Πού την βρίσκετε την αυτοπεποίθηση;

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ποια είναι τα καλύτερα που έρχονται; :P
μαλλον στο οτι κανεις αυτο που πραγματικα θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Αυτοπεποιθηση θα υπαρχει μονο εαν γνωριζουμε ολη την υλη αλλα και αυτο να συμβει παλι εαν υπαρχει το αγχος και αυτοπεποιθηση να εχεις ''πατας ενα delete''αυτοματα δυστυχως και μετα τα χανεις!! (ευχομαι να μη μου συμβει!!!)(και σε κανεναν αλλον φυσικααα...)παιδια power!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Για να ανεβάσω την αυτοπεποίθηση και στους υπόλοιπους, εγώ δίνω 2η φορά, και έχω διαβάσει ελάχιστα Μαθηματικά Κατ. και Φυσική Κατ, ενώ έχω διαβάσει πολύ καλά τα υπόλοιπα 4 μαθήματα. Αυτό είπα από την αρχή της χρονιάς και αυτό έκανα. Συνεπώς, εσείς που τα διαβάσατε όλα, είναι σίγουρο ότι θα γράψετε καλύτερα από εμένα, οπότε μην έχετε άγχος!!!! Εγώ ειδικά, αν και ξέρω ότι θα πατώσω σε 2 μαθήματα, πάω με την κεφάλα ψηλά, μη πω και στα σύννεφα.

Είναι η 2η μου φορά και τελευταία που δίνω πανελλαδικές εξετάσεις. Ο λόγος που δεν θα δώσω και τρίτη φορά, είναι λόγο βάρους! Είναι αποδεδειγμένο ότι οι εξετάσεις παχαίνουν!! Εγώ δίνω 2η φορά, και αν δώσω και 3η δεν θα μπορέσω να περάσω το κατώφλι του σχολείου... ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΚΑΙ ΣΚΑΛΕΣ!!!!!!!

Διάβασα και διάφορα στο διαδίκτυο... γνώρισα και ανθρώπους, έμαθα από αυτούς και κατέληξα στο ότι, οι εξετάσεις είναι απλά μια ευκαιρία στην ζωή από όσες μας δίνονται και δεν είναι η τελευταία.

(Είμαι ο Μιχάλης, αυτός που "άνοιξε" την συζήτηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buzz

Νεοφερμένος

Ο buzz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ρε παιδια εγω μεχρι περσυ το πασχα ειχα τον τροπο μου και στο σχολειο με ελαχιστο κοπο καταφερνα τα 18αρια....οι φροντιστες μου με εβριζαν ομως...Απο το πασχα του 2009 και επειτα που ειπα οτι πρεπει να κανω κατι στην ζωη μου και αρχισα να διαβαζω εχουν αλλαξει ολα...Τωρα με εχουν οτι θα παω καλα και οτι αν θελει ο Θεος θα περασω οι γονεις μου επισης εμενα ομως μου φαινεται οτι δεν θα καταφερω να πιασω ουτε 12000 μορια και απο χτες νιωθω ενα πλακωμα στο στηθος....Πειτε τι να κανω μπας και μπορεσω να το ξεπερασω και παω με αλλον αερα....
p.s. μπηκαμε σε μονοψηφιο αριθμο ημερων.....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ρε παιδια εγω μεχρι περσυ το πασχα ειχα τον τροπο μου και στο σχολειο με ελαχιστο κοπο καταφερνα τα 18αρια....οι φροντιστες μου με εβριζαν ομως...Απο το πασχα του 2009 και επειτα που ειπα οτι πρεπει να κανω κατι στην ζωη μου και αρχισα να διαβαζω εχουν αλλαξει ολα...Τωρα με εχουν οτι θα παω καλα και οτι αν θελει ο Θεος θα περασω οι γονεις μου επισης εμενα ομως μου φαινεται οτι δεν θα καταφερω να πιασω ουτε 12000 μορια και απο χτες νιωθω ενα πλακωμα στο στηθος....Πειτε τι να κανω μπας και μπορεσω να το ξεπερασω και παω με αλλον αερα....
p.s. μπηκαμε σε μονοψηφιο αριθμο ημερων.....:worry:

