Προβλήματα με καθηγητές.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Λοιπόν,... σήμερα γνώρισα τους δυο πρώτους μου καθηγητές, Αγγλικών και Χημείας.

Το πρόβλημα είναι ότι οι άνθρωποι την έχουν δει κάπως και θέλουν να μας "πουλήσουν τσαμπουκά" με επειχηρήματα του τύπου

- Όποιος δεν έχει βιβλίο τρώει απουσία
- Εάν χτυπήσει κινητό, κατάσχεται και το πέρνετε στο τέλος της χρονιάς
- Εάν αργήσετε μην τολμήσετε ούτε την πόρτα να χτυπίσετε
- και άλλα τέτοιου τύπου [καταλαβαίνεται τι ενοοώ]

Και βασικά νομίζω [και γνωρίζω] ότι πολλά απο αυτά δεν έχουν την άδεια να τα κάνουν και όμως τα κάνουν. Τελικά ποιά είναι τα δικαιώματα του μαθητή και που μπορεί κάποιος να τα βρεί όλα συμμαζεμένα? Επίσης ποιά είναι η γνώμη σας για τέτοιου είδους συμπεριφορές απο παιδαδωγούς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Θυμάμαι στην β λυκείου, είχε έρθει ένας καινούργιος μαθηματικός ο οποίος μας έλεγε τότε τα ίδια με αυτά που σας είπαν οι 2 καθηγητές. Τον είχαμε πάρει από φόβο, δεν τολμάγαμε να κουνηθούμε ρούπι στο μάθημά του, και γενικά υπήρχε φόβος μες στην τάξη. Περνώντας ο καιρός, εκείνος χαλάρωσε και εμείς αρχίσαμε να του παίρνουμε τον αέρα μέχρι που λίγο πριν το τέλος της χρονιάς δεν τον υπολογίζαμε καν!

10+ χρόνια αργότερα, καταλαβαίνω πλέον ότι οι καθηγητές δεν έχουν άλλο τρόπο να αμυνθούν από τα αγρίμια/μαθητές παρά μόνο με το να το παίζουν τσαμπουκάδες και τραμπούκοι.
Κανονικοί άνθρωποι είναι και οι καθηγητές και πίστεψε με, όση όρεξη έχεις εσύ στις 8 το πρωί να ακούς μ@λακίες για το μεθανικό οξύ και την προπανόλη, άλλη τόση όρεξη έχει και αυτός που τις λέει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
- Όποιος δεν έχει βιβλίο τρώει απουσία
- Εάν χτυπήσει κινητό, κατάσχεται και το πέρνετε στο τέλος της χρονιάς
- Εάν αργήσετε μην τολμήσετε ούτε την πόρτα να χτυπίσετε


θα σου απαντήσω με μία ερώτηση....
ποιά είναι η γνώμη σου για τον μαθητή που
- δεν έχει ποτέ μαζί τα απαραίτητα βιβλία
- χτυπάει το κινητό του μέσα στην τάξη
- καθυστερεί συνεχώς στο μάθημα


;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
θα σου απαντήσω με μία ερώτηση....
ποιά είναι η γνώμη σου για τον μαθητή που
- δεν έχει ποτέ μαζί τα απαραίτητα βιβλία
- χτυπάει το κινητό του μέσα στην τάξη
- καθυστερεί συνεχώς στο μάθημα

Δεν είπα να γίνεται συνεχόμενα... απλώς μια φορά αν τύχει και αργήσω ή ξεχάσω το βιβλίο μου, ε όχι να μου κόψει και τον λαιμό τότε...!

Φυσικά υπάρχουν και μαθητές που συστηματικά δεν φέρνουν βιβλία/καθυστερούν/ενοχλούν αλλά η πλειοψηφία δεν το κάνει αυτό το πράγμα.

