Πράγματα που κάνω όταν βαριέμαι

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Καλησπερα στα αγαπημενα μελη της κοινοτητας. Μιας και τωρα μπηκε φθινοπωρο (μην δω κανεναν 32αυγουστακια , θα πεσει φαπα) και αρχιζει λιαν συντομως η νεα ακαδημαικη χρονια , θα υπαρξουν φορες οπου το προγραμμα μας θα ειναι αδειο σχεδον και θα πρεπει να καλυπτουμε αυτον τον χρονο με καποιον τροπο, αφου θα βαριομαστε. Αρα αυτο που εγω σας ζητω ειναι να παραθεσετε απο κατω δραστηριοτητες , ειτε μικρες ειτε μεγαλες , με τις οποιες απασχολειτε τους εαυτους σας οταν η βαρεμαρα χτυπαει κοκκινο.(ελεγα ισως μελλοντικα να δημιουργησω ενα google docs με τις προτασεις σας , ωστε να το δημοσιευσω εδω και να παρει καποι@ εμπνευση για να βγει απο τον ληθαργο)
Εγω προσωπικα διαβαζω λογοτεχνικα βιβλια , χαζευω στο κινητο(το οποιο θελω να το "κοψω") , ακουω μουσικη ή παιζω κιθαρα (κακιστα μεν αλλα προσπαθω) και τακτοποιω τον χωρο μου.

(ναι ειμαι αρκετα βαρετη χωρις ιδιαιτερα χομπι γιαυτο πειτε απο κατω πραγματα , μπας και μπορεσω να κανω κατι ωραιο!)
 

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Και εγώ κυρίως μουσική ,βιβλία και ταινίες/σειρές.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
ταινίες/σειρές.
σειρες δεν μπορω με τιποτα να παρακολουθησω , βρισκω τον εαυτο μου να βαριεται πολυ ευκολα μετα απο μερικα επεισοδια , σε σημειο που απλα προτιμω να διαβασω το πλοτ της εκαστοτε σειρας παρα να την δω και να την τελειωσω. ειμαι αναποδος ανθρωπος :')
 

Oof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Oof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Τουλάχιστον κάνεις και κάτι. Εγώ κοιτάω τον τοίχο και παθαίνω existential crisis
 

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
σειρες δεν μπορω με τιποτα να παρακολουθησω , βρισκω τον εαυτο μου να βαριεται πολυ ευκολα μετα απο μερικα επεισοδια , σε σημειο που απλα προτιμω να διαβασω το πλοτ της εκαστοτε σειρας παρα να την δω και να την τελειωσω. ειμαι αναποδος ανθρωπος :')
Το έχω ακούσει και από φίλους μου αυτό δεν ξέρω πως το κάνετε 😂 εγώ παλιά έλεγα ότι προτιμώ μίνι σειρές για να μην βαριέμαι αλλά τώρα έχω καταλήξει να βλέπω σειρές με 5+ σεζόν 🤡
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

παθαίνω existential crisis
Καλά existential crisis και overthinking δύο ακόμη καθημερινές ασχολίες ✨
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,717 μηνύματα.
Μουσική, βιβλία. Αν έχω τις μαύρες μου τότε ρίχνω και καμμία βαριά ζεϊμπεκιά :P

