Ποιος ήταν ο βαθμός σας;[τρίμηνο,διαγωνίσματα,τεστ]

ΔεΣποινETTA

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
αρχαια 20, ιλιαδα 20, οικονομια 20 και φυσικη 17:( γτ ειμαι πλ ηλιθια!!!εκανα μια βλακεια.γραψαμε απροειδοποιητο στην υδροστατικη πιεση κι ελεγε να βρητε τη δυναμ κι αντι να κανω Ρ επι Α εψαχνα να βρω μαζες και ογκους αλλα τωρα το μα8α και δε 8α το ξανακανω λα8ος!!!:lol:
-----------------------------------------
***βρειτε
-----------------------------------------
στον ελεγχο περσυ εβγαλα 20!!:jumpy: και φετος στο πρωτο τριμηνο εβγαλα 19 και 7!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
αρχαια 20, ιλιαδα 20, οικονομια 20 και φυσικη 17:( γτ ειμαι πλ ηλιθια!!!εκανα μια βλακεια.γραψαμε απροειδοποιητο στην υδροστατικη πιεση κι ελεγε να βρητε τη δυναμ κι αντι να κανω Ρ επι Α εψαχνα να βρω μαζες και ογκους !


Ίιιιιιιιιιιιιιιιιιιι μαρί! :!:

Μην πούμε καμιά κουβέντα τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔεΣποινETTA

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εμεις αρχισαμε. γραψαμε αρχαια 20 ιλιαδα 20 οικονομια 20 φυσικη 20 ,σημερα θρησκευτικα ,δευτερα γεωγραφια και τεταρτη ιστορια!!!
-----------------------------------------
οχι ενταξει μια χαρα ειναι το 17 σε σχεση με το 14 που πηα στο α τριμηνο!!!:xixi:
-----------------------------------------
εσεις γραφετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamber

Νεοφερμένος

Ο Lamber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχεις να φας κατρακύλα στο λύκειο, δεσποινέττα.

ελπίζω να αναθεωρήσεις τις απόψεις σου.

το 20αρι δεν σου δινει αυτοματα σεβασμο ουτε σε κανει εξυπνο. αυτο κρινεται στο καταπόσο το αξίζεις το 20αρι, κι αυτό θα φανεί πολύ περισσότερο στο λύκειο...

το ελληνικο συστημα βαθμολόγησης του γυμνασιου είναι τόσο ηλιθιωδες και πλασματικό ώστε να δίνει 20 σε όλους εκ των οποίων το 1/25 το αξίζει, διάβαζε για το 20!! ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔεΣποινETTA

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
απαξιω να απαντησω γτ εισαι ***** ...!!!! κι αν θες να ξερεις δεν πιστευω οτι το 17 ειναι κακοσ βαθμος ισα ισα τελειοσ ειναι και ειμαι πλ ικανοποιημενη. δεν ειμαι βαθμοθηρας οπως λες .απλα μου αρεσει να παιρνω καλους βαθμους γτ νιωθω καλα μεσα μου. ολοι μου λενε οτι αν διαβαζω απο τωρα τοσο πολυ στο λυκειο τι 8α κανω? σ αυτο εχουν δικιο ομως εγω ειμαι ξεροκεφαλη και πεισματαρα και 8α γινει αυτο π θελω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.

Λοιπόν, here I go again, for one more time...

Φίλε μου, πολύ μαγκιά την έχουμε δει εμείς της πρώτης Λυκείου μου φαίνεται. Λοιπόν ξέρεις κάτι? Τη Δεσποινέττα δεν τη ξέρω και ούτε και κόπτομαι να τη γνωρίσω. Δεν ασχολήθηκα καθόλου με τα μηνύματά της, με τις αντιλήψεις της, με τις ''βλακείες'' της όπως λες... Δεν πρόκειται να ασχοληθώ όχι μόνο γιατί είναι μικρή και στην πορεία θα καταλάβει πολλά πράγματα από μόνη της αλλά κι επειδή δε μου αρέσει να το παίζω έξυπνος, περπατημένος και έμπειρος στα πιτσιρίκια. Άλλα ας τα πάρω τα πράγματα με τη σειρά για να καταλάβεις και την αιτία της, κατά τα άλλα φυσιολογικής αντίδρασής μου.

Καταρχάς, το ότι εσύ ή ο οποισδήποτε άλλος ''έφαγε'' κατρακύλα, όπως λες, στο Λύκειο δε σημαίνει σε καμία περίπτωση πως και όλοι θα κατρακυλήσουν. Εν ολίγοις, το ότι εσύ έπεσες δε σημαίνει απολύτως τίποτα. Εσύ είσαι εσύ, εγώ είμαι εγώ και η Δεσποινέττα είναι η Δεσποινέττα. Απλό έτσι?

