Προτείνετε ταινίες

Αρίσταρχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Μία ταινία την οποία προτείνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ είναι η AGORA.
Η εν λόγω ταινία αναφέρεται στην μεγαλύτερη Φιλόσοφο και Αστρονόμο της αρχαιότητας, την Υπατία.
Είναι μία υπέροχη ιστορική ταινία με καλή πρωταγωνίστρια και πολύ καλα σκηνογραφικά.
Ιδού και το τρέιλερ

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μία ταινία την οποία προτείνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ είναι η AGORA.
Η εν λόγω ταινία αναφέρεται στην μεγαλύτερη Φιλόσοφο και Αστρονόμο της αρχαιότητας, την Υπατία.
Είναι μία υπέροχη ιστορική ταινία με καλή πρωταγωνίστρια και πολύ καλα σκηνογραφικά.
Ιδού και το τρέιλερ
έχεις απόλυτο δίκιο!!! Είναι Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Η ταινία!:thumbup:

Mr Nobody
Requiem for a dream
Edward Scissorhands
Sweeney Todd
Sleepy Hollow
Inception
Black Swan
A walk to remember
...
Έχεις δει αυτήν την ταινία;;; Είναι υπεροχότατη!! Εγώ για να πω την αλήθεια την είδα για τον Jared Leto, αλλά τελικά αποδείχτηκε πάρα μα πάρα πολύ καλή!!! Κρίμα που δεν είχε μεγάλη απήχηση στην ελλάδα. Για να πω την αλήθεια νόμιζα ότι μόνο εγώ την είδα από την ελλάδα :redface: Όπου την έχω πει κανείς δεν την ήξερε! Νομίζω δεν παίχτηκε καν στις ελληνικές αίθουσες. :worry: Έξω δεν ξέρω τι έγινε, αν άρεσε κτλ.

edit: μόλις τώρα είδα ότι την έχει δει και άλλο μέλος. ο σπυράκος... οπότε οκ μπορώ να λέω ότι την είδαν "αρκετοί" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Έχεις δει αυτήν την ταινία;;; Είναι υπεροχότατη!! Εγώ για να πω την αλήθεια την είδα για τον Jared Leto, αλλά τελικά αποδείχτηκε πάρα μα πάρα πολύ καλή!!! Κρίμα που δεν είχε μεγάλη απήχηση στην ελλάδα. Για να πω την αλήθεια νόμιζα ότι μόνο εγώ την είδα από την ελλάδα :redface: Όπου την έχω πει κανείς δεν την ήξερε! Νομίζω δεν παίχτηκε καν στις ελληνικές αίθουσες. :worry: Έξω δεν ξέρω τι έγινε, αν άρεσε κτλ.

edit: μόλις τώρα είδα ότι την έχει δει και άλλο μέλος. ο σπυράκος... οπότε οκ μπορώ να λέω ότι την είδαν "αρκετοί" :P
Την έχω δει και εγώ αλλά σε dvd δεν εκανε πρεμιέρα καν στην Ελλάδα νομιζω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Ταινίες που εχω κ τις προτείνω: Fight Club
The White Ribbon,
Memento
This is England
The Believer, Se7en
Celda 211
Die Welle
Submarino
The Shawshank Redemption
The pianist
A clockwork orange
Full Metal Jacket
και για τους σκληροπυρηνικους γηπεδοφανατιλες το Green Street Hooligans το 1 και το The rise of the footsoldier ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Περιπετειες----> The rock (Nicholas Cage), Con air (Nicholas Cage)
Κωμωδιες----> The war of the roses(Michael Douglas), Shallow Hal(Jacκ Black)
Τις ειδα τελευταια και τις προτεινω ανεπιφυλακτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Frost/Nixon

https://www.imdb.com/title/tt0870111/

ωραια και ενδιαφερουσα ταινια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
για οσους εχουν γερο στομαχι και τους αρεσουν οι κουλτουριαριδες ταινιες με υψηλο νοημα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Αν δεν έχετε δει: https://www.imdb.com/title/tt0265666/ The Royal Tenenbaums πολύ ωραία ταινία!!! :) με τέλειο καστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=1cyBXPMurJY Ο καιρός των τσιγγάνων
Για μένα η καλύτερη των καλύτερων.Αν τη δείτε πάντως φροντίστε να έχετε αρκετό χρόνο μπροστά σας γιατι κρατάει περίπου 5 ώρες(!!)

