Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Αθήνα αλλά νομίζω όλα 25% έχουν βάλει σε όλα
δυστηχως εχουμε τασεις σταθεροτητας ή ανωδου κατα κατι.
το κερδος που εχει απο τους συντελεστες ισοφαριζεται απο την υπαρξη βαθμων στην περιοχη αυξημενων κατα 2% απο περυσι.(1ο πεδιο)
αυτο ειναι πιο πολυ μαντεψια και δεν βασιζεται σε σοβαρους υπολογισμους.
εχουμε και αυτη την φασαρια περι διορισμών
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.

anakiriak@yahoo

Νεοφερμένος

Η anakiriak@yahoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Με μεταπτυχιακό πχ στην ιατροδικαστική τι επαγγελματικά δικαιώματα αποκτάς;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Με μεταπτυχιακό πχ στην ιατροδικαστική τι επαγγελματικά δικαιώματα αποκτάς;
Το μεταπτυχιακό δεν δίνει επαγγελματικά δικαιώματα στην Ελλάδα, το πρώτο πτυχίο δίνει, τι πτυχίο έχεις;
Ιατροδικαστής δεν γίνεσαι, είναι ιατρική ειδικότητα
 

anakiriak@yahoo

Νεοφερμένος

Η anakiriak@yahoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Το γνωρίζω ότι είναι ιατρική ειδικότητα. Το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό γίνεται από νοσηλευτική οπότε κάνοντας το τι αποκτάς;
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Το γνωρίζω ότι είναι ιατρική ειδικότητα. Το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό γίνεται από νοσηλευτική οπότε κάνοντας το τι αποκτάς;
Ακριβώς δεν ξέρω, φαντάζομαι ως συνεργάτης σε ιατροδικαστικές υπηρεσίες, ίσως στην αστυνομία
Καλό είναι το μεταπτυχιακό μας να είναι στοχευμένο, δηλαδή να γνωρίζουμε τι θέλουμε να κάνουμε
Ίσως κάποιος άλλος ξέρει περισσότερα
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
θέλω να ρωτήσω κάτι..αλλά δεν ξέρω ποιος θα μπορέσει να μου απαντήσει...

βλέπω τις βάσεις 2018-19-20 των επαλ και με τα μόρια που συγκέντρωσα, ακόμα και πέρυσι
θα μπορούσα να είχα περάσει σχεδόν σε όποια σχολή μου αρέσει.

αυτό είναι γεγονός και οχι υπερβολή.. τι άλλαξε από τότε?

τα θέματα που έπεφταν και συγκεκριμένα βλέποντας τις δικιάς μου ειδικότητας, απο την ίδια
ύλη βγαίνουν, παρόμοιας δυσκολίας είναι, μόνο τα θέματα των επαναληπτικών είναι ελάχιστα πιο
δύσκολα και αυτό ενδεχομένως γιατί όσοι δίνουν Σεπτέμβρη έχουν και πιο πολύ χρόνο
για διάβασμα.

απορώ λοιπόν τι έχει συμβεί και έχουν ανέβει οι βάσεις? έγιναν τα παιδιά πιο διαβαστερά? ή οι
βαθμολογητές το 2018-19-20 ήταν πιο αυστηροί και κρατούσαν τις βάσεις χαμηλά?
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
θέλω να ρωτήσω κάτι..αλλά δεν ξέρω ποιος θα μπορέσει να μου απαντήσει...

βλέπω τις βάσεις 2018-19-20 των επαλ και με τα μόρια που συγκέντρωσα, ακόμα και πέρυσι
θα μπορούσα να είχα περάσει σχεδόν σε όποια σχολή μου αρέσει.

αυτό είναι γεγονός και οχι υπερβολή.. τι άλλαξε από τότε?