Έπειτα, συνεχίζεις βλέπω θέτοντας και περιορισμούς (!!!). Αν είναι δυνατόν! ''Θα παρακαλάς για ένα 14-17'' λες. Μπα? Παραπάνω δεν έχει? Και πέραν αυτού, το όλο σκεπτικό σου είναι απλά άτοπο. Έλεος δηλαδή. Σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω πως κατέληξες σε αυτό το αριθμητικό συμπέρασμα...

Στη συνέχεια αναφέρεις πως οι βαθμοί, τουλάχιστον στο Γυμνάσιο, δε σημαίνουν απολύτως τίποτα. Κάνεις λάθος. Ο βαθμός σημαίνει κάτι, αλλιώς δε θα παραδιδόταν, δε νομίζεις? Αυτό που μάλλον ήθελες να πεις, αλλά μέσα στο χλευασμό το έχασες, ήταν πως οι βαθμοί δεν είναι μονάδα μέτρησης της εξυπνάδας και της αντίλήψης του ατόμου. Εδώ συμφωνώ. Ωστόσο, οι βαθμοί απλούστατα αντικατοπτρίζουν τη γενική μας επίδοση στην τάξη και στα γραπτά. Κανένας δεν είπε πως μετρούν το δείκτη νοημοσύνης μας. Είτε με παπαγαλία είτε με ''κριτικό'' διάβασμα, μπορεί κάποιος κάλλιστα να πάρει 20.

Φτάνω λοιπόν στο ''ζουμί'' επιτέλους. Θα το πω απλά: Σταμάτα να κάνεις τον έξυπνο στα παιδάκια. Ξέρεις, θα μπορούσαν πολύ εύκολα να έρθουν οι μεγαλύτεροί και να μας λένε, και να λένε και να λένε για τις επόμενες τάξεις του Λυκείου, και να μας κοροϊδεύουν, και να μας φοβίζουν και και και.... Δεν το κάνουν όμως. Εσύ τώρα έχεις κατατρομάξει, αν όχι τη Δεσπονέττα, κανένα άλλο μικρό και κατάφερες τελικά τί? Να φανείς έμπειρος??

Τέλος, όταν θα μιλάς για το ''χαλασμένο'' εκπαιδευτικό μας σύστημα και για τους τρόπους βαθμολόγησης, μίλα σε παρακαλώ με επιχειρήματα γιατί πολλοί χαζοί σαν κι εμένα δεν καταλαβαίνουν με την πρώτη. ''Το εκπαιδευτικό μας σύστημα, το Γυμνάσιο, ανάθεμα τον υπουργό Παιδείας....'', ''πιπίλες'' που πολλοί χρησιμοποιούμε συχνά, χωρίς να ξέρουμε γιατί τις χρησιμοποιούμε.

Και για να κλείσω, θα απαντήσω στο ερώτημα που πιστεύω πως θα μου κάνεις αμέσως μετά: Θα πεις λογικά ''Και ποιός είσαι εσύ ρε φίλε Shadowfax που θα με κρίνεις? Δεν κοιτάς τα χάλια σου καλύτερα?'' Έχεις δίκιο. Εγώ φίλε χειρότερος είμαι, και ας μη μιλήσω για το τι ήμουν, καλύτερα. Απλά θα ξεκαθαρίσω πως δεν απαντώ για να φανώ έξυπνος, κακός ή δε ξέρω 'γω τι. Ξέρεις, το μήνυμά μου είναι ο άρτιος συνδυασμός παραβίασης πολλών κανόνων. (προσωπική επίθεση, μερική αισχρολογία, κρίτική κλπ). Συνεπώς, όχι μόνο θα καταλήξει στα off-topic, να δούμε αν θα γλιτώσω και το ban.:)
Άρα καταλαβαίνεις πως δε τα λέω για ''μαγκιά'' και ούτε έχω και τίποτα προσωπικό μαζί σου. Απλά, με πείραξε ο τρόπος που μίλησες. Με πείραξε που προσπαθείς να αλλάξεις μυαλά σε ένα μικρό παιδί που εν καιρώ από μόνο του θα καταλάβει πολλά. Αυτός ο λόγος που με παρότρυνε να γράψω. Μην το πάρεις προσωπικά. Δεκτός ο αντίλογός σου, με χαρά θα τον διαβάσω απλά με ενδιαφέρει να καταλάβεις πως δε ξεκινώ καμία ''μάχη'' ορ σαμθινγκ.
Αυτά από μένα. Farewell. :):bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Mέχρι να διαβάσω την διακήρυξη του Shadowfax λαχάνιασα.. Σωστά επιχειρήματα!!:no1::no1:

Όσο για τους βαθμούς και τις ***** ένα έχω να πω.. Μπορεί να μην χαρακτηρίζουν απόλυτα έναν μαθητή , δλδ να μην είναι 100% αντικειμενικοί αλλά τουλάχιστον αποτελούν μια τρανταχτή απόδειξη ότι έχεις ανοίξει κάποιες ώρες το βιβλίο(έστω και λίγες)... Το μονό που βρίσκω σιχαμερό είναι η προσπάθεια κάποιων να βγάλουν βαθμούς γλύφοντας τους καθηγητές..:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ωραια κουβεντα πιασατε!!:lol:ρε παιδια ολοι θα πουν οτι πηραν απο 17 και πανω κανεις δν λεει τν αληθεια!!!!