Δεν θα καταφέρεις κάτι στην ζωή σου μόνο αν γράψεις καλά στις εξετάσεις! Μετά έχει πολύ δρόμο ακόμα... Άλλωστε μόλις καταφέρεις κάτι, βρίσκεις κάτι άλλο για να κυνηγήσεις (αυτό είναι από Α.Ο.Δ.Ε...)
Αν το έχεις πείσμα να γράψεις καλά για τον εαυτό σου και για τον εγωισμό σου, είναι άλλο πράγμα και πολύ καλύτερο! Με αυτόν τον τρόπο, δεν θα αγχωθείς για το τι θα πούνε οι υπόλοιποι για το πως έγραψες. Και αυτήν την στιγμή πρέπει απλά να συλλογιστείς και να χαλαρώσεις, επειδή από διάβασμα δεν έχεις κάτι να σώσεις. Το έκανες μέχρι τώρα! Καμιά επανάληψη μόνο για να βρεις τα σημεία που δεν θυμάσαι καλά.

...και να ήμασταν οι καλοί οι μαθητές, τώρα θα κάναμε επαναλήψεις και θα ήμασταν στα 16.000! Αλλά είμαστε στα 14.000 μόρια και είμαστε μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΑngieP.

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ρε παιδιά, μην το τρελάνουμε το θέμα! Όλοι πιστεύω έχουμε κάποιο άγχος για τις Πανελλήνιες, ακόμα κι εγώ! Αλλά δε νομίζω ότι χρειάζεται πολύ άγχος! Ναι, είναι μια πολύ σημαντική στιγμή της ζωής μας, ναι καθορίζετε το μέλλον μας, ναι πρέπει να γράψουμε καλά, αλλά πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι! Όχι να έχουμε τρελό άγχος γιατί μπορεί να τα ξεχάσουμε! Πρέπει να πιστεύουμε στον εαυτό μας, εξάλλου τόσο κόπο έχουμε κάνει όλοι!! Με ηρεμία και όλα θα πάνε καλά! Αυτό να σκέφτεστε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν έχω ούτε κ εγώ αυτοπεποίθηση... Αλλες φορες νιώθω οτι θα παω και θα γράψω καλα αλλες οτι δεν ξέρω τίποτα... Και αρχίζω να αναρωτιέμαι κατα πόσο ένασ νοήμων άνθρωπος σκέφτεται έτσι :/:!!!! Σπρωχνω τις μέρες να περάσουν για να τελειώνουμε... Λίγο έμεινε ακόμα! Κουράγιο σ ΄ολους!:)

Για να ανεβάσω την αυτοπεποίθηση και στους υπόλοιπους, εγώ δίνω 2η φορά, και έχω διαβάσει ελάχιστα Μαθηματικά Κατ. και Φυσική Κατ, ενώ έχω διαβάσει πολύ καλά τα υπόλοιπα 4 μαθήματα. Αυτό είπα από την αρχή της χρονιάς και αυτό έκανα. Συνεπώς, εσείς που τα διαβάσατε όλα, είναι σίγουρο ότι θα γράψετε καλύτερα από εμένα, οπότε μην έχετε άγχος!!!! Εγώ ειδικά, αν και ξέρω ότι θα πατώσω σε 2 μαθήματα, πάω με την κεφάλα ψηλά, μη πω και στα σύννεφα.

Είναι η 2η μου φορά και τελευταία που δίνω πανελλαδικές εξετάσεις. Ο λόγος που δεν θα δώσω και τρίτη φορά, είναι λόγο βάρους! Είναι αποδεδειγμένο ότι οι εξετάσεις παχαίνουν!! Εγώ δίνω 2η φορά, και αν δώσω και 3η δεν θα μπορέσω να περάσω το κατώφλι του σχολείου... ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΚΑΙ ΣΚΑΛΕΣ!!!!!!!

Διάβασα και διάφορα στο διαδίκτυο... γνώρισα και ανθρώπους, έμαθα από αυτούς και κατέληξα στο ότι, οι εξετάσεις είναι απλά μια ευκαιρία στην ζωή από όσες μας δίνονται και δεν είναι η τελευταία.

