Πολύ μεγάλος αριθμός μορίων

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Μπα, δε γίνεται να γράψεις πάνω από 19 χωρίς να "ζοριστείς", όσο έξυπνος και αν είσαι. Στο κάτω κάτω οι πανελλήνιες δεν έχουν να κάνουν καθόλου με την ευφυία κάποιου. Δηλαδή αυτοί που γράψαν 19900 μόρια μάθαιναν το ΑΟΔΕ ή τη βιολογία σε 5 λεπτά ανά σελίδα? Έγραψαν 20 μαθηματικά και φυσική λύνοντας 5 ασκήσεις την εβδομάδα?
Μόνο και μόνο τα βασικά πράγματα να μαθαίνεις στην τρίτη λυκείου ο χρόνος σου επιβαρύνεται αρκετά. Απλά αν και θεωρείται κατόρθωμα να μπαίνεις στην πρώτη σου επιλογή, μερικοί θεωρούν ότι η επιτυχία τους μεγαλοποιείται αν δείξουν ότι ξεπέρασαν άνετα αυτούς που κόπιασαν χωρίς οι ίδιοι να κουραστούν. Δηλαδή σε αναγκάζουν να σκεφτείς ότι:
1) Αυτοί είναι κανονικοί και οι άλλοι χαζοί
ή
2) Αυτοί είναι έξυπνοι και οι άλλοι κανονικοί
Σε κάθε περίπτωση σε θεωρούν κατώτερό τους ;)
+1000.Πολυ απλα προσπαθουν να κανουν την επιτυχια τους μεγαλυτερη.Πρεπει να κανουμε θυσιες για να μπουμε στη σχολη της επιλογης μας,ειδικα αν προκειται για υψηλοβαθμη.Για ολα ομως υπαρχει ενα μετρο που ποτε δεν πρεπει να ξεπερναμε γιατι θα οδηγηθουμε στο αντιθετο αποτελεσμα.Μη μας λενε ομως οτι ''δεν ειναι δυσκολο'' και ''δε θυσιασα τπτ'',ειναι γελοιοτητα.. για να μαθεις τοσο καλα πχ τη βιολογια κατ. ωστε να γραψεις 20 πρεπει να ιδρωσεις.. πρεπει να τη μαθεις απ εξω κι ανακατωτα και εχει παρα πολλες σελιδες,καθως και σημεια που ειναι κακοδιατυπωμενα και σου βγαινει η πιστη να τα μαθεις.Αδυνατον να μπορεσε να τη μαθει χωρις θυσιες.. μη μας δουλευουν κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Έγγυται και στο τι θεωρεί ο καθένας σκότωμα. Εγώ και 4 ώρες τη μέρα το θεωρώ υπεραρκετό για να βγάλεις όχι 18, 28.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ΑΟΔΕ δεν εγραψε 20 και αν εγραφε κι εκει τοτε,θα ηταν 1η σε ολη την Ελλαδα μια και ειχε 19,1 εκθεση.

Ειναι και θεμα τυχης ...

Θυσιες εκανε(εβγαινε μια φορα στις 15 μερες),στερουνταν υπνο αλλα παντοτε δεν ηταν απομακρη και δυστροπη στη διαρκεια της χρονιας.

Και παραπανω ασκησεις ελυσε και διαβασε αρκετες επαναληψεις.

Απλα αυτα τα παιδια οπως κι εγω αν με ρωτουσαν μια και ειχα μια αρκετα καλη βαθμολογια θα ελεγα οτι δεν εκανα υπερβολες με την εννοια οτι αφου διαβαζω συστηματικα τοσα χρονια δεν αλλαζω κατι στις συνηθειες μου.

Αυτο που διαφοροποιει τη Γ' λυκειου απο τις υπολοιπες ταξεις το αγχος για οσους διαβαζουν σε ολες τις ταξεις πολυ....

@Anarki:Εχεις πολυ μεγαλο δικιο σε αυτο που λες,γιατι αυτα τα παιδια ειτε απογοητευονται ειτε χαλαρωνουν μετα απο τοση μεγαλη πιεση.Βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις παιδιων ειδικα σε ιατρικες σχολες που παραμενουν ιδια και απαραλλαχτα και συνεχιζουν να λιωνουν(χωρις υπερβολη) στο διαβασμα


Τελικα ΑΟΔΕ ποσο εγραψε?επισης εσυ ποσα μορια εβγαλες?εκανες και εσυ αυτες τις θυσιες?ανεφερε πλζζζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Έγγυται και στο τι θεωρεί ο καθένας σκότωμα. Εγώ και 4 ώρες τη μέρα το θεωρώ υπεραρκετό για να βγάλεις όχι 18, 28.

