Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Πάντως κι εγώ που έχω δει αρκετές προβλέψεις θέλοντας Νομική, πάλι μου φαίνονται λίγες ή λέω ότι θα πέσουν όλες έξω. :lol: Δε βοηθούν ιδιαίτερα απ' ό,τι μου φαίνεται, αν και σε κάθε περίπτωση δίνουν μία ιδέα.
Εμείς οι υπόλοιποι δεν έχουμε καν ιδέα, με τα στατιστικά προσπαθούμε να "μαντέψουμε"
 

emilyfan85

Νεοφερμένος

Η emilyfan85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Δείχνει μόνο την πτώση βάσεων, ή ξεχάσαν σχολές;
 

emilyfan85

Νεοφερμένος

Η emilyfan85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,500 μηνύματα.
Δείχνει μόνο την πτώση βάσεων, ή ξεχάσαν σχολές;
Αμα κοιτάξεις την τελευταία στήλη θα διαπιστώσεις ότι δεν παρουσιάζουν όλες όσες παραθέτει πτώση οπότε για κάποιον άλλον λόγο έβαλε μόνο αυτές.
 

emilyfan85

Νεοφερμένος

Η emilyfan85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Αμα κοιτάξεις την τελευταία στήλη θα διαπιστώσεις ότι δεν παρουσιάζουν όλες όσες παραθέτει πτώση οπότε για κάποιον άλλον λόγο έβαλε μόνο αυτές.
Κοίτα,είμαι του 3ου πεδίου.Οποτε,δεν έχω σχεδόν καθόλου γνώση του τι γίνεται στο 1ο.Απλώς το αναδημοσίευσα σε περίπτωση που κάποιος του 1ου δεν το είχε δει.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,500 μηνύματα.
Κοίτα,είμαι του 3ου πεδίου.Οποτε,δεν έχω σχεδόν καθόλου γνώση του τι γίνεται στο 1ο.Απλώς το αναδημοσίευσα σε περίπτωση που κάποιος του 1ου δεν το είχε δει.
Και γω του 3ου είμαι αλλά επειδή "διάβασα" τον πίνακα είπα να το πω στην κοπέλα...
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Αμα κοιτάξεις την τελευταία στήλη θα διαπιστώσεις ότι δεν παρουσιάζουν όλες όσες παραθέτει πτώση οπότε για κάποιον άλλον λόγο έβαλε μόνο αυτές.
Το αστείο είναι πως η <<αναλυτική>> προβολή των σχολών δεν έχει καν τις σχολές που θέλω. Νομίζω απλά είμαι άτυχη στη ζωη αυτη
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,500 μηνύματα.
Το αστείο είναι πως η <<αναλυτική>> προβολή των σχολών δεν έχει καν τις σχολές που θέλω. Νομίζω απλά είμαι άτυχη στη ζωη αυτη
Καταλαβαίνω ότι είναι εκνευριστικό να μη βρίσκει κανείς προβλέψεις για τις σχολές που τον ενδιαφέρουν, αλλά τώρα υπερβάλλεις και νομίζω ότι το ξέρεις :P
 

panos72

Νεοφερμένος

Ο panos72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας. Υπάρχει λέτε περίπτωση το μαθηματικό της Κρήτης να ξεπεράσει τα 13.000 μόρια;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,605 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Υπάρχει λέτε περίπτωση το μαθηματικό της Κρήτης να ξεπεράσει τα 13.000 μόρια;
ε οχι βεβαια ..πυρετο εχει
με 10.000 περσινά μορια μπηκαν μολις 20 στους 160 , εχει αρκετη χωρητικοτητα ακομα
βεβαια του μειωσαν δραματικα του εισακτεους ..απο 160 σε 50 αλλα δεν επειρεαζει τοσο.
 