(Είμαι ο Μιχάλης, αυτός που "άνοιξε" την συζήτηση)

Μιχάλη ειλικρινά μου εφτιαξες τη διαθεση.. Ξύπνησα μ ένα βάρος σήμερα αλλα διαβάζοντας αυτο αισθάνθηκα καλύτερα και γέλασα λέγοντας για τα κιλά των πανελληνίων.. Εγώ κατέληξα στο οτι τα κιλά των πανελληνίων είναι κάτι σαν τα κιλά της γέννας.. 5 πήρα φέτος και πάλι καλα!!! Πολύυυυυυ φαι!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γειά σου βρε Κατερίνα. Χαίρομαι που βοήθησα κάποιον. Αλλά δεν είναι και ψέμα αυτά που είπα. Σας λέω να χαλαρώσετε, επειδή θα γράψετε καλά!!
Θέλω να δείξω εμένα, ως την κακή, αισιόδοξη και χαρούμενη περίπτωση. Εγώ είχα βαθμούς πάνω από 17 στο λύκειο, αλλά έλα που στις πανελλαδικές πέρσι δεν πήγα καλά, γράφοντας 11.000 μόρια. Αυτή τη φορά, θέλω να γράψω 14.000. (Θυμίζω χωρίς 2 μαθήματα βαρύτητας που δεν έχω διαβάσει, χωρίς φροντιστήριο). Εσείς από την άλλη που κάνατε ένα από αυτά δεν έχετε το δικαίωμα να ανησυχείτε αν δεν ανησυχήσω πρώτα εγώ ρε παιδιά. Και δεν είμαι και από τα άτομα που είναι με το κεφάλι στα σύννεφα ή δεν δίνει σημασία στις πανελλαδικές. Αν ήταν έτσι δεν θα έδινα και δεύτερη φορά.

Απλά, είμαι κάποιος που πιστεύει στον εαυτό του και σε αυτά που θέλει να κάνει! Κάθομαι διαβάζω ένα τρίωρο κάθε μέρα, τρώγοντας μπισκότα το πρωί, πίνοντας τον καφέ μου, μετά τρώγοντας το μεσημεριάτικο της μαμάς, μετά ένα RedBull, μετά το βράδυ μια σαλατούλα και πριν ξαπλώσω βλέποντας καμιά ταινία τρώγοντας PopCorn. Και μετά το πρωί πάλι τα ίδια ακριβώς, εκτός του τρίωρου το οποίο εξαρτάται από την όρεξη για διάβασμα.

(Κατερίνα μετά τις Πανελλήνιες, ανυπομονώ να κάνουμε γυμναστική μαζί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αχ μιχάλη μου αυτη η γυμναστική... Πως και πως περιμένω να τελειώσουμε να πάω γυμναστήριο να έρθω στα στους φυσιολογικούς μου ρυθμούς. εντάξει δεν 'εχω πάρει πολλά κιλά αλλα όσο να ναι καλοκαίρι έρχεται... Γιατί να μη γίνονται χειμώνα οι πανελλήνιες εεε??? χαχα!! (νομίζω ξέφυγα απο το θέμα αλλα δεν πειράζει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ούτε εγώ τρελαίνομαι είναι η σκληρή αλήθεια. Αφού ΜΙΣΩ την γυμναστική. Αλλά επειδή έτσι όπως το πάω, θα μπω στον τάφο, θα θυσιάσω μερικές μέρες να τρέξω σε κάποιο διάδρομο... σηκώνοντας κάποιο βαράκι ή κάτι άλλο σχετικό που κάνουν κάνοντας γυμναστική.*

(Δεν απαντάω στην ερώτηση, για να μην ξεφύγω και εγώ από τον θέμα!! Αλλά αν απαντούσα θα έλεγα ότι δεν θα υπήρχε τίποτα κακό σε αυτό. Μάλιστα, σε εξελιγμένες χώρες που σέβονται την Παιδεία και την νεολαία, έχουν μοιράσει τις τελικές εξετάσεις σε 2 φάσεις. Τον Ιανουάριο, και τον Μάιο... Με προφορικές και γραπτές εξετάσεις ανάλογα!!! ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑΑΑΑΑ... ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ, το πιστεύεις ή όχι, μπορείς να επιλέξεις ως μάθημα επιλογής την Γυμναστική. Ενώ εδώ δεν μας σκέφτονται... ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑΑΑΑ... Σε άλλες χώρες, αν δεν γράψεις καλά σε κάποιο μάθημα που εξετάζεσαι πανελλαδικά, μπορείς να κάνεις ένσταση, και να ξαναγράψεις εφόσον επιθυμείς μετά από 2 μήνες μόνο αυτό το μάθημα. Αλλά στην Ελλάδα, εμείς δεν αξίζουμε τέτοια δεύτερη ευκαιρία.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Hi...

