Γενικό -  Πού είστε στην ύλη;

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
ας πουμε για την φυσικη ειναι τεραστια η υλη :

Εντάξει δεν είναι και τεράστια.
Στα μαθηματικά είναι πολύ μεγαλύτερη δυσκολότερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
μαθηματικα κατ : ολοκληρωματα (στην αρχη)
φυσικη : στρομφορμη
μαθηματικα γεν : τελος
αεππ : υποπρογραμματα
εκθεση : internet
αοδε : ιδεα δεν εχω :hehe: :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
1) για την φυσικη ειναι τεραστια η υλη
2) Ηρεμια 3 μηνες μεινανε και μετα θα εχεις ξεκουραση 5 χρονια και βαλε σε οποια σχολη περασεις
1) :) Χαχαχαχαχαχα!!! Πλάκα κάνεις ε? Είναι 3½ κεφάλαια (60 σελίδες). :whistle:
2) :P Ας μας πουν οι φοιτητές (όχι οι αιώνιοι) αν είναι έτσι τα πράγματα... :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,808 μηνύματα.
ρε παιδιά για ποια ξεκούραση στο Πανεπιστήμιο μιλάτε; εγώ γιατί δεν την είδα; :hmm:
τόσα χρόνια μου έγινε το μυαλό κυμάς για να περάσω μαθήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Επιβεβαιώνω κι εγώ. Αλλά δεν έχει νόημα να σας απογοητεύουμε από τώρα. Θα τα δείτε και μόνοι σας. Εξαρτάται και τη σχολή βέβαια αλλά γενικά το Πανεπιστήμιο με μόνιμο αραλίκι 5 χρόνια δεν βγαίνει. Ή μάλλον βγαίνει απλά δεν θα έχετε πάρει μυρωδιά τι μαθαίνετε. Ανάλογα τη σχολή θα έχετε χρόνο για χαλάρωση αλλά με ΜΟΝΙΜΗ χαλάρωση θα πελαγώνετε στο τέλος του κάθε εξαμήνου. Η ύλη που γίνεται σε κάθε μάθημα είναι αρκετά έως πολύ μεγάλη. Κυρίως στα Φυσικομαθηματικά τμήματα (λιγότερο στα Πολυτεχνικά) χρειάζεται συνεχή παρακολούθηση και δουλειά κατά τη διάρκεια του εξαμήνου αλλιώς πτυχίο...στα 60!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,808 μηνύματα.
Κυρίως στα Φυσικομαθηματικά τμήματα (λιγότερο στα Πολυτεχνικά) χρειάζεται συνεχή παρακολούθηση και δουλειά κατά τη διάρκεια του εξαμήνου αλλιώς πτυχίο...στα 60!!! :D

γίνονται και στραβές...
δηλ., εκεί που είναι να τελειώσεις λόγω μαλακίας κάποιου καθηγητή σε ένα μάθημα στα θέματα χάνεις ένα χρόνο για πλάκα...:whistle:
αλλιώς τα προγραμματίζεις και αλλιώς σου βγαίνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χμ...

Μαθηματικά Κατεύθυνσης :
Τελιώσαμε τις ασκήσεις πάνω στα θεωρήματα ΘΜΤ & Rolle και παράλληλα αρχίσαμε ολοκληρώματα (3.1)
Φυσική Κατεύθυνσης :
Θα μπούμε ροπή αδράνειας :)
ΑΟΔΕ :
Ομάδες
ΑΕΠΠ :
Τελειώνουμε τις ασκήσεις απο δισδιάστατους!!
Μαθηματικά Γενικής:
Πιθανότητες
ΑΟΘ :
Τελειώσαμε την θεωρία του 4ου κεφαλαίου και μπαίνουμε ασκήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
μαθηματικα κατ : ολοκληρωματα (στην αρχη)
φυσικη : στρομφορμη
μαθηματικα γεν : τελος
αεππ : υποπρογραμματα
εκθεση : internet
αοδε : ιδεα δεν εχω :hehe: :down::D