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Πού εκτιμάτε ότι θα "κάτσουν" οι βάσεις σε ΗΜΜΥ Ξάνθης, Τοπογράφους ΕΜΠ και Πολιτικούς Μηχανικούς Παν. Πατρών ;;;
Πόσο είναι περίπου τα +/- που θα αλλάξουν τις περσινές βάσεις των σχολών αυτών ;;
 

indig0

Νεοφερμένος

Ο indig0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Αυτή η έκθεση πραγματικά το χειρότερο μάθημα. Όλοι όσοι γράψατε 19-20, μόνο στην έκθεση <<ατυχήσατε>>. Απορώ βασικά αν έχει πάρει κανείς 18+ στην έκθεση.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Γνωρίζετε ,μήπως, εάν οι προφορικοί υποψήφιοι συμπεριλαμβάνονται στο σχολείο τους ή συγκαταλέγονται αλλού; Ρωτώ αναφορικά με την σχολική πρωτιά.
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτή η έκθεση πραγματικά το χειρότερο μάθημα. Όλοι όσοι γράψατε 19-20, μόνο στην έκθεση <<ατυχήσατε>>. Απορώ βασικά αν έχει πάρει κανείς 18+ στην έκθεση.
Έχει γίνει έτσι γιατί, πολύ απλά, είναι υπερβολικά πολλές οι ερωτήσεις ανάπτυξης -τις οποίες ο κάθε βαθμολογητής εκλαμβάνει διαφορετικά. Αν θέλουν αντικειμενικοποιήσουν αυτό το μάθημα πρέπει να αρχίσουν να θέτουν (περισσότερες) ερωτήσεις με απαντήσεις στενά οριοθετημένες (συνώνυμα-αντώνυμα, πολλαπλής για κατανόηση κειμένου, κλπ).

Εγώ είχα γράψει όσα ήθελε το πλάνο του υπουργείου σε όλα εκτός του Β2α -έχανα δύο μονάδες στις εκατό από εκεί.

Και πήρα 11.3.

Το πήρα επειδή έχω υπερβολικά κακό γραφικό χαρακτήρα και δεν έκατσαν να διαβάσουν το γραπτό; Μπορεί. Όποιος και να ήταν ο λόγος όμως, μιλάμε για βαθμολογικό παραλογισμό, την ώρα κιόλας που στα φροντιστηριακά διαγωνίσματα έγραφα πολύ κοντά και παραπάνω από 90 με αυστηρή βαθμολόγηση από έμπειρο καθηγητή.

Το μάθημα αυτό δεν εξετάζει σχεδόν τίποτα, έχω δει άτομα (πολύ) δυνατά στην κατανόηση κειμένου και την παραγωγή λόγου να γραφούν χαμηλά και άσχετους να τσιμπάνε πάνω από 18. Πιο πολύ θυμίζει διαδικασία για την απόκτηση πιστοποιητικού κοινωνικών φρονημάτων παρά γλωσσική εξέταση.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Το πήρα επειδή έχω υπερβολικά κακό γραφικό χαρακτήρα και δεν έκατσαν να διαβάσουν το γραπτό; Μπορεί.
Πραγματικά συμβαίνει αυτό. Εγώ στα αγγλικά δεν είχα ούτε 1 λάθος, και επειδή είχα ξαναγράψει 2 φορές την έκθεση και είχα μουτζουρώσει πολύ μου βάλαν 17,2. Γελοίοι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γνωρίζετε ,μήπως, εάν οι προφορικοί υποψήφιοι συμπεριλαμβάνονται στο σχολείο τους ή συγκαταλέγονται αλλού; Ρωτώ αναφορικά με την σχολική πρωτιά.
όλοι μαζί νομίζω
 

ratatatatat

Νεοφερμένος

Ο ratatatatat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά τελικά για πληροφορική τι λέτε, πιάνω ΟΠΑ με 17.160 μόρια με συντελεστές;
 

yiankap

Νεοφερμένος

Ο yiankap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ο γιός μου έγραψε 4ο πεδίο και θέλει ένστολα ή οικονομικά. Με 14710 μόρια για Αστυφυλάκων/15110 για ΣΜΥ Σώματα/15720 Ικάρων ΕΠ υπάρχει περίπτωση να είναι σε κάποιες από αυτές ;

Επίσης τα μόρια του για ΛΟΧΡΗ ΠΑΜΑΚ είναι 15.250 (+750 από περσινή βάση) και για Οικονομικών Επιστημών ΠΑΜΑΚ τα μόρια του είναι 14.710 (+434). Υπάρχει περίπτωση η αναμενόμενη άνοδος να είναι μεγαλύτερη;
 

evelina23

Νεοφερμένος

Η evelina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση η δασολογια στην Καρδίτσα να πέσει 150 μόρια ; Να έχω ελπίδες; 🥹
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top