Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
οσον αφορα τις ιατρικες ξαναλεμε για μια ακομα φορα.τα στατιστικα ειναι ακριβως ιδια με το 2020 με διπλασιους αριστουχους στη χημεια.αυτο κατα τη γνωμη μου σημαινει 250-400 μορια πανω απο τις βασεις του 2020.οποτε ιατρικη αλεξανδρουπολης απο 17650-17800!!οποιος δεν το καταλαβαινει οκ δικαιωμα του αλλα ειναι απλα μαθηματικα.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
@eukleidhs1821 Δώσε τα φώτα σου για τις σχολές του πεδίου των Οικονομικών 😎
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
οσον αφορα τις ιατρικες ξαναλεμε για μια ακομα φορα.τα στατιστικα ειναι ακριβως ιδια με το 2020 με διπλασιους αριστουχους στη χημεια.αυτο κατα τη γνωμη μου σημαινει 250-400 μορια πανω απο τις βασεις του 2020.οποτε ιατρικη αλεξανδρουπολης απο 17650-17800!!οποιος δεν το καταλαβαινει οκ δικαιωμα του αλλα ειναι απλα μαθηματικα.
Στο ξαναλέω πως αν βγεις αληθινός χρωστάω γλυκό.
Θα στο στείλω με κουριερ 😀
Έχουμε αγωνία αν περνάει Ιατρική ο γιος μου με μόρια από 17620 εως 18470.
Μέσο όρο 18.2
Τα μόρια του για Αλεξανδρούπολη είναι 18200 και για Πάτρα 18380
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
Στο ξαναλέω πως αν βγεις αληθινός χρωστάω γλυκό.
Θα στο στείλω με κουριερ 😀
Έχουμε αγωνία αν περνάει Ιατρική ο μεγάλος.
18200 εχει και ειναι πανω απο την περσινη βαση που εχει χειροτερες επιδοσεις και το σκεφτεσαι ακομα??
το θεμα ειναι ποια πολη θα περασει,οχι αν περναει ή οχι.λογικα θα τη γλιτωσεις τη κρητη ή την αλεξανδρουπολη....μαλλον πατρα θα περασεις.......
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
οσον αφορα τις ιατρικες ξαναλεμε για μια ακομα φορα.τα στατιστικα ειναι ακριβως ιδια με το 2020 με διπλασιους αριστουχους στη χημεια.αυτο κατα τη γνωμη μου σημαινει 250-400 μορια πανω απο τις βασεις του 2020.οποτε ιατρικη αλεξανδρουπολης απο 17650-17800!!οποιος δεν το καταλαβαινει οκ δικαιωμα του αλλα ειναι απλα μαθηματικα.
Οχι ότι με κόφτει γιατί παίζει να είμαι 700-800 μόρια πάνω αλλά δεν πρέπει να λάβεις υπόψιν σου και τις θέσεις;
Το λέω επειδή το 20 υπήρχε θέμα με τις θέσεις ήταν περισσότερες απ'οτι έπρεπε στο 3ο (στο νέο σύστημα).
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
18200 εχει και ειναι πανω απο την περσινη βαση που εχει χειροτερες επιδοσεις και το σκεφτεσαι ακομα??
το θεμα ειναι ποια πολη θα περασει,οχι αν περναει ή οχι.λογικα θα τη γλιτωσεις τη κρητη ή την αλεξανδρουπολη....μαλλον πατρα θα περασεις.......
Δεν μας ενδιαφέρει η πόλη γιατί περνάει η κόρη μου Αθήνα και θα τον τραβήξει.
Απλά βλέπω και την κοπέλα εδώ μέσα που έχει 18500 και δεν είναι σίγουρη ότι περνάει και αγχώνομαι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Δεν μας ενδιαφέρει η πόλη γιατί περήφανος κόρη μου Αθήνα και θα τον τραβήξει.
Απλά βλέπω και την κοπέλα εδώ μέσα που έχει 18500 και δεν είναι σίγουρη ότι περνάει και αγχώνομαι
Η κοπέλα αγχώνεται χωρίς λόγο, αλλά το καταλαβαίνουμε. Ο γιος σας μπαίνει σίγουρα κόβω το χέρι μου που λέει ο λόγος.

Υ. Γ Κατά 99% μην κόψω και το χέρι μου :P
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
Οχι ότι με κόφτει γιατί παίζει να είμαι 700-800 μόρια παραπάνω αλλά δεν πρέπει να λάβεις υπόψιν σου και τις θέσεις;
Το λέω επειδή το 20 υπήρχε θέμα με τις θέσεις ήταν περισσότερες απ'οτι έπρεπε στο 3ο (στο νέο σύστημα).
δεν νομιζω οτι αλλαζει τοσο πολυ τα δεδομενα αυτο γτ οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες στις θεσεις!σαν ταση 17750-17800 τη βλεπω τη βαση και μπορει να λεω και πολυ.δεν ξερω οι διπλασιοι αριστουχοι στη χημεια ποσα μορια σημαινουν παραπανω απο το 17400 που ειχε το 2020 σημαινουν υποθετω καπου 250-400 μορια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν μας ενδιαφέρει η πόλη γιατί περήφανος κόρη μου Αθήνα και θα τον τραβήξει.
Απλά βλέπω και την κοπέλα εδώ μέσα που έχει 18500 και δεν είναι σίγουρη ότι περνάει και αγχώνομαι
ε τοτε η καλυτερη σου.πρακτικα δηλαδη να πιασει τη βαση θελει.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι αλλαζει τοσο πολυ τα δεδομενα αυτο γτ οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες στις θεσεις!σαν ταση 17750-17800 τη βλεπω τη βαση και μπορει να λεω και πολυ.δεν ξερω οι διπλασιοι αριστουχοι στη χημεια ποσα μορια σημαινουν παραπανω απο το 17400 που ειχε το 2020 σημαινουν υποθετω καπου 250-400 μορια.
Καλά μπορεί και να έχεις δίκιο δεν έχω ασχοληθεί σε βάθος φέτος μιας και θεωρώ ότι με την κατανομή των μορίων, την οποία δεν έχουμε, γίνονται πιο ακριβείς προβλέψεις.

