Ποιος ήταν ο βαθμός σας;[τρίμηνο,διαγωνίσματα,τεστ]

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Λοιπόν και εγώ εδώ είμαι:
Γλώσσα: 17
Κείμενα: δεν ξέρω
Ιλιάδα: 20
Αρχαία: 19,15
Ιστορία: 20 ,τεστ 19
Φυσική: 10 :confused: η πληγή μου :P αλλά σιγά τι να κάνουμε :P:)
Χημεία: 20,τεστ 20
Μαθηματικά: 20 τεστ δεν ξέρω ακόμη
Θρησκευτικά: 20
Οικιακή οικονομία: 20,20,20,20 (γράψαμε 4)
Γερμανικά: 20
Αγγλικά: δεν ξέρω
Πληροφορική: 20
Τεχνολογία: 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Διαγωνισματα:
Γλωσσα : 19 :clapup:
Αρχαια : 20 :inlove:
Eλενη : 19
Κειμενα : 20
Μαθηματικα : 20
Φυσικη : 19,8 :P
Χημεια:20
Bιολογια : 20
Aγγλικα : 20
Γερμανικα :19
Τα δευτερευοντα δεν τα θυμαμαι :P
Γενικος βαθμος Α' Τριμηνου : 19 12/13 :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μπράβο Mary, που είσαι η πρώτη μαθήτρια στην Ιστορία, που βγάζει 21 παρά 1:clapup:

Εγώ πήρα 19 7/13:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Μπράβο Mary, που είσαι η πρώτη μαθήτρια στην Ιστορία, που βγάζει 21 παρά 1:clapup:

Εγώ πήρα 19 7/13:)


Αν εβγαζα αγαπητε jj! 21 παρα 1 κατι δεν θα πηγαινε καλα :P

Συγχαρητηρια και σε εσενα για τους βαθμους σου !!!:D(του χρονου σε περιμενω στη σημαια:pfff:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Άχου σε!!! Σε ευχαριστώ:D

Δες το προηγούμενο μήνυμά σου, που λέει 20 12/13, γιατί δεν είμαι χαζός που έγραψα 21 παρά 1:angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Άχου σε!!! Σε ευχαριστώ:D

Δες το προηγούμενο μήνυμά σου, που λέει 20 12/13, γιατί δεν είμαι χαζός που έγραψα 21 παρά 1:angel:


Xαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ελεος δεν το ειχα δει............ πεθανα στο γελιο ...............απλα συνηθως λεω 20 παρα 1 και μπερδευτηκα :P:P:P:P:P:P :lol::lol::lol: πωπωπω μετα απο καποια ωρα (00:00) αρχιζει το μυαλο να μην λειτουργει και πολυ καλα !!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
γενικος α τριμήνου 18,10/13 στα επομενα θα πάμε στο 19 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
μπραβο βρε παιδια.αντε ετσι και πανελληνιες..!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
19 2/13
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redsky

Νεοφερμένος

Η Ελπινίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
19 5/13
...Οι δάσκαλοι που δε βάζουν 20 στο πρώτο τρίμηνο, τίποτα άλλο... *-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Γιατί , πρέπει να βάζουν 20 από το πρώτο τρίμηνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιατί να μη βάζουν αν το αξίζει ο άλλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Και να το αξιζει δε χρειαζεται να μπαινουν τα 20αρια απο το τριμηνο. Υπαρχουν και δυο ακομη τριμηνα οπου ο μαθητης μπορει να βελτιωθει. Τοτε το 20 τι θα γινει; 21;
Και ετσι κι αλλιως αν μπαινουν 20αρια τοσο ευκολα οι μαθητες συνηθως επαναπαυονται και δεν προσπαθουν να βελτιωθουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εγώ θα σε ρωτήσω κάτι άλλο... Πες ότι ο μαθητής στο πρώτο τρίμηνο αξίζει για 20 και πάρει 19. Και στο 2ο και στο 3ο τρίμηνο όμως αξίζει για 19 ( συνεπώς παίρνει 19 και στον έλεγχο)και στις εξετάσεις γράφει 20. Θα έχει 19 19 19 20, ενώ δίκαια , θα είχε 20 19 19 20. Θα βγάλει Μ.Ο. 19 , ενώ άξιζε για 20. Ίσως να ακούγεται λίγο φυτέξ, αλλά τι να κάνουμε , αν ο άλλος προσπαθεί γιατί να μην πάρει το 20; Πρέπει να υπάρχει και μία διαφοροποίηση από αυτόν του 19. Δυστυχώς σήμερα απολλοί καθηγητές νομίζουν πως η δουλεία τους είναι να βάζουν βαθμούς και να προετοιμάζουν για τις εξετάσεις... Αν δεν τα κάνουν καλά ούτε το ένα ούτε το άλλο (υπάρχουν εξαιρέσεις βεβαίως) τι να πούμε δλδ;

