Πολυήμερες σχολικές εκδρομές

Πού θα πάτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Μιλάνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Ρώμη

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Πράγα

    Ψήφοι: 7 9.7%
  • Βαρκελώνη

    Ψήφοι: 5 6.9%
  • Βιέννη

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Λονδίνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Παρίσι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βερολίνο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μένουμε Ελλάδα

    Ψήφοι: 36 50.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 15.3%
  • Πουθενά

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.4%

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Η αδερφή της γιαγιάς μου παλιά είχε πάει μετανάστρια στη Γερμανία όταν ήταν μόλις 18-19 ετών.Σε αντίθεση με τους άλλους μετανάστες της εποχής της που πήγαιναν Gastarbeiter έμεναν σε παλιόσπιτα (κι αυτό όχι επειδή δεν είχαν λεφτά αλλά επειδή θεωρούσαν τους εαυτούς τους κατώτερους και εκτός αυτού είχαν φύγει με το σκεπτικό θα πάω στη Γερμανία θα βγάλω καλά λεφτά και σε 10-15 χρόνια θα γυρίσω και θα κτίσω μια βιλλάρα να τους μπαίνει στο μάτι των συγχωριανών μου όπως ο παππούς μου που το εφάρμοσε αυτό το σκεπτικό λέξη προς λέξη)και τοποθετούνται μόνοι τους στο γκέτο τησ γερμανικής κοινωνίας η αδερφή της γιαγιάς μου η θεία Πόλυ όπως τη φωνάζουμε όταν πήγε στη Γερμανία δεν μπήκε στο γκέτο αλλά προσπάθησε να αναπτυχθεί και το πέτυχε δούλευε στο εργοστάσιο και ταυτόχρονα πήγαινε σε νυχτερινό σχολείο ή κάτι τέτοιο έμαθε γερμανικά τελείωσε το λύκειο που δεν είχε τελειώσει στην Ελλάδα και μετά ανέβηκε από την Κολωνία όπου ζούσε στο Βερολίνο για να σπουδάσει νοσηλευτική που ήταν το μεγάλο της όνειρο από μικρή πριν ακόμα φύγει από την Ελλάδα και τελικά έκατσε εκεί.Έζησε στο Βερολίνο γύρω στα 20 χρόνια αξιοπρεπέστατα.Απ' ότι μου είπε το Βερολίνο είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!!Όταν της διηγήθηκα την εκδρομή μου ενθουσιασμένος (είχα πάει πρώτη φορά στο εξωτερικό) έτσι μου απάντησε.Η Χαιδελβέργη είναι επίσης πολύ όμορφη πόλη αλλά τίποτε δεν μπορεί να συγκριθεί με ο Βερολίνο και μάλιστα αυτή εννοούσε το Βερολίνο του τότε φαντάσου πώς θα είναι τώρα που έχει περάσει μία δεκαετία!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiwths567

Νεοφερμένος

Ο panagiwths567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τον Μάρτιο πρόκειται να πάμε εκδρομή με το σχολείο και συγκεκριμένα τριήμερη.Λέω εγώ και τρία παιδιά να κάτσουμε μαζί στο δωμάτιο.Γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το κάθε ξενοδοχείο σας δίνει ταδε 2κλινα, τάδε 3κλινα και ίσως ελάχιστα 4κλινα(μπορεί και καθόλου), οπότε κανονίζετε την πορεία σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiwths567

Νεοφερμένος

Ο panagiwths567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δηλαδή δεν γίνονται τετράκλινα;; :(

Τέλος,εσύ έχεις καμία εμπειρία από το γυμνάσιο;

Δηλαδή επιτρέπονταν;

:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Globalmind2

Νεοφερμένος

Ο Globalmind2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Το ξενοδοχειο που θα μεινετε συνηθως παει πακετο με τον οδηγο-γραφειο που διαλεξατε.

Αυτος θα κλεισει το ξενοδοχειο και επειτα μπορειτε λογικα να μοιραστειτε οπως θελετε.

Και σε τετρακλινα.

