Προαγωγή Α' Λυκείου - φοβάμαι την Άλγεβρα και τη Γεωμετρία

Aggelos77

Νεοφερμένος

Ο Aggelos77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας. Είμαι μαθητής α λυκείου (ΓΕΛ) και ανησυχώ μήπως μείνω άλγεβρα επειδή έχω 11 στο 1°τετράμηνο και 12 στο 2° και γεωμετρία που έχω 10 και 12
Πόσο πρέπει να γράψω στις εξετάσεις για να περάσω ?? Γνωρίζει κανείς?
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος, δεδομένου ότι ο μέσος όρος πρέπει να είναι μεγαλύτερος ή ίσος με 9.5 , αλγεβρα πρέπει να γράψεις 6.5 και γεωμετρία 7.5 οπότε ο μέσος όρος θα βγαίνει περίπου 9.8 και στα δύο μαθήματα
 

johnstamatis34

Νεοφερμένος

Ο johnstamatis34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σας. Είμαι μαθητής α λυκείου (ΓΕΛ) και ανησυχώ μήπως μείνω άλγεβρα επειδή έχω 11 στο 1°τετράμηνο και 12 στο 2° και γεωμετρία που έχω 10 και 12
Πόσο πρέπει να γράψω στις εξετάσεις για να περάσω ?? Γνωρίζει κανείς?
Καλησπέρα φίλε, έχουμε ακριβώς τους ίδιους βαθμούς και ανησυχώ κι εγώ. Ωστόσο, και να μην γράψεις τον απαιτούμενο βαθμό ώστε να περνάς την βάση σε αυτά τα μαθήματα, υπάρχουν και όλα τα υπόλοιπα που μπορούν απλά να σου συμπληρώσουν τον βαθμό ώστε να πιάνει βάση. Αυτά ξέρω μέχρι τώρα και ελπίζω να αληθεύουν.Προσπάθησε να κάνεις ότι καλύτερο μπορείς και μην φοβάσαι καθώς δεν πρόκειται να μείνεις μεταξεταστεως
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γεια σας. Είμαι μαθητής α λυκείου (ΓΕΛ) και ανησυχώ μήπως μείνω άλγεβρα επειδή έχω 11 στο 1°τετράμηνο και 12 στο 2° και γεωμετρία που έχω 10 και 12
Πόσο πρέπει να γράψω στις εξετάσεις για να περάσω ?? Γνωρίζει κανείς?
Αρκεί φυσικά να έχεις και καλό βαθμό σε άλλα μαθήματα. Τι Γ.Μ.Ο έχεις;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top