ναι...γιατι οποιος πει οτι πηρε πανω απο 17 θα παρει δωρο ενα γαιδαρο με μεγαλα αυτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ποιος είπε ότι είναι ντροπή το διάβασμα?

Καλά φυσικά και δεν είναι ντροπή. Αλλά να βλέπεις να σου λένε έβγαλα 19 με 10 λεπτά διάβασμα..συγνώμη αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω.Ακόμα και αν κάποιοι έχουν μυαλό Αινστάιν.

Και επειδή είδα ποστ που έλεγε ότι όποιος βγάζει πάνω από 17 λέει ψέμματα για την βαθμολογία του. Που το στηρίζει αυτό δηλαδή? Για να καταλάβω... είναι τόσο περίεργο να είναι αληθινό και όντως κάποιοι μαθητές να προσπαθούν για καλούς βαθμούς..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
ωραια κουβεντα πιασατε!!:lol:ρε παιδια ολοι θα πουν οτι πηραν απο 17 και πανω κανεις δν λεει τν αληθεια!!!!

Έχεις στοιχεία για αυτό που λες? Δεν νομίζω ότι ωφελεί κανέναν να πει έναν Μ.Ο. μεγαλύτερο από αυτό που έχει, δεν κερδίζει τίποτα με ένα 18,5 ή 19 (εκτός από μια κορνίζα με την υπογραφή του Σπηλιωτόπουλου), πόσο μάλλον αν έχει πει ψέμα.

(Πληροφοριακά εγώ, όπως και τόσοι, άλλοι την αλήθεια είπα. Aν δε με πιστεύεις πες μου να σου βγάλω σε σκάνερ το χαρτί :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχω ξαναπεί ότι δεν είναι τόσο περίεργο που όλοι εδώ μέσα λένε τέτοιους βαθμούς και δεν είναι κατ'ανάγκη μούφα. Ευνόητο το γεγονός ότι εδώ μέσα τα μέλη ανήκουν, ως επί το πλείστον, σε πολύ συγκεκριμένο μαθητικό προφίλ. Οι υπόλοιποι προτιμούν, σαφώς, να λιώνουν σε άλλο μέρος του Web, όχι εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ή αγνοούν την ύπαρξη του συγκεκριμένο κομματιού που βρισκόμαστε. Το θεωρώ πιθανότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika

Νεοφερμένος

Η fifika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ 19 Κ 6/13 ΕΒΓΑΛΑ!!! ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟΣ ΜΟΥ ΒΑΘΜΟΣ ΤΟ 18, ΣΕ 2 ΜΑΘΗΜΑΤΑ... ΣΤΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ Κ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ... ΕΙΝΑΙ ΧΤΥΠΗΜΕΝΟΙ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ... ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΑΩΝ... ΔΕΝ ΕΧΩ Κ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!!!!:D
Παιδιά, εγώ 19 και 6/13 έβγαλα!!! Χαμηλότερός μου βαθμός το 18 σε 2 μαθήματα, στη Γυμναστική και στην Τεχνολογία... Είναιν χτυπημένοι οι καθηγητές... Τελοσπάντων, δεν έχω παράπονο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Εμείς μόνο Ιστορία έχουμε πάρει και πήρα 20!Είμαι πολύ χαρούμενη για αυτό γιατί πραγματικά είχα ξεσκιστεί στο διάβασμα!Βέβαια,έχουμε γράψει και Ιλιάδα και Κείμενα για τα οποία δεν είμαι 100% σίγουρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elenits@

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα 19 και 10/13!!!
ο χαμηλότερος ήταν 18 κ μαντέψτε σε ποιο μάθημα..............








 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Παρομοίως. Αλλά αφού έβγαλες 10/13 τι σε μέλλει ένα 18, που στο κάτω-κάτω μια χαρά βαθμός είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TH3 D3@TH!

Νεοφερμένος

Ο Άγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εγω παλι πήρα 19.καλουτσικο ειναι αλλα στο 2ο τριμηνο θελω να βγαλω τουλαχιστον 19 και 5/13 πολλα ζηταω ε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
εγω παλι πήρα 19.καλουτσικο ειναι αλλα στο 2ο τριμηνο θελω να βγαλω τουλαχιστον 19 και 5/13 πολλα ζηταω ε?:P

Έχεις δίκιο... το σκέτο 19 δεν μοστράρεται και τόσο καλα ε?
Πφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TH3 D3@TH!

Νεοφερμένος

Ο Άγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
αντε τωρα που εχουμε 2η τριμηνο να δουμε πως θα τα παμε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TH3 D3@TH!

Νεοφερμένος

Ο Άγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
καλο ειναι αλλα εχω βαλει εναν στοχο για αυτο:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top