Προγνωστικά Βάσεων 2022

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,432 μηνύματα.

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι σχολές που έχουν συντελεστή 25 σε όλα η βάση τους δεν θα πρέπει να διαιρείται ακριβώς με το 25?
Ναι!
Αν χ ψ ζ ω οι βαθμοί του καθενός από τα τέσσερα μαθήματα έχουμε για τα μόρια: 1000×(χ+ψ+ζ+ω)/4=250(χ+ψ+ζ+ω) που εμφανώς διαρείται με το 25!

Στατιστικοί και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alpha.kappa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alpha.kappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Ναι!
Αν χ ψ ζ ω οι βαθμοί του καθενός από τα τέσσερα μαθήματα έχουμε για τα μόρια: 1000×(χ+ψ+ζ+ω)/4=250(χ+ψ+ζ+ω) που εμφανώς διαρείται με το 25!

Στατιστικοί και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι...
Στις σχολές αυτές πιθανόν να έχουμε πολλές ισοβαθμίες αφού η ελάχιστη διαφορά των βαθμολογιών θα είναι 25 μόρια
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
εκτιμήσεις λένε και δείχνουν τις 4-5 πρώτες πρώτες σχολές από τα 3 απτα 4 πεδία. Οκ...
 

Billas

Νεοφερμένος

Ο Billas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.

KATIA5

Νεοφερμένος

Η KATIA5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας ΟΠΑ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να σας ρωτήσω: ο γιος μου συγκεντρώνει 14.470 μόρια σύμφωνα με τους συντελεστές του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Κοζάνης. Τι πιθανότητες έχει να περάσει εκεί, δεδομένου ότι πέρυσι η βάση του συγκεκριμένου Τμήματος ήταν 14.887 μόρια.
 

Dimitris1972

Νεοφερμένος

Ο Dimitris1972 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να σας ρωτήσω: ο γιος μου συγκεντρώνει 14.470 μόρια σύμφωνα με τους συντελεστές του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Κοζάνης. Τι πιθανότητες έχει να περάσει εκεί, δεδομένου ότι πέρυσι η βάση του συγκεκριμένου Τμήματος ήταν 14.887 μόρια.
Δεδομένου ότι οι εισακτέοι θα είναι 61 περισσότεροι από το 2021,θεωρώ ότι η βάση θα πέσει αρκετά.
 

Cristina Reggie

Νεοφερμένος

Η Cristina Reggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι με 18206 μόρια θα περάσει Αρχιτεκτόνων Μηχανικών στην Πάτρα;Στο ελεύθερο σχέδιο έχει γράψει 13,6 και η αντίστοιχη ΕΒΕ στη Θεσσαλονίκη είναι 14,03. Πιστεύετε ότι υπάρχει πιθανότητα του χρόνου η ΕΒΕ αυτή να μειωθεί λίγο ώστε να μπορέσει να κάνει αίτηση με το 10%;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι με 18206 μόρια θα περάσει Αρχιτεκτόνων Μηχανικών στην Πάτρα;Στο ελεύθερο σχέδιο έχει γράψει 13,6 και η αντίστοιχη ΕΒΕ στη Θεσσαλονίκη είναι 14,03. Πιστεύετε ότι υπάρχει πιθανότητα του χρόνου η ΕΒΕ αυτή να μειωθεί λίγο ώστε να μπορέσει να κάνει αίτηση με το 10%;
H εβε του του 2023 δεν αφορα το 10% των του 2022 εκτος και αλλάξουν οι συντελεστες.
 