αν δεν είσαι συγκεντρωμένος σε αυτό που διαβάζεις τις 4 ώρες δεν τις κάνεις τίποτα...

''δεν ήταν δύσκολο'' = 30000 μείναν απέξω.
το 19 θέλει διάβαζμα παιδιά, πολύ πολύ διάβαζμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε ενδιαφερει τοσο πολυ!Θελεις να της μοιασεις?:PΑΟΔΕ εγραψε 19,3(μια ερωτηση δεν την ειχε διαβασει και τοσο καλα).Εγω εβγαλα 19026 γιατι ειχα μια ατυχια στα μαθηματικα με το χρονο:mad: αλλιως θα μπορουσα να ειμαι κοντα στο 19500 ανετα.Θυσιες εκανα οπως στην προσωπικη μου διασκεδαση αλλα και στις καθημερινες μου ασχολιες(μπασκετ,ιντερνετ).Βεβαια,αυτο που δε σε αφηνει να ηρεμησεις ακομα κι οταν ξερεις οτι βγαινεις εξω ειναι το αγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
εγω ειδε στις ειδησεις μια κοπελα απο την Κερκυρα που εβγαλε 19.909 μορια.....:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
19904
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Έγγυται και στο τι θεωρεί ο καθένας σκότωμα. Εγώ και 4 ώρες τη μέρα το θεωρώ υπεραρκετό για να βγάλεις όχι 18, 28.

+1000.Εγώ πάνω από 3 δε διάβασα ποτέ!!!!!Οι πανελλήνιες είναι καθαρά θέμα συγκέντρωσης, προγραμματισμού και κυρίως ψυχολογίας!!
Μην το ψάχνετε!Πλέον το πόσες ώρες διάβαζε ο καθένας δε μου λεει τίποτα!Είδα και τα αστέρια στο σχολείο μου που τόσα χρόνια φέρναν 20άρια!!Οι πιο πολλοί maximum18.000 γράψαν!Εγώ μονίμως είχα απολυτηριο 17,5-18 και έγραψα πολύ καλύτερα και το κυριότερο μπήκα εκεί που ήθελα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanou!!

Νεοφερμένος

Η Nanou!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ρε παιδιά το δν έκανα θυσίες είναι πάρα πλ σχετικό. όταν μιλάμε για παιδιά που ήταν ανέκαθεν άριστοι μαθητές, εννοούμε άτομα που έχουν συνηθίσει να διαβάζουν, να δουλεύουν, να οργανώνονται. ετσι, αυτό που για κάποιον που αποφασίζει να στρωθεί στη Γ' είναι γ@μήσι, γι αυτούς είναι θέμα συνήθειας. αυτή είναι η διαφορά τους. όταν έχεις συνηθίσει να οργανώνεσαι κ να τα προλαβαίνεις όλα, τότε είναι λογικό να μή το νιώθεις σαν στέρηση. γιατί ξέρεις πώς να ρυθμίσεις το χρόνο σου, ώστε και να διαβάσεις επαρκώς, και να έχεις ελεύθερο χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
ρε παιδιά το δν έκανα θυσίες είναι πάρα πλ σχετικό. όταν μιλάμε για παιδιά που ήταν ανέκαθεν άριστοι μαθητές, εννοούμε άτομα που έχουν συνηθίσει να διαβάζουν, να δουλεύουν, να οργανώνονται. ετσι, αυτό που για κάποιον που αποφασίζει να στρωθεί στη Γ' είναι γ@μήσι, γι αυτούς είναι θέμα συνήθειας. αυτή είναι η διαφορά τους. όταν έχεις συνηθίσει να οργανώνεσαι κ να τα προλαβαίνεις όλα, τότε είναι λογικό να μή το νιώθεις σαν στέρηση. γιατί ξέρεις πώς να ρυθμίσεις το χρόνο σου, ώστε και να διαβάσεις επαρκώς, και να έχεις ελεύθερο χρόνο.


Αυτο λεω απο χθες:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν χρειάζονται υπερβολές γενικώς. Αν διαβάζεις τις ώρες που είσαι σπίτι μέσα στην εβδομάδα και κάνεις καμία επανάληψη τα σαββατοκύριακα βγαίνοντας κάθε Σάββατο (ακόμα και Παρασκευή) άνετα πληρείς τις προυποθέσεις προετοιμασίας για να βγάλεις 19,5+.

