Προτείνετε ταινίες

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
shawshank redemption- ΔΕΙΤΕ ΤΟ !!!

απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει ποτε παιδια,την προτεινω με 1000.Το τελος ειναι ακρως συγκινητικο και γενικα -οπως και ολη η υπολοιπη ταινια- εμπνεει και σας το λεω εγω που δεν ειμαι κοπελα και ειμαι οσο να 'ναι ψηλο γουρουνι σε τετοιες καταστασεις... https://www.imdb.com/title/tt0111161/ Salvation lies within...:inlove::inlove::inlove:
Αλήθεια σ λέω δεν είδα το link σου χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Αλήθεια σ λέω δεν είδα το link σου χαχαχαχαχα

χεχε δεν πειραζει,ιδια σκεψη παντως,i like it:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

khalisi

Νεοφερμένος

Η khalisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
η άλλη όψη του θυμού (2005)
The Way Back(2010)
Pieces of April(2003)
the english patient(1996)
The Time Traveler's Wife(2009) - ισως το 2ο ΄Ημερολόγιο΄
Fish Tank(2009)
The Human Stain(2003)
Dogville(2003)
Requiem for a Dream (2000)
The Truman Show (1998)
Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
The Life of David Gale(2003)
Munich(2005)
the lives of others(2006) - Οι ζωές των Άλλων
Die Welle (2008) - κύμα (φυσικά)
Match Point(2005)
Lost in Translation (2003)
Το τελευταίο ψέμα(1957) - οι περισσοτεροι δεν ξέρουν αυτή την ταινία αλλά είναι από τα διαμάντια του παλιού ελληνικού κινηματογράφου/ Έλλη Λαμπέτη
Το κορίτσι με τα μαύρα(1956)
Je vais bien, ne t'en fais pas (2006)
Amelie (2001)
Little Children(2006)
Flipped(2010) - πολύ πολύ ωραία ταινία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinman

Νεοφερμένος

Ο tinman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
για οσους εχουν γερο στομαχι και τους αρεσουν οι κουλτουριαριδες ταινιες με υψηλο νοημα :clapup:

ειδα το trailer και για ενα περιεργο λογο πεινασα!!! μεχρι να κατεβει η ταινια εφαγα. εβαλα την ταινια και στα 30 λεπτα την εκλεισα γιατι παραλιγο να κανω εμετο!!!! θα περιμενω να χωνεψω για να δω το υπολοιπο! εχει κανεις να προτεινει καμια καλη κωμωδια?? (εκτος των κλασικων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
21
καλουλα ταινια αν και δεν μου αρεσε το τελος https://www.imdb.com/title/tt0478087/
ηθελα να τα κρατησει τα χρηματα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
συμφωνω και φυσικα https://www.youtube.com/watch?v=4N3N1MlvVc4 the best i EVER HAD:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
η άλλη όψη του θυμού (2005)
The Way Back(2010)
Pieces of April(2003)
the english patient(1996)
The Time Traveler's Wife(2009) - ισως το 2ο ΄Ημερολόγιο΄
Fish Tank(2009)
The Human Stain(2003)
Dogville(2003)
Requiem for a Dream (2000)
The Truman Show (1998)
Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
The Life of David Gale(2003)
Munich(2005)
the lives of others(2006) - Οι ζωές των Άλλων
Die Welle (2008) - κύμα (φυσικά)
Match Point(2005)
Lost in Translation (2003)
Το τελευταίο ψέμα(1957) - οι περισσοτεροι δεν ξέρουν αυτή την ταινία αλλά είναι από τα διαμάντια του παλιού ελληνικού κινηματογράφου/ Έλλη Λαμπέτη
Το κορίτσι με τα μαύρα(1956)
Je vais bien, ne t'en fais pas (2006)
Amelie (2001)
Little Children(2006)
Flipped(2010) - πολύ πολύ ωραία ταινία...

Μυρίζομαι CINEFAN:P:P?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η αιωνια λιακαδα ενος καθαρου μυαλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
η πιο γαματη ιαπωνικη ταινια και φυσικα απο τις αγαπημενες μου κωμωδιες(να γελασει λιγο και το χειλακι μας :P)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Η αιωνια λιακαδα ενος καθαρου μυαλου

πολυ ωραια και φιλοσοφημένη, βαθυστόχαστη ταινια...Τι εγινε στο τελος καταλαβες;;;;
εγω προτεινω btw να δειτε αυτο:(μικρο αλλα καλο)
https://www.youtube.com/watch?v=HlVxH-_Lyo0&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=q5aAkaoIimc&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Το μίσος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
πολυ ωραια και φιλοσοφημένη, βαθυστόχαστη ταινια...Τι εγινε στο τελος καταλαβες;;;;
εγω προτεινω btw να δειτε αυτο:(μικρο αλλα καλο)
https://www.youtube.com/watch?v=HlVxH-_Lyo0&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=q5aAkaoIimc&feature=related

Μολις το ειδα. Παρα πολυ καλο! Τον λυπηθηκα λιγουλακι..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Μολις το ειδα. Παρα πολυ καλο! Τον λυπηθηκα λιγουλακι..:/:

και εγω μωρε κριμα ηταν αλλα μου αρεσε :redface::):):)κριμα παντως το τελος:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

khalisi

Νεοφερμένος

Η khalisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μυρίζομαι CINEFAN:P:P?

:hmm: ... εχω δει παρα πολλες ταινίες - αν έχεις video club είμαι το κατάλληλο ατομο να προσλαβεις...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosz

Νεοφερμένος

Ο manosz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ενταξει η καλυτερη που εχω δει ever... the shining(η λαμψη)... ταινιαρα. Την εχω προτεινει σε τοσα ατομα και ολοι μενουν καγκελο για αυτο και την συνιστω.;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cugie

Νεοφερμένος

Η Cugie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
προτείνω σε όσους δεν τα χουν δει ανεξαρτήτως γούστων το Trainspotting με τον Ewan Macgregor και το La plage.
και τα δύο από τον Ντάνι Μπόιλ.Και αυτοί που δεν είναι σινεφίλ θα τα λατρέψουν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Surt7

Νεοφερμένος

Ο Kelevra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Civilara

Η αιωνια λιακαδα ενος καθαρου μυαλου
Παιδιά την έχω δει πολλές φορές την ταινία...είναι η αγαπημένη μου!! Παρ' όλα αυτά το τέλος είναι λίγο "σκοτεινό". Εγω το ερμηνεύω ως εξής: Πιστεύω ή ότι κόλλησαν στο χρόνο και έμειναν έτσι μαζί ή απλά επαναλαμβανόταν όλο το ίδιο πράγμα με αυτούς, γιατί στο τέλος έδειχνε μια σκηνή σαν σε repeat! Πιο πιθανή η δεύτερη εκδοχή!

Πολύ όμορφη ταινία...ο Παύλος εξαιρετικός....σε όλη την ταινία δείχνει την αγάπη του...είναι πολύ ιδιαίτερος και, όπως είναι και ο τίτλος της ταινίας, ασυμβίβαστος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγω δεν μπορω να καταλαβω το τελος(Η αιωνια λιακαδα ενος καθαρου μυαλου ) υποθετω οτι ειναι κατι σαν την συνομιλια ενος ατομου με το υποσυνείδητό του ή με τον φυλακα αγγελο το αλλα τελικα ειναι ματαιη αφου στο τελος φευγει απο το δωματιο με αρκετες πιθανοτητες να ξαναπροσπαθησει να αυτοκτονήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top