Γενικό -  Προετοιμασία από τη Β' Λυκείου

presidge59

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μενεμένης (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους είμια μαθητής της Β Λυκείου!Ωστόσο έχω μια τρέλα και αυτή εν είναι άλλη απο το να θέλω να αποκτήσω μια πρώτη επαφή με την ύλη της Γ Λυκείου!Έχω συγκεντρώσει ένα μεγάλο νούμερο σημειώσεων και διαγωνισμάτων.Ωστόσο θα ήθελα να μου πείτε αν πιθανόν θα έχει αποτέλεσμα αυτή η προετοιμασία για τουχρόνου!1 Χωρίς να το θεωρήσετε ότι βιάζομαι ή ότι διαβάζω αυτές τις σημειώσεις.Απλά μου αρέσει να συγκεντρώνς καποια πράγματα για τουχρόνου..Θέλω την άποψή σας.Ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RainbowEU

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω πως αξίζει. Σίγουρα πολλά απ'οσα θα συγκεντρώσεις δεν θα τα διαβάσεις, αλλά θα έχεις περισσότερο υλικό να συγκρίνεις και να μπορείς στη συνέχεια να αποφασίσεις από ποιό ή ποιά θα αντλείς τις πληροφορίες σου και να κάνεις επανάληψη. Όπως άλλωστε και τα σχολικά βοηθήματα, άλλα δίνουν κάτι από το ένα πράγμα, άλλα επικεντρώνονται σε κάτι άλλο, κ.ο.κ.
Αυτό που θα σου έλεγα είναι από φέτος να αποκτήσεις καλές συνήθειες και οργάνωση στη μελέτη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
αυτο που κανεις ειναι πολυ καλο κατα τη γνωμη μου!να σου πω την αληθεια τωρα που διαβασα αυτο που ειπες αρχιζω να νοιωθω λιγακι αγχωμενη γιατι με δυσκολια εγω προλαβαινω τα φετινα..αρχισα να νοιωθω ηδη looser...:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Βέβαια αξίζει. Έστω και να μην τα διαβάσεις θα έχεις συγκεντρώσει αρκετό υλικό ώστε να μη σπαταλάς χρόνο σ'αυτό στην τρίτη λυκείου. Αλλά και μια πρώτη επαφή είναι πολύ καλό να γίνει απο φέτος, όχι να διαβάσεις επισταμένως απλώς να ρίξεις μια ματιά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presidge59

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μενεμένης (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστώ πολύ όλους σας για το ενδιαφέρον σας στο θέμα μου και για τα σχολιά σας!!.Α, και κυρίως σας ευχαριστώ που με ενθαρύναται γιατί κάποια στιγμή πίστευα ότι ίσως να μην αξίζει.Και μια που το έφερε η κουβέντα αν έχετε κανα χρήσιμο link για διάφορες σημειώσεις θα σας ήμουν ευγνώμων..:thanks:
-----------------------------------------
αυτο που κανεις ειναι πολυ καλο κατα τη γνωμη μου!να σου πω την αληθεια τωρα που διαβασα αυτο που ειπες αρχιζω να νοιωθω λιγακι αγχωμενη γιατι με δυσκολια εγω προλαβαινω τα φετινα..αρχισα να νοιωθω ηδη looser...:(:(
΄δεν συμφωνώ μαζί σου!ποτέ δεν είναι αργά να αρχίσεις μην σκοτίζεσαι και πολύ με τα μαθήματα γενικής παιδείας..βρες λίγο χρόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
διαβασε τα φετινα μαθηματα πιστεψε με θα σου χριαστουν πολυ.........αν θες απλα να εχεις μια ιδεα και εισαι θετικη η τεχνολογικη μπορεις να δεις λιγο μιγαδικους αλλα μην φορτωνεσε....
-----------------------------------------
Παιδιά ευχαριστώ πολύ όλους σας για το ενδιαφέρον σας στο θέμα μου και για τα σχολιά σας!!.Α, και κυρίως σας ευχαριστώ που με ενθαρύναται γιατί κάποια στιγμή πίστευα ότι ίσως να μην αξίζει.Και μια που το έφερε η κουβέντα αν έχετε κανα χρήσιμο link για διάφορες σημειώσεις θα σας ήμουν ευγνώμων..:thanks:
-----------------------------------------
΄δεν συμφωνώ μαζί σου!ποτέ δεν είναι αργά να αρχίσεις μην σκοτίζεσαι και πολύ με τα μαθήματα γενικής παιδείας..βρες λίγο χρόνο...



