Προγνωστικά Βάσεων 2022

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Bob

Νεοφερμένος

Ο Bob αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Έχω γράψει 17650 μόρια χωρίς συντελεστές. Χρησιμοποιώντας τον περσινό τρόπο υπολογισμού των μορίων βγάζω 17950 μόρια. Η ιατρική Αλεξανδρούπολης πέρυσι είχε βάση 18159, έχω ελπίδες;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έχω γράψει 17650 μόρια χωρίς συντελεστές. Χρησιμοποιώντας τον περσινό τρόπο υπολογισμού των μορίων βγάζω 17950 μόρια. Η ιατρική Αλεξανδρούπολης πέρυσι είχε βάση 18159, έχω ελπίδες;
Τό περσινό δυστυχώς τόν ξεχνάμε, πολύ δύσκολα αλλά ποτέ δεν ξέρεις, μιλάνε για μικρή πτώση τών 100-150 μορίων
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Αυτές είναι οι τελευταιες εκτιμήσεις
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20220713-185912_Facebook.jpg
    Screenshot_20220713-185912_Facebook.jpg
    365.1 KB · Εμφανίσεις: 165

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση η κοινωνική εργασία Πάτρας να πέσει κάτω από 15000, δηλαδή -750 περίπου μόρια;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,580 μηνύματα.
ρε παιδια καταλαβαινω τον πονο σας ,εχω και εγω περασει απο την θεση αυτη και μαλιστα δυσκολα.
πολυ λυπαμαι που δεν μπορω να πω κατι..και δεν μπορω να πω γιατι δεν εχω στοιχεια.
περυσι ειμουν λαλιστατος αλλα ειχα και μια κατανομη μοριων πουν δεν υπαρχει φετος.
σορρυ
 

MINK123

Νεοφερμένος

Ο MINK123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Πιστεύετε πως οι βάσεις στις υψηλοβαθμεςσχολές πληροφορικής θα πέσουν φέτος;(ασσοε και παπει). Με τις περσινές βάσεις που εκτοξεύθηκαν λογω των εύκολων θεμάτων είμαι 145 μόρια εκτός ασσοε και για 200κατι μέσα παπει. Αν κάποιος που είναι καθηγητής κλπ μπορεί να κάνει κάποια εκτίμηση θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,580 μηνύματα.
Καλησπέρα. Πιστεύετε πως οι βάσεις στις υψηλοβαθμεςσχολές πληροφορικής θα πέσουν φέτος;(ασσοε και παπει). Με τις περσινές βάσεις που εκτοξεύθηκαν λογω των εύκολων θεμάτων είμαι 145 μόρια εκτός ασσοε και για 200κατι μέσα παπει. Αν κάποιος που είναι καθηγητής κλπ μπορεί να κάνει κάποια εκτίμηση θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ
καθηγητης δεν ειμαι ακομα και ουτε ποτε.αλλα κατι τετοιο παιζει ..λενε οι ειδικοι
οποτε εισαι εισαι μεσα ασσοε.
 

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Καλησπέρα,

ίσως έχει απαντηθεί σε προηγούμενη σελίδα αλλά δεν το είδα κάπου.

Οι βάσεις αντίστοιχα με ποια χρονιά εκτιμάται ότι θα κυμανθούν; 2019,2020, 2021;

Με μόρια από 14140 έως 14460 θεωρώ ότι δεν υπάρχει καμιά ελπίδα για Χημικούς Μηχανικούς ούτε στη Κοζάνη σωστά;

Οπότε μετά τι θα προτείνατε ανάμεσα σε Πολιτικούς Μηχανικούς, Μαθηματικό και Γεωλογικό; (Έχουν απορριφθεί σαν επιλογή όλες οι υπόλοιπες σχολές ειδικά οι σχολές Ηλεκτρολόγων-Μηχανολόγων λόγω μη ενδιαφέροντος για το αντικείμενο).

Επίσης ποια είναι η διαφορά επαγγελματικά ανάμεσα σε πολιτικούς μηχανικούς που είναι στην ίδια πόλη; Πχ πολ. μηχανικοί πανεπιστημίου πατρών και πανεπιστημίου πελοποννήσου είναι και τα 2 στη Πάτρα.
 

skarecrow76

Νεοφερμένος

Ο skarecrow76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
πολ. μηχανικοί πανεπιστημίου πατρών και πανεπιστημίου πελοποννήσου είναι και τα 2 στη Πάτρα.
Πανεπιστήμιου Πελοποννήσου είναι το πρώην ΤΕΙ.
Πανεπιστήμιο Πάτρας είναι το σωστό.. με όλα τα επαγγελματικά δικαιώματα Μηχανικών (από ΤΕΕ) αναγνωρισμένα.
 

