Ποιος ήταν ο βαθμός σας;[τρίμηνο,διαγωνίσματα,τεστ]

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ας συνεχίσω και εγώ τα off αν και υπάρχει ήδη θέμα.
Και να το αξιζει δε χρειαζεται να μπαινουν τα 20αρια απο το τριμηνο. Υπαρχουν και δυο ακομη τριμηνα οπου ο μαθητης μπορει να βελτιωθει. Τοτε το 20 τι θα γινει; 21;
Και ετσι κι αλλιως αν μπαινουν 20αρια τοσο ευκολα οι μαθητες συνηθως επαναπαυονται και δεν προσπαθουν να βελτιωθουν...

Θεωρείς δηλαδή ότι αυτός που αξίζει 20, θα πρέπει να πάρει 19.
Αυτός που αξίζει 14 πόσο θα πρέπει να πάρει;
Ok, κάποιοι επανααπαύονται αλλά αυτό δε συμπεριλαμβάνεται στην αξιοκρατία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakilove

Νεοφερμένος

Η marakilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Συμφωνω,κανονικα αυτοσ που αξιζει 20 θα παρει 20 και στα επομενα τριμηνα αν παλι αξιζει 20 να το παρει .εγω με αυτη τι λογικη πηρα 19 1/13 πρωτο τριμηνο. και η απουσιολογος με περασε σε γερμανικα που παω 4 χρονια(θα δωσω β1).η καθηγητρια τον γερμανικων μου εβαλε 19 επειδη πρωτο τριμηνο λεει κανεισ δεν βαζει 20 ενω σε εκεινη η καθηγητρια των γαλλικων εβαλε 20 ενω η απουσιολογοσ μας δεν ξερει ουτε το ονομα της να προφερει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Παιδιά τελευταίο μήνυμά επειδή υπάρχει τόπικ με 20 και όχι 19 :P

Τα πράματα είναι λίγο πιο σοβαρά από το αν η απουσιολόγος ξέρει να προφέρει το όνομά της (χωρίς να το λέω ειρωνικά η να θέλω να παρεξηγήσω το παραπάνω μέλος.). Εδώ πολλοί (όχι όλοι) καθηγητές στην Ελλάδα νομίζουν όπως είπα και πριν ότι κάνουν μάθημα για να δώσουν τα παιδιά εξετάσεις και βάσει της πορείας τους βάζουν και βαθμούς... Μέγα λάθος...

Όσον αφορά την βαθμολογία, αυτή πρέπει να είναι αντικειμενική και δίκαια όχι μόνο ως προς τον μαθητή αλλά και σε όλη την τάξη (δεν μπορεί ένας του 20 να πάρει 15 και ένας του 15 να πάρει 20).

Απο κει και πέρα επειδή πήγαμε πολύ off topic πείτε τους βαθμούς σας στο τρίμηνο και γράψτε τις απόψεις σας στο αντίστοιχο τόπικ :) ( https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=70208 )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Συμφωνω,κανονικα αυτοσ που αξιζει 20 θα παρει 20 και στα επομενα τριμηνα αν παλι αξιζει 20 να το παρει .εγω με αυτη τι λογικη πηρα 19 1/13 πρωτο τριμηνο. και η απουσιολογος με περασε σε γερμανικα που παω 4 χρονια(θα δωσω β1).η καθηγητρια τον γερμανικων μου εβαλε 19 επειδη πρωτο τριμηνο λεει κανεισ δεν βαζει 20 ενω σε εκεινη η καθηγητρια των γαλλικων εβαλε 20 ενω η απουσιολογοσ μας δεν ξερει ουτε το ονομα της να προφερει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Φαινεται οτι το εχεις ψαξει πολυ το θεμα. Και δε μιλας και πολυ καλα για τη συμμαθητρια σου , σωστα; Ε καλα εισαι δευτερη απουσιολογος , τι σε πειραζει; Κι εγω 2η απουσιολογος ειμαι και μαλιστα με τον πρωτο βγαλαμε τον ιδιο βαθμο. Αδικιες θα υπαρχουν παντα και καλο ειναι να το μαθουμε απο το σχολειο , αφου μας λενε συνεχεια οτι ειναι μια μικρη κοινωνια.
Αλλα ετσι καταλαβαινεις οτι δεν εχουν ολοι οι καθηγητες τα ιδια κριτηρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
απουσιολόλιο = ρουφιανολόγιο
_______________________
ποιος είναι καλύτερος ή χειρότερος θα το κρίνουν οι πανελλαδικές. Τώρα μην ασχολείστε με χαζομάρες και χαρείτε την εφηβική ηλικία. Να μη σας νοιάζουν οι βαθμοί αλλά η γνώση (μπορεί κάποιος να βγάλει 20 και ένας 18 και ο δεύτερος να γνωρίζει πολύ περισσότερα από τον πρώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ναι αλλα με τ να βαζουν οι καθηγητες 20 αμεσως οδηγουν τους μαθητες στην βαθμοθηρια..!!

