Προετοιμασία για ΑΟΘ

Λαμπρινηη

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γειαα είμαι Β' Λυκείου και θα πάρω οικονομικά όμως αοθ και αεππ θα ξεκινήσω το καλοκαίρι έχοντας ρωτήσει στο φροντιστήριο.. όμως σκεφτόμουν να αρχίσω μόνη μου χαλαρή προετοιμασία για αυτά τα δύο κυρίως θεωρία. ανησυχώ όμως μήπως τα μάθω λάθος και του χρόνου μπερδευτώ με αυτά του φροντιστηρίου.. συμβουλές;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,820 μηνύματα.
Το ΑΟΘ και το ΑΕΠΠ έχουν standard θεωρία. Αν θες να ξεκινήσεις, μάθε τη θεωρία των σχολικών βιβλίων νεράκι και δεν θα έχεις πρόβλημα / δεν υπάρχει περίπτωση να μάθεις κάτι λάθος / θα έχεις κάνει βήματα στα συγκεκριμένα μαθήματα. ;)
Εμάς στο φροντιστήριο πέρυσι μας βάζανε τεστάκια πάνω στη θεωρία του βιβλίου (πέραν των ασκήσεων που είναι άλλο θέμα και δεν μπορείς να βασιστείς μόνο σε αυτές του σχολικού).
 

Λαμπρινηη

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! βλέπω πως επέλεξες οδε, αυτό το τμήμα με ενδιαφέρει κι εμένα. ποια είναι η γνώμη σου; επίσης υπάρχει καλή επαγγελματική αποκατάσταση σχετικά με παρόμοιες οικονομικές σχολές;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,820 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! βλέπω πως επέλεξες οδε, αυτό το τμήμα με ενδιαφέρει κι εμένα. ποια είναι η γνώμη σου; επίσης υπάρχει καλή επαγγελματική αποκατάσταση σχετικά με παρόμοιες οικονομικές σχολές;
Την ΟΔΕ την έχω αφήσει από 10ετίας (ξανά έδωσα πανελλήνιες πέρυσι για Πληροφορική ΟΠΑ που με ενδιαφέρει), αν και είχα περάσει όλο το 1ο έτος στην ΟΔΕ. Θα ενημερώσω σύντομα και το προφίλ μου εδώ, sorry για την παραπληροφόρηση! Δεν γνωρίζω να σε διαφωτίσω για επαγγελματική αποκατάσταση, καθώς δεν με ενδιέφεραν ποτέ τα σχετικά επαγγέλματα.

Κάνε την έρευνά σου και κατέληξε σε κάτι που θα σε ενδιαφέρει και πιστεύεις ότι δουλεύοντας πάνω στο αντικείμενο θα γίνεις καλή!! Ελπίζω να βρεθεί κάποιος πρόσφατος φοιτητής της ΟΔΕ εδώ να σε διαφωτίσει!

Καλή επιτυχία!!
 

GiannisSkalones

Νεοφερμένος

Ο GiannisSkalones αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά έχω ερωτήση την Παρασκευή γράφω ΑΟΘ φροντιστήριο 2 Κεφάλαιο και έχω βγάλει μέχρι τη. παράγραφο 5 λέτε να προλάβω μέχρι την Παρασκευή εάν αρχίσω από αύριο να βγάλω τα υπόλοιπα κεφάλαια και τις αντοιστιχες ασκήσεις ;
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1 μερα θα εχεις δηλαδη;
Γινεται,αν αφιερώσεις αρκετο χρονο και καταλαβαινεις αυτα που διαβαζεις.
 

GiannisSkalones

Νεοφερμένος

Ο GiannisSkalones αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σε τι πρέπει να δώσω περισσότερη σημασία ; από το 2 κεφάλαιο εννοώ τι πρέπει να μάθω απέξω ;
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ολο το κεφαλαιο ειναι πολυ σημαντικο,και η θεωρια και οι ασκησεις. Δεν υπαρχει κατι να παραληψεις.
 

Βαγγέλης Κομνής

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης Κομνής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να κάνεις μια αρχή,όμως να μην ζοριστείς. Μπορείς να ασχοληθείς με την θεωρία του ΑΟΘ και ασκήσεις από πρώτο κεφάλαιο που είναι εύκολες.Το ίδιο και στο ΑΕΠΠ,δηλαδή να βγάλεις κάποια θεωρία και να ασχοληθείς με εύκολα πράγματα στις ασκήσεις. Με την φετινή ύλη του ΑΟΘ και του ΑΕΠΠ πιστεύω ότι είναι κέρδος για σένα αν βγάλεις κάποια κομμάτια θεωρίας από πριν,πάλι όμως δεν αξίζει να ζοριστείς. Καλύτερα όμως να μιλήσεις με τους καθηγητές σου.
 

Λαμπρινηη

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να κάνεις μια αρχή,όμως να μην ζοριστείς. Μπορείς να ασχοληθείς με την θεωρία του ΑΟΘ και ασκήσεις από πρώτο κεφάλαιο που είναι εύκολες.Το ίδιο και στο ΑΕΠΠ,δηλαδή να βγάλεις κάποια θεωρία και να ασχοληθείς με εύκολα πράγματα στις ασκήσεις. Με την φετινή ύλη του ΑΟΘ και του ΑΕΠΠ πιστεύω ότι είναι κέρδος για σένα αν βγάλεις κάποια κομμάτια θεωρίας από πριν,πάλι όμως δεν αξίζει να ζοριστείς. Καλύτερα όμως να μιλήσεις με τους καθηγητές σου.
ευχαριστώ για την συμβουλή! ξεκίνησα τελικά διάβασμα για αγχώνομαι για την ύλη.. Ωστόσο δεν θα κάνω ιδιαίτερο οπότε θα πρέπει το καλοκαίρι να επιστρέψω στα πρώτα κεφάλαια της ύλης.. ελπίζω όμως να μπορώ να χρησιμοποιώ το φροντιστήριο ως ευκαιρία για επανάληψη της θεωρίας και εγώ να συνεχίζω μόνη μου την παρακάτω θεωρία
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top