Ποιος ήταν ο βαθμός σας;[τρίμηνο,διαγωνίσματα,τεστ]

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
19 και 20 και πάλι 19 και πάλι 20, βαθμοί της ξεφτίλας δηλαδή, όπως ακριβώς και στο σχολείο μου, όταν πήγαινα Γυμνάσιο. Έχετε να φάτε φάπες και 13 και 15 απ' την πραγματικότητα και την Κατεύθυνση που δεν θα τις πιστεύετε.

και πώς θα συμβεί αυτό ρε συ, αν πάμε διαβασμένοι και κόβει και λίγο το άχερο στην κεφαλή μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Καλάαααααααα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Μολις μπειτε και μπουμε στην κατευθυνση,το χαμογελο θα μας κοπει μαχαιρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μολις μπειτε και μπουμε στην κατευθυνση,το χαμογελο θα μας κοπει μαχαιρι :P
Απλα τοτε καταλαβαινεις οτι το 17 ειναι μια χαρα βαθμος και οχι τραγικη και παταγωδης αποτυχια οπως ειχες μαθει απο το Γυμνασιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Για ορισμένα διαγωνίσματα που έγραψα πέρισυ ΜΚ και το 15 εξαιρετικά ήταν :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ωχ ωχ τι μας περιμένει του χρόνου...

Έχετε γεια βρυσούλες:P

(Θα πάω και θετική γ@μώ το κερατό μου):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Για ορισμένα διαγωνίσματα που έγραψα πέρισυ ΜΚ και το 15 εξαιρετικά ήταν :P.

15 παίζει να ηταν το μεγαλυτερο που ειχα γραψει κ εγω στην κατευθυνση β' λυκειου...13 με το ζορι επιασα στη γ' και στο γυμνασιο εγραφα 19 στις εξετασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
15 παίζει να ηταν το μεγαλυτερο που ειχα γραψει κ εγω στην κατευθυνση β' λυκειου...13 με το ζορι επιασα στη γ' και στο γυμνασιο εγραφα 19 στις εξετασεις!
Στα μαθηματικα κατευθυνσης και των 2 ταξεων το ρεκορ μου ηταν 15,2! :D Αλλα ενταξει κατω απο 12 δεν επεσα ποτε (μονο στις πανελληνιες :P). Γενικα οταν πηγα Β' Λυκειου οι βαθμοι μου εκαναν μια αποτομη βουτια κι εγω επαθα ενα πολιτισμικο σοκ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Εχω 4-5 μαθηματα στο 19-20
3-4 μαθηματα στο 12-14
Και ολα τα υπολοιπα απο 16-18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Δηλαδή, με άλλα λόγια λέτε πως αφού η κοιλία των βαθμών συνέβη σε εσάς, θα συμβεί και σε μας. Και, σίγουρα δεν σας αμφισβητώ, το Λύκειο έχει μεγάλη διαφορά από το Γυμνάσιο, κυρίως σε ότι αφορά τις γενικές βαθμολογίες στα διαγωνίσματα. Όμως καλό θα ήταν να μην αποθαρρύνουμε τα παιδιά που θέλουν να αποδώσουν στο Λύκειο -και δεν αναφέρομαι σε εμένα, διότι εγώ το Λύκειο ούτε που το έχω σκεφτεί, για την ώρα με ενδιαφέρει το Γυμνάσιο. Αν είναι έτσι όπως τα λέτε, γιατί υπάρχουν ακόμη αριστούχοι και διανοούμενοι των μαθημάτων? Μήπως φταίνε και μερικοί (όχι όλοι) από εσάς για την κατηφόρα αυτή?

Για να γυρίσω πίσω στο θέμα, άλλο το 17 της Β' Γυμνασίου κι άλλο της Β' Λυκείου. Είναι δυο όροι που μοιάζουν, αλλά είναι ασύνδετοι μεταξύ τους και σημαίνουν διαφορετικά πράγματα. Είναι λογικό λ.χ. κάποιος να ψιλο-απογοητευτεί από ένα 17 στα Θρησκευτικά της Α' Γυμνασίου, ενώ ο ίδιος να είναι καταχαρούμενος με το 16.5 που πέτυχε στα Μαθηματικά κατεύθυνσης Γ' Λυκείου, έξι χρόνια αργότερα. Γι' αυτό είμαστε ενημερωμένοι κι εμείς οι <<μικροί>> του Γυμνασίου και ξέρουμε να μην τα έχουμε όλα δεδομένα. Ασφαλώς και υποψιάζομαι ότι τα 18-19 θα γίνουν 15-16 στο Λύκειο. Αλλά γιατί να σκοτίζομαι από τώρα? Ότι είναι να γίνει θα γίνει, και θα το χειριστούμε αναλόγως όταν θα συμβεί.

