Προτείνετε βιβλία!

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Το κάθε βιβλίο κρύβει την δική του μαγεία. Κάπου θα σε ταξιδέψει, θα σε κάνει να ξεφύγεις από την πραγματικοτήτα και να χαλαρώσεις. Ένα βιβλίο το οποίο από την αρχή σε κάνει να θες να συνεχίσεις είναι το Shoebox [μια καλοκαιρινή κομπίνα] του Λουκά Μέξη. Είναι ένα υπέροχο βιβλιο και γράφει σαν ένας πιτσιρικάς 23 χρόνων, που από όσο θυμάμαι τόσο ήταν ως ένας από τους ήρωες του βιβλίου. Επίσης, Η Αλίκη στη χώρα των ψεμάτων, της Ελένης Δαφνίδη. Είναι ακόμα ένα καταπληκτικό βιβλίο το οποίο με δυσκολία αφήνεις από τα χέρια σου μέχρι να το τελειώσεις. Αν βρεθούν αυτοί οι δυο τίτλοι μπροστά στα μάτια σας μην παραλείψετε να τα ξεφυλλύσετε λίγο, και γιατί όχι(;) να αγοράσετε και να ξεχαστείτε από τον συνηθισμένο και βαρετό κόσμο που ζούμε ή καλύτερα που απλά υπάρχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorg0s

Νεοφερμένος

Ο Giorg0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Φαντασιας ναι, και τετοιο στυλ σαν το game of thrones (εχω διαβασει το 1 :D)... Αλλωστε δεν ειμαι και πολυ δυσκολη με τα βιβλια, ότι κι αν μου προτεινεις θα το ψαξω :D
Αν ενδιαφερεσαι για στυλ game of thrones τοτε να διαβασεις και τα βιβλια του joe abercrombie! εχει γραψει μια τριλογια η οποια απλα τα σπαει!!
περιγραφει ηρωες με αληθινα ελαττωματα και δινει ρεαλιστικες περιγραφες για την καταντια του ανθρωπου. και ολα σε βιβλια φαντασιας! συστεινω ανεπιφυλακτα!:)
https://www.biblionet.gr/book/166248/
(παραθετω και λινκ για ευκολια)


απαντηση1: το πηρα γτ το ηθελα να παρω ενα βιβιλιο δεν γινετε να πασ λυκειο και να εχεισ διαβασει μονο το αυγο του δρακου που σου εκανε δωρο η νονα σου στην τριτη δημοτικου.ετσι εψαξα στο ιντερνετ και βρηκα αυτο,μου φανηκε σκοτεινο και επειδη θα πήγαινα στο κεντρο για το φροντ ,πηγα στα public και το πηρα τhat simple και αφου ηταν η πρωτη μου αφορα που αγοραζα βιβλιο δεν ηξερα τιμεσ . απαντηση2: ναι καλα αμα ηταν να μου μαθει η Μαντα να ειμαι ανεκτικοσ στην παιδοφιλια,gay androgyny kai καθε μοδα του σεξ τοτε τα anime τι ρολο παιζουν...honey nothing can shock me anymore :redface: {btw δεν ξερω να χρησιμοποιω τα quotes kai ta spoiler ka8oloy}
καλα ναι αμα εχεις δει συγκεκριμενα anime....(η λιγο να εχεις διαβασει η να εχεις δει game of thrones)...
αποκτας γενικα ανοσια σε μερικα θεματα επειδη πολυ απλα δυσκολα θα βρεις κατι πιο καφριλικο!
(π.χ. jaime kai cersei...:eek:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
[/ATTACH]
εγώ πήρα αυτά τα δύο.. δεν τα έχω διαβάσει ακόμα! τα έχει διαβάσει κανένας; πως σας φάνηκαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • MN2.jpg
    MN2.jpg
    42.8 KB · Εμφανίσεις: 160

