Ποιος ήταν ο βαθμός σας;[τρίμηνο,διαγωνίσματα,τεστ]

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Δεν υπάρχει χαζός-έξυπνος αλλά υπάρχει μυαλό..Είναι πολύ καταλαβίστικο!!!:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Συμφωνω,απλα μερικοι δεν το χρησιμοποιουμε παντα η απλα οι αλλοι θα μας καθοδηγουν σωστα ωστε να τουσ καταλαβουμε.Σ'αυτη την περιπτωση συμβαινει το δευτερο.Δεν εχεις κατι να κρυψεις,οποτε απλα ξεκαθαρισε τα λογια σου για να γινεσαι αντιληπτος.Και οχι μονο τωρα ,αλλα και γενικα ισχυει αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
19,5.Φετος πολυ δυσκολα ρε παιδια.Απο κει που περσυ επαιρνα 20 παρα 1 και παρα 3 φετος ολη η 3η πηρε την κατρακυλα.Η πλακα ειναι οτι πηραμε ο,τι αξιζαμε απλα επρεπε απο τημ 1η γυμνασιου να μας εβαζαν τον βαθμο που αξιζαμε ωστε 1)να μην παιρνει το μισο σχολειο αριστεια 2)να μην ειχαμε τα προχθεσινα σοκ και κλαματα.
Εγω προσωπικα δεν εκανα κι εστι αλλα παρα πολλα ατομα κλαιγανε λες και τα χαν παει τοοοσο χαλια.Ελεος δηλαδη.Ενα χαρτι ειναι μονο.Βασικα εγω ειμαι κατα των βαθμ,ων γιατι πολλοι χαλιουνται μονο γι αυτους και χανεται και η ολη σημασια του σχολειου ,δηλαδη το να μαθουμε,και απλα βρισκομαστε πλεον σε εναν ανθυγιεινο ανταγωνισμο(υπερβολικο με εν ολιγοις).Αληθεια εσεισ τι γνωμη εχετε για το θεμα των βαθμων;


Δυστηχώς ο άνθρωπος αν δεν πιεστεί δεν κάθεται να διαβάσει (για αυτό είναι καλό να υπάρχουν βαθμοί). Με αυτόν τον τρόπο βλέπεις τα κενά σου και τα διορθώνεις.

Μερικοί γονείς έχουνε πολύ κακή συμπεριφορά αν ένας καθηγητής βάλει κακό βαθμό στον παιδί τους. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα οι καθγητές να βάζουν υπερτιμημένους βαθμούς. Επίσης οι μαθητές συμπαθούνετους καθηγητές που βάζουν 20ρια (δεν τους νοιάζει αν όλη η τάξη είχε 20ρια) ---(αυτό το πράγμα συμβαίνει σε πολυ μεγαλύτερο βαθμό στο δημοτικό).


Τα άριστούχα παιδάκια της πρώτης γυμνασίου νομίζουν ψευδώς πως είναι πανέξυπνα και έτσι σιγά σιγά σταματάνε να διαβάζουν αφού σκέφτονται πως τα καταφέρνουν και με ελάχιστο διάβασμα με αποτέλεσμα να δημιουργούνται μαθητές ψώνια.

Στις πρώτες τάξεις του λυκείου πολλά παιδακια θα καταλάβουν την ασχετοσύνη τους και πως με το διάβασμα κερδίζεται κάτι και με τίποτα άλλο..
Φυσικά σε μερικά σχολείο το φαινόμενο αυτό παρατηρείται και στο λύκειο και το παιδάκι αποκτά αυτογνωσία στις πανελλήνιες (κάτι τέτοια παιδιά κάνουν δηλώσεις π.χ. ήμουν μαθήτρια του 19 αλλά δυστηχώς στις πανελλήνιες αγχώθηκα και έγραψα 16):jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Πολύ στο φιλικό δεν το ρίξαμε? :xixi:
Γιατι νομιζεις οτι εβαλα τα emoticons στο τελος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Δυστηχώς ο άνθρωπος αν δεν πιεστεί δεν κάθεται να διαβάσει (για αυτό είναι καλό να υπάρχουν βαθμοί). Με αυτόν τον τρόπο βλέπεις τα κενά σου και τα διορθώνεις.