Ωστοσο δεν γνωριζω πολλα ξενοδοχεια με 4κλινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
σε εμας γινοταν μια χαρα... μαλιστα ειχαμε αρκετα 4κλινα, μετα 3κλινα και τελος ειχαμε ελαχιστα 2κλινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiwths567

Νεοφερμένος

Ο panagiwths567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Από ότι κατάλαβα,εάν πολλοί ζητάνε τετράκλινα,θα υπερυσχίσουν τα τετράκλινα,αν υπάρχουν ελάχιστοι που ζητάνε τετράκλινα δεν θα γίνει,άρα δεν θα επιτρέψουν.

Αν γίνει το δεύτερο στην δικιά μου περίπτωση ή αν το ξενοδοχείο δεν έχει τετράκλινα λόγω χαμηλής ποιότητας ή αν δεν επιτρέψει ο διευθυντής,υπάρχει κάποια άλλη λύση(όπως για παράδειγμα ράντζο);

Για πείτε μου,σε εσάς και συγκεκριμένα στις τριήμερες σας,κάθονταν άτομα σε τετράκλινα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
εμας σε ολες τις εκρομες (γυμνασιο-λυκειο) τα περισσοτερα ηταν τα τρικλινα και τα δικλινα και τα τετρακλινα ηταν τα λιγοτερα.συγκεκριμενα στο γυμνασιο ειχαμε 3 τετρακλινα και τα πηραν ολα παιδια του 15μελους.εχει να κανει καθαρα με το ξενοδοχειο και το ταξιδιωτικο γραφειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatashaLP

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Στις δικες μας εκδρομες,ισα-ισα : τα περισσοτερα ηταν τα τετρακλινα,τα τρικλινα ετσι κ ετσι και τα δικλινα ελαχιστα (2 ή 3 το πολυ αν θυμαμαι καλα,κ αυτα τα πηραν οι κορες των καθηγητων μαζι με τις φιλεναδες τους )
επιτρεπεται,αλλα δεν ξερω ειναι και αναλογα τη συνεννοηση που θα κανει το σχολειο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
σιγα μην σας βαλουν τα περισσοτερα δικλινα. στοχος του ταξιδιωτικου γραφειου και του ξενοδοχειου ειναι να κανουν οικονομια. σιγα μην σας βαλουν να πιασετε 50 δικλινα δωματια... συνηθως τα περισσοτερα ειναι τετρακλινα, και κυρις τρικλινα, για οικονομια. αλλα να ξερετε οτι αν δεν διαλεξετε δικλινο κατα 99% πρεπει να διαλεξετε ποιος θα κοιμηθει στο ρατζο, γιατι συνηθως υπαρχει ρατζο σε τρικλινα-τετρακλινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Σε μας τα περισσοτερα τετρακλινα ηταν και ειχαμε και μερικα τρικλινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Στην πενταήμερη Γαλλία-Γερμανία πάντως πέρσι ΟΛΑ τα δωμάτια ήταν τρίκλινα μόνο ΕΝΑ ήταν δίκλινο και αυτό το πήρα εγώ χιχιχι!!!Για τετράκλινα δεν έχω ξανακούσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμείς σε όσες εκδρομές πήγαμε πάντα τα δωμάτια ήταν τρίκλινα και άντε να υπήρχαν 2-3 τετράκλινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KWTSOS14

Νεοφερμένος

Ο KWTSOS14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ΝΕΟ:Μόλις άκουσα ότι μόλις βρούνε ξενοδοχείο,αυτό θα προτείνει τα δωμάτια.

Λέτε να προτείνει και τετράκλινα;;

Συμφέρει για αυτούς;

Μιλάμε για μια τριήμερη εκπαιδευτική σχολική εκδρομή γυμνασίου στην Αθήνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Συνήθως στις εκδρομές τα περισσότερα δωμάτια είναι τρίκλινα,λίγα τετράκλινα και ελάχιστα(ή σχεδόν καθόλου)δίκλινα.Ανάλογα των αριθμών των ατόμων,το ξενοδοχείο κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
σιγα μην σας βαλουν τα περισσοτερα δικλινα. στοχος του ταξιδιωτικου γραφειου και του ξενοδοχειου ειναι να κανουν οικονομια. σιγα μην σας βαλουν να πιασετε 50 δικλινα δωματια... συνηθως τα περισσοτερα ειναι τετρακλινα, και κυρις τρικλινα, για οικονομια. αλλα να ξερετε οτι αν δεν διαλεξετε δικλινο κατα 99% πρεπει να διαλεξετε ποιος θα κοιμηθει στο ρατζο, γιατι συνηθως υπαρχει ρατζο σε τρικλινα-τετρακλινα.