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

Πρόσφατα την τελείωσα όλη. Εντάξει, αρκετά ενδιαφέρον βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ διάβασα το υπόγειο του Ντοστογιέφσκι και τώρα διαβάζω το περί τυφλότητας του σαραμάγκου. Σας τα προτείνω ανεπιφύλακτα. Ο δεύτερος βέβαια έχει ιδιαίτερη γραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εγώ διάβασα το υπόγειο του Ντοστογιέφσκι και τώρα διαβάζω το περί τυφλότητας του σαραμάγκου. Σας τα προτείνω ανεπιφύλακτα. Ο δεύτερος βέβαια έχει ιδιαίτερη γραφή.
Ομολογώ πως το Περί τυφλότητος δεν κατάφερα να το τελειώσω. Τρομερά κουραστικό βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
" Πριν έρθεις εσύ" Απαιτούνται χαρτομάντηλα.
Περίληψη: Ο Γουίλ Τρέινορ ένας τετραπληγικός τριανταπεντάρης, πρώην πετυχημένος, ωραίος και πλούσιος, αποφασίζει να δώσει τέρμα στη ζωή του σε έξι μήνες καταφεύγοντας στη λύση της ευθανασίας σε ένα νοσοκομείο ειδικό για τέτοιες ανίατες περιπτώσεις. Η Λουίζα Κλαρκ είναι ένα επαρχιωκόριτσο δίχως ιδιαίτερα όνειρα αλλά με ιδιαίτερα σθεναρή προσωπικότητα που πιάνει δουλειά στο σπίτι του Γουίλ με προορισμό να πείσει τον ανάπηρο άντρα να μην υλοποιήσει την απόφασή του. Η συνάντηση των δύο ανθρώπων ενεργοποιεί μια πολύ ενδιαφέρουσα λογοτεχνικά ανάφλεξη όχι μόνο ερωτικής φύσης αλλά βαθιά ανθρώπινης ενώ ταυτόχρονα αναγκάζει τον αναγνώστη μέσα από μια παραδόξως εξαιρετικά περιπετειώδη αφήγηση, να προβληματιστεί πάνω στο δίλημμα της ευθανασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.


Η Γκρέτσεν Ρούμπιν είχε μια επιφοίτηση ένα βροχερό απόγευμα, στο πιο απίθανο μέρος: σε ένα αστικό λεωφορείο. "Οι μέρες είναι μεγάλες, αλλά τα χρόνια είναι μικρά" συνειδητοποίησε. "Ο χρόνος περνά, κι εγώ δεν εστιάζω αρκετά σε όσα έχουν πραγματικά σημασία". Εκείνη τη στιγμή, αποφάσισε να αφιερώσει μια χρονιά στο σχέδιο της ευτυχίας της. Με αυτή τη ζωηρή και έντονη αφήγηση εκείνης της χρονιάς, η Ρούμπιν αποκτά μια θέση πλάι στους συγγραφείς επιτυχημένων απομνημονευμάτων, όπως τα: "Τζούλι και Τζούλια", "The Year of Living Biblically" και "Eat, Pray, Love". Με χιούμορ και επίγνωση, γράφει το χρονικό των περιπετειών της κατά τη διάρκεια των δώδεκα μηνών που πέρασε θέτοντας σε δοκιμασία σοφία αιώνων, τρέχουσα επιστημονική έρευνα και μαθήματα από τη λαϊκή κουλτούρα σχετικά με το πώς θα γίνει πιο ευτυχισμένη. Η Ρούμπιν δεν είχε την επιλογή να ξεριζωθεί, ούτε εξάλλου ήθελε κάτι τέτοιο· αντιθέτως, προσπάθησε να βελτιώσει τη ζωή της χωρίς να την αλλάξει. Κάθε μήνα καταπιανόταν με ένα νέο σετ αποφάσεων: δίνε αποδείξεις της αγάπης σου, ζήτα βοήθεια, βρες περισσότερη διασκέδαση, κράτα ένα ημερολόγιο ευγνωμοσύνης, ξέχνα τα αποτελέσματα. Βυθίστηκε σε αρχές που είχαν διατυπώσει κάθε λογής ειδικοί -από τον Επίκουρο ως τον Θόρω, από την Όπρα ως τον Μάρτιν Σέλιγκμαν και τον Δαλάι Λάμα, για να δει τι ταίριαζε σε εκείνη και τι όχι. Τα συμπεράσματά της μερικές φορές είναι εντυπωσιακά - ανακαλύπτει ότι το χρήμα μπορεί να φέρει την ευτυχία, όταν το ξοδεύεις συνετά· ότι η καινοτομία και η πρόκληση είναι ισχυρές πηγές ευτυχίας· πως όταν "κερνάς" τον εαυτό σου μπορεί να νιώσεις χειρότερα· ότι το ξέσπασμα δεν ανακουφίζει από τα άσχημα συναισθήματα· ότι οι πιο μικρές αλλαγές μπορεί να παίξουν τον μεγαλύτερο ρόλο και κυμαίνονται από τα πρακτικά ως τα ουσιαστικά. Γραμμένο με γοητεία και πνεύμα, Το σχέδιο της ευτυχίας είναι διαφωτιστικό αλλά και διασκεδαστικό. Θα σας βάλει σε σκέψεις και δε θα θέλετε να το αφήσετε από τα χέρια σας. Το πάθος της Γκρέτσεν Ρούμπιν για το θέμα ζωντανεύει στις σελίδες του βιβλίου. Διαβάζοντας μόνο μερικά κεφάλαια, θα εμπνευστείτε για να ξεκινήσετε το δικό σας σχέδιο ευτυχίας.