Από φέτος με το καλό θα αρχίσω γυμναστήριον ( γιατί με σκέτο τρέξιμο και περπάτημα δουλειά δεν εγίνετο ) και εύχομαι από Οκτώβρη και μπουζούκι. Να βγάζουμε καημούς και σεβντάδες εκεί :(
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Τουλάχιστον κάνεις και κάτι. Εγώ κοιτάω τον τοίχο και παθαίνω existential crisis
αυτο το κανω καθε μερα και για αρκετες ωρες, μην αγχωνεσαι : )
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Από φέτος με το καλό θα αρχίσω γυμναστήριον
ηθελα και εγω αλλα λογω αλλαγης στην σχολη , λεω πρωτα να δω πώς πανε τα πραγματα και μετα να γραφτω. ειναι worth παντως
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Τουλάχιστον κάνεις και κάτι. Εγώ κοιτάω τον τοίχο και παθαίνω existential crisis
που να κοιμοσουν σε κουκέτα και να είχες πρώτη μούρη στο καβούρι το ταβάνι.. έχουμε αναλύσει όλα τα υπαρξιακά πρόβληματα
Το καημένο βέβαια δεν πολυμιλαει
ακουω μουσικη ή παιζω κιθαρα (κακιστα μεν αλλα προσπαθω)
χαχαχα ένα θα πω κόπηκε η χορδή της κιθάρας και έκανα πατέντα
μέρα 4η που η γειτόνισσα δεν κατάφερε να τη σπάσει στη κεφαλα μου
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,222 μηνύματα.
Πάρε βιβλία που αφορούν ένα θέμα που σου αρέσει και διάβαζε τα εκτός του πλαισίου της σχολής. Αφενός θα σε χαλαρώνει, καθώς η μάθηση όταν γίνεται σωστά χωρίς πίεση και άγχος δεν είναι ποτέ βαρετή ή κουραστική, και αφετέρου θα σου δώσει παραπάνω γνώσεις, ανοίγοντας σου και αρκετές πόρτες επαγγελματικά αύριο μεθαύριο.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Άπειρα ντοκιμαντέρ.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ξεκινήσω κάποιο μουσικό όργανο (κατά προτίμηση έγχορδο), να πάω γυμναστήριο και να ζωγραφίσω περισσότερο. Τώρα, το πώς θα βρω όρεξη και χρόνο είναι ένα θεματάκι…
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Καλησπερα στα αγαπημενα μελη της κοινοτητας. Μιας και τωρα μπηκε φθινοπωρο (μην δω κανεναν 32αυγουστακια , θα πεσει φαπα) και αρχιζει λιαν συντομως η νεα ακαδημαικη χρονια , θα υπαρξουν φορες οπου το προγραμμα μας θα ειναι αδειο σχεδον και θα πρεπει να καλυπτουμε αυτον τον χρονο με καποιον τροπο, αφου θα βαριομαστε. Αρα αυτο που εγω σας ζητω ειναι να παραθεσετε απο κατω δραστηριοτητες , ειτε μικρες ειτε μεγαλες , με τις οποιες απασχολειτε τους εαυτους σας οταν η βαρεμαρα χτυπαει κοκκινο.(ελεγα ισως μελλοντικα να δημιουργησω ενα google docs με τις προτασεις σας , ωστε να το δημοσιευσω εδω και να παρει καποι@ εμπνευση για να βγει απο τον ληθαργο)
Εγω προσωπικα διαβαζω λογοτεχνικα βιβλια , χαζευω στο κινητο(το οποιο θελω να το "κοψω") , ακουω μουσικη ή παιζω κιθαρα (κακιστα μεν αλλα προσπαθω) και τακτοποιω τον χωρο μου.

(ναι ειμαι αρκετα βαρετη χωρις ιδιαιτερα χομπι γιαυτο πειτε απο κατω πραγματα , μπας και μπορεσω να κανω κατι ωραιο!)
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Ελπίζω να μην φόρσαρες το άνοιγμα του θέματος αυτού επειδή μπήκε στον slider (ακόμα δεν ξέρω ποιος είναι αυτός btw) το προηγούμενό σου θέμα με τις συμβουλές για την φοιτητική ζώη στην Πάτρα και πλέον θες να προσφέρεις ποιότητα και content στο σάιτ μας

BRING BACK THE OLD BRIZOLAKI!
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Ελπίζω να μην φόρσαρες το άνοιγμα του θέματος αυτού επειδή μπήκε στον slider (ακόμα δεν ξέρω ποιος είναι αυτός btw) το προηγούμενό σου θέμα με τις συμβουλές για την φοιτητική ζώη στην Πάτρα και πλέον θες να προσφέρεις ποιότητα και content στο σάιτ μας