υπαρχουν 2 οψεις του νομισματος...απ την μια λεω ενταξει να βαλει ενα πιο κατω ...να βελτιωθουμε.. απ την αλλη λεω απο μεσα μου..''γτ ρε φιλε να παρω ενα βαθμο πιο κατω??""πιο συγκεκριμενα εγραψα 20 αλγεβρα και γεωμετρια..ο μαθηματικος ειπε οταν θα βαλει 19 και οχι 20...τοτε μου την εδωσε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαράλαμπος μβ

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος μβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
19 7/13 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleannaowner

Νεοφερμένος

Η eleannaowner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα 18.3 :(
Μου πήραν και το απουσιολόγιο!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
egw evgala 18.3 :(
mou piran kai to apousiologio!!!!!!!

Το 18 και 3/13 είναι ΑΡΙΣΤΟΣ βαθμός και μου φαίνεται απίστευτο να μην αρέσει σε κάποιον. ΞΥΠΝΗΣΤΕ. Δεν καθορίζουν οι βαθμοί πάντα τις γνώσεις. Συμφωνώ με τη Χριστίνα-Μαρία. Πάντα γινόντουσαν και θα γίνονται αδικίες, το σχολείο είναι μια μικρή κοινωνία στην οποία γίνονται αυτά, αν δεν έμεινες ευχαριστημένη με το βαθμό είναι κίνητρο για να προσπαθήσεις περισσότερο. Και όσο για το απουσιολόγιο, πως κάνετε όλοι έτσι; Έκανα και εγώ πέρυσι έτσι αλλά κατάλαβα ότι δεν είναι παρά ένα κενό βιβλιαράκι. Εγώ θα πρότεινα το απουσιολόγιο να το έχει κάθε ώρα ο καθηγητής που κάνει μάθημα ώστε να μην δημιουργείται ανταγωνισμός ανάμεσα στους μαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Γιατί σκάτε για τους βαθμούς στο Γυμνάσιο; Μετράνε πουθενά;
Να σκάτε που διαβάζετε με πασάλειμμα ασχέτως άριστων-εικονικών βαθμών...και τα «κενά» φαίνονται αργότερα στο λύκειο και στο Πανεπιστήμιο ή ΤΕΙ. Προσωπικά μια ζωή έβγαινα 2ος. Μια φορά κράτησα απουσιολόγιο για 2 εβδομάδες ως αναπληρωτής απουσιολόγος και το σιχάθηκα. Το γεγονός ότι έβγαινα 2ος δεν με πτοούσε καθόλου ας έκανα πάντα καλύτερες εργασίες και ας είχα καλύτερες βαθμολογικές επιδόσεις και σε διαγωνίσματα από τους 2 απουσιολόγους. Οι δυο απουσιολόγοι κινούνταν πάντα με απαντήσεις βοηθημάτων των σχολικών βιβλίων ενώ προσωπικά, σε πολλά μαθήματα οι εργασίες μου ήταν υπόδειγμα αφού πάντα έγραφα το κάτι επιπλέον είτε από ιστορική γνώση,...κτλ. Πάντα έψαχνα σε πολλά βιβλία και όχι σε βοηθήματα. Έκανα τεράστιες προσπάθειες μόνος μου. Παρ' όλα αυτά επειδή σαν οικογένεια δεν είχαμε βύσμα και κοννέ, δεν έβγαλα ποτέ γενικό βαθμό άνω του 19. Συν το γεγονός ότι οι δικοί μου, πλήρωσαν για φροντιστήριο για πρώτη φορά από την β' λυκείου λόγω πανελληνίων εξετάσεων...

