Πολύ μεγάλος αριθμός μορίων

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν μας λες ανά νύχτα πόσες ώρες διάβαζε.:lol:


τις νυχτες διαβαζε κειμενα για να τον παρει ο υπνος... happy now?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Εξαρτάται από το πόσες ώρες έχω φροντιστήριο...γιατί εκτός από τα μαθήματα έχω κ 6 ώρες τη βδομάδα σχέδιο. Συνήθως 2 με 3 ώρες τη μερα..

νταξι μωρε φυσιολογικες ειναι.

το παν ειναι ο προγραμματισμος.

εγω καθε μερα εχω 2-5 φροντιστηριο. 5-6 τρωω-ξεκουραζομαι, 6-9 διαβαζω και μετα κααααααααααθομαι.

και οι καθηγητες μεχρι τωρα(δεν λεω εγω τι πιστευω για μενα γτ δεν ειναι αντικειμενικο) λενε πως τα παω πολυ καλα.

αυτες οι βλακειες περι ατελειωτων ωρων διαβασματος πρεπει επιτελους να σταματησουν να διαδιδονται.
Γιατι ενα παιδι οταν ακουει απο την 4η δημοτικου πως στην τριτη λυκειου θα κρηθει το μελλον του, πως πρεπει να τα δωσει ολα, πως πρεπει να διαβαζει ολη μερα, πως 'μια χρονια ειναι θα περασει', του δημιουργουνται ενοχες οποτε τελειωνει το διαβασμα και συνειδητοποιει πως 'δεν διαβαζε ολη μερα'. Με αποτελεσμα να γυρισει στο δωματιο του και να κοιταει (απο την κουραση) το εξωφυλλο του βιβλιου του πιστευωντας πως αυτο ειναι 'το σωστο'.

Γ**Ω ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΥ Γ**Ω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παντως τωρα που ξαναδινω, βλεπω οτι με 3-4 ωρες περιπου την ημερα διαβασμα και λυση ασκησεων (μαζι πανε αυτα στη θετικη :P) συν τα ιδιαιτερα ειμαι οκ. Και απ' οτι μου λενε και οι καθηγητες μου δεν υπαρχει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης... Γενικα παρολο που πιεζομαι πολυ λιγοτερο απο περσι, η υλη "βγαινει" πολυ καλυτερα και χωρις κενα. Μεχρι στιγμης τουλαχιστον, μην το γρουσουζευω καλυτερα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχουν παρεξηγηθεί πολύ οι έννοιες και το περιεχόμενό τους. Εγώ όταν λέω "πεθαίνει στο διάβασμα" εννοώ 3-4 ώρες την ημέρα... Μου φαίνεται απίστευτο κάποιος που επενδύει τόσο χρόνο σωστά να μη βγάλει τουλάχιστον 25.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχουν παρεξηγηθεί πολύ οι έννοιες και το περιεχόμενό τους. Εγώ όταν λέω "πεθαίνει στο διάβασμα" εννοώ 3-4 ώρες την ημέρα... Μου φαίνεται απίστευτο κάποιος που επενδύει τόσο χρόνο σωστά να μη βγάλει τουλάχιστον 25.
Και για τις δικες μου αντοχες πολλες ειναι αυτες οι ωρες, ομως ακουω απο πολλους οτι ειναι λιγες για πανελληνιες, οτι ο ταδε που περασε ιατρικη διαβαζε 10ωρα κλπ... Η ουσια ειναι οτι εγω μεχρι στιγμης πιστευω οτι καλυπτομαι μ' αυτες τις ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μπορεί δύο Κυριακές το μήνα να "χρειάζεται" να λιώσεις και τόσο για μια ΓΕΡΗ επανάληψη αλλά γενικώς δεν είναι ο κανόνας... Καθημερινές όποιος βρίσκει 10 ώρες για να διαβάσει να μου πει και 'μένα το πως.

Και καλά να τις βρει ρε π&@# μου. Πώς αντέχει; 'στο διάλο, σκυλιά του Παβλόφ, καριερίστες._
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Οχι εγω αν θελω μπορω να διαβασω 10 ωρες, εννοω οτι υπαρχει χρονος. Η ουσια ειναι οτι ΔΕΝ θελω και ΔΕΝ αντεχω! Παντα ζηλευα αυτους που ηταν τοσο συγκεντρωμενοι στον στοχο τους και δεν τους απασχολουσε ΤΙΠΟΤΕ αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
dythor δεν είναι απαραίτητο οτι με 2-3 ώρες διαβάσματος,έστω και αν είσαι συγκεντρωμένος,θα βγάλεις καλό βαθμό..ίδιαίτερα σε θετική και τεχνολογική...όσο και να διαβάζεις μαθηματικά,δυστυχώς αν δεν το κατέχεις πολύ δύσκολα γράφεις βαθμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
όσο και να διαβάζεις μαθηματικά,δυστυχώς αν δεν το κατέχεις πολύ δύσκολα γράφεις βαθμό!
Ξερεις τι καταλαβα τελικα; Οτι λυνοντας ΠΟΛΛΕΣ ασκησεις στα μαθηματικα βλεπεις θεαματικη αλλαγη. Τις τελευταιες 2-3 εβδομαδες λυνω απιστευτα πολλες ασκησεις στους μιγαδικους και πραγματικα ειδα τρομερη βελτιωση ισως στο πιο "προβληματικο" για μενα κεφαλαιο των μαθηματικων. Και επισης κατα τη γνωμη μου το διαβασμα δεν παει με την ωρα. Διαβαζεις οσο πρεπει για να κατανοησεις καλα το εκαστοτε κομματι θεωριας και για να λυσεις τις ασκησεις που αντιστοιχουν σ' αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
dythor δεν είναι απαραίτητο οτι με 2-3 ώρες διαβάσματος,έστω και αν είσαι συγκεντρωμένος,θα βγάλεις καλό βαθμό..ίδιαίτερα σε θετική και τεχνολογική...όσο και να διαβάζεις μαθηματικά,δυστυχώς αν δεν το κατέχεις πολύ δύσκολα γράφεις βαθμό!

