Πολυήμερες Εκδρομές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σιγά που απέχει από το κέντρο η Σπάρτη. Δηλαδή τι να πουν και κάτι Καρπενήσια και κάτι Κοζάνες...200 χιλιομετράκια ίσα-ισα απέχει από Αθήνα.
Απλώς το κακό με την Ελλάδα είναι οτι είναι συγκεντρωμένη. Το θεωρώ τουλάχιστον βλακεία να πρέπει να έρχονται όλοι οι επαρχιώτες στην Αθήνα για να κάνουν ένα ταξίδι της προκοπής. Χάθηκε να μεγαλώσουνε λίγο το Μακεδονία, το Δημόκριτος και άλλα περιφερειακά αεροδρόμια; Χάθηκε να φτιάξουν εκείνο το Διεθνές που έλεγαν στη Θεσσαλία; Χάθηκε να κάνουνε τον Άραξο διεθνές αεροδρόμιο; Είναι εντελώς τριτοκοσμικό για μία χώρα με 11 εκατομμύρια ανθρώπους, με μεγάλες χιλιομετρικές αποστάσεις και χωρίς καλό εσωτερικό δίκτυο να τρώει ένα αεροδρόμιο ολόκληρη την επιβατική κίνηση. Για μετακινήσεις εντός Ευρώπης θεωρώ οτι κανένας επαρχιώτης δεν πρέπει να χρησιμοποιεί το Ελ. Βενιζέλος, αλλά να έχει τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσει ένα περιφερειακό αεροδρόμιο που να εξυπηρετεί ακριβώς τους ίδιους προορισμούς, με μικρότερα ίσως σκάφη και αραιότερα δρομολόγια. Δε νομίζω οτι ένας Γερμανός πάει συνήθως στο Βερολίνο για να κάνει ένα ενδοηπειρωτικό ταξίδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EiRiNi<3

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εγω πηγα 3ημερη Πατρα κ στις γυρω περιοχες...τελεια περασαμε..ειχαμε κ τελειους συνοδους...οποτε θα μου μεινει αξεχαστη αυτην η εκδρομη....!!!!:'(συγκηνηθηκα...χιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Χθές γυρίσαμε απο πενθήμερη στην Σαντορίνη...:)

Δεν νομίζω οτι σε αποσυντονίζει ..ξεχνας λιγο το αγχος, περνας καλα αυτο ειναι η πενθημερη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
πολλά παιδιά δε πάνε εκδρομή στην Γ λυκείου..Εαν είναι τόσο πρόβλημα η 5ήμερη,απο θέμα διαβασματος ας πάνε 3ήμερη..Δε νομίζω οτι πέρασε κάποιος στο πανεπιστήμιο ή απέτυχε γιατί δε διάβασε 2-3 μέρες..ίσα ίσα θα ξεσκάσουν και λίγο και θα μπορούν να διαβάσουν πιο ξεκούραστοι ψυχικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasgam

Νεοφερμένος

Ο kostasgam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά . . θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάπιος που μπορώ να βρω προγράματα εκδρομών για το λύκειο (διήμερες, τριήμερες, τετραήμερες κτλπ . .) θα παω για τρίτη λυκείου φέτος κ έχουμε συμφωνήσει με τα παιδιά να παμε μια καλη εκδρομή ως τελευταία χρονία . . αν κάπιος μπορεί να μου πει κάτι για αυτό το θέμα ή να μου προτείνετε κάποια ιστοσελίδα θα σας ήμουν υπόχρεος . . και πάλι ευχαριστώ . .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τι εννοείς προγράμματα;
Και, αν είσαι μαθητής Γ' Λυκείου, άλλαξε το Φοιτητής, στην ιδιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Οταν λες προγραμμα?Παντως προτεινω Γαλλια 5ημερη !Φετος η Γ' στο σχολειο μου πηγε και τους αρεσε πολυ!Προσεξε ομως σε τι Club θα πατε...!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasgam

Νεοφερμένος

Ο kostasgam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
οχι παιδια δεν καταλαβατε . . μαθητης ειμαι κ θελω να μαθω πως γινετε να προτινεις στους καθηγητες σου μια μεγαλη εκδρομη, γτ μεχρι στιγμης μπρωτη κ δευτερα λυκειου μονο μονοημερες ειχουμε παει και φετος στην τριτη λυκειου μιας κ ειναι η τελευταια χρονια μας θελουμε να προτηνουμε καμια τριημερη τετραημερη κτλπ . . μηπως υπαρχει καμια ιστοσελιδα που εχει επιλογες για μεροι που μπορουμε να παμε ή αυτο μονοι μας το κανονιζουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μόνοι σας το κανονίζετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τι ακριβώς θέλεις αλλά για τετραήμερες και τέτοια πως να το κανονίσετε μόνοι σας? Ρώτα 3,4 ταξιδιωτικά γραφεία,εξηγσέ τους τι ακριβώς θες και θα σου προτείνουν ένα πρόγραμμα αυτοί. Ε και από αυτά,επέλεξε αυτό που θα σου κάνει την καλύτερη προσφορά...Αν και συνήθως κανας σύλλογος γονέων κλπ τα κανονίζει αυτά,όχι μαθητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, η απόφαση λαμβάνεται από το διευθυντή και το δεκαπενταμελές.
Πες στο 15μελες να βρει 4-5 μέρη που να είναι προσιτά σε κόστος και να έχουν κάτι επιμορφωτικό (ώστε να εγκριθεί η εκδρομή), να τα βάλει σε μια ψηφοφορία, να βρείτε ένα μέρος, μετά να στείλετε επίσημες αιτήσεις σε 5-10 πρακτορεία για ολοκληρωμένο πακέτο, να τις ανοίξετε, το 15μελες και ο Διευθυντής, να επιλέξετε τη φθηνότερη, αλλά και ποιοτικότερη (γνώμονας να είναι και η συνέπεια του γραφείου, όχι μόνο το κόστος), να στείλετε αίτηση στο Υπουργείο, εν τω μεταξύ να κάνετε εκδηλώσεις, μπλουζάκια κλπ. για ενίσχυση και σε γενικές γραμμές αυτό είναι όλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasgam

Νεοφερμένος

Ο kostasgam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
οκ παιδια ευχαριστω πολυ . . ελπιζω να παμε καμια 4ημερη τουλαχιστον . . κ παλι ευχαριστω . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπeλL

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιαλυσός (Ρόδος). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά είμαι νέος εδώ κ πριν λίγες μέρες κάναμε εκλογές 15μελούς συμβουλίου κ βγήκα :D :D θα ήθελα να μάθω αν δικαιούται η πρώτη λυκείου να πάει εκδρομή (τριήμερη- πενθήμερη ) το ίδιο και για τις άλλες τάξεις του λυκείου.. Ακόμα θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να πάει το σχολείο καμία εκδρομή στο εξωτερικό ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ρε φίλε γιατί δεν κοιτατε να κάνετε κάτι πιο ουσιαστικό στο σχολείο σας από το να κοιτατε μόνο τις εκδρομές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά είμαι νέος εδώ κ πριν λίγες μέρες κάναμε εκλογές 15μελούς συμβουλίου κ βγήκα :D :D θα ήθελα να μάθω αν δικαιούται η πρώτη λυκείου να πάει εκδρομή (τριήμερη- πενθήμερη ) το ίδιο και για τις άλλες τάξεις του λυκείου.. Ακόμα θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να πάει το σχολείο καμία εκδρομή στο εξωτερικό ευχαριστώ :)

Ναι, δικαιούται. Η διάρκεια συνήθως ειναι 3-4 μέρες. Δεν θα σας επιτρέψουν περισσότερο, εξαιρουμένης της Γ'. Και στο εξωτερικό γίνεται, όπου εκεί θα σας αυξήσουν τις μέρες, προφανώς. Ειδικά για το εξωτερικό υπάρχουν ευρωπαικά προγράμματα, στα πλαίσια των οποίων μπορούν να γίνουν εκδρομές στο τσάμπα, αφού τα πληρώνουν όλα τα προγράμματα. Να χρησιμεύσει και κάπου στο λαό αυτη η ένωση...;)

ρε φίλε γιατί δεν κοιτατε να κάνετε κάτι πιο ουσιαστικό στο σχολείο σας από το να κοιτατε μόνο τις εκδρομές;

Γιατί έτσι γουστάρουν, εσένα τι σε νοιάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
πιστεψτεμε δεν είναι και τόσο ευκολο(σε καποια σχολεία) να πανε η πρωτη και η δευτέρα εκδρομη γιατι ενώ περισυ είχαν κινησει ολόκληρει τη διαδικασία τα ίδια τα παιδιά ο διευθυντής δεν τους το επέτρεψε

off-topic:αυτό που λετε :
Φυσικα και δικαιουται η 1η λυκειου 3-4ημερη εκδρομη.Α,για τις τιμες του κυλικειου δε νομιζω να ειναι στο χερι σου ή στις δυνατοτητες του διευθυντη να κανει κατι,γιατι ο ανθρωπος που το εχει,κανει προσφορα(το σχολειο πληρωνεται εξαρχης) και πρεπει κι αυτος να βγαλει κερδος για να ζησει;)