Τελικά δεν μου είπε κανείς που μπορώ να βρω αυτούς τους εγκυκλίους/νόμους/διατάγματα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
- Όποιος δεν έχει βιβλίο τρώει απουσία
- Εάν χτυπήσει κινητό, κατάσχεται και το πέρνετε στο τέλος της χρονιάς
- Εάν αργήσετε μην τολμήσετε ούτε την πόρτα να χτυπίσετε
- και άλλα τέτοιου τύπου [καταλαβαίνεται τι ενοοώ]
Και βασικά νομίζω [και γνωρίζω] ότι πολλά απο αυτά δεν έχουν την άδεια να τα κάνουν και όμως τα κάνουν. Τελικά ποιά είναι τα δικαιώματα του μαθητή και που μπορεί κάποιος να τα βρεί όλα συμμαζεμένα? Επίσης ποιά είναι η γνώμη σας για τέτοιου είδους συμπεριφορές απο παιδαδωγούς?
Μέσα στις παραπάνω προτάσεις διακρίνονται κάποιες υποχρεώσεις του μαθητή και αντίστοιχα:
- Να φέρνει βιβλίο
- Να μην χτυπάει το κινητό την ώρα του μαθήματος
- Να μπαίνει στη τάξη στην ώρα του
- κτλ


Φυσικά ο εκπαιδευτικός αναφέρεται σε περιπτώσεις των αδιάφορων μαθητών που μόλις χτυπήσει το κουδούνι αργόυν επίτηδες να ανέβουν στη τάξη χωρίς να τους νοιάζει αν καθυστερήσουν, κάνουν τα βιβλία τους βόλτα στο σχολείο και επιτρέπουν το κινητό να χτυπάει εν ώρα μαθήματος αποσυντονίζοντας την υπόλοιπη τάξη.
Το να γίνει πχ αυτό σε έναν μαθητή που εκ παραδρομής ξέχασε το βιβλίο του δεν το θεωρώ σωστό ή για κάποιο λόγο άργησε να μπει στη τάξη.

Οι καθηγητές πρέπει να γίνουν πολύ πιο αυστηροί στα σχολεία imo.
Αυστηροί με τους αδιάφορους και ανάγωγους μαθητές και, προσοχή, άλλο αυστηρός και άλλο να είναι ένας καθηγητής μη φιλικός και με τα μούτρα μέχρι το πάτωμα. :)






-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν είπα να γίνεται συνεχόμενα... απλώς μια φορά αν τύχει και αργήσω ή ξεχάσω το βιβλίο μου, ε όχι να μου κόψει και τον λαιμό τότε...!

να είσαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι δεν θα στον κόψει αν συμβεί ΜΙΑ φορά στα τόσα... ;)


Δε νομίζω ότι υπάρχει αυτό που ψάχνεις... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για εμενα οι καθηγητες θα επρεπε να τα εφαρμοζουν αυτα που λενε ... αν πεταγαν στην αρχη 5-6 εξω και το εκαναν για κανενα 2-3 μηνες μετα θα γινονταν μαθημα. Σε ενα τμημα υπαρχουν 25 μαθητες και φυσιολογικο καποιοι να μην αντεχουν να καθονται και να αποβλακώνουν και να προτιμουν ενα σωστο μαθημα!

Στα ελληνικα σχολεια ΠΡΕΠΕΙ να αλλαξει η σχεση μαθητη και καθηγητη, αλλιως δεν θα εχουμε αξιολογα "εργα" στα σχολεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Γενικότερα τα τελευταία χρόνια, οι μαθητές στα σχολεία μονο μαθητες δεν είναι. Σαν τουρίστες πηγαίνουν. Το να ξεχνάς συνεχως τα βιβλία σου, το να παίζεις με το κινητό, το να πηγαίνεις βαριεστημένα και να μην μπαίνεις στην ταξη στην ωρα σου επιτηδες, σημαίνει ότι δεν σε ενδιαφέρει να μάθεις!
Φυσικά, ναι, το να ξεχάσεις μια φορά το βιβλίο σου, σίγουρα είναι ανθρώπινο και πιστεύω ότι απλά αναφερόταν σε παιδιά που το κάνουν συστηματικα, γιατι σαν καθηγητές πίστεψε με έχουν δειπολλά τα μάτια τους. Τωρα, εσύ για παράδειγμα, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα εφόσον πηγαίνεις στο σχολείο σου γιατί έχεις θέσει κάποιους στοχους. Αν είσαι τακτικός και έχεις στόχους, δεν πρόκειται να σου συμβει τίποτα από αυτά.