Πραγματικά, πιστεύω πως ο καθένας αξίζει να το διαβάσει. Καλή επιτυχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ομολογώ πως το Περί τυφλότητος δεν κατάφερα να το τελειώσω. Τρομερά κουραστικό βιβλίο.
Δε θα το έλεγα κουραστικό.Απλά μου πήρε λίγο χρόνο να συνηθίσω το θέμα με τους διαλόγους.Τους έχει κάπως περίεργα.Είναι αρκετά ενδιαφέρον βιβλίο.Εγώ είμαι κάπου στη μέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorg0s

Νεοφερμένος

Ο Giorg0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
o αδελφογαμιασ ειναι αυτος ? :P
Ο πρωτος και καλυτερος :P



Η Γκρέτσεν Ρούμπιν είχε μια επιφοίτηση ένα βροχερό απόγευμα, στο πιο απίθανο μέρος: σε ένα αστικό λεωφορείο. "Οι μέρες είναι μεγάλες, αλλά τα χρόνια είναι μικρά" συνειδητοποίησε. "Ο χρόνος περνά, κι εγώ δεν εστιάζω αρκετά σε όσα έχουν πραγματικά σημασία". Εκείνη τη στιγμή, αποφάσισε να αφιερώσει μια χρονιά στο σχέδιο της ευτυχίας της. Με αυτή τη ζωηρή και έντονη αφήγηση εκείνης της χρονιάς, η Ρούμπιν αποκτά μια θέση πλάι στους συγγραφείς επιτυχημένων απομνημονευμάτων, όπως τα: "Τζούλι και Τζούλια", "The Year of Living Biblically" και "Eat, Pray, Love". Με χιούμορ και επίγνωση, γράφει το χρονικό των περιπετειών της κατά τη διάρκεια των δώδεκα μηνών που πέρασε θέτοντας σε δοκιμασία σοφία αιώνων, τρέχουσα επιστημονική έρευνα και μαθήματα από τη λαϊκή κουλτούρα σχετικά με το πώς θα γίνει πιο ευτυχισμένη. Η Ρούμπιν δεν είχε την επιλογή να ξεριζωθεί, ούτε εξάλλου ήθελε κάτι τέτοιο· αντιθέτως, προσπάθησε να βελτιώσει τη ζωή της χωρίς να την αλλάξει. Κάθε μήνα καταπιανόταν με ένα νέο σετ αποφάσεων: δίνε αποδείξεις της αγάπης σου, ζήτα βοήθεια, βρες περισσότερη διασκέδαση, κράτα ένα ημερολόγιο ευγνωμοσύνης, ξέχνα τα αποτελέσματα. Βυθίστηκε σε αρχές που είχαν διατυπώσει κάθε λογής ειδικοί -από τον Επίκουρο ως τον Θόρω, από την Όπρα ως τον Μάρτιν Σέλιγκμαν και τον Δαλάι Λάμα, για να δει τι ταίριαζε σε εκείνη και τι όχι. Τα συμπεράσματά της μερικές φορές είναι εντυπωσιακά - ανακαλύπτει ότι το χρήμα μπορεί να φέρει την ευτυχία, όταν το ξοδεύεις συνετά· ότι η καινοτομία και η πρόκληση είναι ισχυρές πηγές ευτυχίας· πως όταν "κερνάς" τον εαυτό σου μπορεί