Πολυήμερες σχολικές εκδρομές

Πού θα πάτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Μιλάνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Ρώμη

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Πράγα

    Ψήφοι: 7 9.7%
  • Βαρκελώνη

    Ψήφοι: 5 6.9%
  • Βιέννη

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Λονδίνο

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Παρίσι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βερολίνο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μένουμε Ελλάδα

    Ψήφοι: 36 50.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 15.3%
  • Πουθενά

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.4%

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Εμείς πέρσι συζητάγαμε για πενθήμερη το χειμώνα (για να έχουμε πιο πολλές συμμετοχές επειδή το Μάρτη όλο και κάποιοι "θα διαβάσουν") και λέγαμε για Μπαντσκο στη Βουλγαρία! Πολλοί είχαν θέματα ταμπού με τη Βουλγαρία και υποστήριζαν πως θα μας κλέβουν στο δρόμο! :P Τελικά δε μαζευτήκαμε και ο διευθυντής επειδή λυπήθηκε όσους θέλανε να πάμε 5ήμερη κανόνισε μια και καλά περιβαλλοντική το Μάρτη και πήγαν Γιάννενα.. Δε με χαλάει το εσωτερικό (ίσα ίσα το θεωρώ πιο ωραίο από τις εκδρομές στο εξωτερικό καθώς ειδικά την 5ημερη στην τρίτη λυκείου την περιμένουμε όλοι για λίγο ξεφάντωμα από όλη τη χρονιά, και ας μη γελιόμαστε(!) ξεφάντωμα=Ελλάδα!!!), αλλά τελικά δεν πήγα, πλήρωσαν 250 ευρώ για 4 μέρες και εντάξει μου φάνηκαν πολλά.. Επέλεξα να πάρω τα 250 από τη μάνα μ και να πάω διακοπές τον Ιούλιο με τους φίλους μου :P... Άσχετο αλλά ήθελα να πω την ιστορία μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Θα πάμε Ρώμηηηη.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Θα πάμε Ρώμηηηη.:D

Μπράβο, μαέστρο!:D Εμείς δεν νομίζω να πάμε....
Πρωινή πρωινή σε βρίσκω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θα πάμε Ρώμηηηη.:D
και εμεις εκει πηγαμε περυσι:D θα περασεις τελεια αν και φανταζομαι το ξερεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και εμείς θα πάμε Βαρκελώνη!!!!!!!! ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!
:yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Αλς, ήμουν ξύπνια πολύ πιο πριν.:P
Johnnanousa το ξέρω. :redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αλς, ήμουν ξύπνια πολύ πιο πριν.:P
Johnnanousa το ξέρω. :redface::D
Ρωμη-Φλωρεντια? ή δεν ειπατε τιποτα πιο αναλυτικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ρε γαμωτο, εμενα στο σχολειο ολοι θελουν Θεσσαλονικη για το ξενυχτη και τετοια... εγω τους λεω εξωτερικο να δουμε και καποιο καινουργιο μερος, αλλα ξενερωνουν... αν δεν πανε εξωτερικο δεν παω πενθημερη :)

σιγα!!εχει και στην αθηνα clubing και ξενυχτι,.Παντε εξωτερικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ρωμη-Φλωρεντια? ή δεν ειπατε τιποτα πιο αναλυτικο?
Μόνο ότι θα πάμε στο Μπάρι (έτσι λέγεται?) και από 'κει Ρώμη. Τώρα, δεν άκουσα κάτι παραπάνω!
Πέρυσι πήγαν πάντως Φλωρεντία!

Ααα.
Αυτό που χρειάζεται για την περίπτωση που χρειαστείς κάποια νοσηλεία πώς λέγεται; Δελτίο υγείας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μόνο ότι θα πάμε στο Μπάρι (έτσι λέγεται?) και από 'κει Ρώμη. Τώρα, δεν άκουσα κάτι παραπάνω!
Πέρυσι πήγαν πάντως Φλωρεντία!

Ααα.
Αυτό που χρειάζεται για την περίπτωση που χρειαστείς κάποια νοσηλεία πώς λέγεται; Δελτίο υγείας;
μμ δεν ξερω δεν θυμαμαι κατι τετοιο:hmm: εμεις ειχαμε παει Φλωρεντια-Σιενα-Ρωμη..με τους δικους μου ειχα παει και σε μερικες ακομα πολεις ενα χρονο πριν..για αυτο λεω οτι τα σπαει η Ιταλια:D ναι το Μπαρι ειναι ενα απο τα 2 πιο γνωστα λιμανια της Ιταλιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
ΑΛΛΟ....Αλβανία!! χαχαχαχα! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Μόνο ότι θα πάμε στο Μπάρι (έτσι λέγεται?) και από 'κει Ρώμη. Τώρα, δεν άκουσα κάτι παραπάνω!
Πέρυσι πήγαν πάντως Φλωρεντία!

