Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Στην θεωρητική δεν μπορούμε σε καμία περίπτωση να μιλάμε για αύξηση, έκθεση στα ίδια επίπεδα με πέρυσι, αρχαία αισθητά δυσκολότερα και τα λατινικά δεν προσφέρονται για "εύκολο 20ρι", όπως η Κοινωνιολογία. Η ύλη της ιστορίας είναι κατά 30% αυξημένη σε σχέση με πέρυσι, οπότε, ανεξαρτήτως θεμάτων, που πέρυσι ήταν και βατά στην ιστορία, περιμένουμε σταθερότητα με ελαφρά κατιούσα πορεία στις υψηλόβαθμες και διακυμάνσεις στις μεσαίες σχολές του πεδίου. Βέβαια, όλα αυτά συνιστούν εκτιμήσεις και θα γνωρίζουμε με μεγαλύτερη ασφάλεια όταν ανακοινωθούν τα αποτελέσματα.
Συμφωνώ. Όπως είχες πει, οι άριστοι βαθμοί φέτος θα ξεκινάνε απο 17. Επομένως θα έχουμε ίδιες βαθμολογίες με πέρυσι σε αυτές τις βαθμολογίες, όπου οι ψυχολογίες ξεκινάνε ~17χιλ. Ίσως υπάρξουν αυξήσεις μορίων στην νομική, όπου οι μαθητές που την επιδίωκαν ήταν καλά διαβασμένοι και διέπρεψαν στα βατα ως τώρα θέματα. Αύξηση θα υπάρξει λογικά στις χαμηλόβαθμες σχολές ως 14χιλ. γιατί οι περισσότεροι τόσο έγραψαν περίπου. Οι βαθμοί θα κριθούν απο την αυριανή ιστορία περισσότερο, καθώς τα λατινικά δεν έχουν πουθενά σχεδόν μεγάλο συντελεστή βαρύτητας, ενώ η ιστορία αγγίζει 30% σε πολλά τμήματα.
(Είδα πως έγραψες αρκετά καλά και αν θυμάμαι ήθελες νομική, καλή σου επιτυχία λοιπόν❤)
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Στις θετικές κατευθύνσεις έχει γίνει μία σφαγή με την έκθεση.

Και στην βιολογία το ίδιο.

Επειδή δεν μπορούν να έχουν ιατρική με 15 χιλιάδες και πολυτεχνείο με 24, θα βάζαν βατά πράγματα στην χημεία (όχι τόσο βατά ώστε να βοηθήσουν πολύ τα παιδιά της θετικής που έχουν σχολές σε διαφορετικές διακυμάνσεις) και φαντάζομαι και στην φυσική θα είναι κάπως μέτρια(στο θετικό η φυσική πιάνει πολύ από ότι είδα) ώστε να διατηρηθούν τα υψηλά μόρια και να επωφεληθούν οι καλά διαβασμένοι.

ΒΕΒΑΙΑ, τα παιδια που προετοιμαζονται για τετοιες σχολες ειναι μια <<ομαδα>> διαφορετική και πιθανότατα να μην επιρρεαζονται απο την γενική κλίμακα

Και τέλος, αυτές είναι δικές μου εικόνες φαντασίας, δεν γνωρίζω τι γίνεται, απλά καταγράφω μια γενική εικόνα όσων βλέπω. Θα ήθελα πολύ να μάθω αν έχω πέσει κάπως μέσα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Επίσης τα μηχανογραφικά ΛΟΓΙΚΑ θα συμπληρωθούν με βάση έναν Μ.Ο του 21-20. Ίσως δεν είναι οι νορμάλ χρονιές αλλά το 19 ειναι πολυ διαφορετικό και σε ύλη και σε εξέταση
"Στις θετικές κατευθύνσεις έχει γίνει μία σφαγή με την έκθεση.
Και στην βιολογία το ίδιο."
Αυτό πως το ξερεις; έχουν δημοσιοποιηθει κάποια στοιχεία; εγώ δεν διάβασα κάτι.
"Επειδή δεν μπορούν να έχουν ιατρική με 15 χιλιάδες και πολυτεχνείο με 24, θα βάζαν βατά πράγματα στην χημεία (όχι τόσο βατά ώστε να βοηθήσουν πολύ τα παιδιά της θετικής που έχουν σχολές σε διαφορετικές διακυμάνσεις) και φαντάζομαι και στην φυσική θα είναι κάπως μέτρια(στο θετικό η φυσική πιάνει πολύ από ότι είδα) ώστε να διατηρηθούν τα υψηλά μόρια και να επωφεληθούν οι καλά διαβασμένοι."
Επίσης εδώ μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο καλύτερα γιατί δεν κατάλαβα τι εννοείς;
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
"Στις θετικές κατευθύνσεις έχει γίνει μία σφαγή με την έκθεση.
Και στην βιολογία το ίδιο."
Αυτό πως το ξερεις; έχουν δημοσιοποιηθει κάποια στοιχεία; εγώ δεν διάβασα κάτι.
"Επειδή δεν μπορούν να έχουν ιατρική με 15 χιλιάδες και πολυτεχνείο με 24, θα βάζαν βατά πράγματα στην χημεία (όχι τόσο βατά ώστε να βοηθήσουν πολύ τα παιδιά της θετικής που έχουν σχολές σε διαφορετικές διακυμάνσεις) και φαντάζομαι και στην φυσική θα είναι κάπως μέτρια(στο θετικό η φυσική πιάνει πολύ από ότι είδα) ώστε να διατηρηθούν τα υψηλά μόρια και να επωφεληθούν οι καλά διαβασμένοι."
Επίσης εδώ μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο καλύτερα γιατί δεν κατάλαβα τι εννοείς;
Το γνωρίζω απο συμμαθητές μου και γενικότερες απόψεις που έχω ακούσει, φυσικά δεν γνωριζω αν ειναι αληθεια για ολους. Επισης δεν υπαρχει κατι προς εξηγηση, ο,τι εγραψα απλα δεν εννοω κατι παραπανω
 

