Ποιο είναι το δυσκολότερο μάθημα;

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
και που ξερεις οτι την παρατησε οντως?εμενα που ο ενας μου βαλε 11 σημαινει οτι την ειχα παρατησει??Οι ανθρωποι αυτοι που διορθωνουν αυτο το μαθημα ειναι στην κυριολεξια οτι να ναι!!Εχουν χαντακωσει τοσα χρονια εκατομμυρια παιδια και εχουν στερησει το ονειρο τους επειδη κουβαλουν ισως χιλιαδες ψυχολογικα.
Δηλαδή μου λες ότι ασχολήθηκες με την έκθεση όσο και με τα αλλά 5 σου μαθηματα και σου έβαλαν εν τελεί 11;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Δηλαδή μου λες ότι ασχολήθηκες με την έκθεση όσο και με τα αλλά 5 σου μαθηματα και σου έβαλαν εν τελεί 11;
δεν πηρα 11 εντελει αυτο σου εξηγω.πως ο ενας εβαλε 16 ο αλλος 11 σημαινει οτι οι ανθρωποι κουβαλαν μεγαλα ψυχολογικα??Δεν ειναι φυσιολογικη η αποκλιση 5 μοναδων!!
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,192 μηνύματα.
δεν πηρα 11 εντελει αυτο σου εξηγω.πως ο ενας εβαλε 16 ο αλλος 11 σημαινει οτι οι ανθρωποι κουβαλαν μεγαλα ψυχολογικα??Δεν ειναι φυσιολογικη η αποκλιση 5 μοναδων!!

Βασικά δεν θα μου έκανε εντύπωση άριστους μαθητές να τους χαρακώνουν στην έκθεση,ιδιαίτερα παιδιά της θετικής που κάνουν μπαμ απο το γραπτό τους οτι προσεγγίζουν πιο ορθολογικά τα θέματα . Ούτως η άλλως οι πολύ έξυπνοι άνθρωποι συχνά έχουν πολύ ιδιαίτερο τρόπο σκέψης που αδυνατούν να τον συλλάβουν οι περισσότεροι . Φαντάσου να πρέπει λοιπόν ο διορθωτής που πιθανών είναι λιγότερο έξυπνος απο ένα τέτοιο παιδί να το βαθμολογήσει και να το κρίνει ιδεολογικά :P . Είναι σαν να υποχρεώνεις τον Αϊνστάιν να παρακολουθήσει όλους τους καθηγητές που έκανε skip, γιατί τους θεωρούσε ιδεολογικά 100 χρόνια πίσω στο πως προσέγγιζαν την πραγματικότητα .

Και παίζει πάντα και το ενδεχόμενο οτι μαθητές μπορεί να έχουν καλύτερο λόγο και απο τους ίδιους τους διορθωτές. Εκεί να δεις η κακία πως μπορεί να βγει :P . Γενικά παίζουν πολλά και για αυτό είναι ένα μάθημα που δεν μπορεί να λάβει κανείς σοβαρά την βαθμολογία του . Και παλιά έλεγες απλά κλαιν . Τώρα δεν ξέρω πως τους φαίνεται λογικό ένα μάθημα με τόσο αμφιλεγόμενη διόρθωση να λαμβάνεται το ίδιο σοβαρά υπόψιν με τα υπόλοιπα 4 της θετικής .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
δεν πηρα 11 εντελει αυτο σου εξηγω.πως ο ενας εβαλε 16 ο αλλος 11 σημαινει οτι οι ανθρωποι κουβαλαν μεγαλα ψυχολογικα??Δεν ειναι φυσιολογικη η αποκλιση 5 μοναδων!!
Μα αρχικά δεν μίλησα για εσενα. Για τις περιπτώσεις που λες ότι ξέρεις μίλησα. Εσυ ξεκινησες μετά να μιλας για τον εαυτό σου
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
ισχυει αυτο που γραφεις σαμαελ 100%.επισης βλεπεις μαθητες της πλακας σε αυτα τα μαθηματα να παιρνουν βαθμολογιες πολυ παραπανω απο τις αναμενομενες
 

Στέφανος-Ιάσωνας

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος-Ιάσωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Στην Έκθεση, κανένας δεν γνωρίζει ειλικρινά τις επιζητούν οι εξεταστές, μικρούς Παπανούτσους;

Εγώ πέρυσι έγραψα 18,6.
Αν υποθέσουμε ότι ασκήσεις και περίληψη είναι μεθοδολογία, στην παραγωγή λογου υπάρχει το θέμα.

Προσωπικά, έγραψα δικές μου απόψεις τις οποίες φρόντισα να αιτιολογήσω, δεν ακολούθησα κάποια μεθοδολογία. Παίζει ρόλο και το σε τι εξεταστή θα τύχεις νομίζω. Κάποιοι είναι πιο αυστηροί και άλλοι επιβραβεύουν όσους ξεφεύγουν από τις νόρμες.