Το θέμα είναι ότι όσο και να πέσουν κάποιοι θα μείνουν απ'εξω και ενώ είναι απολύτως φυσιολογικό με θλίβει.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
Καλά μπορεί και να έχεις δίκιο δεν έχω ασχοληθεί σε βάθος φέτος μιας και θεωρώ ότι με την κατανομή των μορίων, την οποία δεν έχουμε, γίνονται πιο ακριβείς προβλέψεις.

Το θέμα είναι ότι όσο και να πέσουν κάποιοι θα μείνουν απ'εξω και ενώ είναι απολύτως φυσιολογικό με θλίβει.
ε το στεναχωρο ειναι για αυτους που θα μεινουν εξω στο τσακ που γινεται δυστυχως καθε χρονο.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι αλλαζει τοσο πολυ τα δεδομενα αυτο γτ οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες στις θεσεις!σαν ταση 17750-17800 τη βλεπω τη βαση και μπορει να λεω και πολυ.δεν ξερω οι διπλασιοι αριστουχοι στη χημεια ποσα μορια σημαινουν παραπανω απο το 17400 που ειχε το 2020 σημαινουν υποθετω καπου 250-400 μορια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ε τοτε η καλυτερη σου.πρακτικα δηλαδη να πιασει τη βαση θελει.
Ε, ναι. Και είναι μάλλον αδύνατο να ανέβει η βάση πάνω από το 18200
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
εγώ βλέπω να γράφουν για υψηλότερες ΕΒΕ από πέρυσι ενώ αρχικά έλεγαν
για χαμό πανωλεθρία και βατερλώ.
 

Tirotrelas

Νεοφερμένος

Ο Tirotrelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
ε το στεναχωρο ειναι για αυτους που θα μεινουν εξω στο τσακ που γινεται δυστυχως καθε χρονο.
Δηλαδή εγώ με 17.825 χωρίς συντελεστές ίσως έχω πιθανότητες ? Τουλάχιστον πιστεύω να πιάνω τις υπόλοιπες σχολές του πεδίου
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Λοιπόν στοιχεία από ΑΕΙ ΤΕΙ
Σύγκριση βαθμών
2022. 2020
Φυσική>=19: 1008. 1042

Βιολογία>=19 :777. 728

Χημεία >=19: 1073. 235

Έκθεση>=17. :1234. 445

Εγώ με 17.5 έκθεση πέρασα ιατρική, έχανα μόνο Αθήνα Θεσσαλονίκη
Αυτά τά στοιχεία μου λένε ότι οι βάσεις θά κυμανθούν στα ίδια ή ελαφρώς χαμηλότερα με πέρσι
Δεν είμαι ειδικός αλλά αυτό καταλαβαίνω
Αν σκεφτούμε ότι ιατρικές είναι 945 θέσεις, αυτό το συμπέρασμα βγάζω
Μακάρι να πέσουν
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ με 17.825 χωρίς συντελεστές ίσως έχω πιθανότητες ? Τουλάχιστον πιστεύω να πιάνω τις υπόλοιπες σχολές του πεδίου
Εκτός από Ιατρική τι άλλο σε ενδιαφέρει;
Εντωμεταξύ έχω στεναχωρεθει με εσένα όσο δε λέγεται....να έχεις γράψει άριστα και να χάσεις από την κωλοεκθεση;;
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Για χαμηλότερες ΕΒΕ μιλάνε

που είναι η χαμηλότερες? σε 2 πεδία είναι ελάχιστα μειωμένη και στα άλλα δύο ούτε καν στα ίδια
με πέρυσι που θεωρούνταν υψηλές.

1ο πεδίο

Ο μέσος όρος είναι 11,31 έναντι 11,17 το 2021.

2ο πεδίο

Ο μέσος όρος μειώθηκε στο 11,84 από 11,98 πέρσι.

3ο πεδίο

Ο μέσος όρος είναι 12,03 από 12,12 και η ΕΒΕ υποχωρεί στο 9,62 από 9,7.

4ο πεδίο

Ο μέσος όρος αυξήθηκε σε 10,46 από 10,34 πέρσι

 

Tirotrelas

Νεοφερμένος

Ο Tirotrelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εκτός από Ιατρική τι άλλο σε ενδιαφέρει;
Εντωμεταξύ έχω στεναχωρεθει με εσένα όσο δε λέγεται....να έχεις γράψει άριστα και να χάσεις από την κωλοεκθεση;;
Ναι είναι αδικία αλλά τωρα αυτά είναι τα δεδομένα . Γενικά προς οδοντιατρικη και κτηνιατρική κατευθύνομαι
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ με 17.825 χωρίς συντελεστές ίσως έχω πιθανότητες ? Τουλάχιστον πιστεύω να πιάνω τις υπόλοιπες σχολές του πεδίου
εισαι στο οριο κατα τη γνωμη και στην πατρα και στην αλεξανδρουπολη!!παντως ειτε θα μπεις αλεξανδρουπολη-κρητη ειτε πατρα!!μιλαμε για παλαβο συστημα!
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top