Όταν λέμε να διαβάζεις το εννούμε όμως, όχι να κωλοβαράς και να χαζεύεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Yπάρχουν και οι έξυπνοι θέμη. Όχι επειδή εσύ δεν μπορείς σημαίνει ότι όποιος μπορεί είναι εξωγήινος.:nono:

Εγώ στην τρίτη γυμνασίου έβγαλα 20 και ποτέ δεν έπηξα στο διάβασμα:nono:


Όπα ρε φίλε. Οι πανελλαδικές από πότε αναδεικνύουν τους έξυπνους ; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:



Btw, δε περίμενα και καμιά εφημερίδα της προκοπής να δημοσιεύσει τέτοιο άρθρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν χρειάζονται υπερβολές γενικώς. Αν διαβάζεις τις ώρες που είσαι σπίτι μέσα στην εβδομάδα και κάνεις καμία επανάληψη τα σαββατοκύριακα βγαίνοντας κάθε Σάββατο (ακόμα και Παρασκευή) άνετα πληρείς τις προυποθέσεις προετοιμασίας για να βγάλεις 19,5+.

Όταν λέμε να διαβάζεις το εννούμε όμως, όχι να κωλοβαράς και να χαζεύεις.

Σωστός, ούτε το 8ωρο καθημερινά βοηθάει ούτε το ελάχιστο διάβασμα. Γενικά φέτος μου φάνηκε ότι πρέπει να διαβάζεις τόσο ώστε να αισθάνεσαι "εντάξει", ούτε να μετράς ώρες ούτε τίποτα. Και βέβαια άνετα χωράνε έξοδοι στο πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Όπα ρε φίλε. Οι πανελλαδικές από πότε αναδεικνύουν τους έξυπνους ; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


Δεν αναδεικνύουν τους έξυπνους, αλλά ο έξυπνος(ή πες τον όπως αλλιώς θες) θα κατανοήσει κάτι σε πολύ λιγότερο χρόνο από κάποιον άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Αυτό που σας λέμε τόση ώρα είναι ότι για να γράψει κάποιος 19φεύγα δεν χρειάζεται να κατανοήσει απολύτως τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Αυτό που σας λέμε τόση ώρα είναι ότι για να γράψει κάποιος 19φεύγα δεν χρειάζεται να κατανοήσει απολύτως τίποτα.


hahaha, έτσι είναι :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
οπαααααααααααα!αυτο που λες ειναι εν μερη σωστο!

ο εξυπνος ναι αν βεβαια εχει την δεξιοτητα σε αυτο το μαθημα γιατι εγω μπορει να ειμαι εξυπνος αλλα στα αρχαια να ειμαι τουβλο!υπαρχει οντως μια παρεξηγηση σε αυτο το θεμα

ποιος ομως σας ειπε οτι ο εξυπνος τα πιανει πιο ευκολα?λαθος...και η μνημη δεξιοτητα .. ειναι !τι σημαινει αυτο?οτι καποιος μπορει να μην εχει καταλαβει τι σημαινει ενα κομματι του διαβαζει αλλα το μαθαινει απεξω ευκολα και συνεχιζει το διαβασμα του αλλου...

ο εξυπνος σκετο δεν βγαζει 20αρια 18αρια κτλ

θελει πρωτον δεξιοτητα σε αυτο που διαβαζεις γιατι αν δεν σου αρεσει θα σου φαινεται ο χρονος χρονια η ημερες μηνες...

μνημη ..οι ορισμοι κτλ

και τελος αν ειναι και καποιος με IQ πανω απο το μεσο ορο βοηθαει αλλα δεν ισχυει δεν εισαι εξυπνος++ δεν βγαζεις 20!

πχ αρχες οργανωσης επιχ..... θελει κυριως μνημη μυαλο δεν θελει ειναι ευκολο αυτο το μαθημα..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
hahaha @ mostel/dythor

zidane εγώ δεν είπα ότι τέτοιους βαθμούς βγάζουν μόνο οι έξυπνοι. Σχολίασα πάνω στο θέμα του χρόνου που απαιτείται για να επιτευχθεί κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Για να μην παρεξηγηθεί αυτό που είπα, δεν μίλησα ειρωνικά, το εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
γι'αυτό γέλασα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top