Προτείνετε βιβλία!

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
από ελληνική λογοτεχνία: Γρηγόριος Ξενόπουλος ''Λίζα''
και από ξένη λογοτεχνία: Έρνεστ Χέμινγουεϊ ''Ο γέρος και η θάλασσα''


απεριόριστες ώρες......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εχετε να μου προτεινετε βιβλια σχετικα με τη μεγαλη ιδεα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
κανενα καλο ψυχολογιας για αρχαριους? αυτοβελτιωσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Παιδιά προτείνετε κανα καλό βιβλίο για διάβασμα μέσα στις γιορτές...(μου αρεσουν κυριως τα αστυνομικα αλλα δεν εχω προβλημα ως προς το ειδος αρκει να ειναι ενδιαφέροντα!)

Σημείωση: Τα μηνύματα #104-111 προήλθαν από το θέμα Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Παιδιά προτείνετε κανα καλό βιβλίο για διάβασμα μέσα στις γιορτές...(μου αρεσουν κυριως τα αστυνομικα αλλα δεν εχω προβλημα ως προς το ειδος αρκει να ειναι ενδιαφέροντα!)

'O φάρος' της Phyllis Dorothy James είναι τρομερό αστυνομικό βιβλίο.Αν δεν το έχεις διαβάσει, το συνιστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Παιδιά προτείνετε κανα καλό βιβλίο για διάβασμα μέσα στις γιορτές...(μου αρεσουν κυριως τα αστυνομικα αλλα δεν εχω προβλημα ως προς το ειδος αρκει να ειναι ενδιαφέροντα!)

Να διαβάσεις τα μυθιστορήματα του Sherlock Holmes!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά...
Μιας και έρχονται τα χριστούγεννα και θα έχω ελεύθερο χρόνο σκέφτηκα να αγοράσω ένα βιβλίο για να διαβάσω....Όμως δεν ξέρω ποιο να πάρω......Πηγαίνω 3η γυμνασίου ..........Και θέλω να έχει δράση.. δηλαδή να μην βαριέμαι...μπορείτε να μου προτείνετε ένα???

Ευχαριστώ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά...
Μιας και έρχονται τα χριστούγεννα και θα έχω ελεύθερο χρόνο σκέφτηκα να αγοράσω ένα βιβλίο για να διαβάσω....Όμως δεν ξέρω ποιο να πάρω......Πηγαίνω 3η γυμνασίου ..........Και θέλω να έχει δράση.. δηλαδή να μην βαριέμαι...μπορείτε να μου προτείνετε ένα???

Ευχαριστώ...!

Tι ειδος προτιμας ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Να έχει περιπέτεια και λίγο τρόμο! :D να ειναι ενδιαφερον... η ακομα και μυστηριου!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helion

Νεοφερμένος

Η tulip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Να έχει περιπέτεια και λίγο τρόμο! :D να ειναι ενδιαφερον... η ακομα και μυστηριου!! :)
Ψάξε τη σειρά ανατριχίλες... είναι τρόμου. Είχε πλάκα!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Δοκίμασε κάποιο απο τα βιβλία του Stephen King.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν θα βρω στον Ελευθερουδακη βιβλία του Τσομσκι?:hmm:

Ναι,θα βρεις.Ο ελευθερουδακης εχει οτι εκδοση θες.
Αλλα στα σιγουρα,ψαξε Παπασωτηριου.Τους ειχα ρωτησει αμα μπορω να εχω ενα βιβλιο απο αμερικη εκδοσεων MIT PRESS και μου ειπαν οτι μπορουν να το εχουν :P

Οριστε και το λινκ απο παπασωτηριου για Τσομσκι

https://www.papasotiriou.gr/results.asp?ModifiedSince=0&cat=0&field=Author&av=Chomsky%2C+Noam&ty=1&mode=1&iStatusID=-1&npage=1
+
Ελευθερουδακης
https://www.books.gr/ViewAuthor.aspx?AuthorId=12703
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Βασικές αρχές κυτταρικής βιολογίας Alberts
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Βρήκα στη βιβλιοθήκη της μαμάς μου τη Δίκη του Κάφκα και σκέφτομαι να ξεκινήσω να το διαβάζω.Εσείς τι λέτε;Το έχετε διαβάσει;Σας άρεσε;

Ο Καφκα ειναι κορυφαιος.Διαβασε το οπωσδηποτε!:clapup:

την εχεις διαβασει τη Δικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Παιδια θελω να μου προτινετε ενα ρομαντικο- δραμα βιβλιο οπως το "PS I LOVE YOU" για να διαβασω το καλοκαιρι :P Ααα καλυτερα ξενου συγγραφεα..


:worry:
View attachment 49952
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικές αρχές κυτταρικής βιολογίας Alberts

Εγώ πάλι δε σας το προτείνω για διάβασμα. :P Για γυμναστική πάλι, ναι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libertad

Νεοφερμένος

Η libertad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Θεογονία - Ησίοδος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

Πάνω που θα έκανα σχόλιο να το προτείνεις αυτό στον Χάουζ πρόσεξα ότι είχε βάλει θετική...
Βλέπετε, δεν μπορεί χωρίς την Βίβλο το παιδί :P
παραβλέπω βέβαια την ειρωνεία του ποστ,γιατί δεν είναι εδώ το τόπικ να συζητήσουμε για θεολογικά θέματα :P

Anyway, ontopic:
Σε όποιον θέλει ένα πολύ ρομαντικό βιβλίο, με κακουχίες αλλά και την δύναμη του ανθρώπου να θριαμβεύει:
<<Στο δρόμο για το νότο>>, υπέροχο βιβλίο <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top