Εγώ είμαι ο Μιχάλης... Ξαναδίνω φέτος. Διαβάζω αρκετά, αλλά δεν έχω πίστη στον εαυτό μου! Είναι δύσκολα τα πράγματα πατριώτες. Μετά την περσινή αποτυχία, κατάλαβα ότι η πανελλήνιες είναι πολύ δύσκολη υπόθεση. Και ΝΑΙ, αν δεν περάσεις εκεί τελειώνει η ζωή. Βασικά, το λέω πολύ μελοδραματικά, αλλά μπαίνει σε μια φάση καταστολής PAUSE! Τώρα θέλω να τελειώνω, επειδή θέλω να συνεχίσω στην ζωή μου. ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΠΟΊΘΗΣΗ, ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΞΙΖΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΑ Γ********* 14.000 μόρια.

Ευχαριστώ!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΡΥΣΙ... ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ! ((ΧΑΧΑ... 19.000 Μόρια))
Φίλε Μιχάλη....Σε ζηλεύω είναι η αλήθεια που ξαναδίνεις φέτος.....Θέλω όπωσδήποτε να περάσω Ιατρική....Είναι η μόνη μου σκέψη......Παρ' όλα αυτά, δεν χάνεις τίποτα αν δεν περάσεις με την πρώτη φόρα σε κάποια σχολή....Πίστεψέ με.....Και μήν αγχώνεσαι.....Στο λέω για το καλό σου....Εγώ είχα πέσει σε κατάθλιψη είναι η αλήθεια το καλοκαίρι που δεν περνούσα Ιατρική.....Και το άγχος όλης της περσυνής χρονιάς απερίγραπτο......Τελικά, δεν άξιζει.......Και όλο το σύστημα που επικρατεί είναι άδικο.....Άδικο γιατί δεν αξίζει τόσο άγχος....(αγωνία-κλάμα-δέσιμο στο στομάζι πολλές φορές-"τσακωμός" με τους τοίχους, με τους καθηγητές, με τους γονείς σου και τόσα άλλα που πέρασα).....Αφότου πέρασα στο Μαθηματικό (παλούκι) κατάλαβα ότι οι Πανελλήνιες είναι μια κακή πρόγευση απο αυτά που θα συναντήσει κανείς στις σπουδές του......και κατ' επέκταση στην μετέπειτα ζωή του....Και πίστεψέ με, δεν θα εξεταστείς και λίγες φορές.....Προσωπικά συστίνω να χαλαρώσεις.....να ονειρευτείς ό,τι σε ευχαριστεί (από ένα τραγούδι, ένα καλό λόγο)......Όνειρέψου την επιτυχία.....Και πίστεψε στον εαυτό σου.....Χ Α Λ Α Ρ Α............
Να ξέρεις πως ακόμη κι αν δεν περάσεις στην πρώτη σου επιλογή θα σου δωθεί κάποια στιγμή η δυνατότητα να κάνεις αυτό που πραγματικά επιθυμείς.....Εγώ π.χ. που ήθελα Ιατρικη, έμαθα εκ των υστέρων βέβαια ότι υπάρχει η δυνατότητα να πάω είτε με μεταπτυχιακό είτε με κατατακτήριες, είτε με πανελλήνιες ξανα (αλλά πάντα μετά το πτυχίο)......
Να θυμάσαι:
Όλα στην ζωή μας γίνονται για κάποιο λόγο.........
Καλή επιτυχία και ότι ποθείς.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γειά σου βρε Κωνσταντίνε! Να'σε καλά!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anastasia_92

Νεοφερμένος

Η Anastasia_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια πιστευω αν καποιος διαβασε και εχει εναν στοχο
η θεληση και μονο για να περασει στο πανεπιστημιο ή τει
προτιμησης του αρκει να τονωσει την αυτοπεπιθηση του
και στο κατω κατω δεν χαθηκε και κοσμος αν το πραγματικα
θελει να περασει του δινεται η ευκαιρια να ξαναδωσει εξετασεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
η θεληση και η τοση μεγαλη προσπαθεια
ο κοπος και οι θυσιες
ο στοχος που εχεις βαλει
σου δινουν την δυναμη
και την αυτοπεποιθηση για να πετυχεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Γιατι να μην εχουμε αυτοπεποιθηση???
Αφου διαβαζουμε, θα τα παμε καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Hi...

