Πού θα πάτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Μιλάνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Ρώμη

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Πράγα

    Ψήφοι: 7 9.7%
  • Βαρκελώνη

    Ψήφοι: 5 6.9%
  • Βιέννη

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Λονδίνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Παρίσι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βερολίνο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μένουμε Ελλάδα

    Ψήφοι: 36 50.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 15.3%
  • Πουθενά

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.4%

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
26/3-1/4 Πάμε Ρώμη-Φλωρεντία :)
αααντε να περάσουν οι μέρες :ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,866 μηνύματα.
Αν έχουν ευθύνη για την ομαλή έκβαση της εκδρομής οι συνοδοί-καθηγητές, τότε ποιος ο λόγος της υπογεγραμμένης υπεύθυνης δήλωσης από γονέα; :hmm:Σύμφωνα με την ΟΛΜΕ, οι καθηγητές δεν φέρουν καμία ευθύνη, απλά συνοδεύουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αν έχουν ευθύνη για την ομαλή έκβαση της εκδρομής οι συνοδοί-καθηγητές, τότε ποιος ο λόγος της υπογεγραμμένης υπεύθυνης δήλωσης από γονέα; :hmm:Σύμφωνα με την ΟΛΜΕ, οι καθηγητές δεν φέρουν καμία ευθύνη, απλά συνοδεύουν..
και για την εκδρομη της περιβαλλοντικης που θα γινει στην Ιταλια ζητησαν υπευθυνη δηλωση και πληροφοριες για το ιατρικο ιστορικο των μαθητων... για τη δικια μας δεν ξερω ακομα μια και θα αργησει...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Αντε να το εξηγήσεις αυτό στους γονείς αν γίνει καμιά στραβή:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,866 μηνύματα.
Την υπογραφή και την ... προσέχουμε που την βάζουμε :P Έτσι λένε στο χωριό μου. Όποιος υπογράφει φέρει την ευθύνη..και λογικό μου φαίνεται. Μr K, σκέψου αύριο που αν γίνεις καθηγητής και αναλάβεις συνοδός σε μια εκδρομή θα ήθελες να αναλάβεις ευθύνες από τα μαμησιάτικα και τις κρεπάλες κάποιων; Εξάλλου οι εκδρομές δεν είναι εκπαιδευτικές αλλά για.."και καλά εμπειρίες". Ο τίτλος "εκπαιδευτική εκδρομή" είναι μια ταμπέλα αλά πατρίς-θρησκεία-οικογένεια, δηλ., κουκλοθέατρο. Επί του πρωκτέος, άλλα συμβαίνουν..Ας μην εθελοτυφλούμε. Το θέμα πολυήμερη εκδρομή στο λύκειο, είναι μια μπίζνα για την τοπική αγορά με αμφιβόλου ποιότητας υπηρεσίες / προϊόντα, για τους καθηγητές που νομίζω ότι βγάζουν κάποια προμήθεια με το πρακτορείο (ουδείς εργάζεται για την ψυχή της μάνας του) και μια φάση για τους μαθητές που εκτός από την τεκιλοποσία...τους τρώει το στρες αν θα ξεμοναχιάσουν καμία χαμηλοβλεπούσα (άλλο ήθελα να πω :P) γκομενίτσα για.."εκπαιδευτικούς" λόγους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ακυρη η εκδρομουλα μας... η καλη μας η αννουλα δεν μας αφηνει να παμε και δεν εχω καταλαβει και το λογο... :confused:
:kill::kill::kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
ακυρη η εκδρομουλα μας... η καλη μας η αννουλα δεν μας αφηνει να παμε και δεν εχω καταλαβει και το λογο... :confused:
:kill::kill::kill:
δεν σας ειπαν τιποτα?και εμας μας ειπαν οτι ηρθαν κατι νεοι κανονισμοι για τις σχολικες εκδρομες και οτι μπορει αντι για 3 διανυκτερυσεις να κανουμε 2....μα δεν καταλαβαινω το λογο...δεν μπορει να λυσει τα σοβαρα προβληματα και τα βαζει με τις εκδρομες μας??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Πω πω πραγματικά αν δεν πάμε ας μου πει κάποιος ΈΝΑΝ ΛΌΓΟ. :mad: Εμείς έχουμε ήδη δώσει χρήματα και την έχουμε κανονίσει την εκδρομή , αν είναι δυνατόν να μην πάμε...
Συμπέρασμα: τα κόμπλεξ των υπουργών βγαίνουν στις σχολικές εκδρομές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
δεν σας ειπαν τιποτα?και εμας μας ειπαν οτι ηρθαν κατι νεοι κανονισμοι για τις σχολικες εκδρομες και οτι μπορει αντι για 3 διανυκτερυσεις να κανουμε 2....μα δεν καταλαβαινω το λογο...δεν μπορει να λυσει τα σοβαρα προβληματα και τα βαζει με τις εκδρομες μας??:confused:
δυο διανυχτερευσεις? τυχερη εισαι!!! εμεις το πολυ να παμε καμια μονοημερη στη ρεθυμνο... :/: ισα ισα που με τις εκδρομες αυτες ενισχυουμε και καπως την οικονομια του τοπου που παμε...
Πω πω πραγματικά αν δεν πάμε ας μου πει κάποιος ΈΝΑΝ ΛΌΓΟ. :mad: Εμείς έχουμε ήδη δώσει χρήματα και την έχουμε κανονίσει την εκδρομή , αν είναι δυνατόν να μην πάμε...
Συμπέρασμα: τα κόμπλεξ των υπουργών βγαίνουν στις σχολικές εκδρομές :)
εφοσον εχετε δωσει χρηματα πρεπει να πατε... ξερω και αλλο ενα σχολειο που εδωσε λεφτα και θα παει για να μην τα χασου τα παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ακυρη η εκδρομουλα μας... η καλη μας η αννουλα δεν μας αφηνει να παμε και δεν εχω καταλαβει και το λογο... :confused:
:kill::kill::kill:
:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εμείς θα πάμε 5ήμερη Έδεσσα - Θεσσαλονίκη. :happy:

