Προτείνετε βιβλία!

MusEditor

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Ταδε εφη Ζαρατουστρα - Νιτσε
Η αυτοκρατορια των σκουπιδιων - Αποστολιδης
Δε τα διαβασα βεβαια, αλλα τα προτεινω στο ασβεστο νεανικο πνευμα, μιας και εμεις γερασαμε!!

Απορώ κατα πόσο είναι διατεθειμένος κάποιος να σπάσει το κεφάλι του σε αυτή την ηλικία πάνω στο πιο δυσνόητο έργο του Γερμανού διανοητή. Ή μάλλον ποιος έχει το κουράγιο.:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

monster_fan

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Nicholas Sparks - Dear John.
Υπεροχο βιβλιο.. Εχει βγει και σε ταινια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγαθαρχιδης

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Απορώ κατα πόσο είναι διατεθειμένος κάποιος να σπάσει το κεφάλι του σε αυτή την ηλικία πάνω στο πιο δυσνόητο έργο του Γερμανού διανοητή. Ή μάλλον ποιος έχει το κουράγιο.:hmm::hmm:
Εσυ!!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Η ιστορία της Ο. Ντάξει, λίγο τσόντα, δεν αντιλέγω, αλλά είναι καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MusEditor

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε ενΑ βαθύ μελαγχολικό-δραματικό βιβλίο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε ενΑ βαθύ μελαγχολικό-δραματικό βιβλίο ?

Ρε παιδί μου, σε ποια φάση βρίσκεσαι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MusEditor

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε ενΑ βαθύ μελαγχολικό-δραματικό βιβλίο ?

1984 - George Orwell... Στην αρχή ίσως σου φανεί σαν πολιτικό θρίλερ , αν ομως προχωρήσεις δε θα συμπονέσεις άλλους χαρακτήρες σαν τους πρωταγονιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Countdown

Νεοφερμένος

Η Countdown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ένα πολύ καλό βιβλίο είναι το "Πρέπει να μιλήσουμε για τον Κέβιν" της Λάιονελ Σράιβερ. Με είχε συγκλονήσει όταν το διάβασα και το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Ρε παιδί μου, σε ποια φάση βρίσκεσαι; :P
Καμμένη. Άστα :'( θέλω να μοιράσει πόνο λέμε :-P

1984 - George Orwell... Στην αρχή ίσως σου φανεί σαν πολιτικό θρίλερ , αν ομως προχωρήσεις δε θα συμπονέσεις άλλους χαρακτήρες σαν τους πρωταγονιστές.
Όκ . Γενικά τον εμπιστεύομαι τον Τζορτζ.η φάρμα των ζώων μ άρεσε πολύ ;-)
Ένα πολύ καλό βιβλίο είναι το "Πρέπει να μιλήσουμε για τον Κέβιν" της Λάιονελ Σράιβερ. Με είχε συγκλονήσει όταν το διάβασα και το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Έχω δει την ταινία . Που μ άρεσε πολύ οπότε το βιβλίο τωρα δε θα χει το ίδιο εενδιαφέρον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 134 μηνύματα.

CH2=CH-CH2-COOH

Νεοφερμένος

Η CH2=CH-CH2-COOH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βι.Πε. Θ. (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Stiefvater Maggie - Ρίγος :book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 134 μηνύματα.

CH2=CH-CH2-COOH

Νεοφερμένος

Η CH2=CH-CH2-COOH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βι.Πε. Θ. (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Το 'χω διαβάσει, καλό είναι, αλλά μοιάζει κάπως με τη σειρά Twilight

Περίπου ναι :) όμως έχει ωραίο love story :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 134 μηνύματα.

Maria Petrou

Νεοφερμένος

Η Maria Petrou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά, ένα φανταστικό που διάβασα τελευταία + έχει βγει και σε ταινία (αλλά μην τη δείτε αν δεν έχετε ΠΡΩΤΑ διαβάσει το βιβλίο) είναι το "πρέπει να μιλήσουμε για τον κέβιν"...Είναι κοινωνικό και πραγματεύεται το κατά πόσο μια μητέρα μπορεί να "πλάσει" το χαρακτήρα του παιδιού τους ή αυτός είναι τρόπον τινά "γενετικά προκαθορισμένος"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Countdown

Νεοφερμένος

Η Countdown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Χαχα, το "Πρέπει να μιλήσουμε για τον Κέβιν" το πρότεινα κι εγώ στην προηγούμενη σελίδα! Συμφωνώ πως καλύτερα να διαβάσεις πρώτα το βιβλίο και μετά να δεις την ταινία. Εγώ βέβαια που την είδα μια μέρα αφότου τέλειωσα το βιβλίο, και να μην την είχα δει το ίδιο θα μου έκανε. Ίσως είχα διαφορετική άποψη αν δεν το είχα διαβάσει, αλλά δε μου άρεσε καθόλου και κατά τη γνώμη μου δε συγκρίνεται με το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinkpad560z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thinkpad560z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.


Jules Verne , "Five Weeks In A Balloon"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Top