Αν θέλουν να κάνουν οικονομία να μην βάζουν τις καθηγήτριες σε μονόκλινα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εμείς φέτος σαν τάξη μαζί με την Α λυκείου πήγαμε Ξάνθη στο καρναβάλι.
Μια χαρά περάσαμε όταν δεν ήμασταν στο ξενοδοχίο αλλά το ξενοδοχίο ήταν χάλια.
Μόνο το ρεμπετάδικο που πήγαμε δε μου άρεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εμεις φετος 3μερη στα Ιωαννινα πηγαμε και περασαμε φανταστικα :)

Το ξενοδοχειο : Epirus Palace απο τα καλυτερα ξενοδοχεια . Τα περισσοτερα δωματια ηταν τρικλινα με εξαιρεση 3,4 (το δικο μας δωματιο ανηκε στις...εξαιρεσεις) , το μπανιο δεν περιβαλλονταν απο τοιχο , αλλα απο τζαμι στο οποιο ανεβοκατεβαινε η κουρτινα (για τους πιο...βιτσιοζους :P) και οταν εκανες μπανιο σε παρακολουθουσε η κοπελια που ηταν κρεμασμενη απεναντι. Αααααα μεγαλο φαουλ να μην εχει μερεντα το πρωινο (με τι θα γεμισεις τα πασπαλισμενα με αχνη κρουασανακια;;; )

Εξορμισεις : Πρωτη μερα δεν καναμε πολλα πραγματα επειδη αργησαμε να ξεκινησουμε . Πηγαμε μονο στο σπηλαιο του Περαματος (φοβερο) και το βραδυ στο απαισιο club "Κaza" . Δευτερη μερα πηγαμε στο Μονοδενδρι (το πλησιεστερο χωριο των Ζαγοροχωριων) , καναμε βολτα στην πολη που μας φιλοξενουσε , πηγαμε στο νησακι και θα επισκεπτομασταν και το μουσειο αν δεν ηταν κλειστο και το βραδυ στο ρεμπεταδικο "Ωρες" . Τριτη μερα μουσειο Βρελη (ποια μανταμ Τισο μου λες) και την υπολοιπη μερα στο Μετσοβο .

Παρεα : απλα υπεροχη (γυρω στα 12 ατομα αγορια κοριτσια ...ριξαμε ΤΟ γελιο). Και σαν ταξη αλλα και με τους καθηγητες (απελευθερωθηκαν οι ανθρωποι )ειμαστε πολυ δεμενη . Ειχαμε παιδια που επαιζαν τουμπερλεκι (με αυτο κυκλοφορουσαμε στο Μονοδενδρι τραγουδωντας και χορευοντας) και κιθαρα για το βραδακι , το λεωφορειο και το Μετσοβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμεις φετος 3μερη στα Ιωαννινα πηγαμε και περασαμε φανταστικα :)

Το ξενοδοχειο : Epirus Palace απο τα καλυτερα ξενοδοχεια . Τα περισσοτερα δωματια ηταν τρικλινα με εξαιρεση 3,4 (το δικο μας δωματιο ανηκε στις...εξαιρεσεις) , το μπανιο δεν περιβαλλονταν απο τοιχο , αλλα απο τζαμι στο οποιο ανεβοκατεβαινε η κουρτινα (για τους πιο...βιτσιοζους :P) και οταν εκανες μπανιο σε παρακολουθουσε η κοπελια που ηταν κρεμασμενη απεναντι. Αααααα μεγαλο φαουλ να μην εχει μερεντα το πρωινο (με τι θα γεμισεις τα πασπαλισμενα με αχνη κρουασανακια;;; )
Χαχαχαχα πλάκα σπας και εμείς σε αυτό το ξενοδοχείο είχαμε πάει. Απλά επικό δεν το συζητάω καν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ τι να πω που στο Ρεμπετάδικο που πήγαμε΄στην εκδρομή μπήκε το "έχει ο καιρός γυρίσματα και πέρνω ότι αξίζω μα εσύ παίρνεις τα ... τυχαίο δε νομίζω";;;;
Πείτε μου έχετε ξαννανιόθει τόσο ρεμπετιά στην ζωή σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top