Μερικοί γονείς έχουνε πολύ κακή συμπεριφορά αν ένας καθηγητής βάλει κακό βαθμό στον παιδί τους. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα οι καθγητές να βάζουν υπερτιμημένους βαθμούς. Επίσης οι μαθητές συμπαθούνετους καθηγητές που βάζουν 20ρια (δεν τους νοιάζει αν όλη η τάξη είχε 20ρια) ---(αυτό το πράγμα συμβαίνει σε πολυ μεγαλύτερο βαθμό στο δημοτικό).


Τα άριστούχα παιδάκια της πρώτης γυμνασίου νομίζουν ψευδώς πως είναι πανέξυπνα και έτσι σιγά σιγά σταματάνε να διαβάζουν αφού σκέφτονται πως τα καταφέρνουν και με ελάχιστο διάβασμα με αποτέλεσμα να δημιουργούνται μαθητές ψώνια.

Στις πρώτες τάξεις του λυκείου πολλά παιδακια θα καταλάβουν την ασχετοσύνη τους και πως με το διάβασμα κερδίζεται κάτι και με τίποτα άλλο..
Φυσικά σε μερικά σχολείο το φαινόμενο αυτό παρατηρείται και στο λύκειο και το παιδάκι αποκτά αυτογνωσία στις πανελλήνιες (κάτι τέτοια παιδιά κάνουν δηλώσεις π.χ. ήμουν μαθήτρια του 19 αλλά δυστηχώς στις πανελλήνιες αγχώθηκα και έγραψα 16):jumpy:

Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο.Ακριβως αυτο που πες γινεται και το υπομενω καθημερινα και ειναι σπαστικο.Κι εγω ρε συ φετος στην βιολογια π.χ. πηρα 18 αντι για 20 που πηρα στην α' γυμνασιου αλλα δεν πηγε η μανα μου(και ουτε προκειται)να κλαιγεται και να παραπονιεται στουσ καθηγητες σαν κατι αλλεσ κατινες.Ο,τι αξιζεις πρεπει να παρεις.Σ'αυτο που λες για την αξια των βαθμων και οτι πρεπει να παιρνουμε βαθμους απ' τη μια συμφωνω ,απ την αλλη δεν μπορω παρα να νιωθω οτι εξαιτιας τουσ εγω η ιδια οπως και παρα πολλα αλλα παιδια κατααγχωνονται.Ωραια θα'ταν οι βαθμοι να ταν σαν του φροντιστηριου,που σου βαζουν ο,τι αξιζεις και δεν τα δινεις και τοσο σημασια οσο τα τεστ σου και το πως τα πας στην ταξη και λοιπα.Μακαρι παντου ετσι να ταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xFanis

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πραγματικά απογοήτευσα τον εαυτό μου βγάζοντας γενικό μέσο όρο 16 κ 6/13!!!!!
Ξέρετε οι καθηγητές κυρίως μου δικαιολόγησαν το χαμηλό βαθμό στην άτακτη συμπεριφορά μου αφήνοντας απέξω την επιδοσή μου!Άραγε είναι αρκετό να σου ρίξουν οι καθηγητές 2 μονάδες για την συμπεριφορά σου?Το κάναν για να φτιάξω τη συμπεριφορά μου στο β' τρίμηνο?Για αυτό μόνο στους αυστηρούς καθηγητές (που δεν με πέρνει η φασαρία)είχα καλούς βαθμούς?Θεωρείται σωστή αυτού του είδος τη τιμωρία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
λοιπον ο ξαροπ τα λεει μια χαρα ετσι ειναι εγω που ειμαι δευτερα πηρα για 1ο τριμηνο 17 και 8/13 μια χαρα ομως ςχω να επισημανω οτι ακομα και να εχεισ παει πολυ χαμηλα σε καποια μαθηματα(πχ φυσικη 15)δεν κατεβαινει ευκολα ο μεσος ορος:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Πραγματικά απογοήτευσα τον εαυτό μου βγάζοντας γενικό μέσο όρο 16 κ 6/13!!!!!
Ξέρετε οι καθηγητές κυρίως μου δικαιολόγησαν το χαμηλό βαθμό στην άτακτη συμπεριφορά μου αφήνοντας απέξω την επιδοσή μου!Άραγε είναι αρκετό να σου ρίξουν οι καθηγητές 2 μονάδες για την συμπεριφορά σου?Το κάναν για να φτιάξω τη συμπεριφορά μου στο β' τρίμηνο?Για αυτό μόνο στους αυστηρούς καθηγητές (που δεν με πέρνει η φασαρία)είχα καλούς βαθμούς?Θεωρείται σωστή αυτού του είδος τη τιμωρία?