Εγώ είμαι ο Μιχάλης... Ξαναδίνω φέτος. Διαβάζω αρκετά, αλλά δεν έχω πίστη στον εαυτό μου! Είναι δύσκολα τα πράγματα πατριώτες. Μετά την περσινή αποτυχία, κατάλαβα ότι η πανελλήνιες είναι πολύ δύσκολη υπόθεση. Και ΝΑΙ, αν δεν περάσεις εκεί τελειώνει η ζωή. Βασικά, το λέω πολύ μελοδραματικά, αλλά μπαίνει σε μια φάση καταστολής PAUSE! Τώρα θέλω να τελειώνω, επειδή θέλω να συνεχίσω στην ζωή μου. ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΠΟΊΘΗΣΗ, ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΞΙΖΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΑ Γ********* 14.000 μόρια.

Ευχαριστώ!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΡΥΣΙ... ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ! ((ΧΑΧΑ... 19.000 Μόρια))

Άκου φίλτατε Μιχάλη τον παλιό. Είναι λογικό να σου φαίνεται βουνό όλη αυτή η δοκιμασία των πανελληνίων εξετάσεων γιατί σε αυτήν την ηλικία που είσαι δεν έχεις χειρότερη κατάσταση. Ένα πράγμα θέλω να σου πω και βάλτο καλά στο μυαλό σου γιατί θα σε βοηθήσει.

Αν δεν είναι θέμα υγείας ή επιβίωσης, ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.

Φυσικά και η ζωή ΔΕΝ τελειώνει στις πανελλήνιες. Αύριο μεθαύριο θα βιώσεις χειρότερες καταστάσεις και θα καταλάβεις ότι οι πανελλήνιες δεν είναι τόσο σπουδαίες. Αυτό δε σημαίνει ότι είναι και αμελητέες και δεν πρέπει κανείς να ασχολείται.

Αν από τη μεριά σου κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς για να τα πας καλά, τότε δε βλέπω το λόγο γιατί να μην έχεις αυτοπεποίθηση. Κι εγώ σαν υποψήφιος βέβαια ήμουν μέσα στο άγχος και τον πανικό και το μόνο που κατάφερα ήταν να μου ασπρίσουν τα μαλλιά.

Η υπόθεση δεν θέλει πανικό, ούτε άγχος. Με το ίδιο διάβασμα θα τα πας καλύτερα αν δεν έχεις άγχος. ΕΞΑΚΡΙΒΩΜΕΝΟ.

Δεν πρέπει βέβαια να φτάνουμε και στην υπερβολή και να είναι κανείς υπερβολικά αισιόδοξος (όπως ο υποφαινόμενος) ότι θα τα πάει καλά γιατί το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται.

Αν θες να τα πας καλά Μιχάλη, να διαβάζεις συστηματικά σε όλο το χρόνο και όχι στο τέλος. Αν στις πανελλήνιες κάνεις μόνο επανάληψη χωρίς ξενύχτια και άγχος θα τα πας μια χαρά. Άκου τον παλιό, κάτι ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Γιατί να μην έχω αυτοπεποίθηση; :confused:
Και αυτοπεποίθηση έχω και θετική σκέψη έχω και άγχος δεν 'εχω..
Βλέπω κάτι τραγικά πράματα φέτος.. Κάθονται και κλαίνε με τις ώρες..Δεν μιλάω για στρες και για άγχος..Τους έχουν ψαρώσει όλους..
Ναι οκ μπορεί κάποιος να μην έχει την οικονομική δυνατότητα να πληρώνει φροντιστήρια και του χρόνου αλλα δεν θα πέσουμε και του θανατά.. ;)
Θετικές σκέψεις! Δύσκολες είναι και αυτές να βρεθούν αλλά αμα το θέλουμε βρίσκονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Παιδιά. Η μουσική βοηθάει απίστευτα πολύ.

Όχι μόνο για να σε κάνει να χαλαρώσεις. Πολ΄΄ες φορές σε βοηθάει να συγκεντρωθείς, και ειδικά τραγούδια με ρυθμό σε κάνουν πολλές φορές και πιο παραγωγικό.

Από την άλλη, υπάρχουν και τραγούδια που σε ανεβάζουν και που σε κάνουν να σκέφτεσαι ότι μπορείς να πετύχεις ό,τι βάλεις στο μυαλό σου (γιατί όντως μπορείς, αρκεί να το θέλεις)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Μην περιμένεις κανέναν να σου δώσει απ'το "υστέρημά" του...μόνος σου θα τη βρεις,μέσα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top