https://www.youtube.com/watch?v=H3jnzXX9mXs O κλέφτης ποδηλάτων
Απλή και μεγαλειώδης

ουφφφ φτάνουν τα σοβαρά...δείτε κι αυτό https://www.youtube.com/watch?v=-bBay_1dKK8 Από το σουρουπο ως την αυγή
Αφθονο καφριλίκι λέμε:P( με σενάριο ταραντίνο περικαλώ)για μας τα αγοράκια αξίζει και μόνο για αυτή τη σκηνή :Dhttps://www.youtube.com/watch?v=UYxxgvA8rlM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
εγω προτεινω

Ace Ventura: Pet Detective . Παλια ,αλλα εχει πολυ γελιο!
https://www.youtube.com/watch?v=QzxDlS6QY1s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Παιδιά θα σας παραθέσω τις καλύτερες ταινίες αυτοκινήτων με βάση την προσωπική μου άποψη...
[FONT=&quot]Fast and the furius[/FONT][FONT=&quot] 1,2,3,4[/FONT][FONT=&quot],[/FONT]5 [FONT=&quot]The Italian Job[/FONT]
[FONT=&quot]Gone in Sixty Seconds[/FONT]
[FONT=&quot]Mad max[/FONT]
[FONT=&quot]The Wraith [/FONT]
[FONT=&quot]Convoy[/FONT]
[FONT=&quot]Cannonball[/FONT][FONT=&quot] run[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]The Bourne Identity[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
Herbie (1963 Volkswagen Beetle) "The love bug
General Lee (1969 Dodge Charger RT) "The dukes of Hazard
DeLorean (1981 DeLorean DMC-12) "Back to the future
KITT (1982 Pontiac TransAm) "Knight Rider"
Ecto-1 (1959 ασθενοφόρο Cadillac Miller-Meteor) "Ghost Busters
BluesMobile (1974 Dodge Monaco Sedan "Ex-cop car") "The Blues Brothers
Bullit mustang (1968 Ford Mustang GT390 χωρίς σήματα) "Bullit
Christine (1958 Plymouth Fury) "Christine
Q car (όλα τα αυτοκίνητα του James Bond αλλά ιδιαίτερα η Aston Martin DBS του 1964) "Goldfinger"
TRANSPORTER
Taxi
STREET RACER
[FONT=&quot] [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ετσι φιλε ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ TRANSPORTER και τα μυαλα στα καγκελα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εμμανουήλ, ξέχασες και τον ΚΙΤΤ της έκδοσης 2008 του Knight Rider.. ;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Φίλε μου δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν την έχω δει όλη τη σειρά...(νομίζω παιζόταν σε 17 επεισόδια) εκτός κι αν εννοείς την ταινία που είχε βγει τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
μολις ειδα το "Κλεμμενες Ζωες" (taking lives) με την Angelina Jolie και μπορω να πω πως μου αρεσε ΠΟΛΥ. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
"Melancholia"... Το είδα πριν 5 μέρες και με συγκλόνισε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει ποτε παιδια,την προτεινω με 1000.Το τελος ειναι ακρως συγκινητικο και γενικα -οπως και ολη η υπολοιπη ταινια- εμπνεει και σας το λεω εγω που δεν ειμαι κοπελα και ειμαι οσο να 'ναι ψηλο γουρουνι σε τετοιες καταστασεις... https://www.imdb.com/title/tt0111161/ Salvation lies within...:inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top