Χημεία - Πού βρίσκεστε στην ύλη; Είναι ενδιαφέρον το μάθημα ή σας δυσκολεύει;

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Που βρισκόσαστε στη χημεία; ......
Πως σας φαίνετε η χημεία της γ γυμνασίου ;
Ποια η γνώμη σας για το σχολικό βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Eγώ που πέρασα τη γ δικαιούμαι να απαντήσω; :p


Στην αρχή ωραίο ήταν αλλά προς το τέλος που χρειαζόταν παπαγαλία, πραγματικά το μίσησα το περσινό βιβλίο...


Το φετινό είναι τέλειο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
μέχρι τώρα είναι αρκετά εύκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
ειναι πολυ καλο για μενα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
εύκολο, αν και εμείς είμαστε ακόμα στο 1.3 , χάσαμε πολλά μαθήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArMaNdO

Νεοφερμένος

Ο Βλάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μέχρι τώρα είναι εύκολο και αρκετά διασκεδαστικό! Πολύ μου αρέσει. Έχουμε αυριο πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Και εμένα στην αρχή μου άρεσε..μετά θέλει παπαγαλία σκέτη...:(


Το μόνο κεφάλαιο που μου άρεσε στο τέλος ήταν οι υδρογονάνθρακες αλλά κάναμε πολύ λίγα:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το μόνο κεφάλαιο που μου άρεσε στο τέλος ήταν οι υδρογονάνθρακες αλλά κάναμε πολύ λίγα:'(
Θα τους φατε στη μαπα για τα καλα στη Χημεια γενικης στη Β Λυκειου! :P (αν και προσωπικα λατρευω την οργανικη χημεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Θα τους φατε στη μαπα για τα καλα στη Χημεια γενικης στη Β Λυκειου! :P (αν και προσωπικα λατρευω την οργανικη χημεια)


Με πόρωσες τώρα :p...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
αρκετα ευκολο αν και ειμαστε στην αρχη ακομα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
οι υδρογονανθρακες δν μ αρεσαν καθολου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
εγω θυμάμαι εκείνη τη χαρακτηριστική εικόνα για τα οξέα και τις βάσεις.ακούστε διάλογ¨ο:
μαμα μαμα κάτι με τσίμπησε βοήθεια!!!!
"ήταν μέλισσα η σφηκα?να φέρω αμμωνία η ξύδι?''
και μετά λέμε μάνα να σου πετύχει!!!:P
εγω αυτό που δωσα βάση στη γ γυμνασίου ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ηταν η γλώσσα της χημείας δλδ η γραφή.φέτος όμως είναι πλ πιο ωραία αφού μαθαίνεις τον τρόπο δημιουργίας των τύπων και μεά ότι να σου ζητήσουν είσαι σε θέση να το απαντήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sniper_94

Νεοφερμένος

Ο Sniper_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
είμαστε στο μάθημα με τα άλατα.εύκολα ως τώρα.γράψαμε ένα διαγώνισμα πρόσφατα και πήρα 20!δύσκολο ήταν.χρειαζόταν να θημάμαι και την παραμικρή λεπτομέρια!καλή επιτυχία σε όσους γράφουνε σε λίγες μέρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Εμένα η χημεία φέτος δεν μου αρέσει καθόλου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aekara4ever

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσα μου φαίνεται φέτος η Χημεία, πολύ περισσότερο από πέρυσι. Εμείς τελείωσαμε τον τύπο εξουδετέρωσης για το Ph και γράψαμε διαγώνισμα. 18 έγραψα αλλά σε ένα απροηδοπόιητο πήρα 20. Απ'ότι διαβάζω, όμως, στα υπόλοιπα Posts, θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα η Χημεία του χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
λοιπον στη λατρευτη μας χημεια εχουμε φτασει εως σελιδα 41.ε ενταξει σε γενικες γραμμες ευκολη μου φαινεται!το μυστικο ειναι να προσεχεις στο μαθημα, απο εκει και περα...το βιβλιο λεει καλα τη θεωρια αλλα οι ασκησεις του δεν σε εξεταζουν σε ολη την υλη.θα προτειμουσα να ηταν περισσοτερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Πέρνα μια βόλτα εδώ https://chemistry-gym.blogspot.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_2

Νεοφερμένος

Η eleni_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
πολυ ευκολο και θα το λατρευα το μαθημα αμα ειχα αλλον καθηγητη... :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oli the great

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
η χημεία είναι πολύ εύκολη και πολύ ωραία.έχουμε φτάσει στο μάθημα 4.4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top