Αλλά γενικά καθίστε διαβάστε πιο πολύ τα άλλα μαθήματα, στην Έκθεση 20 δεν γράφει ούτε ο ίδιος ο Παπανούτσος να είσαι! Είναι θέμα τιμής των φιλολόγων φαίνεται..
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
εεκθεση 20 δεν νομιζω να χουν γραψει τα τελευταια 15 λεπτα κανενας,
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Θα δείτε κάτι ωραίους βαθμούς τώρα που το μάθημα θα συνεξετάζεται με λογοτεχνία!!!
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Πέρα από το καλοί κακοί βαθμοί στην έκθεση το σημαντικό είναι ότι δεν είναι αντικειμενικοί. Με αυτό εννοώ πως είναι το μοναδικό μάθημα που κάποιος μπορεί να πάρει 13 και κάποιος άλλος 14/15 ενώ ο πρώτος άξιζε περισσότερο απ'τον 2ο
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
@eukleidhs1821 Πάντως το ‘16 νομίζω «ο πρώτος των πρώτων»(κλαίω) βαθμολογήθηκε με 100 στην έκθεση από τον έναν εξεταστή. Είχε δώσει και συνέντευξη στον γρήγορη
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.
Στην έκθεση παρα πολλοί βγαίνουν εκτος θέματος χωρίς να το καταλαβαίνουν.
Απο και έπειτα υπάρχουν βαθμολογητές που δεν θα βάλουν πολυ χαμηλο βαθμο γιατι στεναχωριουντε😂
Μιλάω για παιδί που βγαίνει εκτος θέματος , Όχι να μην γράφει τίποτα.
Πχ ο μπαμπας μου βαθμολογούσε παντα προς τα πανω.
Ναι , ξέρω άδικο για τους αλλους κτλ, αλλα δεν υπήρχε περίπτωση να βάλει βαση σε παιδί που ειχε απαντήσει τα πάντα αλλα βγηκε εκτος θέματος.
Εξ ου και βλέπετε τοσες διακυμάνσεις στους βαθμούς, αλλοι είναι πιο αυστηροί αλλοι πιο ελαστικοί .
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
τωρα που ειπατε για εκτος θεματος το κορυφαιο ηταν το 2008 που καποιος υποψηφιος εγραψε στο θεμα της παραδοσης για την παραδοση του μαθηματος στο σχολειο.νομιζω τοτε το ειχανε παιξει ολα τα καναλια και ειχε γινει viral της εποχης.!!απορω πως μαθευτηκε
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.
τωρα που ειπατε για εκτος θεματος το κορυφαιο ηταν το 2008 που καποιος υποψηφιος εγραψε στο θεμα της παραδοσης για την παραδοση του μαθηματος στο σχολειο.νομιζω τοτε το ειχανε παιξει ολα τα καναλια και ειχε γινει viral της εποχης.!!απορω πως μαθευτηκε


εντάξει Εκλαψα !!!!! 😂😂😂😂😂😂😂😂
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
εντάξει Εκλαψα !!!!! 😂😂😂😂😂😂😂😂
δεν κανω πλακα.θυμαμαι την κοσιωνη στο σκαι στο δελτιο τοτε να το σχολιαζουνε κοροιδευοντας με τον πορτοσαλτε.δυστυχως δεν ηταν τοσο διαδεδομενο το ιντερνετ το 2008 να υπαρχουν τα αρχεια να γελασετε.γκαντεμοχρονια τοτε.μας διαλυουνε βιολογια,μαθηματικα.και ολα δειχνουνε οτι οι βασεις θα πανε στα ταρταρα και πανε και βαζουνε τα πιο γελοια θεματα στα χρονικα στη φυσικη και ετσι οι βασεις αντι να πεσουνε ανεβηκανε κιολας με ενα μαθημα.πολυ πολυ γκαντεμης
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

α και σεφερης παρακαλω πολυ το 2008.αν ειναι δυνατον.ενας καραμητρος οπως εγω της θετικης να παω να βγαλω περιληψη του σεφερη.απαραδεκτον κυριοι που θα ελεγε και ο βεγγος στου θου βου την ταινια!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,192 μηνύματα.
Στην έκθεση παρα πολλοί βγαίνουν εκτος θέματος χωρίς να το καταλαβαίνουν.
Απο και έπειτα υπάρχουν βαθμολογητές που δεν θα βάλουν πολυ χαμηλο βαθμο γιατι στεναχωριουντε😂
Μιλάω για παιδί που βγαίνει εκτος θέματος , Όχι να μην γράφει τίποτα.
Πχ ο μπαμπας μου βαθμολογούσε παντα προς τα πανω.
Ναι , ξέρω άδικο για τους αλλους κτλ, αλλα δεν υπήρχε περίπτωση να βάλει βαση σε παιδί που ειχε απαντήσει τα πάντα αλλα βγηκε εκτος θέματος.
Εξ ου και βλέπετε τοσες διακυμάνσεις στους βαθμούς, αλλοι είναι πιο αυστηροί αλλοι πιο ελαστικοί .