Την γνώμη μου επ' αυτού την έχω πει 17.000 φορές, ας μην επαναλαμβανόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγώ πάντως φέτος διαβάζω πολύ παραπάνω από το φυσιολογικό.Δεν θέλω να έχω πάλι άγχος καλοκαιριάτικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγώ πάντως φέτος διαβάζω πολύ παραπάνω από το φυσιολογικό.
Κακως, πρεπει να κρατας δυναμεις για τον Μαιο. Αν πας κουρασμενος και "μπουχτισμενος" στις πανελληνιες το 'χεις χασει το παιχνιδι... (μιλαω απο προσωπικη πειρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Σωστός.Το υπερβολικό διάβασμα δεν είναι απαραιτήτως καλο, αλλα δεν μπορώ να κάθομαι χωρίς να διαβάζω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Κακως, πρεπει να κρατας δυναμεις για τον Μαιο. Αν πας κουρασμενος και "μπουχτισμενος" στις πανελληνιες το 'χεις χασει το παιχνιδι... (μιλαω απο προσωπικη πειρα)

Xαζομάρες λες!Ή καλύτερα είναι καθαρά πως βολεύει τον καθένα!Εγώ απο τότε που άρχισαν οι διακοπές του πάσχα και μετά δεν διάβασα σχεδόν καθόλου!Μόνο Βιολογία και θεωρία στα υπόλοιπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Xαζομάρες λες!Ή καλύτερα είναι καθαρά πως βολεύει τον καθένα!Εγώ απο τότε που άρχισαν οι διακοπές του πάσχα και μετά δεν διάβασα σχεδόν καθόλου!Μόνο Βιολογία και θεωρία στα υπόλοιπα!
Οπως βολευει τον καθενα... Εγω θελω να εχω δυναμεις για μια γερη επαναληψη λιγο πριν τις εξετασεις γιατι εχω τον κλασσικο φοβο οτι θα τα ξεχασω ολα. :P Θα αισθανομαι πιο σιγουρος ετσι...

Περυσι διαβαζα απο χαλαρα ως μετρια μεχρι τα Χριστουγεννα, μετα ειδα οτι αφησα κενα κι επεσα με τα μουτρα, και το Πασχα τα 'χα φτυσει. Φετος επεσα με τα μουτρα εδω και 1-2 εβδομαδες και ελπιζω να συνεχισω με τους ιδιους ρυθμους μεχρι τον Μαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxvasilakosxx

Νεοφερμένος

Ο xxvasilakosxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
πιστευω οτι πρεπει και να "το χεις" για να βγαλεις τοσο μεγαλο βαθμο..
δν πιστευω να αρκει μονο το ποσο διαβαζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Kαλα αυτα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε. Εξυπνος ξεξυπνος αν δεν διαβασεις υπερβολικα πολυ 19.8 δεν βγαζεις οπως και να το κανουμε. Αυτα τα "εξυπνος" λειτουργουν ως η αμυνα των παιδιων που τα λενε φυτα ,

Αυτό είναι σίγουρα αλήθεια, αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι κατακριτέο και σε αυτούς που "διαβάζουν υπερβολικά πολύ"! Έχουν έναν στόχο και κάνουν ότι μπορούν για να τον πετύχουν και αυτό είναι κάτι που πρέπει να σεβόμαστε.
Το φυτό είναι χαρακτηρισμός άκρως ρατσιστικός και μιλάω από προσωπική εμπειρία! Στην πρώτη και δευτέρα λυκείου έβγαλα γύρω στο 19,5 μέσο όρο με ελάχιστο καθημερινό διάβασμα κ σε βεβαιώνω ότι δεν είμαι "φυτό". Φυσικά φέτος δυσκολεύομαι αρκετά στην κατεύθυνση... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Γνωρίζω κοπέλα που έγραψψε 19793 μόρια. Ούτε φυτό τη λες ούτε διάβαζε υπερβολικά πολύ. Απλώς ήταν συνεπής στις υποχρεώσεις της, μεθοδική, είχε υποδομή και τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top