Πολύ μεγάλος αριθμός μορίων

mostwant3d

Νεοφερμένος

Ο mostwant3d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σορρυ κιόλας αλλά με την τελευταία κοπέλα είμασταν μαζί στο φρον σε ένα μάθηματα και όντως δεν την λες φυτό αλλά διάβαζε πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
σε γενικοτερο επιπεδο σιγουρα υπαρχουν τα "παπαγαλακια",σπασικλακια και τα λοιπα ισως μαλιστα και να αποτελουν την πλειοψηφια..τι ισως?σιγουρα..αλλα ας μην μπαινουν ολοι σε ενα σακι..καποιοι ειναι απλως καλοι και αξιεπαινοι..λιγοι μεν,αλλα τους χρωσταμε ενα σεβασμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
μπα.. διαφωνώ. το να είσαι τυχερός σε ένα, άντε δύο μαθήματα είναι πιθανό. δεν μπορείς όμως να είσαι τυχερός και στα έξι.

βασικα οι αριστοι μπορει να ηταν ικανοι να γραψουν σε ολα και να ηταν ατυχοι σε ενα δυο μαθηματα που εκοψαν τις μοναδες. οι 19.500+ ηταν πιο σταθεροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*M_anos*

Νεοφερμένος

Ο *M_anos* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ε κοίτα τώρα...Αστείο μεν το κειμενάκι σου, αλλά μην το χέσουμε και όλας. Δεν χρειάζεται να λέμε σπασικλάκι όσους απλά έχουν ένα στόχο, και αγωνίζονται για αυτό:)
Και εσενα σε κουβα σε βλεπω να τα κανεις :P... αστειευομαι.. Δεν λεω να μην κυνηγας στους στοχους ΣΟΥ απλα στις περισοοτερες απο αυτες τις περιπτωσεις οι στοχοι δεν ειναι των παιδιων αλλα των ματαιοδοξων γονιων Μεγαλωνοντας θα καταλαβεις πως υπαρχουν σημαντικοτερα πραγματα στη ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Kort

Νεοφερμένος

Ο John Kort αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Οι κωλο-σπασίκλες που πέρασαν πρώτοι Ιατρική και λένε ότι δε διάβαζαν συνέχεια. Κλασικά, συνέντευξη στις ειδήσεις: «Διάβαζα, αλλά έβγαινα κι έξω.». Ναι, έβγαινες. Έβγαινες απ' το δωμάτιο να δώσεις στη μάνα σου τον κουβά με τα σκατά για να στον αδειάσει. :P (το διαβασα σε ενα blog)

Αυτό απλά εκφράζει απέχθεια και μίσος από πλευράς εκείνων που δεν τα πάνε καλά... :( Και ναι, είναι δυνατό με ελάχιστο διάβασμα να επιτυγχάνονται υψηλοί βαθμοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ειναι δυνατο... ο αδελφος μ χωρις ιδιαιτερα και φροντιστηρια εβγαλε 19300 στο 5ο... και διαβαζε το πολυ 3 ωρες ανα ημερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Yπάρχουν και οι έξυπνοι θέμη. Όχι επειδή εσύ δεν μπορείς σημαίνει ότι όποιος μπορεί είναι εξωγήινος
Kαλα αυτα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε. Εξυπνος ξεξυπνος αν δεν διαβασεις υπερβολικα πολυ 19.8 δεν βγαζεις οπως και να το κανουμε. Αυτα τα "εξυπνος" λειτουργουν ως η αμυνα των παιδιων που τα λενε φυτα ,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Το εχετε κουρασει το θεμα.Για ενα ατομο που εχει συνηθιζει να διαβαζει,οι ωρες που μελεταει στη Γ' λυκειου δε φαινονται πολλες.Και να επαναλαβω,φυτο ειναι αυτος που διαβαζει αλλα δεν μπορει να κατανοησει και να αφομοιωσει αυτο που μαθαινει.Γι'αυτο,επεστρεψτε στα βιβλια και οταν γραψετε εξετασεις θα δειτε πως βγαινουν τα μορια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εμένα η απορία μου είναι πώς γίνεται κι έπιασαν ίδιο βαθμό στην έκθεση. :P


Γνώμη μου πάντως ότι πέρα απ' τα άλλα 5 μαθήματα, στην έκθεση πρέπει να 'σαι και λίγο τυχερός για να πιάσεις βαθμό. :P
Καθώς δεν υπάρχει [κατά τη γνώμη μου] αντικειμενική αξιολόγηση όταν σε βαθμολογεί φιλόλογος (muahahaha).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ας βγαλω εγω τοσα μορια και ας με λενε και γλαστρα, χ****κα! Να μπορουσα να κατσω να συγκεντρωθω και να στρωθω στο διαβασμα τοσες ωρες και τι στον κοσμο....
Και ναι, είναι δυνατό με ελάχιστο διάβασμα να επιτυγχάνονται υψηλοί βαθμοί...
Εγω απο την φετινη μου εμπειρια στις πανελληνιες καταλαβα οτι αυτο δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Και για το 16 ακομα πρεπει να ιδρωσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O_G

Νεοφερμένος

Ο O_G αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Να πω κάτι άσχετο λίγο.
Απο την προσωπική μου εμπειρία έχω βγάλει το συμπέρασμα οτι οι καλύτεροι φοιτητές ήταν μέτριοι μαθητές. Δεν ξέρω αν ισχύει γενικώς.


Όντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Kαλα αυτα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε. Εξυπνος ξεξυπνος αν δεν διαβασεις υπερβολικα πολυ 19.8 δεν βγαζεις οπως και να το κανουμε. Αυτα τα "εξυπνος" λειτουργουν ως η αμυνα των παιδιων που τα λενε φυτα ,


Kαι το "φυτό" λειτουργεί ως η άμυνα των παιδιών που δεν ξερουν που τους πάνε τα τέσσερα από μαθήματα (για την πλεοψηφια μιλάω πάντα, εναν φίλο μου που έβγαλε 20 σαν και εμένα φυτό τον φωνάζω :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joan_0637

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγω πάντως ρε παιδιά για να τα βγάλω μέχρι τώρα πέρα κ εξόδους έχω στερηθεί κ τον ύπνο μου τον έχω απαρνηθεί και σπίτι μου γυρνάω κατά τις 9 απο τα φροντιστήρια. Τώρα αν υπάρχουν παιδιά-θαύματα να μου πουν κ εμένα τον τρόπο μπας κ κοιμηθώ καμιά ώρα παραπάνω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγω πάντως ρε παιδιά για να τα βγάλω μέχρι τώρα πέρα κ εξόδους έχω στερηθεί κ τον ύπνο μου τον έχω απαρνηθεί και σπίτι μου γυρνάω κατά τις 9 απο τα φροντιστήρια. Τώρα αν υπάρχουν παιδιά-θαύματα να μου πουν κ εμένα τον τρόπο μπας κ κοιμηθώ καμιά ώρα παραπάνω....

Πόσες ώρες διαβάζεις την ημερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Ας βγαλω εγω τοσα μορια και ας με λενε και γλαστρα, χ****κα! Να μπορουσα να κατσω να συγκεντρωθω και να στρωθω στο διαβασμα τοσες ωρες και τι στον κοσμο....

Εγω απο την φετινη μου εμπειρια στις πανελληνιες καταλαβα οτι αυτο δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Και για το 16 ακομα πρεπει να ιδρωσεις...
Αναλογως το ατομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Εγω προσωπικα διατηρω σταθερους ρυθμους. Δεν θελω να δωσω το 100 % ακομη. Και να θέλω δηλαδη δεν μπορω γιατι ειχα ενα πολυ κουραστικο καλοκαιρι οποτε τα επιπεδα ενεργειας μου πεφτουν αρκετες φορες ευκολα. Οσον αφορα τις εξοδους κλπ ειναι αρκετα ενδιαφεροντα τα μαθηματα φετος οποτε τι καλυτερο απο το να παρεις το βιβλιο της ιστοριας και να το διαβαζεις στον καναπε του σαλονιου παρεα με μια ζεστη σοκολατα....;:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Εγω πάντως ρε παιδιά για να τα βγάλω μέχρι τώρα πέρα κ εξόδους έχω στερηθεί κ τον ύπνο μου τον έχω απαρνηθεί και σπίτι μου γυρνάω κατά τις 9 απο τα φροντιστήρια. Τώρα αν υπάρχουν παιδιά-θαύματα να μου πουν κ εμένα τον τρόπο μπας κ κοιμηθώ καμιά ώρα παραπάνω....

Εξαρταται και πως ησουν συνηθισμενη τοσα χρονια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Kαι το "φυτό" λειτουργεί ως η άμυνα των παιδιών που δεν ξερουν που τους πάνε τα τέσσερα από μαθήματα (για την πλεοψηφια μιλάω πάντα, εναν φίλο μου που έβγαλε 20 σαν και εμένα φυτό τον φωνάζω :P)
Σωστος, δεν διαφωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joan_0637

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Πόσες ώρες διαβάζεις την ημερα?

Εξαρτάται από το πόσες ώρες έχω φροντιστήριο...γιατί εκτός από τα μαθήματα έχω κ 6 ώρες τη βδομάδα σχέδιο. Συνήθως 2 με 3 ώρες τη μερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kvgreco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.
ειναι δυνατο... ο αδελφος μ χωρις ιδιαιτερα και φροντιστηρια εβγαλε 19300 στο 5ο... και διαβαζε το πολυ 3 ωρες ανα ημερα..
Δεν μας λες ανά νύχτα πόσες ώρες διάβαζε.:lol:
Αν ένας μαθητής δεν έχει συνηθίσει να διαβάζει συστηματικά τότε είναι πολύ δύσκολο μέσα σε ένα χρόνο να αλλάξει συνήθειες καί να αποδώσει στο maximum.Κατά συνέπεια εγώ θεωρώ πως χωρίς υπερβολικό διάβασμα δεν πιάνεις βαθμούς πάνω από δεκαεννιά όπως πιάνουν οι πρωτοκλασσάτοι μαθητές.Όλα τα άλλα είναι ιστορίες γιά αγρίους.Επομένως λένε ψέματα.Πως γίνεται τα παιδιά πού αποτυγχάνουν όταν τα ρωτάνε να λένε ότι διάβασαν αρκετά αλλά λόγω ατυχίας ή δεν ξέρω τι απέτυχαν, ενώ όσοι πέτυχαν το παίζουν καί καλά.. τουρίστες?

Τabula rasa είναι το μυαλό τού παιδιού! Καί τα μαθήματα είναι πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top