Υπάρχουν άλλα 2 προγράμματα στο σχολείο μας που θα πάνε στην Ρώμη.
Γιατί τόσες προτιμήσεις φέτος η Ρώμη; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Θα πάμε 6ήμερη Κωνσταντινούπολη.Μας ζήτησαν περίπου 15.000Ε.Νομίζω 5 Μαρτίου.Άλλο σχολείο για εκείνα τα μέρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Πω πω πραγματικά αν δεν πάμε ας μου πει κάποιος ΈΝΑΝ ΛΌΓΟ. :mad: Εμείς έχουμε ήδη δώσει χρήματα και την έχουμε κανονίσει την εκδρομή , αν είναι δυνατόν να μην πάμε...
Συμπέρασμα: τα κόμπλεξ των υπουργών βγαίνουν στις σχολικές εκδρομές :)

επειδη ειμαι προεδρος στην ταξη μου και κανονιζουμε εκδρομη...μας ειπε οτι σταλθηκε εγκυκλιος που λεει οτι απαγορευονται ολες οι εκδρομες που δεν ειναι σε προγραμμα...(αγωγη υγειας,περιβαλλοντικη κλπ)

εμεις επειδη τα κανονισαμε πριν σταλθει η εγκυκλιος ,σταλθηκε διευκρινιστικη...που λεει οτι μπορούμε να παμε...:D

δεν ειμαι σιγουρος αν ακυρωθηκε εντελως η εγκυκλιος ή μονο στα σχολεια που την ειχαν κανονισει απο πριν :P

αυτα...προσεξτε μην σας πιασουν κοτσο οι καθηγητες σας...

σου ειπα λογο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εμείς δεν θα πάμε πουθένα...
θα πηγαίναμε πριν απο τα Χριστούγεννα Πράγα αλλα τελικα δεν έγινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εμείς πάλι καλά δηλαδή που προλάβαμε και πήγαμε το νοέμβριο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
με αυτη τη διευθυντρια που εχουμε παλι καλα που θα παμε τριημερη στη Θεσσαλονικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Θα πάμε 6ήμερη Κωνσταντινούπολη.Μας ζήτησαν περίπου 15.000Ε.Νομίζω 5 Μαρτίου.Άλλο σχολείο για εκείνα τα μέρη;
Ορίστε;; :eek::confused:
15.000€; ο.Ο
Πάμε καλά; Εμάς πήγαν πέρυσι Κων/λη και έδωσαν το πολύ 600€.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas-p

Νεοφερμένος

Ο (no way) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ορίστε;; :eek::confused:
15.000€; ο.Ο
Πάμε καλά; Εμάς πήγαν πέρυσι Κων/λη και έδωσαν το πολύ 600€.
Προφανως και εννοει στο συνολο 15000 ευρω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Θα πάμε 6ήμερη Κωνσταντινούπολη.Μας ζήτησαν περίπου 15.000Ε.Νομίζω 5 Μαρτίου.Άλλο σχολείο για εκείνα τα μέρη;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εμεις Β λυκειου θα παμε 3ημερη στα Ιωαννινα-Ζαγοροχωρια με προγραμμα. (29-30-31) και ενδιαμεσες στασεις σε Καρδιτσα και Τρικαλα. κανενας αλλος γιαυτες τις μερες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top