Maragakiz

Νεοφερμένος

Ο Maragakiz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Στην θεωρητική δεν μπορούμε σε καμία περίπτωση να μιλάμε για αύξηση, έκθεση στα ίδια επίπεδα με πέρυσι, αρχαία αισθητά δυσκολότερα και τα λατινικά δεν προσφέρονται για "εύκολο 20ρι", όπως η Κοινωνιολογία. Η ύλη της ιστορίας είναι κατά 30% αυξημένη σε σχέση με πέρυσι, οπότε, ανεξαρτήτως θεμάτων, που πέρυσι ήταν και βατά στην ιστορία, περιμένουμε σταθερότητα με ελαφρά κατιούσα πορεία στις υψηλόβαθμες και διακυμάνσεις στις μεσαίες σχολές του πεδίου. Βέβαια, όλα αυτά συνιστούν εκτιμήσεις και θα γνωρίζουμε με μεγαλύτερη ασφάλεια όταν ανακοινωθούν τα αποτελέσματα.
Πολύ σωστά . Πιστεύω ότι στην θεωρητική θα κριθούν οι βάσεις αύριο με το μάθημα της Ιστορίας . Μέχρι στιγμής αρκετά βατά τα θέματα (Αρχαία το 17 ήταν εφικτό και Λατινικά με λίγη πρόσοψη αρκετοί άγγιζαν το 100) . Επίσης , και η έκθεση παίζει μεγάλο ρόλο σε πολλές σχολές και είναι δίκοπο μαχαίρι , αφού δεν ξέρουμε πως έχει κινηθεί η βαθμολόγηση των υποψηφίων . Ίδωμεν
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Το γνωρίζω απο συμμαθητές μου και γενικότερες απόψεις που έχω ακούσει, φυσικά δεν γνωριζω αν ειναι αληθεια για ολους. Επισης δεν υπαρχει κατι προς εξηγηση, ο,τι εγραψα απλα δεν εννοω κατι παραπανω
Αχ....αγωνία λίγες μέρες ακόμα....
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Συμφωνώ. Στις υψηλών βαθμών σχολές δεν θα υπάρξουν πολλές διαφοροποιήσεις. Ίσως στα σώματα και αξιωματικούς να δούμε κάποιες αυξήσεις γιατί κοπήκαν πολλοί φέτος στα αθλήματα. Επομένως οι ψυχολογίες θα ξεκινάνε όπως και πέρυσι λογικά από το 17-17.5 και νομικές από 18. Ίδιες και ίσως χαμηλότερες θα είναι οι σχολές με βάσεις 14-16.5 χιλ. Οι χαμηλόβαθμες σχολές θα ανέβουν σίγουρα, πολλά παιδιά δεν τα πήγαν καθόλου καλά. Απορώ στις σχολές με τα ειδικά μαθήματα τι θα γίνει, δεδομένου ότι φέτος εξετάζεται η χρονιά που έδωσε ξενόγλωσσα πτυχία μέσω webex. Λογικά ίδια θα είναι τα μόρια και εκεί, αφού θα τις δηλώσουν οι μέτριοι προς καλοί, συνδυάζοντας έναν μέτριο βαθμό στο ειδικό μάθημα με το 16-17. Θα δούμε όμως. Δε μπορούμε να μιλάμε για όλη την Ελλάδα, χαχαχαχ
Νομική Κομοτηνής δεν νομίζω να πάει πολύ πάνω από 17
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Ε όπως πέρυσι δηλαδή. Απλά εγώ στο μυαλό μου έχω της Θεσσαλονίκης και Αθήνας. Όπως και για την ψυχολογία + Ιωαννήνων
Εμένα ο αδέρφος μου ενδιαφέρεται για Κομοτηνή μέχρι στιγμής αν έχει πέσει μέσα στους υπολογισμούς του(16 έκθεση 17 αρχαία και 17,5 λατινικά) θέλουμε καλό βαθμό αύριο...
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Εμένα ο αδέρφος μου ενδιαφέρεται για Κομοτηνή μέχρι στιγμής αν έχει πέσει μέσα στους υπολογισμούς του(16 έκθεση 17 αρχαία και 17,5 λατινικά) θέλουμε καλό βαθμό αύριο...
Καλή του επιτυχία. Εγώ πάλι μαζεύω τα σπασμένα απο τα λατινικά
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Το γνωρίζω απο συμμαθητές μου και γενικότερες απόψεις που έχω ακούσει, φυσικά δεν γνωριζω αν ειναι αληθεια για ολους. Επισης δεν υπαρχει κατι προς εξηγηση, ο,τι εγραψα απλα δεν εννοω κατι παραπανω
Μάλλον έχεις δίκιο για Βιολογία. Μιλούσα με μία βιολόγο τώρα το απόγευμα και μου είπε ότι θα πέσει ο μέσος όρος της βιολογίας, τα παιδιά δεν έχουν γράψει καλά
 