Συμπερασματικά, δεν θέωρησα ποτέ ότι εφόσον έβγαινα βαθμολογικά 2ος, ξέρω λιγότερα. Η κοινωνία είναι άδικη. Οι άριστοι απουσιολόγοι ήξεραν λιγότερα από μένα από πλευράς γενικών σχολικών γνώσεων...Αλλά θα μου πείτε τι γενικές σχολικές γνώσεις μας λες και μαλακίες; Αφού το σχολείο την παπαγαλία προωθεί. Εντάξει δεν λέω, αν κρίνουμε και με βάση ένα επιπλέον κριτήριο την παπαγαλία, γι' αυτό έβγαινα πάντα 2ος.

Μην σκάτε ρε παιδάκια. Ζήστε την εφηβεία σας με χαρά και αφήστε τις κατινίστικες γκρίνιες και ζήλιες.

Θα γινόμουν καλύτερος άνθρωπος αν έβγαζα βαθμό 19,9; ε;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
αλιμονο στα ατομα που χαραμιζουν τα εφηβικα χαμογελα τους για εναν αριθμο....:/:λυπαμαι πραγματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lover21

Νεοφερμένος

Η lover21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω παιδια εγραψα παρα πολυ καλα σε ολα και εβγαλα 19! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Στο α'τρίμηνο 19 9/12.Ευχαριστημένος στο έπακρον,το μόνο που με χάλασε,είναι ότι δεν θέλω το απουσιολόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Δεν είσαι αναγκασμένος να το κρατήσεις , ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavrialena_Kal

Νεοφερμένος

Η Σταυριαλένα Γκόντζου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
19 και 2/13 μέσος όρος και απουσιολόγος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
απουσιολόγος!!!
το θεωρεις καλο τωρα αυτο? :confused:



Περα απο αυτο παντως, αυτο με το απουσιολογος που εχει κανταντησει κριτηριο για τον αλλον δεν μπορω να το καταλαβω. Καποιοι εχουν φτασει στο σημειο να βγαζουν αυθαιρετα συμπερασματα τυπου "εχει το απουσιολογιο αρα ειναι ο καλυτερος στην ταξη του"...αυτο το συμπερασμα αντικειμενικα δεν μπορουμε να το βγαλουμε ουτε καν με το βαθμο, ποσο μαλλον με το απουσιολογιο.
Αυτο το λεω με αφορμη αυτην την προσθηκη που εκανες για το απουσιολογιο... λες και μετραει σε τιποτα ή συμβαλλει στο να καταλαβει καποιος κατα ποσο αποδιδεις (γιατι αυτο ειναι που μετραει πραγματικα).

το μόνο που με χάλασε,είναι ότι δεν θέλω το απουσιολόγιο.
εννοειται πως αμα δεν το θες δεν το παιρνεις. εδω δεν ειναι ξεκαθαρο καν στις εγκυκλιους το αν το παιρνει ο ΠΡΩΤΟΣ, θα στο δωσουν και χωρις να το θες?

αλιμονο στα ατομα που χαραμιζουν τα εφηβικα χαμογελα τους για εναν αριθμο....λυπαμαι πραγματικα...
απλως εδω καταλαβαινεις πως οτι κανουν δεν διαβαζουν για τους εαυτους τους. μαλλον στοχευουν στον βαθμο...

αφήστε τις κατινίστικες γκρίνιες και ζήλιες.
ειλικρινα εχω σιχαθει το να βλεπω ατομα να παραπονιουνται για τους βαθμους τους. Αραγε υπαρξαν πολλοι που ειπαν οτι δεν αξιζαν το βαθμο που πηραν αλλα λιγοτερο? μαλλον οπου τον συμφερει τον καθεναν θελει τους βαθμους δικαιους ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pikod

Νεοφερμένος

Ο pikod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγώ πάλι έβγαλα Α' τρίμηνο : 18 2/13 και Β' τρίμηνο : 19 3/13. Τώρα περιμένουμε να περάσουν και οι εξετάσεις για να πάρουμε και τους βαθμούς στο Γ' τρίμηνο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ στο 1ο τρίμηνο: 19 8/13 (19,6)
στο 2ο τρίμηνο: 19 11/13 (19,9)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
εγώ έβγαλα στο 1ο τρίμηνο 19,4 και στο δεύτερο 19,9...

:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
εγώ έβγαλα στο 1ο τρίμηνο 19,4 και στο δεύτερο 19,9...

:redface::redface::redface:

χαχα και εγω αυτο ακριβως! περσι ομως :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top