Πολυήμερες σχολικές εκδρομές

Πού θα πάτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Μιλάνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Ρώμη

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Πράγα

    Ψήφοι: 7 9.7%
  • Βαρκελώνη

    Ψήφοι: 5 6.9%
  • Βιέννη

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Λονδίνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Παρίσι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βερολίνο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μένουμε Ελλάδα

    Ψήφοι: 36 50.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 15.3%
  • Πουθενά

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.4%

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Εμείς αρχικά είχαμε πει να πάμε Γιάννανα 3ημερη(Α λυκείου).
Σήμερα όμως μας είπαν ότι θέλουν να μας πάνε Κωνσταντινούπολη 5ήμερη με ένα πρόγραμμα (δεν ξέρω πιο). Είπαν όμως ότι μπορούμε να πάμε και τις δύο εκδρομες. Αυτό βέβαια είναι μάλλον απίθανο και δεν ξέρουμε αν θα μαζευτούν συμμετοχές για την Κων/πολη.

Γιάννενα λένε και σε μας αλλά το Δεκέμβρη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Το σχολειο μου θα παει Θεσσαλονικη... Εγω δεν θα παω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Το σχολειο μου θα παει Θεσσαλονικη... Εγω δεν θα παω...

Δε μου πέφτει λόγος αλλά είσαι σίγουρη?? :/: Είναι μοναδική ευκαιρία, κρίμα να τη χάσεις ;) Κι εξάλλου σε 5 μέρες δε σώνεις τίποτα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Αποφάσισαν λοιπόν στο σχολείο μου να μας πάνε στην Πράγα - Βιένη για πενθήμερη...
Το πακέτο είναι στα 560 € για κάθε παιδί. Αρκετοί έχουν επαναστατήσει με την τιμή καθώς τους φαίνεται αρκετά ακριβή. Φοβάμαι πως δύσκολα θα μαζευτεί ο απαιτούμενος αριθμός των παιδιών...

Όσες χοροεσπερίδες και να κάνουμε δύσκολα θα βγάλουμε αρκετά λεφτά για να μειωθούν κάπως τα έξοδα... Έχετε να προτείνετε κάτι;

Εσείς παιδιά που θα κανονίζετε να πάτε; Και πόσο πρέπει να πληρώσει το κάθε παιδί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι 17 χρονών, μαθητής 3ης λυκείου και έχω ενα πρόβλημα σχετικά με την 7ήμερη εκδρομή. Είμαι θεωρητική κατεύθυνση, δηλαδή το μόνο που έχω να κάνω δηλαδή είναι να διαβάζω, όσο δηλαδή περισσότερο διαβάσω, τόσο καλύτερα θα γράψω.
Το ερώτημά μου είναι το εξής. Να πάω ή όχι 7ήμερη; Άκουσα απο αρκετούς πως η 7ημηρη σε βγάζει απο το πρόγραμμά σου και μετά αφού γυρίσεις θέλεις 1 εβδομάδα περίπου να συνέλθεις και να επιστρέψεις στο διάβασμα, λόγω της υπερέντασης, ίσως να χρειαστείς ύπνο για να καλύψεις τις ώρες που έχασες στην έκδρομή, αλλά και απο την άλλη πλευρά, όχι να δω τις φωτογραφίες, όχι να σχολιάσουμε με φίλους... πάει η μια εβδομάδα! Αλλοι όμως λένε οτι χρειάζεται για να ξεκουραστεί ο μαθητής.
Τι πιστεύετε εσείς;


Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι 17 χρονών, μαθητής 3ης λυκείου και έχω ενα πρόβλημα σχετικά με την 7ήμερη εκδρομή. Είμαι θεωρητική κατεύθυνση, δηλαδή το μόνο που έχω να κάνω δηλαδή είναι να διαβάζω, όσο δηλαδή περισσότερο διαβάσω, τόσο καλύτερα θα γράψω.
Το ερώτημά μου είναι το εξής. Να πάω ή όχι 7ήμερη; Άκουσα απο αρκετούς πως η 7ημηρη σε βγάζει απο το πρόγραμμά σου και μετά αφού γυρίσεις θέλεις 1 εβδομάδα περίπου να συνέλθεις και να επιστρέψεις στο διάβασμα, λόγω της υπερέντασης, ίσως να χρειαστείς ύπνο για να καλύψεις τις ώρες που έχασες στην έκδρομή, αλλά και απο την άλλη πλευρά, όχι να δω τις φωτογραφίες, όχι να σχολιάσουμε με φίλους... πάει η μια εβδομάδα! Αλλοι όμως λένε οτι χρειάζεται για να ξεκουραστεί ο μαθητής.
Τι πιστεύετε εσείς;


Ευχαριστώ :)

Τι να σε πω φιλε,εγω προσωπικα πηγα 7ημερη και ενταξει ξεφευγεις πολυ και στανταρ περνας καλα.Η δικια μου αποψη ειναι πως καλο ειναι να πας δεν προκειτε να αλλαξει κατι αν δεν διαβασει τιποτα για 7 μερες και αν πραγματικα εχεις σκοπο να διαβασεις και να γραψεις δεν θα σου παρει περισσοτερο απο 2 μερες να γυρισεις ξανα στους ρυθμους σου.
Υ.Γ Καθε φορα που λεμε με τους φιλους μου σκηνικα απο την 7ημερη στην βαρκελωνη γελαμε ολο το βραδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
να πας, να ξεκουραστει το μυαλό σου. μετά θα το μετανιώσεις, αν δεν πας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Οι κόποι ετών(ή η τεμπελιά ετών) δεν κρίνεται με το διάβασμα μιας βδομάδας.Είτε είσαι θετική είτε και θεωρητική, που λες ότι μόνο πρέπει να διαβάζεις.