τοσο ευκολα ειναι τα μαθς γπ που ολοι εχετε τελειωσει την υλη?
εγω σε κανα 2 εβδομαδες μ ειπε τελειωνω ο prof μου και οκ δεν νομιζω οτι παμε και τοσο αργά πια:hmm:
1) :) Χαχαχαχαχαχα!!! Πλάκα κάνεις ε? Είναι 3½ κεφάλαια (60 σελίδες). :whistle:
2) :P Ας μας πουν οι φοιτητές (όχι οι αιώνιοι) αν είναι έτσι τα πράγματα... :D

Δια δεν εχεις δικαιωμα να μιλας για τη φυσικη σ εχω τσεκαρει εγω δεν εισαι αντικειμενικος.Σ φιανονται ολα παιχνιδακι επειδη τα ξερεις τελεια ρ συ φιλε soz...:clapup:
Και εγω την βρισκω δυσκολη αρκετα τη φυσικη κατ και μεγαλη την υλη αλλα πιστευω οτι ειναι ΒΑΤΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δια δεν εχεις δικαιωμα να μιλας για τη φυσικη σ εχω τσεκαρει εγω δεν εισαι αντικειμενικος.Σ φιανονται ολα παιχνιδακι επειδη τα ξερεις τελεια ρ συ φιλε soz...
Και εγω την βρισκω δυσκολη αρκετα τη φυσικη κατ και μεγαλη την υλη αλλα πιστευω οτι ειναι ΒΑΤΗ
Δεν είπα ότι είναι εύκολο μάθημα η φυσική. Λέω μόνο ότι η ύλη σε ποσότητα είναι πάρα πολύ λίγη. (Στις δέσμες ήταν 4πλάσια της σημερινής). Και ακριβώς για αυτό το λόγο γίνεται δύσκολη, καθώς με τη λίγη ύλη δεν ξέρουν τι θέματα να βάλουν και φτιάχνουν ασκήσεις που αποτελούν περιπεπλεγμένες περιπλοκές. (Φαντάσου να ήταν όλη η ύλη 10 σελίδες, τι θα έβαζαν?). Όσο για μένα, μπορεί να μου αρέσει η φυσική και να την έχω διαβάσει, αλλά ποτέ δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για το τι θα κάνω στις πανελλήνιες.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Δεν είπα ότι είναι εύκολο μάθημα η φυσική. Λέω μόνο ότι η ύλη σε ποσότητα είναι πάρα πολύ λίγη. (Στις δέσμες ήταν 4πλάσια της σημερινής). Και ακριβώς για αυτό το λόγο γίνεται δύσκολη, καθώς με τη λίγη ύλη δεν ξέρουν τι θέματα να βάλουν και φτιάχνουν ασκήσεις που αποτελούν περιπεπλεγμένες περιπλοκές. (Φαντάσου να ήταν όλη η ύλη 10 σελίδες, τι θα έβαζαν?). Όσο για μένα, μπορεί να μου αρέσει η φυσική και να την έχω διαβάσει, αλλά ποτέ δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για το τι θα κάνω στις πανελλήνιες.


Ναι οκ καταλαβα τι θες να πεις και συμφωνω αλλα δεν νομιζω οτι ανυσιχεις,αρχοντας εισαι αντε να μη σου βγει εκει τ σχημα(:P)

Εσυ ρ εισαι απο τους λιγους που θα εγραφαν 100 στα θεματα του 2005
btw Μακαρι να πεσουν βατα φετος....

Y.Γ τελειο αυτο μ τον Αρκα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thalamos

Νεοφερμένος

Ο Thalamos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δια,συμμεριζομαι απολυτα την αποψη σου και γω τα ξεκινησα και τα τελειωσα νωρις ολα επειδη ετσι με βολεψε.Τωρα αν καποιον αλλο βολευει να παει με αλλο ρυθμο αυτο ειναι απολυτα θεμιτο.Γενικα,ο καθενας τα βγαζει οπως νιωθει αυτος καλυτερα και μην ανησυχειτε ολα θα πανε καλα.Για μενα περσι πηγαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Παιδια στα μαθηματικα κατευθυνσης ειμαι στην κυρτοτητα διαβαζω μονος μου γιαυτο δεν ξερω αν ειμαι καλα στην υλη.Τι λετε ειμαι καλα στην υλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Παιδια στα μαθηματικα κατευθυνσης ειμαι στην κυρτοτητα διαβαζω μονος μου γιαυτο δεν ξερω αν ειμαι καλα στην υλη.Τι λετε ειμαι καλα στην υλη