Όσον αφορά τους νόμους... έχω την εντύπωση πως εφόσον πηγαίνεις στο σχολείο, (δεν είμαι και πολύ σίγουρη)
είσαι υποχρεωμένος να έχεις μαζί σου τα βιβλία... αλλά όχι ότι και να το ξεχάσεις θα φας ποινη...
είσαι υποχρεωμένος να μπαίνεις στην τάξη στην ωρα σου.... εκτός αν αργήσεις και έχεις π.χ. χαρτί απο γιατρό ή κάτι ανάλογοπου να δικαιολογεί την αργοπορία σου...
τωρα για το κινητό...ποιος ο λόγος να το έχεις στο σχολείο;;; μαζί με τους φίλους σου δεν εισαι;;;

φιλικά πάντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To να ξεχασεις μια φορα το βιβλιο, ειναι ανθρωπινο λαθος.
Αλλα λαθος κατ εξακολουθηση ειναι γαιδουρια.Ετσι;;)
Και δεν νομιζω να σου κανει τιποτα ο καθηγητης εαν τυχει και μια φορα το ξεχασεις ή αργησεις στο μαθημα.
Αλλα προσεξε,να αργησεις στο μαθημα εαν ειναι πρωτη ωρα μονο.Γιατι πες οτι επρεπε να πας καπου το πρωι (γιατρο, προβλημα με λεωφορεια κτλ κτλ) και αργησες.(Οχι επειδη τον πηραμε βαρυ...τον υπνο!)
Αλλα, εαν γινεται αυτο που γινοταν απο πολλους στα χρονια μου (ενιοτε και απο εμενα) και το διαλειμμα του τεταρτου το καναμε μισαωρο++, ε λογικο ειναι να στην χωσει την απουσια.Δειχνεις οτι τον εχεις γραμμενο και αυτον και το μαθημα του.;)
Απαραδεκτο κατα την γνωμη μου ειναι το κακο που υπαρχει σημερα απο ολους τους μαθητες σχεδον με τα κινητα τους!Ειπαμε ρε σεις, αλλα νταξ' βαλτε το στο αθορυβο!
Εχω φιλους καθηγητες σχολιων και μου λενε χωρις υπερβολη οτι σε καθε διδακτικη τους ωρα, ασχετα το τμημα θα υπαρχουν 2-3 παιδια μεσα στην ταξη που θα παιζουν με τα κινητα.

Οι πραγματικα τραμπουκοι και "σκληροι" καθηγητες, να ξερετε ειναι αλλοι.Και πιστεψτε με δεν χρειαζεται καν να τα πουν ολα αυτα στους μαθητες για να τους φοβισουν...τους φοβιζουν με πολυ καλυτερο τροπο και τους δειχνουν "αλλιως" τα δοντια τους.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
- Όποιος δεν έχει βιβλίο τρώει απουσία
- Εάν χτυπήσει κινητό, κατάσχεται και το πέρνετε στο τέλος της χρονιάς
- Εάν αργήσετε μην τολμήσετε ούτε την πόρτα να χτυπίσετε
- και άλλα τέτοιου τύπου [καταλαβαίνεται τι ενοοώ]

Τελικά ποιά είναι τα δικαιώματα του μαθητή και που μπορεί κάποιος να τα βρεί όλα συμμαζεμένα?

οι υποχρεώσεις του πάντως είναι
1. να έχει ΠΑΝΤΑ τα βιβλία του μαζί [τι πάει να πει το ξέχασες? για να δεις αν το κτίριο είναι στη θέση του πας σχολείο?]
2. να ΚΛΕΙΝΕΙ το κινητό του μέσα στην τάξη [για να στείλεις sms μπαίνεις στην αίθουσα ή για να κάνεις μάθημα?]
3. Να είναι στην ώρα του [οι καφετέριες είναι ελεύθερες ωραρίου και μπαινοβγαίνεις όποτε θες το σχολείο όχι]
4. όλα τα παρόμοια τέτοιου τύπου...


κατά τα λοιπά συμφωνώ με τους προλαλήσαντες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Νταξ, πέσατε να με φάτε όλοι:P

Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα...