Πολύ άδικο.Κανονικά δεν θα έπρεπε να σε τιμωρούν για αυτό το λόγο με χαμηλότερους βαθμούς.Και σε μας το λένε αλλά μόνο σαν απειλή.Αν έγραφες καλά στα τεστ και έλεγες και προφορικά να διαμαρτυρηθείς γιατί δε γίνεται να αξίζεις για 18 ας πούμε και να βλέπεις στο τρίμηνο ένα 16 λόγω συμπεριφοράς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epitheus

Νεοφερμένος

Ο epitheus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
17 και 12/13:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnthiCat

Νεοφερμένος

Η AnthiCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
:jumpy::thanks:
ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Για αυτό πολλά παιδάκια που τώρα καυχιούνται που παίρνουν 19 και 20 στου βαθμούς θα τα βρουν σκούρα στο λύκειο (γιατί στην ουσία δεν έχουν μάθει ποτέ να διαβάζουν) και κάποια άλλα παιδάκια με μέτριους βαθμους (16,17,18) και καταβάλλουν προσπάθεια ώστε να βελτιώσουν τους βαθμούς του στο λύκειο θα έχουν καλύτερη απόδοση γιατί ξέρουν να διαβάζουν και όχι να παπαγαλίζουν.
Διαφωνώ....μπορείς να έχεις και 19 με πολύ προσπάθεια..και πόσα μαθήματα μπορείς να μάθεις παπαγαλία;Ιστορία;Οικιακή Οικονομία;Θρησκευτικά....ε δεν γίνεται ξέρω΄γω στα Μαθηματικά να μάθεις το μάθημα παπαγαλία...θέλει να ξεστραβωθείς αλλιώς δεν θα μάθεις τίποτα...αυτό ισχύει γενικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis.charmed

Νεοφερμένος

Ο giannis.charmed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
+φονω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Διαφωνώ....μπορείς να έχεις και 19 με πολύ προσπάθεια..και πόσα μαθήματα μπορείς να μάθεις παπαγαλία;Ιστορία;Οικιακή Οικονομία;Θρησκευτικά....ε δεν γίνεται ξέρω΄γω στα Μαθηματικά να μάθεις το μάθημα παπαγαλία...θέλει να ξεστραβωθείς αλλιώς δεν θα μάθεις τίποτα...αυτό ισχύει γενικά

Σωστή και αυτή η άποψη... :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis.charmed

Νεοφερμένος

Ο giannis.charmed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εγώ στην πρώτη 19 7/13 και φέτος δευτέρα το μεγαλύτερο Α' Τρίμηνο 19.... Με αδίκησαν παρ' όλα αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
εγώ στην πρώτη 19 7/13 και φέτος δευτέρα το μεγαλύτερο Α' Τρίμηνο 19.... Με αδίκησαν παρ' όλα αυτά...
Και εμένα....βάζουν βαθμούς σε άτομα που δεν το αξίζουν..αν συνεχιστεί έτσι το επόμενο τρίμηνο θα τους ξεχε$ο!:mad::mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
εγω παιδια εβγαλα 20 παρα 1 το 1 το εχασα απο την τεχνολογια !ελεος δεν ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
ακοθ εκει 19 τεχνολογια σε κανενα δεν εβαλε η στριγκλα 20 ενω δεν κανοθμε καθολοθ μαθημα μαζι της!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Καλυτερα να μην (ξανα) φανω κακια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top