τα θέματα που έπεφταν και συγκεκριμένα βλέποντας τις δικιάς μου ειδικότητας, απο την ίδια
ύλη βγαίνουν, παρόμοιας δυσκολίας είναι, μόνο τα θέματα των επαναληπτικών είναι ελάχιστα πιο
δύσκολα και αυτό ενδεχομένως γιατί όσοι δίνουν Σεπτέμβρη έχουν και πιο πολύ χρόνο
για διάβασμα.

απορώ λοιπόν τι έχει συμβεί και έχουν ανέβει οι βάσεις? έγιναν τα παιδιά πιο διαβαστερά? ή οι
βαθμολογητές το 2018-19-20 ήταν πιο αυστηροί και κρατούσαν τις βάσεις χαμηλά?
Σίγουρη απάντηση δεν μπορεί να σου δώσει κανείς. Σκέψου όμως και την εξής παράμετρο: οι πανελλήνιες μέσω ΕΠΑΛ θεωρούνται πιο εύκολες με αποτέλεσμα καλοί μαθητές που παλιότερα θα επέλεγαν το ΓΕΛ πηγαίνουν εκεί για να περάσουν στις σχολές που θέλουν με λιγότερο κόπο και θεωρητικά μικρότερο ανταγωνισμό. Ωστόσο όσο αυξάνεται ο αριθμός των μαθητών που επιλέγουν ΕΠΑΛ με αυτά τα κριτήρια αυξάνεται ο ανταγωνισμός και ανεβαίνουν τελικά οι βάσεις. Φυσικά αυτή είναι μόνο μια παράμετρος, υπάρχουν κι άλλες, πχ ΕΒΕ. Για την ύλη και τη δυσκολία των θεμάτων δεν μπορώ να πω αν είναι ίδια γιατί δεν έχω ασχοληθεί με ΕΠΑΛ.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Σίγουρη απάντηση δεν μπορεί να σου δώσει κανείς. Σκέψου όμως και την εξής παράμετρο: οι πανελλήνιες μέσω ΕΠΑΛ θεωρούνται πιο εύκολες με αποτέλεσμα καλοί μαθητές που παλιότερα θα επέλεγαν το ΓΕΛ πηγαίνουν εκεί για να περάσουν στις σχολές που θέλουν με λιγότερο κόπο και θεωρητικά μικρότερο ανταγωνισμό.

Πολύ σωστό, θα μπορούσε να ισχύει και αυτό ως ενα βαθμό βέβαια, γιατί πόσοι του γενικού λυκείου να
πάνε να δώσουν απο επαλ ώστε να ανέβουν οι βάσεις?? αν και ήξερα ότι όσοι είναι απο επαλ μπορούν
να δώσουν πανελλήνιες γενικού λυκείου, δεν ήξερα οτι μπορεί να γίνει και το ανάποδο.

Πάντως εξαιρώντας τα γενικής παιδιάς, δεν θα το έλεγα οτι τα μαθήματα ειδικότητας είναι βατά
για κάποιον απο γενικό λύκειο, γιατί είναι πράγματα που δεν τα έχει διδαχθεί ποτέ.
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Πολύ σωστό, θα μπορούσε να ισχύει και αυτό ως ενα βαθμό βέβαια, γιατί πόσοι του γενικού λυκείου να
πάνε να δώσουν απο επαλ ώστε να ανέβουν οι βάσεις?? αν και ήξερα ότι όσοι είναι απο επαλ μπορούν
να δώσουν πανελλήνιες γενικού λυκείου, δεν ήξερα οτι μπορεί να γίνει και το ανάποδο.