ένα κινητό χτύπησε όντως, αλλά κανένας δεν άργησε να μπεί...ούτε υπήρχε κάποιου άλλου είδους "παράπτωμα";)

Απλώς ο καθηγητής ήθελε να κάνει το δικό του για να μας φοβίσει και καλά:P

Πάντως εγώ 3 χρόνια στο γυμνάσιο στο χειρότερο τμήμα [μας το έλεγαν όλη την ώρα, και το εννοούσαν] μια φορά τον χρόνο είναι ζήτημα αν χτύπησε κινητό...

Νταξ ίσως αργούσαμε λίγο μερικές φορές να μπούμε:P

Κανονικά απουσίες βάζει ο απουσιολόγος αμέσως μόλις κλείσει η πόρτα, όταν του πει ο καθηγητής ή πότε.....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Νταξ, πέσατε να με φάτε όλοι:P

Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα...

ένα κινητό χτύπησε όντως, αλλά κανένας δεν άργησε να μπεί...ούτε υπήρχε κάποιου άλλου είδους "παράπτωμα";)

Καλό μου, έλεος! Σήμερα αν δεν κάνω λάθος είναι η 2η φορά που μπήκατε στην τάξη (στον αγιασμό αν θυμάμαι καλά, μόνο βιβλία παίρνετε). Ήδη χτύπησε ένα κινητό (απαράδεκτο να υπάρχουν κινητά στο σχολείο) αλλά λες ότι άλλο παράπτωμα δεν υπήρξε. Εεε μα τι άλλο να προλάβετε να κάνετε από την 2η κιόλας μέρα! Να τους δείρετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
εγω αν γινω καθηγητης δεν θα ειμαι αυστηρος.θα ειμαι κοντα στα παιδια και πιστευω θα τους κανω να θελουν να κανουμε μαθημα οποτε κανουμε:P και οχι να το βλεπουν ως υποχρεωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
εγω αν γινω καθηγητης δεν θα ειμαι αυστηρος.θα ειμαι κοντα στα παιδια και πιστευω θα τους κανω να θελουν να κανουμε μαθημα οποτε κανουμε:P και οχι να το βλεπουν ως υποχρεωση.

Δεν γίνεσαι καλύτερα κάτι άλλο????? :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
χαχαχαχα:D
(για κατι αλλο το βλεπω:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Αα Ελενάκι, βασικά είναι η πρώτη φορά [που μπαίνουμε στις τάξεις]:D:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
χαχαχαχα:D
(για κατι αλλο το βλεπω:P)

Ευτυχώς ! ;)

Αρχική Δημοσίευση από nikolas17:
Αα Ελενάκι, βασικά είναι η πρώτη φορά [που μπαίνουμε στις τάξεις]:D:P:redface:

Φαντάσου τι θα κάνετε αν κλείσετε μήνα! Με πανοπλία θα μπαίνουν στην αίθουσα οι άνθρωποι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Αα μα γιατί?:P Δεν μπορεί να είμαστε τόσο κακοί...

Αν και νομίζω ότι αυτό με το κινητό ήταν μάλλον τυχαίο...Θα μπορούσε να συμβεί και σε εμένα αν είχα ξεχάσει να το βάλω στο αθόρυβο...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αα μα γιατί?:P Δεν μπορεί να είμαστε τόσο κακοί...

Αν και νομίζω ότι αυτό με το κινητό ήταν μάλλον τυχαίο...Θα μπορούσε να συμβεί και σε εμένα αν είχα ξεχάσει να το βάλω στο αθόρυβο...:whistle:


κάκιστα. 5 πράγματα το ΠΟΛΥ έχετε να σκεφτείτε πια στις ώρες του σχολείου και 5 το πολύ κανόνες έχετε να τηρείτε... δεν σας δέρνουν και με το βούρδουλα πια! αλλά ως συνήθως... ξέρεις τι μου θυμίζεις με αυτά που λες? "δώσε θάρρος...." την ξέρεις την παροιμία... μην το πάρεις στραβά και δεν πάει προσωπικά όλοι σε αυτές τις ηλικίες [και εγώ ως έναν βαθμό πιο παλιά] τα ίδια λέτε αλλα ΕΛΕΟΣ δλδ... μετά το πανεπιστήμιο το σχολείο είναι ότι πιο ΧΑΛΑΡΟ θα συναντήσεις στη ζωή σου! Όχι να γκρινιάζουμε για τα αυτονόητα!!!

φιλικά πάντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Νταξ... παραδίνομαι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top