Κωστη απο του χρονου ειδικα θα μαθεις οτι αν δε χυθει πολυς ιδρωτας,τιποτα δε γινεται με σωστο τροπο.;)Α,και συνηθως οσοι βαζουν υποψηφιοτητα για να ειναι αρεστοι απλα,δε βγαινουν.Οι περισσοτεροι στο λυκειο παυουν να ψηφιζουν οποιον ειναι μαγκας και κανεις ηλιθιοτητες:iagree:

Μη λες για τις επιπλεον ψηφους,χαλας το image που με δυσκολια σου εφτιαξε η manager:P
στο σχλείο μας συν΄ξθως μ@@@κες βγαίνουν στα συμβούλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαασω

Νεοφερμένος

Η βαασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εδρομες για την πρωτη προβλεπονται μονο σαν περιβαλλοντικες, λογικα θα σας δωσουν και ενα "θεμα" και καλα να εχετε κατι να κανετε.Εμας πχ μας πηγαν Ξανθη και ειχαμε θεμα τους Πομακους.Ααααντε και καλα να περασετε, προτεινω Καστορια Αλεξανδρουπολη παντως γενικοτερα.

Καλα ρε 'σεις ολοι που βγαζετε τα αποθημενα σας για τα 15μελη πια ηρεμιστε, 16χρονα πανω-κατω ειμαστε, εσεις αμα βγαινατε δηλαδη θα ανακαινιζατε το σχολειο η μηπως θα αναβαθμιζατε την παιδεια στη χωρα?Δε λεω και ψωνισμενοι ειναι και αδιαφοροι αλλα να υποκρινομαστε τωρα οτι και καλα εχουν σοβαρη εξουσια ειναι γελοιο.Τελειως.

Α και για μερικους, οι εκδρομες ειναι μερος της παιδειας και ναι ρε!Δεν εχω απολυτως τιποτα καλυτερο να κανω απ'το να ασχολουμαι με την εφταημερη μου, ουτε εγω ουτε οι αλλοι.Δεν σημαινει πως ειμαστε αργοσχολοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Εδρομες για την πρωτη προβλεπονται μονο σαν περιβαλλοντικες, λογικα θα σας δωσουν και ενα "θεμα" και καλα να εχετε κατι να κανετε.Εμας πχ μας πηγαν Ξανθη και ειχαμε θεμα τους Πομακους.Ααααντε και καλα να περασετε, προτεινω Καστορια Αλεξανδρουπολη παντως γενικοτερα.

Καλα ρε 'σεις ολοι που βγαζετε τα αποθημενα σας για τα 15μελη πια ηρεμιστε, 16χρονα πανω-κατω ειμαστε, εσεις αμα βγαινατε δηλαδη θα ανακαινιζατε το σχολειο η μηπως θα αναβαθμιζατε την παιδεια στη χωρα?Δε λεω και ψωνισμενοι ειναι και αδιαφοροι αλλα να υποκρινομαστε τωρα οτι και καλα εχουν σοβαρη εξουσια ειναι γελοιο.Τελειως.

Α και για μερικους, οι εκδρομες ειναι μερος της παιδειας και ναι ρε!Δεν εχω απολυτως τιποτα καλυτερο να κανω απ'το να ασχολουμαι με την εφταημερη μου, ουτε εγω ουτε οι αλλοι.Δεν σημαινει πως ειμαστε αργοσχολοι.
ετσι σου τα παν δε ειναι ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Το υπουργειο δεν δικαιολογει πολυημερες εκδρομες (εκτος απο τη γνωστη πενθημερη της τριτης) εκτος κι αν ειναι στα πλαισια περιβαλλοντικου προγραμματος.Τουλαχιστον αυτο μας ειπαν οταν ζητησαμε κι εμεις να παμε...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ισχύει αυτό. Δικαιολογούνται εκδρομές στα πλαίσια οποιουδήποτε προγράμματος κι επίσης εκδρομές στις οποίες υπάρχει εκπαιδευτικό περιεχόμενο, είτε μέσω προγράμματος, είτε μέσω ανεξάρτητης διοργάνωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top