Στο σχολείο στην κυρτότητα είμαστε,οπότε είσαι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Παιδια στα μαθηματικα κατευθυνσης ειμαι στην κυρτοτητα διαβαζω μονος μου γιαυτο δεν ξερω αν ειμαι καλα στην υλη.Τι λετε ειμαι καλα στην υλη

εξαρτάται πως αισθάνεσαι ότι είσαι. Εφόσον διαβάζεις μόνος σου φτιάξε ένα πρόγραμμα ύλης να υπολογίσεις περίπου μέχρι πότε θα έχεις βγάλει την ύλη, για να δεις περίπου τι χρόνο θα έχεις για επαναλήψεις. Και τότε πράξε ανάλογα

πάντως γενικά μην συγκρίνετε με βάση τι κάνετε στο σχολείο. Εκεί μπορεί να τελειώσουν μία βδομάδα πριν τις πανελλήνιες δεν τους νοιάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Και μη συγκρίνετε και με άλλους έτσι. Μη διαβάζετε εδώ κι αγχώνεστε δηλαδή, ούτε απ' ό,τι ακούτε από δω κι από κει. Ήρεμα στο πρόγραμμά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_utopia

Νεοφερμένος

Η maria_utopia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
σε ποιο κεδαλαιο ειστε σε καθε μαθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Mαθηματικα Κατ: Συνεχεια
Μαθηματικα Γεν: 1ο
Φυσικη: Κυματα
Χημεια: Οξεα-Βασεις
Βιολογια: Σημερα μπαινω 4ο
Εκθεση: ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
ΜαθηματικάΚατ.: Παραγώγους-Εφαπτομένη
ΜαθΓεν.:Τελειώσαμε 1ο.
ΦυσικήΚατ.:Στερεό-Θα μπούμε Ροπή αδράνειας σύντομα.
Έκθεση: :hmm:
ΒιοΚατ.:Θα μπούμε Μέντελ σε 2 βδομάδες.
A.O.Θ: 3ο κεφάλαιο από την Πέμπτη.
Χημεία: 2ο κεφάλαιο, ασκήσεις με το Ph, στην ενότητα 12 του Σαλτερή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
ΜαθηματικάΚατ.: Παραγώγους-Εφαπτομένη
ΜαθΓεν.:Τελειώσαμε 1ο.
ΦυσικήΚατ.:Στερεό-Θα μπούμε Ροπή αδράνειας σύντομα.
Έκθεση: :hmm:
ΒιοΚατ.:Θα μπούμε Μέντελ σε 2 βδομάδες.
A.O.Θ: 3ο κεφάλαιο από την Πέμπτη.
Χημεία: 2ο κεφάλαιο, ασκήσεις με το Ph, στην ενότητα 12 του Σαλτερή.
Ρε σε έφτασα (σχεδόν) στα μαθηματικά!:P
Μαθηματικά κατέ: Τελειώνουμε συνέχεια.
Μαθη γεν: Εφαρμογές παραγώγων
Φυσική: Κύματα, τα νεύρα μου, πρώτο κεφάλαιο. Πότε θα μπω στερεό να βλέπω τι στα διάλα κάνω στο σχήμα;
Εκθεση: Εμμ, η πειθώ στον επιστημονικό λόγο. Παγκοσμιοποίηση. Δεν ξέρω κι εγώ.
ΑΟΔΕ: ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΙ. Μόνο 3 σελίδες έχω μάθει. 59 to go
ΑΕΠΠ: Δομές επανάληψης. Ικανοποιημένος, αν και μπορώ και περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Or3st1s SOAD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ορεστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Μαθηματικα κατ -ορια
μαθηματικα γεν -παραγωγοι
φυσικη-φθινουσες ταλαντωσεις
χημεια-μπαινω στο δευτερο κεφαλαιο
βιολογια-τελειωνω το δευτερο
εκθεση-φυσικο περιβαλλον
αοθ-καμπυλη και νομος ζητησης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top