Ποιο είναι το 6ο μάθημα που επιλέξατε;

Ποιο από τα 4?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Εγω ειχα δωσει φυσικη γενικης το θεωρω ενδιαφερον μαθημα και σχετικα ευκολο να το κατανοησεις..Και παλι να πηγαινα παλι φυσικη θα διαλεγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω ειχα δωσει φυσικη γενικης το θεωρω ενδιαφερον μαθημα και σχετικα ευκολο να το κατανοησεις..Και παλι να πηγαινα παλι φυσικη θα διαλεγα...
Κι εγω το σκεφτομουν για Φυσικη ΓΠ, αλλα δεν το εδωσα επειδη δεν το επιλεγουν πολλοι. Παντως στις ενδοσχολικες και στα διαγωνισματα τα θεματα ηταν γελοια. Το επιπεδο στις πανελληνιες ειναι ανεβασμενο;

(φανταζομαι οτι ησουν μονη στην ταξη οταν εδινες :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Να δεις που εμένα μου λένε τα ακριβώς αντίθετα:P

Β
Το ιδιο ξερω κι εγω... οτι γραφεις πολυ ευκολα 20 αν εχεις διαβασει πολυ καλα!

Ρε σεις, είναι εντελώς υποκειμενικό αυτό!

Αν κάποιος γουσταρει την παπαγαλία αλλά κάνει λάθη απροσεξίας ίσως είναι καλύερη η βιολογία...Αν πάλι με το που ακούς για αποστήθιση βγάζεις σπυράκια μαθηματικά με 1000!

(εγώ ανήκω στην δεύτερη κατηγοριά και πιστεύω πως αν έπαιρνα βιολογία με τον ίδιο κόπο-μηδέν δηλαδή-δεν θα χα γράψει ούτε 15)

Δεν υπάρχουν τα ίδια μέτρα και σταθμά για όλους, αν και πάλι δεν ξέρετε τι σας ταιριάζει, ίσως θα ήταν καλύτερο να τα δείτε και τα 2 προτού επιλέξετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παντως η Βιολογια ΓΠ ειναι "στρωτο" και κατανοητο μαθημα με μικρη υλη. Αλλα και παλι με μηδεν κοπο δεν βγαινει. Θελει να κατσεις να ασχοληθεις λιγο, κακα τα ψεματα... Πολλοι την υποτιμουν (κι εγω την υποτιμησα περυσι), με αποτελεσμα να χανουν ενα ευκολο (σε σχεση με τα μαθηματα κατευθυνσης) 20αρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DennisTheMenace

Νεοφερμένος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μαθηματικά ΓΠ. Για παιδιά κατεύθυνσης το πρώτο κεφάλαιο είναι τουλάχιστον γελοίο. Τα άλλα δύο (στατιστική, πιθανότητες) είναι εύκολα με λιγη θεωρεία και λίγους τύπους. Πιο απλά τα πάντα διαβάζονται εύκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Κι εγω το σκεφτομουν για Φυσικη ΓΠ, αλλα δεν το εδωσα επειδη δεν το επιλεγουν πολλοι. Παντως στις ενδοσχολικες και στα διαγωνισματα τα θεματα ηταν γελοια. Το επιπεδο στις πανελληνιες ειναι ανεβασμενο;

(φανταζομαι οτι ησουν μονη στην ταξη οταν εδινες :P)
Ε κοιτα δεν ειναι και πανευκολο αλλα σε σχεση με αλλα μαθηματα, το προβλημα ειναι κυριως στην θεωρια οπου ισως να εχει καποια παγιδα κατα τ αλλα ειναι οκ(χαχαχαχα ναι οκ ημουν απο τα λιγα ατομα που δωσαν,σε οποιον το λεω μου λεει,καλα δινει κανεις πανελλαδικα αυτο το μαθημα?χεχε και ομως μερικοι τρελοι σαν εμενα το δινουν:P),βασικα δεν το σκεφτηκαν καν ηταν το μονο στο οποιο μπορουσα να πονταρω και μου προκαλουσε ενδιαφερον να διαβασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Αγχώθηκα έτσι όπως τα λέτε για την Βιολογία.:D
Ε, το βιβλίο που θα εξεταζόμαστε, του χρόνου εμείς, θα υπάρχει σε βιβλιοπωλεία να πάω να το αγοράσω?Να μπω στο κλίμα από τώρα..Να μαθαίνω από τώρα την ύλη..ή τελοσπάντων από όταν τελειώσω τις εξετάσεις φέτος. Επίσης είναι όλα τα μαθήματα ή συγκεκριμένη ύλη και εκεί? :hmm:

*Άγχος άγχος άγχος άγχος*
(σόρρυ για το οφφ..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγκεκριμένη ύλη που την βγάζει το Υπουργείο κάθε φορά...αλλά νομίζω είναι κάθε χρόνο τα ίδια λίγο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
χεχε...ναι τα ίδια είναι δεν αλλάζει κάτι...κάθε χρόνο ίδιο πρόγραμμα, ίδια ύλη, όλα ίδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
:xixi: Ωραία.
Σας ευχαριστώ. Άρα ούτε και τα βιβλία θα αλλάξουν οπότε λέω να το τολμήσω και να ξεκινήσω όσο πιο νωρίς το διάβασμα.:giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Μαθηματικά έχω βάλει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
:xixi: Ωραία.
Σας ευχαριστώ. Άρα ούτε και τα βιβλία θα αλλάξουν οπότε λέω να το τολμήσω και να ξεκινήσω όσο πιο νωρίς το διάβασμα.:giveup:
Ιουνιο ξεκινανε τα φροντιστηρια:P
Αμα κανεις και θερινα δηλαδη..
Απο ποτε θα αρχισεις να διαβαζεις δηλαδη?:/:
Eιμαι κατα αυτης της τακτικης παντως..
Αλλο να παρεις το βιβλιο,να το διαβασεις απλα,να δεις τι περιπου λεει κι αλλο να αρχισεις να τα μαθαινεις απο τωρα..
Καθε πραγμα στο καιρο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ιουνιο ξεκινανε τα φροντιστηρια:P
Αμα κανεις και θερινα δηλαδη..
Απο ποτε θα αρχισεις να διαβαζεις δηλαδη?:/:
Eιμαι κατα αυτης της τακτικης παντως..
Αλλο να παρεις το βιβλιο,να το διαβασεις απλα,να δεις τι περιπου λεει κι αλλο να αρχισεις να τα μαθαινεις απο τωρα..
Καθε πραγμα στο καιρο του.

Ε, οκ ναι..απλά θέλω να μπω στο κλίμα να δω πως είναι. Αυτή η ''παπαγαλία'' που λένε όλοι. Το να αρχίσω να μαθαίνω, αν και όποτε θέλω, κάποια πράγματα για να μην έχω μεγάλο φορτίο τον χειμώνα , τότε προσωπικά μου αρέσει. Ειδικά σε ένα μάθημα που μου αρέσει και δεν θα το κάνω από αγγαρεία αλλά από ευχαρίστηση.:iagree:
Θέλω τα μαθήματα που θα δώσω να τα διαβάζω γιατί τα γουστάρω & μου αρέσουν και όχι να τρελαίνομαι για το τέλος πια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
ρε παιδες μαθηματικα χωρις κουβεντα και οσο για αυτο που ειπε καποιος και τον αμφισβητησατε οτι περισσοτερα 20αρια στα μαθηματικα ειναι αληθεια γιατι εκει η λυση ειναι τυποποιημενη κι οχι οπως στην βιολογια που γραφεις γραφεις και στο τελος σου λενε ξεχασες αυτο σαν την εκθεση δηλαδη εννοω οτι βιολογια ειναι υποκειμενικο μαθημα σε σχεση με μαθηματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
ρε παιδες μαθηματικα χωρις κουβεντα και οσο για αυτο που ειπε καποιος και τον αμφισβητησατε οτι περισσοτερα 20αρια στα μαθηματικα ειναι αληθεια γιατι εκει η λυση ειναι τυποποιημενη κι οχι οπως στην βιολογια που γραφεις γραφεις και στο τελος σου λενε ξεχασες αυτο σαν την εκθεση δηλαδη εννοω οτι βιολογια ειναι υποκειμενικο μαθημα σε σχεση με μαθηματικα
Και στη Βιολογια αν γραψεις ο,τι λεει το βιβλιο αυτολεξει, δεν σου κοβουν τιποτα. :P
-----------------------------------------
Συγκεκριμένη ύλη που την βγάζει το Υπουργείο κάθε φορά...αλλά νομίζω είναι κάθε χρόνο τα ίδια λίγο πολύ.
Η υλη εχει να αλλαξει γυρω στα 4 χρονια. Τα τελευταια χρονια ειναι ιδια και απαραλλακτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ap0tiximen05

Νεοφερμένος

Ο ap0tiximen05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ειμαι τοσο ασχετος απο τα μαθηματα που οταν ακουω τα 4 σκευτομαι haste focus dw gr might/shield.Aλλα HERO teon>πανελληνιες!!!!!Για οσους εχουν παιξει L2 καταλαβαινουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έλα τώρα, Μαθηματικά Γενικής...
-----------------------------------------
Τα ΜΓ έχουν καλύτερα ποσοστά απ'τη Βιολογία στο 18-20, αλλά αρκετά χειρότερα στο 16-18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Μαθηματικα ΓΠ είχα πάρει και πέρσι και φέτος.!!

Λόγω ότι δεν μπορώ να μάθω απ'έξω το βιβλίο απέκλεισα την Ιστορία και την Βιολογία και η Φυσική δεν με πολυάρεσε οπότε κατέληξα στα Μαθηματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με βλέπω τελικά για Μαθηματικά κι εμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stauroulitsa

Νεοφερμένος

Η ΣΤΑΥΡΟΥΛΙΤΣΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μαθηματικά Γενικής 4 ever!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top