βρες λίγο χρόνο για να περασεις καλα .... απλα μην το παρακανεις.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presidge59

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μενεμένης (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
sabbath είμια θεωρητική κατεύθυνση και είπα στ παιδί να βρει λίγο χρόνο αφήνοντας για λίγο τα μαθήματα γενικής για να μαζέψει αν θέλει καθόλου σημειώσεις για τουχρόνου γιατί είπε πως θέλει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Eγω παντως μεχρι και φροντιστηριο εκανα περυσι για την τριτη λυκειου(αρχαια και λογοτεχνια).Δεν ξερω ακομα αν αξιζει αλλα σιγουρα ειναι εξοντωτικο ειδικα αν το κανεις σε πιεστικους ρυθμους.Αν το κανεις εν ειδει χομπυ(οσο χομπυ μπορει να ειναι το διαβασμα) μπορει και να σου βγει σε καλο.Παντως δεν θυμαμαι και πολλα πραγματα αυτολεξει απο περυσι,απλα ειχα μια πρωτη επαφη και τωρα μου εχει μεινει χρονος για επαναληψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presidge59

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μενεμένης (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ρε παιδιά εγώ απλά μαζεύω σημειώσεις για τουχρόνου......
-----------------------------------------
δεν τις διαβάζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
τι ειδους σημειωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
και εγω το εκανα αυτο!!!!αλλα δεν μου εχουν χρειαστει και πολλες ακομα ομως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγώ άμα θέλω να ρίξω μια ματιά στην ύλη της β κατεβάζω κανένα αρχείο από τη βιοβλιοθήκη του φορουμ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Θα ήταν πιο χρησημο αραγε να αρχιζα να διαβάζω την ιστορια θεωριτικής απο τη 2α λυκειου?:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Θα ήταν πιο χρησημο αραγε να αρχιζα να διαβάζω την ιστορια θεωριτικής απο τη 2α λυκειου?:no1:
ναι σιγα μην αρχιζεις να την διαβαζεις και απο την πρωτη...Ακου φιλε μ η δευτερα λυκειου ειναι ενα σταδιο προετοιμασιας για την τριτη φυσικα θα διαβαζεις αλλα οχι και τοσο πολυ οσο του χρονου...Εγω αυτο που θα σε συμβουλευα ειναι να ευχαριστηθεις αυτην την ταξη γτ πιστεψε με θα σ λειψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
εγω την ξεκινησα τον αυγουστο και παραμονη πριν δωσω ειχα σιχαθει να την βλεπω!Δεν αντεχα πια αλλο να τη διαβαζω..ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Θα ήταν πιο χρησημο αραγε να αρχιζα να διαβάζω την ιστορια θεωριτικής απο τη 2α λυκειου?:no1:
μέχρι να πας τρίτη θα έχει αλλάξει η ύλη!!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spring_mx

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ναι μια χαρα βγαινει η ιστορια αν αρχισεις απο τν γ' λυκειου...μν υπερβαλλουμε κιολας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Θα ήταν πιο χρησημο αραγε να αρχιζα να διαβάζω την ιστορια θεωριτικής απο τη 2α λυκειου?:no1:
Οριστε??Απο την 2α? Απο την 1η και αν!!!!:P
Κανονικα απο την 3η ρε φιλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θα φουντάρω από πουθενά με αυτά που ακούω ρε Σωτήρη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Τι το λες και δε το κάνεις!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top