Αν μείνεις πίσω, ενώ η παρέα σου πιάνει κώλους στη Ρόδο, και ΔΕΝ σε πιάσει κατάθλιψη πάρε με τηλέφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Να πας. :clapup:

Αυτή την εκδρομή θα την θυμάσαι για πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εμεις πηγαμε αυτο το σαββατοκυριακο αθηανα..και περασαμε πολυ ωραια:D(αν και γιναμε λιιιγο ρεζιλι xD)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
κι εγω σου λεω να πας!!!εχεις ολη την υπολοιπη σχολικη χρονια μπροστα σου να διαβαζεις,δεν χανεις τπτ για μια εβδομαδα!!ασε που καλο θα σου κανει να ξεμπλοκαρεις λιγο και να ξεφυγεις!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Θα ξεκουραστείς!! Ξέρεις πόση κούραση έχεις να ρίξεις μέχρι την εκδρομή; Κουτί θα σου 'ρθει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Άκυρη η Ρώμη. Πάμε Βαρκελώνη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis dog

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
εμεις εχουμε καποια μικροσκανδαλα οσον αφορα την 5ημερη καθως καποια ατομα τα οποια ειχαν δηλωσει οτι δεν θα ερχοντουσαν λογο χρηματων, τωρα τους δινουνε εκπτωση 100 ευρω ενω ολοι οι υολοιποι θα πληρωσουν κανονικα...πολλοι βεβαια μετα απο αυτο δεν δεχονται να πανε ενω ατομα που εχουν την εκπτωση δεν την δεχονται γιατι το θεωρουν αδικο για τους υπολοιπους...τι ναπ εις χαμος γινεται και τελικα δεν το βλεπω να πηγαινουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασιλική22

Νεοφερμένος

Η βασιλική22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
εμεις εχουμε καποια μικροσκανδαλα οσον αφορα την 5ημερη καθως καποια ατομα τα οποια ειχαν δηλωσει οτι δεν θα ερχοντουσαν λογο χρηματων, τωρα τους δινουνε εκπτωση 100 ευρω ενω ολοι οι υολοιποι θα πληρωσουν κανονικα...πολλοι βεβαια μετα απο αυτο δεν δεχονται να πανε ενω ατομα που εχουν την εκπτωση δεν την δεχονται γιατι το θεωρουν αδικο για τους υπολοιπους...τι ναπ εις χαμος γινεται και τελικα δεν το βλεπω να πηγαινουμε.
δεν ξερω ποιος εισαι παντως αυτο που λες δεν στεκει.Αυτο που προσπαθησαμε να κανουμε ως προεδριο ειναι να παμε εκδρομη.Αυτος ειναι ο στοχος μας κ αφου τα ατομα δεν εβγαιναν κατι επρεπε να κανουμε για να βρεθουν κι αλλα ατομα.Οπως ειναι γνωστο ολοι εχουμε καποιο οικονομικο προβλημα,γι αυτο θεωρησαμε σωστο τα ατομα που ειχαν πει οτι δεν θα ερθουν λογω οικονομικων δυσκολιων(κατι απολυτα αποδεκτο στις μερες που ζουμε)να ερωτηθουν για το αν θελουν να ερθουν δινοντας λιγοτερα χρηματα.Νομιζω οτι εχουμε κανει πολλες προσπαθειες,εχουμε κουραστει,αγχωθει για αυτην την εκδρομη (εκδηλωσεις,ημερολογια,για τα οποια δεν ειδα πολλους να ενδιαφερονται να πουλησουν).Ετσι,καταληξαμε στην εσχατη επιλογη του στοιχηματος,που ειναι κατι πρωτοφανες για τα σχολικα δεδομενα,αλλα οπως ειδαμε ειχε ευτυχη καταληξη αφου το κερδισαμε.Το μονο που θελουμε ειναι να περασουμε καλα,τωρα δεν καταλαβαινω τι ειναι αυτο που σε προβληματιζει εσενα.Καταλαβαινω οτι μπορει να αισθανεται αμηχανα καποιος που του λενε να ερθει με λιγοτερα χρηματα,αλλα νομιζω οτι το καναμε διακριτικα και δεν θιξαμε κανεναν.Κανουμε τη μια κινηση,δεν σας αρεσει,κανουμε την αλλη κινηση,ξανα δεν σας αρεσει...αποφασιστε εσεις και μετα πειτε μας και εμας τι κανουμε λαθος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Άκυρη η Ρώμη. Πάμε Βαρκελώνη! :P

Τι Ρώμη, τι Βαρκελώνη!:P
Ελπίζω να μην αλλάξετε πάλι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε εννοείται να πας.Να πας και να περάσεις καλά,χωρις περιορισμούς.Δικαούσαι some days off :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Eμείς την Τρίτη φεύγουμε για 7μέρες Πράγα-Βιένη-Βουδαπέστη-Δρέσδη-Μπρατισλάβα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top