Αυτό το σύστημα δεν το καταλαβαίνω. Αν ο μαθητής αξίζει για 20 θα μπει το 20. Και αν στο επόμενο τρίμηνο αξίζει για 20 πάλι , θα το ξαναπάρει. Αν όμως επαναπαυτεί και αξίζει να το πάρει το 15, ας το πάρει. Είναι θέμα λάθος χειρισμού του παιδιού και όχι του καθηγητή. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του. Ας είμαστε αντικειμενικοί και ας αφήσουμε αυτές τις προκαταλήψεις του τύπου " το 20 είναι μόνο για τον θεο, δεν μπαίνει 20 πρώτο τρίμηνο, κ.α.". Ένας δίκαιος καθηγητής εκτιμάται και απο τον μαθητή και είναι σωστός στις υποχρεώσεις του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Ναι αλλα το θεμα ειναι οι καθηγητες να αποτρεψουν τους μαθητες απο το να παρουν το 15.
Και θα σου πω και κατι αλλο. Ολη αυτη η ιστορια με τα 20αρια μας εχει κανει βαθμοθήρες , τοσο που το θεωρουμε καταξιωση το να παρουμε 20. Ε , μη γινει και ο σκοπος της ζωης μας... Δε νομιζω οτι θα σε απορριψουν απο μια δουλεια στο μελλον επειδη πηρες 19 και οχι 20 στα Μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Οι καθηγητές θα αποτρέψουν τον μαθητή από το 15 από την ποιότητα του μαθήματός τους και όχι από τους βαθμούς στο τρίμηνο. Αυτό που λες είναι λίγο βαθμοθηρικό και καθόλου μαθητοκεντρικό. Δηλαδή, οι καθηγητές διδάσκουν μόνο και μόνο για να βάλουν έναν βαθμό στο τρίμηνο; Δεν είναι το παν ο βαθμός. Αυτό έχουμε μπερδεψει στην Ελλάδα. Ότι δεν διαβάζουμε για τον βαθμό , ούτε για τον μπαμπά την μαμά τον θείο και την θείτσα, αλλά για εμάς.

Και εμένα και τον καθένα πιστεύω δεν θα μας ενοχλήσει αν έχουμε 19 αντί για 20 στην ιστορία, αλλά αυτός που βρίσκεται στα πρόθυρα να ξαναδώσει τον Σεπτέμβριο, πρέπει να ενδιαφέρεται και για τον έναν βαθμό διαφορά. Και δεν θα γίνει χαμός αν πάρεις 19 και όχι 20, μου χει τύχει πολλές φορές. Αλλά μου την δίνει να προσπαθεί κάποιος για 20 και να μην το παίρνει... Η προσπάθεια μετράει περισσότερο από το αίσθημα αυτοικανοποίησης που θα νιώσεις όταν θα δείς το 20 στον έλεγχο και όταν η μαμά η ο μπαμπάς θα το κάνουν πρώτο ανακοινωθέν. Αυτό έχουμε παρεξηγήσει με τους βαθμούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Εν μερει συμφωνω μαζι σου , αν και πιστευω οτι οι περισσοτεροι καθηγητες βοηθουν τους μαθητες που ειναι στο τσακ να ξαναδωσουν το Σεπτεμβρη , δηλαδη το 8 το κανουν 10.
Α ειναι κι αυτο , το θεμα με τους γονεις... Ειναι ικανοι να κορνιζαρουν τους καλους βαθμους και να τους εχουν σε περιοπτη θεση για να τους δειχνουν στους συγγενεις. Δεν υπαρχει πιο κουτη αντιδραση...
Γιατι ετσι κι αλλιως οι βαθμοι δειχνουν το ποσο καλοι ειμαστε και δεν ειναι ανταμοιβη. Ουτε πρεπει να σκεφτομαστε οτι ο καθηγητης μας τιμωρει επειδη μας εβαλε 18. Απο κει και περα αν θα παρεις 19 ή 20 ειναι καθαρα θεμα του καθηγητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ας μην αναφέρω τους καθηγητές με συμπάθειες... Για να μην γίνεται όλο αυτό λοιπόν, πρέπει ο καθηγητής να είναι αντικειμενικός. Να έχει χ βαθμολογίες , προφορικές (συμμετοχή, προφορικά, κατάλογος, κλπ) και γραπτές , να βγάλει έναν Μ.Ο. και αν πιστεύει ότι δεν είναι αντιπροσωπευτικός για το παιδί (και μόνο τότε, για κανέναν άλλον λόγο) να κατεβάσει η να ανεβάσει. Δική μου άποψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Χαχα οντως (και ας μην αναφερουμε και τα δωρακια των γονιων)
Ομως οι περισσοτεροι καθηγητες δεν το μετρανε ετσι... Δυστυχως... Ενω ετσι θα επρεπε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redsky

Νεοφερμένος

Η Ελπινίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
...Άρχισε θέμα μ' αυτό που είπα, βλέπω.
Αν είναι να πω συγκεκριμένα, για το σχολείο μας, πρέπει να πω πως ναι, υπάρχουν καθηγητές που δεν βάζουν 20 το πρώτο τρίμηνο, δεν πάει ο μαθητής να έχει γράψει 20, να μην έχει πιαστεί ποτέ αδιάβαστος και να μην κάνει ποτέ φασαρία στην τάξη, πάλι ο καθηγητής θα ξετριπώσει την πιο απίστευτη δικαιολογία για να βάλει το 19. Έχουμε ορισμένους καθηγητές που το κάνουν αυτό, και είμαι σίγουρη ότι δεν είμαστε το μόνο σχολείο. Βέβαια, εμένα δε με ενοχλεί πολύ αυτό. Δεν πα να ήταν και 18; Εγώ το βρίσκω μια χαρά που πήρα πάνω από 19, απλά ήξερα πως σε μερικά μαθήματα άξιζα για 20 κι όχι για 19. Δεν είχα σκοπό να το κάνω θέμα όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top