joannaΚΑ

Νεοφερμένος

Η joannaΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Πού βλέπετε την βάση για το Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ;;;
 

georgem23

Νεοφερμένος

Ο georgem23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καλησπέρα με 16.850 μόρια (με συντελεστές) πιστεύετε πιάνω Εφαρμοσμένη Πληροφορική στο ΠΑΜΑΚ;
 

bruh_234

Νεοφερμένος

Η bruh_234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Για τη σχολη ΗΜΜΥ στην Αθηνα πιστευετε οτι θα πεσουν οι βασεις σε σχεση με περυσι? Η τελευταια εκτιμηση που ειδα απο ενα αξιοπιστο site για την συγκεκριμενη σχολη ηταν 18610 το οποιο μου φαινεται αρκετα παραδοξο, λαμβανοντας υποψη οτι οι επιδοσεις των μαθητων φετος στα μαθηματικα ηταν χαμηλοτερες σε σχεση με περυσι.
Screenshot 2022-07-07 at 16-56-03 ΒΑΣΕΙΣ 2022 (εκτίμηση). Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών...png
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Για τη σχολη ΗΜΜΥ στην Αθηνα πιστευετε οτι θα πεσουν οι βασεις σε σχεση με περυσι? Η τελευταια εκτιμηση που ειδα απο ενα αξιοπιστο site για την συγκεκριμενη σχολη ηταν 18610 το οποιο μου φαινεται αρκετα παραδοξο, λαμβανοντας υποψη οτι οι επιδοσεις των μαθητων φετος στα μαθηματικα ηταν χαμηλοτερες σε σχεση με περυσι.
View attachment 104708
Πραγματικά περίεργο
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,474 μηνύματα.
Για τη σχολη ΗΜΜΥ στην Αθηνα πιστευετε οτι θα πεσουν οι βασεις σε σχεση με περυσι? Η τελευταια εκτιμηση που ειδα απο ενα αξιοπιστο site για την συγκεκριμενη σχολη ηταν 18610 το οποιο μου φαινεται αρκετα παραδοξο, λαμβανοντας υποψη οτι οι επιδοσεις των μαθητων φετος στα μαθηματικα ηταν χαμηλοτερες σε σχεση με περυσι.
View attachment 104708
Και φυσική απ'οτι έχω ακούσει οι υποψήφιοι του δεύτερου έγραψαν χειρότερα. Μπας και έγραψαν πολύ πολύ καλύτερα Εκθεση και Χημεία; :hmm:
(Δεν έχω δει τα στατιστικά του 2ου)

Το αει τει γενικά το εμπιστεύομαι (αναγνωρίζω ότι είναι από εκεί το σκρινσοτ που παραθέτεις) οπότε για κάποιο λόγο δίνουν αύξηση...


Υ. Γ
Νομίζω έχει μειωθεί ο αριθμός εισακτεων στην Αθήνα. Γι' αυτό μάλλον ανεβαίνει
Μόλις το έλεγξα όχι είναι σταθερός (259 για την ακρίβεια).

Πηγή:https://aeitei.gr/isakteoi.php
 
Τελευταία επεξεργασία:

joannaΚΑ

Νεοφερμένος

Η joannaΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Βρε κάτι για το οικονομικό...περιμένω!
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Για τη σχολη ΗΜΜΥ στην Αθηνα πιστευετε οτι θα πεσουν οι βασεις σε σχεση με περυσι? Η τελευταια εκτιμηση που ειδα απο ενα αξιοπιστο site για την συγκεκριμενη σχολη ηταν 18610 το οποιο μου φαινεται αρκετα παραδοξο, λαμβανοντας υποψη οτι οι επιδοσεις των μαθητων φετος στα μαθηματικα ηταν χαμηλοτερες σε σχεση με περυσι.
View attachment 104708
Νομίζω έχει μειωθεί ο αριθμός εισακτεων στην Αθήνα. Γι' αυτό μάλλον ανεβαίνει
 

emilyfan85

Νεοφερμένος

Η emilyfan85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Για το Χημικό Πάτρας έχω 16.500 και πέρυσι ήταν 16.525.Θα μπορούσα να την "πιάσω" φέτος;
 

Billas

Νεοφερμένος

Ο Billas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,572 μηνύματα.
Δεν ανοίγουν κι αυτά τα μηχανογραφικά να προχωρούν οι διαδικασίες να βγουν μια ώρα αρχύτερα οι βάσεις! :cry_x:
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top