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Από ότι είδα και το τμήμα του παν. Πελοποννήσου είναι 5 έτη και τα μαθήματα ανά εξάμηνο είναι σχεδόν τα ίδια και στα δύο τμήματα. Δεν έχουν τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα;
 

angeloskar

Νεοφερμένος

Ο angeloskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Από ότι είδα και το τμήμα του παν. Πελοποννήσου είναι 5 έτη και τα μαθήματα ανά εξάμηνο είναι σχεδόν τα ίδια και στα δύο τμήματα. Δεν έχουν τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα;
Σε λίγα χρόνια ίσως έχουν, για την ώρα όχι
 

skarecrow76

Νεοφερμένος

Ο skarecrow76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Νομίζω ότι ένας καλός μπούσουλας είναι να δεις την αντιστοιχία των τμημάτων, εκεί το Παν. Πάτρας έχει αντιστοιχία με το ΕΜΠ και τις υπόλοιπες πολυτεχνικές σχολές, ενώ το Παν. Πελοποννήσου απουσιάζει. Επίσης, από το site του ΤΕΕ μπορείς να ψαχτείς για κάθε σχολή που το ίδιο το ΤΕΕ αναφέρει, ανά ειδικότητα (δεν μπορώ να βάλω link)
 

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Κατάλαβα, σας ευχαριστώ πολύ! Και αναφορικά με την επιλογή ανάμεσα σε Πολιτικούς Μηχανικούς, Μαθηματικό και Γεωλογικό τι προτείνετε; Αφού οι Χημικοί Μηχανικοί χάθηκαν..
 

angeloskar

Νεοφερμένος

Ο angeloskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Κατάλαβα, σας ευχαριστώ πολύ! Και αναφορικά με την επιλογή ανάμεσα σε Πολιτικούς Μηχανικούς, Μαθηματικό και Γεωλογικό τι προτείνετε; Αφού οι Χημικοί Μηχανικοί χάθηκαν..
Ανάλογα τα ενδιαφέροντα σου
 

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν αφορά εμένα :Ρ
Ρωτάω αν ξέρει κάποιος ποιο έχει καλύτερες προοπτικές χωρίς να υπάρχει έτοιμο γραφείο ή κάτι άλλο από πίσω.
 

angeloskar

Νεοφερμένος

Ο angeloskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ααα οκευ, χωρίς να είμαι σίγουρος, φαντάζομαι πολιτικοί μηχανικοί. Γενικότερα οι μηχανικοί ίσως έχουν περισσότερες προοπτικές. Και από τα άλλα δύο έχεις προοπτικές, απλά οι περισσότεροι το γυρνάνε σε καθηγητιλικι. Καλύτερα βέβαια να απαντήσουν ειδικοι
 

alexgiann

Νεοφερμένος

Ο alexgiann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Με 16.950 πιστεύετε περνάω ΕΚΠΑ πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Κατάλαβα, σας ευχαριστώ πολύ! Και αναφορικά με την επιλογή ανάμεσα σε Πολιτικούς Μηχανικούς, Μαθηματικό και Γεωλογικό τι προτείνετε; Αφού οι Χημικοί Μηχανικοί χάθηκαν..
Εγώ μιας και είμαι μέσα στη δουλειά (είμαι αρχιτεκτονας) θα σου πω ότι χωρίς γραφείο και δουλειές να σε περιμένουν από τον μπαμπά ο δρόμος για ένα πολιτικό μηχανικό είναι δύσβατος στις μέρες μας περισσότερο από ποτέ.
Πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερα να σπουδάσει κανείς μαθηματικός και έχει καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,580 μηνύματα.
Εγώ μιας και είμαι μέσα στη δουλειά (είμαι αρχιτεκτονας) θα σου πω ότι χωρίς γραφείο και δουλειές να σε περιμένουν από τον μπαμπά ο δρόμος για ένα πολιτικό μηχανικό είναι δύσβατος στις μέρες μας περισσότερο από ποτέ.
Πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερα να σπουδάσει κανείς μαθηματικός και έχει καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση
ε mammy ο μαθηματικος με 4 € την ωρα στα φροντ που δενει.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top