να νιώσεις χειρότερα· ότι το ξέσπασμα δεν ανακουφίζει από τα άσχημα συναισθήματα· ότι οι πιο μικρές αλλαγές μπορεί να παίξουν τον μεγαλύτερο ρόλο και κυμαίνονται από τα πρακτικά ως τα ουσιαστικά. Γραμμένο με γοητεία και πνεύμα, Το σχέδιο της ευτυχίας είναι διαφωτιστικό αλλά και διασκεδαστικό. Θα σας βάλει σε σκέψεις και δε θα θέλετε να το αφήσετε από τα χέρια σας. Το πάθος της Γκρέτσεν Ρούμπιν για το θέμα ζωντανεύει στις σελίδες του βιβλίου. Διαβάζοντας μόνο μερικά κεφάλαια, θα εμπνευστείτε για να ξεκινήσετε το δικό σας σχέδιο ευτυχίας.

Πραγματικά, πιστεύω πως ο καθένας αξίζει να το διαβάσει. Καλή επιτυχία :)
ετσι οπως το διαβασα μου θυμιζει <<το μυστικο>>
περιγραφει και εκει πως το να αλλαξει καποιος τη θεωρηση του για τον κοσμο και να προσπαθει να εχει θετικα συναισθηματα μπορει να τον βοηθησει να βρει την ευτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Προτείνετε βιβλία!




Περιεχόμενα:

Εισαγωγικό σημείωμα
1. Η αρχαία Ελλάδα, σπέρμα και όχι πρότυπο
2. Η αρχή της αμφισβήτησης
3. Η ιστορία σαν δημιουργία. Αδυναμία των αιτιακών εξηγήσεων
4. Η ελληνική σύλληψη του κόσμου: κεντρικές φαντασιακές σημασίες
5. Εσωτερική σχέση δημοκρατίας και φιλοσοφίας
6. Η αυτοθέσμιση
7. Ο δήμος
8. Σύγκριση με τη νεότερη αντίληψη
α) Η αντιπροσωπεία
β) Οι εκλογές
γ) Το κράτος
Συζήτηση


Είναι από διάλεξη που έδωσε ο Καστοριάδης το 1984 και η συζήτηση που ακολούθησε. 58 σελιδούλες όλο κι όλο, περιεκτικές και άκρως αποκαλυπτικές! Αποτελεί από μόνο του αφορμή για περαιτέρω προβληματισμό. Διαθέσιμο και διαδικτυακά εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Παιδιά, ζητάω χαρη.. Την γραφω εδώ καθώς σε αυτό το θέμα συνήθως συχνάζουν άτομα που διαβάζουν και ξερουν εστω "κατι" απο λογοτεχνία... Εδω και λίγο καιρό ξεκίνησα να γράφω κάτι ιστορίες, έτσι για να περνάει η ώρα, και κατέληξα με ένα μπλογκ... Έχω ανεβάσει το πρώτο διήγημα που έχω γραψει, εν καιρώ μπορεί να ανεβάσω κι άλλα, αλλά όποιος θέλει θα μου κάνει μεγάλη χαρη αν μπει να ρίξει μια ματιά και να το σχολιάσει λίγο, καλή η κακή η κριτική δεν έχει σημασία, απλά να δω μέσες άκρες μία αντικειμενική γνωμη... Το λινκ είναι αυτό, ευχαριστω πάρα πολυυ!! :D

