεν με επειθε και τοσο στο τελος ομως εφτιαξε, ανετα ενα 7, αντε και 8 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
my sister's keeper αρκετα μελαγχολικη
haunting in connecticut 2 : ghosts of georgia ωραια υποθεση σε κρατα σε αγωνια
we're the millers
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
κανενα καλο ψυχολογικο θριλερ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
κανενα καλο ψυχολογικο θριλερ?
The Sixth Sense ,Shutter Island
Memento (αγαπημένη ) ,The Uninvited
Donnie Darko,The Shining ,The Machinist
The Silence of the Lambs ,Fight Club,Hide n' Seek
Se7en , Black Swan , Secret Window.
Στη παρούσα φάση δεν μου έρχονται άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
The Sixth Sense ,Shutter Island
Memento (αγαπημένη ) ,The Uninvited
Donnie Darko,The Shining ,The Machinist
The Silence of the Lambs ,Fight Club,Hide n' Seek
Se7en , Black Swan , Secret Window.
Στη παρούσα φάση δεν μου έρχονται άλλα.

Το uninvited καλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το uninvited καλο;
Αχά , το έχω δει αρκετές φορές. Έχει πολύ καλό plot twist.

Για τον ίδιο λόγο προτείνω και το The Others . Έμεινα μαλάκας στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Αχά , το έχω δει αρκετές φορές. Έχει πολύ καλό plot twist.

Για τον ίδιο λόγο προτείνω και το The Others . Έμεινα μαλάκας στο τέλος.

Θα τα δω και τα δυο....

Ευχαριστωωωω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
The Sixth Sense ,Shutter Island
Memento (αγαπημένη ) ,The Uninvited
Donnie Darko,The Shining ,The Machinist
The Silence of the Lambs ,Fight Club,Hide n' Seek
Se7en , Black Swan , Secret Window.
Στη παρούσα φάση δεν μου έρχονται άλλα.


Σ' ευχαριστώ Έμιλυ!! το Memento που είναι και αγαπημένη σου θα δούμε:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ Έμιλυ!! το Memento που είναι και αγαπημένη σου θα δούμε:clapup:
Είναι λίγο περίεργη ως προς τη σκηνοθεσία. Θέλει προσοχή αλλά αξίζει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phneloph !!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
4 Minute Mile


Ένας πρώην προπονητής στίβου, απομονωμένος χωρίς σκοπό στη ζωή, αποφασίζει να προπονήσει έναν μαθητή με φυσικό αθλητικό ταλέντο.
Ένα τραγικό δυστύχημα ακριβώς πριν την μεγαλύτερη κούρσα της ζωής του, τον αναγκάζει να αγωνιστεί για όλα αυτά που τον κρατάνε πίσω.

Δειτε την ειναι πολυ καλη !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
One Day
Απλά μια υπέροχη ρομαντική κομεντί. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
αν υπαρχει καποιοσ που δεν τισ εχει δει πρεπει
Dear John
Letters To Juliet
The Lucky One
The notebook (αδυνατο να μην την εχετε δει :P)
The Vow

[βασικα πιο πολυ για κοριτσια ειναι γιατι τα αγορια 8α τισ βρουν 3ενερωτεσ επειδη ειναι ρομαντικεσ ταινιεσ :inlove:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
1.the dictator 1940
2.casablanca 1942
3.breakfast at tiffany's 1961
4.american history x 1998
5.fight club 1999
6.taxi driver 1976
7.the kings of summer 2013
8.like crazy 2011
9.hunger 2008
10.the white ribbon 2009
11.shame 2011
12.the reader 2008
13.rust and bone 2012
14.the motorcycle diaries 2004
15.la mala educacion 2004
16.inside liewyn davis 2013
17.babel 2006
18.her 2013
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
1.the dictator 1940
2.casablanca 1942
3.breakfast at tiffany's 1961
4.american history x 1998
5.fight club 1999
6.taxi driver 1976
7.the kings of summer 2013
8.like crazy 2011
9.hunger 2008
10.the white ribbon 2009
11.shame 2011
12.the reader 2008
13.rust and bone 2012
14.the motorcycle diaries 2004
15.la mala educacion 2004
16.inside liewyn davis 2013
17.babel 2006
18.her 2013

Οι bold είναι στη λίστα μου. Το Motorcycle diaries τι ακριβώς είναι;:redface:

αν υπαρχει καποιοσ που δεν τισ εχει δει πρεπει
Dear John
Letters To Juliet
The Lucky One
The notebook (αδυνατο να μην την εχετε δει :P)
The Vow

[βασικα πιο πολυ για κοριτσια ειναι γιατι τα αγορια 8α τισ βρουν 3ενερωτεσ επειδη ειναι ρομαντικεσ ταινιεσ :inlove:]

Έχω δει το Dear John. Και ναι, δεν έχω δει το notebook. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Έχω φάει τον τόπο να βρω το καινούριο The Purge : Anarchy , αλλά τίποτα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top