Γενικό -  Ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το δυσκολότερο μάθημα στην Α' Λυκείου;

georgegabgab

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
ασε ρε lefteris, ειμαι και εγω θεωρητικος και δεν αντεχω Αλγεβρα και Γεωμ....:sick::down:

Ναι αλλά σκέψου και εμένα που είμαι φανατικός της θετικής και κάνω 12 ώρες φιλολόγικά με την ίδια καθηγήτρια! Ειδικά τις ώρες της ιστορίας δεν τις αντέχω αντέχω!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ναι αλλά σκέψου και εμένα που είμαι φανατικός της θετικής και κάνω 12 ώρες φιλολόγικά με την ίδια καθηγήτρια! Ειδικά τις ώρες της ιστορίας δεν τις αντέχω αντέχω!!!
Σε καταλαβαίνω γιατί τραβάω τα ίδια με τα θετικά!!!Πάντως το καλό με την ιστορία είναι ότι δεν θέλει βαθύτερη κατανόηση όπως τα μαθηματικά!Παπαγαλία είναι ρε παιδιά για εσάς που δυσκολεύεστε!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia

Νεοφερμένος

Η gewrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως το δυσκολοτερο μαθημα ειναι η φυσικη..δεν την καταλαβαινω καθολου!!!:s:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lambrosbardakos

Νεοφερμένος

Ο lambrosbardakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Κατα την γνώμη μου το πιο δύσκολο μάθημα είναι η Φυσική ειναί όλα τοσο μπερδεμένα που δεν μπορείς να τα θυμάσε. Πιστεύω πως απο την μία πλευρά είναι θέμα διαβάσματος αλλα όταν ένας μαθητής απο την αρχή ενος μαθήματος πεί στον εαυτό του αυτο το μάθημα δεν μου αρέσει όσο και να διαβάζει δεν πρόκειτε να το καταλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flower15

Νεοφερμένος

Η flower15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φυσική!!! Δεν καταλαβαίνω σχεδόν τίποτα.Είναι πολύ μπερδεμένη.Στο γυμνάσιο είχα 17 και τώρα έχω 12,με αποτέλεσμα να φοβάμαι μην μείνω στο μάθημα.ευτυχώς που μετράει ο γ.μ.ο. και περνάω άνετα (αν αληθεύει)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary Loo

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω πως δεν υπάρχουν περισσότερο ή λιγότερο έξυπνα μυαλά,αυτό που έχει σημασία είναι η προσπάθεια,η συμμετοχή και κυρίως ο καθηγητής...Νομίζω πως αυτός παίζει τον βασικότερο ρόλο για την πορεία ενός μαθητή...Για μένα η φυσική είναι το πιο ακαταλαβίστικο μάθημα,πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφακι29785

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Η αλγεβρα......ειναι πολυ δυσκολα φετος....:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sven17

Νεοφερμένος

Ο Sven17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
φυσικη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexoula

Νεοφερμένος

Η alexoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
για μενα το πιο δυσκολο μαθημα στην πρωτη λυκειου ειναι η γεωμετρια!με μπερδευει πολυ ..!βεβαια μπορει να φταιει και ο καθηγητης που δεν εξηγει τιποτα!..με την αλγεβρα μια χαρα τα παω!απ τα πιο ωραια μαθηματα..!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiki1993

Νεοφερμένος

Η Κική/Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
εμένα με δυσκολευει η Χημεία.αλλα αυτό συμβαίνει πιστεύω γιατι δεν της πολυδίνω σημασία.....Αλλα λεω να κατσω να στρωθώ μπας και καλύψω τα κενα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IASONAS

Νεοφερμένος

Ο IASONAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδία εγώ πιστεύω πως είναι τα αρχαία(παρόλο που έχω μάνα φιλόλογο):s,είναι και βαρετά τόσες ώρες που κάνουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris93

Νεοφερμένος

Ο Δεν είναι εμφανές? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
παιδία εγώ πιστεύω πως είναι τα αρχαία(παρόλο που έχω μάνα φιλόλογο),είναι και βαρετά τόσες ώρες που κάνουμε..
Κοίτα άμα καθίσεις και τα μάθεις και συντακτικά και γραμματικά δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα όπως μπορείς να κάνεις και σε όλα τα μαθήματα φυσικά:).Αυτό έκανα όταν τα είχα σιχαθεί τα αρχαία και τα κατάφερα και έγραψα ένα 17 στις εξετάσεις:jumpy:.Προσπαθώ να το κάνω και με τα μαθηματικά αλλά δεν βγάζω άκρη:mad:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

petroc

Νεοφερμένος

Ο petros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
αλγεβρα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
κατά την γνώμη μου η χημεία!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Μου αρέσουν όλα τα μαθήματα ως ένα σημείου αλλά η χημεία με ψιλοδυσκολεύει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jovanny

Νεοφερμένος

Η jovanny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εμενα παλι η χημεια ειναι απο τα αγαπημενα...!!!!!!τα μαθηματα που δν μου αρεσουν ειναι οι αρχες διοτι δν υπαρχει πιο βαρετο πραγμα........και λιγο η γεωμετρια βασικα μ'αρεσει μονο οταν καταφερνω να λυσω τισ ασκησεις(πραγμα σπανιο)να 'ναι καλα η ενισχ. που λυνουμε καμια ασκηση γιατι αλλιως απο το λυσαρι ποθ μασ δινουν ''χαιρι'' δν θα βλεπαμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos21

Νεοφερμένος

Ο Nάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ΕΓΩ εχω να προσθέσω την χημεια γιατι ο καθηγητης δεν μπορει να επιβληθει και δεν ακουγεται τιποτα λογω θορυβου . Αλλα αντικειμενικα πιστευω οτι ειναι η αλγευρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gwgoulini<3

Νεοφερμένος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ολοι λετε οτι η πρωτη λυκειου ειναι χαβαλες!!!τοτε πιστευω οτι μονο στο σχολειο μας ειναι παρα πολυ δυσκολα!!!μας φορτωνουν ασκησεις καθε μερα και δεν προλαβαινω να τις κανω ολες!!!παντως πιο δυσκολη μου φαινεται η γεωμετρια και η φυσικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Bάλε και την έκθεση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gwgoulini<3

Νεοφερμένος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ναι και η εκθεση ειναι !!!ειδικα η καθηγητρια που μας κανει νομιζει οτι κανει στην τριτη λυκειου!!λες και τα ξερουμε ολα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top