Και ον τοπικ, το τελευταιο βιβλίο που διάβασα και με κόλλησε πραγματικά, είναι το Άρωμα Βανίλιας της Ρένας Ρώσση Ζαίρη... Πολύ ωραίο με ανατρεπτικό τέλος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
:'(
" Πριν έρθεις εσύ" Απαιτούνται χαρτομάντηλα.
Περίληψη: Ο Γουίλ Τρέινορ ένας τετραπληγικός τριανταπεντάρης, πρώην πετυχημένος, ωραίος και πλούσιος, αποφασίζει να δώσει τέρμα στη ζωή του σε έξι μήνες καταφεύγοντας στη λύση της ευθανασίας σε ένα νοσοκομείο ειδικό για τέτοιες ανίατες περιπτώσεις. Η Λουίζα Κλαρκ είναι ένα επαρχιωκόριτσο δίχως ιδιαίτερα όνειρα αλλά με ιδιαίτερα σθεναρή προσωπικότητα που πιάνει δουλειά στο σπίτι του Γουίλ με προορισμό να πείσει τον ανάπηρο άντρα να μην υλοποιήσει την απόφασή του. Η συνάντηση των δύο ανθρώπων ενεργοποιεί μια πολύ ενδιαφέρουσα λογοτεχνικά ανάφλεξη όχι μόνο ερωτικής φύσης αλλά βαθιά ανθρώπινης ενώ ταυτόχρονα αναγκάζει τον αναγνώστη μέσα από μια παραδόξως εξαιρετικά περιπετειώδη αφήγηση, να προβληματιστεί πάνω στο δίλημμα της ευθανασίας.

Νταξει , το ειχα διαβασει στα αγγλικα οταν ειχε βγει και ειχα ριξει το κλαμα της ζωης μου:cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα «το βιβλίο της Κατερίνας» του Αύγουστου Κορτώ. Καταπιάνεται, χωρίς περιττούς και ευτελείς μελοδραματισμούς, με μια σειρά από δύσκολα και ευαίσθητα θέματα. Σίγουρα το καλύτερο του Αύγουστου, καθώς κι ένα από τα καλύτερα βιβλία σύγχρονων Ελλήνων συγγραφέων!

Υγ. Η ανάγνωσή του δε διαρκεί περισσότερο από δύο εικοσιτετράωρα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
images.jpeg
Χθες είπα να βγω λίγο από τη ρουτίνα των μαθημάτων του σχολείου και διάβασα το "11 λεπτά" του Paulo Coelho.Σε 3-4 ώρες το τέλειωσα.Μπορώ να πω ότι το διάβασα αρκετά ευχάριστα και ότι σε μερικά σημεία με έβαλε σκέψεις.Δεν ήταν καθόλου βαρετό και ήταν κάτι διαφορετικό από αυτά που διάβαζα τον τελευταίο καιρό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
για οποιον αγαπαει τα αστυνομικα μυθιστορηματα προτεινω τα νεμεσις και χιονανθρωπος του jo nesbo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εχετε διαβασει λεο μπουσκαλια;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
τελευταια διαβαζω το κηπος των πειραματων της lauren de stefano και τον αλχημιστη του paulo coelho :) εχει διαβασει κανεις την κλεφτρα των βιβλιων η το inferno του dan brown ? ωραια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JMarimar

Νεοφερμένος

Η JMarimar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η Μεγάλη Χίμαιρα του Μ. Καραγάτση. Αρκετά ενδιαφέρον και ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top