Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Πως ξέρεις με ακρίβεια ότι το 18159 γίνεται 17825?
Ότι οι ίδιοι βαθμοί φέτος χωρίς συντελεστές θα είναι λίγο πιο κάτω συμφωνώ κι εγώ αλλά πόσο ακριβώς πως μπορούμε να ξέρουμε?
 

anakiriak@yahoo

Νεοφερμένος

Η anakiriak@yahoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Τον ειδα τον πίνακα που έβαλε ο Γιάννης αναφέρεται ομως σε σχολές 11000 μοριων και 17.500 μορίων. Οι σχολές που με ενδιαφέρουν ειναι στη μέση στα 16.600 μόρια
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,429 μηνύματα.

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Ασχετο-σχετικη ερωτηση, υπαρχουν καπου οι επιλογες των υποψηφιων; Ή αυτα δημοσιοποιουνται πιο μετα;
Εχω χρονια να ασχοληθω.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Ασχετο-σχετικη ερωτηση, υπαρχουν καπου οι επιλογες των υποψηφιων; Ή αυτα δημοσιοποιουνται πιο μετα;
Εχω χρονια να ασχοληθω.
Οι επιλογές των υποψηφίων είναι τα μηχανογραφικά και η δημοσιοποίηση τους είναι τα αποτελέσματα 😄😄😄
Τά ξέχασες??
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
Οι επιλογές των υποψηφίων είναι τα μηχανογραφικά και η δημοσιοποίηση τους είναι τα αποτελέσματα 😄😄😄
Τά ξέχασες??
νομιζω τα βγαζουνε αυτα τα στατιστικα κανα μηνα αφου ανακοινωθουν οι βασεις.τουλαχιστον αυτο γινοταν παλια μαλλον ετσι θα γινεται και τωρα αλλα ειναι κατι που δεν ασχολειται κανεις αφου βγουν οι βασεις
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Παιδιά η ΕΒΕ πως υπολογίζεται? Προσθέτεις τους 4 βαθμούς και διαιρείς δια τέσσερα?
Δηλαδή θέλω να πω μια σχολή έχει ΕΒΕ 14,3 πως μπορεί να ξέρει κάποιος ότι περνάει; προσθέτει τους βαθμούς του και διαιρεί με το 4 και πρεπει να είναι πάνω από το 14,3;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pink Panther

Νεοφερμένος

Ο Pink Panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Λίγο άσχετο αλλά ξέρετε αν μπορούμε να αρχίσουμε να κάνουμε το μηχανογραφικό, αν ναι πως; Από το σχολείο δε μας λένε τίποτα
 

kost28

Νεοφερμένος

Ο kost28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδιά η ΕΒΕ πως υπολογίζεται? Προσθέτεις τους 4 βαθμούς και διαιρείς δια τέσσερα?
Για την ΕΒΕ του κάθε πεδίου ναι, προσθέτεις τους μέσους όρους όλων των μαθημάτων και το διαιρείς δια τέσσερα.(Ουσιαστικά ο μέσος όρος του πεδίου). Ο αριθμός που προκύπτει πολλαπλασιάζεται με έναν συντελεστή από 0.8 μέχρι 1.2, ανάλογα με τις επιλογές του κάθε τμήματος, και το τελικό αποτέλεσμα ειναι η ΕΒΕ του τμήματος. Όποιος έχει γράψει λιγότερο απο την ΕΒΕ του τμήματος δεν μπορεί να το δηλώσει στο μηχανογραφικό.
 

Nikoletaant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoletaant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Για νηπιαγωγών Ρόδου ξερει κάνεις που θα κυμανθεί η βαση;
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Για την ΕΒΕ του κάθε πεδίου ναι, προσθέτεις τους μέσους όρους όλων των μαθημάτων και το διαιρείς δια τέσσερα.(Ουσιαστικά ο μέσος όρος του πεδίου). Ο αριθμός που προκύπτει πολλαπλασιάζεται με έναν συντελεστή από 0.8 μέχρι 1.2, ανάλογα με τις επιλογές του κάθε τμήματος, και το τελικό αποτέλεσμα ειναι η ΕΒΕ του τμήματος. Όποιος έχει γράψει λιγότερο απο την ΕΒΕ του τμήματος δεν μπορεί να το δηλώσει στο μηχανογραφικό.
Προσθέτεις αυτά που έγραψες και διαιρείς δια 4 δηλαδή?
Ο γιος μου ας πούμε έχει ΕΒΕ:
15,3+18,8+18,9+19,8=72,8/4=18,2
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,580 μηνύματα.

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Ρωτάω για την ΕΒΕ γιατί μια φίλη μου είπε ότι ο γιος της βγάζει πάνω από 18000 μόρια και θα περνούσε Ιατρική αλλά ενώ έχει τα μόρια δεν πιάνει την ΕΒΕ. Στο δικό μου το μυαλό αυτό φαίνεται αδύνατο. Αν πιάσεις πάνω από 18000 μόρια σημαίνει ότι έχεις ΕΒΕ πάνω από 18. Εκτός αν κάτι μπερδεύω
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,580 μηνύματα.
Ρωτάω για την ΕΒΕ γιατί μια φίλη μου είπε ότι ο γιος της βγάζει πάνω από 18000 μόρια και θα περνούσε Ιατρική αλλά ενώ έχει τα μόρια δεν πιάνει την ΕΒΕ. Στο δικό μου το μυαλό αυτό φαίνεται αδύνατο. Αν πιάσεις πάνω από 18000 μόρια σημαίνει ότι έχεις ΕΒΕ πάνω από 18. Εκτός αν κάτι μπερδεύω
εσε τις μανουλες να εκφραζονται ελευθερα...στις μανουλες λεμε ναι.

 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
εσε τις μανουλες να εκφραζονται ελευθερα...στις μανουλες λεμε ναι.

Ναι, αλλά αν ισχύει αυτό που λέει αυτή τότε πρέπει να ανησυχώ κι εγώ για τον δικό μου.
Τέλος πάντων θέλω να ξέρω πως την υπολογίζουμε
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,580 μηνύματα.
Ναι, αλλά αν ισχύει αυτό που λέει αυτή τότε πρέπει να ανησυχώ κι εγώ για δικό μου.
Τέλος πάντων θέλω να ξέρω πως την υπολογίζουμε
Ε καλα εσυ μεχρι να παρει πτυχιο εσυ θα ανησυχείς.... σαν την δικια μου ..εμενα σε λιγο θα μου βγει και το ονομα .
Κοιτα για εσας ο ορος εβε ειναι παντελως αγνωστος..οποτε μην χαλας ουσια
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Ε καλα εσυ μεχρι να παρει πτυχιο εσυ θα ανησυχείς.... σαν την δικια μου ..εμενα σε λιγο θα μου βγει και το ονομα .
Κοιτα για εσας ο ορος εβε ειναι παντελως αγνωστος..οποτε μην χαλας ουσια
Να ακούς τη μανούλα Γιάννη....και να μη την κοροϊδεύεις! Η μανούλα ξέρει 🤣🤣
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top