fenia

Νεοφερμένος

Η fenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλησπέρα κι απο μενα και καλη επιτυχία σε ολους σας❤️
Καμια προβλεψη απο πιο εμπειρους για τις στρατιωτικές σχολες γενικα έχουμε?
Ξαναδινει η κορη μου για την 1η της επιλογή ενω εχει περασει στη 2η οικονομικο βολου απο 4ο πεδίο

Σας ευχαριστω 😊
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Μάλλον έχεις δίκιο για Βιολογία. Μιλούσα με μία βιολόγο τώρα το απόγευμα και μου είπε ότι θα πέσει ο μέσος όρος της βιολογίας, τα παιδιά δεν έχουν γράψει καλά
Συγκριτικά με άλλες χρονίες(από όσο γνωρίζω) φέτος δεν ήταν εύκολο 20 η βιολογια, γιαυτο ισως
 

Anna Sabbat

Νεοφερμένος

Η Anna Sabbat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εξαρτάται την σχολή κάποιες έχουν ζήτηση αρκετή και θα πάνε υψηλά θεωρώ και κάποιες κάπου στην μέση 14.000 -15.000 χιλιάδων
 

fenia

Νεοφερμένος

Η fenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εξαρτάται την σχολή κάποιες έχουν ζήτηση αρκετή και θα πάνε υψηλά θεωρώ και κάποιες κάπου στην μέση 14.000 -15.000

Εξαρτάται την σχολή κάποιες έχουν ζήτηση αρκετή και θα πάνε υψηλά θεωρώ και κάποιες κάπου στην μέση 14.000 -15.000 χιλιάδων
Αντε να δούμε.. 😊
Θελει ΣΜΥΑ
βασικα αλλα θα βαλει και τα αλλα για παν ενδεχόμενο
Εκτος ΣΑΣ και Ευελπίδων
 

Anna Sabbat

Νεοφερμένος

Η Anna Sabbat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ωραία καλή επιτυχία να έχετε εύχομαι και εγώ δίνω τώρα δεύτερη χρονιά ελπίζω να πάνε όλα καλά :)!
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Για πειτε παιδες πως πηγαμε φυσικη;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 950 μηνύματα.

Hopeful22

Νεοφερμένος

Ο Hopeful22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Όσοι δωσατε φέτος ή όσοι παρακολουθείτε γενικά τις πανελλήνιες κάθε χρόνο, είδατε φέτος κάποιο μάθημα που μπορεί να δούμε αρκετά χαμηλότερες βαθμολογιες σε σύγκριση με άλλες χρονιές(όπως είχε γίνει για παράδειγμα το 2020 με την εκθεση)? Εγώ με όσα άτομα έχω μιλήσει που δώσανε φέτος από όλες τις κατευθύνσεις, μόνο για βιολογία εξελαβα κάποια απογοήτευση και την πεποίθηση ότι οι βαθμοί 18-20 θα είναι λιγότεροι φέτος. Για πείτε, εσείς τι λέτε?
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top