Ααα.
Αυτό που χρειάζεται για την περίπτωση που χρειαστείς κάποια νοσηλεία πώς λέγεται; Δελτίο υγείας;

Εκεί που είναι ασφαλισμένος ο πατέρας σου, θα πάει ένα μήνα περίπου πριν την εκδρομή (μπορεί και λιγότερο) και θα ζητήσει αυτό το χαρτί ώστε αν έχεις κάποιο ατύχημα εκεί έξω να μπορέσεις να νοσηλευτείς στα κρατικά τους νοσοκομεία χωρίς να πληρώσεις μια. Αλλιώς ...... δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ψηλά είναι τα νοσήλια. Είναι πολύ συνηθισμένο γι΄όλα τα ασφαλιστικά ταμεία αυτό το χαρτί από τότε που τα σχολεία πηγαίνουν εκδρομές στο εξωτερικό. Μην ανησυχείς, δεν είναι τίποτα. Ισχύει δε για 1 χρόνο. Κάρτα υγείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εκεί που είναι ασφαλισμένος ο πατέρας σου, θα πάει ένα μήνα περίπου πριν την εκδρομή (μπορεί και λιγότερο) και θα ζητήσει αυτό το χαρτί ώστε αν έχεις κάποιο ατύχημα εκεί έξω να μπορέσεις να νοσηλευτείς στα κρατικά τους νοσοκομεία χωρίς να πληρώσεις μια. Αλλιώς ...... δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ψηλά είναι τα νοσήλια. Είναι πολύ συνηθισμένο γι΄όλα τα ασφαλιστικά ταμεία αυτό το χαρτί από τότε που τα σχολεία πηγαίνουν εκδρομές στο εξωτερικό. Μην ανησυχείς, δεν είναι τίποτα. Ισχύει δε για 1 χρόνο. Κάρτα υγείας.

Ευχαριστώ για την εξήγηση! (=
Δε κατάλαβα πώς και γιατί χρειαζόταν και μετά δε μπορούσα να το εξηγήσω στους δικούς μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@ αλς, wolfe4ever
ευχαριστώ για την πληροφορία, δεν είχα ακούσει τίποτα τέτοιο.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Θα καλέσουν τους γονείς σας πριν την εκδρομή και θα τους το εξηγήσουν. Τουλάχιστον αυτό έκαναν σε μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εμας μετα απο πολυ δημοκρατικες διαδικασιες η διευθηντρια αποφασισε να παμε 3ημερη στην αθηνα(μας λεει μια μερα θα παμε 3ημερη στην αθηνα το νοεμβριο αλλιως δεν παμε πουθενα:P)
τεσπα αφου θα ειναι η παρεα μου δεν με χαλαει καθολου μια χαρα θα περασουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
εμας μετα απο πολυ δημοκρατικες διαδικασιες η διευθηντρια αποφασισε να παμε 3ημερη στην αθηνα(μας λεει μια μερα θα παμε 3ημερη στην αθηνα το νοεμβριο αλλιως δεν παμε πουθενα:P)
τεσπα αφου θα ειναι η παρεα μου δεν με χαλαει καθολου μια χαρα θα περασουμε:)

Αυτό έχει σημασία!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
εμας μετα απο πολυ δημοκρατικες διαδικασιες η διευθηντρια αποφασισε να παμε 3ημερη στην αθηνα(μας λεει μια μερα θα παμε 3ημερη στην αθηνα το νοεμβριο αλλιως δεν παμε πουθενα:P)
τεσπα αφου θα ειναι η παρεα μου δεν με χαλαει καθολου μια χαρα θα περασουμε:)


Αθήνα δε συμφωνώ, αν έλθετε Πειραιά ΟΚ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αυτό έχει σημασία!!:)
ακριβως!!!αφου θα ειναι η παρεα μου δεν με νοιαζει που θα ειμαστε:)
Αθήνα δε συμφωνώ, αν έλθετε Πειραιά ΟΚ!:P
πειρεα δε συμφωνω εγω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
όχι όχι ελάτε στον Πειραιά μας.
απλά κάπου κάπου κλείστε τα μάτια σας.
θα συναντήσετε πολλά περίεργα :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top