Πάντως εξαιρώντας τα γενικής παιδιάς, δεν θα το έλεγα οτι τα μαθήματα ειδικότητας είναι βατά
για κάποιον απο γενικό λύκειο, γιατί είναι πράγματα που δεν τα έχει διδαχθεί ποτέ.
Καλοί μαθητές πηγαίνουν ΕΠΑΛ από την πρώτη λυκείου, ενώ παλιότερα θα πήγαιναν ΓΕΛ, γιατί η ύλη είναι πιο εύκολη, δεν δίνουν μόνο εξετάσεις.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
απλα για να ξερετε επειδη μελετησα προχειρα τα στατιστικα λεω 2 συμπερασμα απλα μην με ρωτατε κατι παραπανω γτ ξαναλεω τα ειδα προχειρα.
τελευταια ιατρικη 120% κατω απο 18000 μορια.επισης εκτιμω οποιος εχει πανω απο 17800 ειναι 99.9% μεσα.θεωρω οτι η ταση ειναι για 17600-17700.
νομικη αθηνα 120% κατω απο 18000 μορια με την ταση να ειναι στο 17850-17900.
αυτα εχω να πω.

παμε ενα στοιχημα οτι θα ειναι οι βασεις του 2020 +200-300 μορια....αυτο οδηγει σε πολυ μεγαλυτερη πτωση απο 100 μορια......απλα μαθηματικα ειναι...
Λοιπόν στον eukleidhs1821 πρεπουν συγχαρητήρια!
Θα περιμένω βέβαια να βγουν και οι βάσεις για επιβεβαίωση αλλά μάλλον δίκιο έχει.
Ήρθε σήμερα στο γραφείο ένας μαθηματικός και έλεγε ακριβώς αυτά που λέει κι ο Ευκλείδης. Λέει οποίος έχει πάνω 17800 ειναι σχεδόν σίγουρα μέσα στην Ιατρική.
Μένει να δούμε.....
 

Tirotrelas

Νεοφερμένος

Ο Tirotrelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Λοιπόν στον eukleidhs1821 πρεπουν συγχαρητήρια!
Θα περιμένω βέβαια να βγουν και οι βάσεις για επιβεβαίωση αλλά μάλλον δίκιο έχει.
Ήρθε σήμερα στο γραφείο ένας μαθηματικός και έλεγε ακριβώς αυτά που λέει κι ο Ευκλείδης. Λέει οποίος έχει πάνω 17800 ειναι σχεδόν σίγουρα μέσα στην Ιατρική.
Μένει να δούμε.....
Εγώ έχω 17.825 για τις ιατρικές και οδοντιατρική εκπα . Ελπίζουμε ο στρατηγακης όντως να πέσει μέσα και ο Ευκλείδης να χρησιμοποίησε παρόμοιο σκεπτικό . Περιμένουμε τις βάσεις 👏
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Ω ρε @eukleidhs1821 τι να πω σοκ. Οκ περιμένουμε και τις βάσεις, αλλά :worship:
Εγώ την έβγαζα 17.900-950 αν θυμάμαι καλά χδ
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
Εγώ έχω 17.825 για τις ιατρικές και οδοντιατρική εκπα . Ελπίζουμε ο στρατηγακης όντως να πέσει μέσα και ο Ευκλείδης να χρησιμοποίησε παρόμοιο σκεπτικό . Περιμένουμε τις βάσεις 👏
εσυ μπορει να γινει το τρελο να πιασεις πατρα και να μην πιανεις αλεξανδρουπολη!!!Αν θυμαμαι καλα ειχες πει οτι ειχες κοντα 18200 για πατρα?? Ειπαμε στο οριο εισαι μακαρι να φανεις τυχερος
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
εσυ μπορει να γινει το τρελο να πιασεις πατρα και να μην πιανεις αλεξανδρουπολη!!!Αν θυμαμαι καλα ειχες πει οτι ειχες κοντα 18200 για πατρα?? Ειπαμε στο οριο εισαι μακαρι να φανεις τυχερος
Εγώ νομίζω ο γιος μου Πάτρα θα πιάσει, έχει 18380 για Πάτρα και 18200 για τις άλλες.
Πάντως σίγουρα περνάει, αυτό είναι το ευχάριστο.
Καλά για την μικρή μου δεν θα πω τίποτα....αν πέφτει μέσα ο Στρατηγάκης μιλάμε ότι είναι 1500μορια πανω απο την Αθήνα!
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top