Νομίζω οτι η σχέση μου με αυτό το μάθημα προαποφασίστηκε όταν ένα παιδί ήταν υπερ της θανατικής ποινής αλλά του έλεγαν να μην γράψει τέτοιο πράγμα γιατί θα τον κόψουν . Και δεν ήταν ένας και δυο,αλλά όλοι οι φιλόλογοι που είχαμε και παντού . Εκεί καταλαβαίνεις πόσο σοβαρή είναι η "έκθεση ιδεών" και το μάθημα . Μπορείς να εκφράζεις την άποψη σου όσο είναι αρκετά political correct , ειδάλλως πες ψέματα για να κερδίσεις θέση στο πανεπιστήμιο.Η υποκρισία στα καλύτερα της. Και όχι δεν στηρίζω προσωπικά την θανατική ποινή αλλά και πάλι δεν βλέπω τον λόγο που πρέπει να σωπαίνουν όσοι το κάνουν . Η επίκριση ιδεών δεν μου άρεσε ποτέ,ακόμα και εαν αυτές οι ιδέες είναι απαίσιες . Γι'αυτό δεν υπάρχει η ψήφος ; :P .
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο δεν πήγαινα και πολύ καλά στη φυσική και βιολογία.
Στο λύκειο δεν προσεχα και πολύ γεωμετρία και βιολογία με αποτέλεσμα να περάσω με μέτριο βαθμό στις εξετάσεις
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,770 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο δεν πήγαινα και πολύ καλά στη φυσική και βιολογία.
Στο λύκειο δεν προσεχα και πολύ γεωμετρία και βιολογία με αποτέλεσμα να περάσω με μέτριο βαθμό στις εξετάσεις
Τα καλυτερα μαθήματα. Μάλλον δεν θα σε ενδιέφεραν. Είσαι θεωρητικός;
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Τα καλυτερα μαθήματα. Μάλλον δεν θα σε ενδιέφεραν. Είσαι θεωρητικός;
Όχι οικονομική και πληροφορικής κατεύθυνση είμαι. Όταν τις εξετάσεις εννουσα προαγωγικες από Α σε Β λυκείου. Τώρα είμαι Γ λυκείου. Στη αρχή με ενδιαφέραν η φυσική στο γυμνάσιο αλλά όταν έφθασα Γ γυμνασίου είχα ένα φυσικό που δεν τον συμπαθούσα και βαριοταν να κάνει καλό μάθημα. Ενώ βιολογία πολύ παπαγάλια έκανα πάλι κάτι δεν θα καταλάβαινα. Στο λύκειο πήγαινα καλύτερα στη φυσική επειδή είχα πιο καλή καθηγήτρια φυσικής. Τώρα γεωμετρία ο καθηγητής ήταν κακός και αυστηρός. Μια φορά παραλίγο να με βγάλει με απουσία επειδή κάποιος συμμαθητή πέταξε το σφουγγάρι του πίνακα( τότε οι συμμαθητές πετούσαν συνέχεια το σφουγγάρι για να μην έχουν τρόπο να σβήσουν το πίνακα οι καθηγητές) και ο λόγος της απουσίας ήταν ότι με είχε ορίσει επιμελής της τάξης που δεν το ήξερα καν και είχε την απαίτηση να φροντίζω ότι να υπάρχει σφουγγάρι στο πινακα αλλά τα πήρε στα κρανίο του όταν είδε ότι λείπει το σφουγγάρι. Προφανώς όλη η τάξη διαμαρτυρήθηκε με μένα ότι είναι άδικη η απουσία και θα το αναφέρουμε στο διευθυντή. Τελικά το αναφέραμε στο διευθυντή και την επόμενη φορά που είχαμε μάθημα έγινε λίγο πιο καλός ο καθηγητής γεωμετρία οπότε έβαλε χέρι ο διευθυντής και εγώ δεν πήρα τελικά την απουσία
 

Tommy_civil

Νεοφερμένος

Ο Tommy_civil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εεκθεση 20 δεν νομιζω να χουν γραψει τα τελευταια 15 λεπτα κανενας,

Πανελλήνιες 3ης Λυκείου 2004 (εγώ τότε ήμουν 2α Λυκείου), ένας μαθητής απο το 1ο Λύκειο Καβάλας πέτυχε 20 καθαρό στην Έκθεση. 100/100 και απο τους δυο βαθμολογητές.
Ακόμα θυμάμαι πόσο απίστευτο είχε φανεί σε όλους.
Δεν το έχω ακούσει ποτέ ξανά, και πάντα ήθελα να τον βρώ και να τον ρωτήσω ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ έγραψε εκείνη τη μέρα και πέτυχε το ακατόρθωτο!
 

blanc

Νεοφερμένος

Η blanc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top