BRING BACK THE OLD BRIZOLAKI!
OXI OXI XAXAXAXAXA , απλα εχω απελπιστει , μιλουσα με μια φιλη μου και αρχισα να νιωθω περιεργα με τον εαυτο μου , οτι δεν κανω κατι που με γεμιζει στον ελευθερο μου χρονο κλπ κλπ και επαθα existential crisis οποτε ειπα να ρωτησω τι κανετε και εσεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

BRING BACK THE OLD BRIZOLAKI!
το παλιο μπριζολακι τρολλαρει ακομα , δεν σταματαει ποτε αυτο :skull: :russian_roulette:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ θέλω να ξεκινήσω κάποιο μουσικό όργανο (κατά προτίμηση έγχορδο), να πάω γυμναστήριο και να ζωγραφίσω περισσότερο. Τώρα, το πώς θα βρω όρεξη και χρόνο είναι ένα θεματάκι…
και εγω το ιδιο αναρρωτιεμαι αλλα ενω υπαρχουν φορες που εχω χρονο να τα κανω , μου λειπει η διαθεση :///
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Καλησπερα στα αγαπημενα μελη της κοινοτητας. Μιας και τωρα μπηκε φθινοπωρο (μην δω κανεναν 32αυγουστακια , θα πεσει φαπα) και αρχιζει λιαν συντομως η νεα ακαδημαικη χρονια , θα υπαρξουν φορες οπου το προγραμμα μας θα ειναι αδειο σχεδον και θα πρεπει να καλυπτουμε αυτον τον χρονο με καποιον τροπο, αφου θα βαριομαστε. Αρα αυτο που εγω σας ζητω ειναι να παραθεσετε απο κατω δραστηριοτητες , ειτε μικρες ειτε μεγαλες , με τις οποιες απασχολειτε τους εαυτους σας οταν η βαρεμαρα χτυπαει κοκκινο.(ελεγα ισως μελλοντικα να δημιουργησω ενα google docs με τις προτασεις σας , ωστε να το δημοσιευσω εδω και να παρει καποι@ εμπνευση για να βγει απο τον ληθαργο)
Εγω προσωπικα διαβαζω λογοτεχνικα βιβλια , χαζευω στο κινητο(το οποιο θελω να το "κοψω") , ακουω μουσικη ή παιζω κιθαρα (κακιστα μεν αλλα προσπαθω) και τακτοποιω τον χωρο μου.

(ναι ειμαι αρκετα βαρετη χωρις ιδιαιτερα χομπι γιαυτο πειτε απο κατω πραγματα , μπας και μπορεσω να κανω κατι ωραιο!)
Βιβλία, μουσική και γυμναστική mostly.
Παλιά παρακολουθούσα που και που και καμια σειρά, αλλά πλέον δεν ξέρω τι έχω πάθει, τις βαριέμαι άπειρα...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Εγω προσωπικα διαβαζω λογοτεχνικα βιβλια , χαζευω στο κινητο(το οποιο θελω να το "κοψω") , ακουω μουσικη ή παιζω κιθαρα (κακιστα μεν αλλα προσπαθω) και τακτοποιω τον χωρο μου.

(ναι ειμαι αρκετα βαρετη χωρις ιδιαιτερα χομπι γιαυτο πειτε απο κατω πραγματα , μπας και μπορεσω να κανω κατι ωραιο!)

Έχεις σκεφτεί να βελτιώσεις την μαγειρική σου; Εννοώ να μάθεις να μαγειρεύεις καλύτερα; :) Σαν φοιτήτρια ίσως θα χρειαστεί να μαγειρεύεις κάτι απλά το κάτι αυτό να γίνει καλύτερο ποιοτικά. Έχεις σκεφτεί να παρακολουθείς μαθήματα από πλατφόρμες coursera, edx, udemy; Έχεις σκεφτεί να κάνεις νέες γνωριμίες;

Κοιμάμαι αλλά δεν πρέπει τόσο :ropalo:

Γιατί φίλε; Λόγω κούρασης; :) Πίνεις καφέδες το βράδυ;

Προσωπικά με χαλαρώνει ως χόμπυ να βλέπω ντοκυμαντέρ με φάλαινες.

1662053795498.png


1662053873262.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top