Όπως είπα, για την ώρα με ενδιαφέρει να βγάλω κανά καλό μέσο όρο χωρίς περιταίρω στόχους (αυτοί έρχονται μετά). Δεν νομίζω ότι αυτό είναι κακό, ε? Και ξέρω επίσης ότι δεν θα με βοηθήσει αυτό το νούμερο τριμήνου στο μέλλον, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα τα φορτώσω όλα στον κόκορα, κι όταν αρχίσουν να μετρούν οι βαθμοί, θα αρχίσω να διαβάζω. Χωρίς ψύχωση, πάντα, με τους βαθμούς, γιατί ευτυχώς οι περισσότεροι από εμάς ξέρουμε να βάζουμε και μέτρο σε ό,τι κάνουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν τείθεται θέμα κοιλιάς. Με την ίδια προσπάθεια θα έχεις αυτά τ' αποτελέσματα γιατί σας συνηθίζουν σε πολύ εύκολους βαθμούς χωρίς καμία σχεδόν προσπάθεια.

Παρεπιπτόντως, εγώ Πανελλήνιες έγραψα ~18, δεν έχει να λέει το τι έγραφα στα διαγωνίσματα του φροντιστηρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν τείθεται θέμα κοιλιάς. Με την ίδια προσπάθεια θα έχεις αυτά τ' αποτελέσματα γιατί σας συνηθίζουν σε πολύ εύκολους βαθμούς χωρίς καμία σχεδόν προσπάθεια.

Παρεπιπτόντως, εγώ Πανελλήνιες έγραψα ~18, δεν έχει να λέει το τι έγραφα στα διαγωνίσματα του φροντιστηρίου.
+1000 :no1:
Αυτο που σε συνηθιζουν σε μεγαλους βαθμους χωρις την αναλογη προσπαθεια στο Γυμνασιο ειναι ενα εργακι που το εχω ζησει! :P Και μετα ερχεται η αποτομη προσγειωση στο Λυκειο (σ' εμενα ηρθε στην Β' Λυκειου).

Btw εγω στις Πανελληνιες εγραψα πανω-κατω οτι εγραφα και στα διαγωνισματα σχολειου/φροντιστηριου (βεβαια εγραψα λιγο καλυτερα στη φυσικη κατ. και λιγο χειροτερα στα μαθηματικα κατ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Όντως δεν μπορώ να πω ότι κατέβαλα και τρομερή προσπάθεια...πάντως η κατηφόρα παραμένει κατηφόρα, και μου θυμίζει τα λεγόμενα των παιδιών από το σχολικό μου, όταν παραπονούνταν στα πρωτάκια: "Μα στην 1η Γυμνασίου έπαιρνε κανείς 17 Μ.Ο. χωρίς να διάβαζε τίποτε, ενώ στις άλλες τάξεις θέλει τεράστια προσπάθεια να πάρεις 17 Μ.Ο.!" Έτσι μου κέντρισαν το ενδιαφέρον για τη Β' Γυμνασίου, ξεκίνησα δυναμικά, και μετά είδα ότι δεν ήταν τίποτε σπουδαίο.

Τώρα όλοι σας μου ανάψατε την φλόγα περιέργειας για το Λύκειο! Α, και η βαθμολόγηση δεν εξαρτάται κι από τους καθηγητές? Θα μπορούσε κάλλιστα ένας καθηγητής Λυκείου να έπαιρνε μεταγραφή στο Γυμνάσιο και να αντιμετώπιζε τους μαθητές του όπως τους παλαιότερους -έχει γίνει αυτό στο διπλανό μας τμήμα, και είδαν κι απόειδαν κάτι 11-12-13 στους ελέγχους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sarah96

Νεοφερμένος

Η Σαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εμεις εχουμε τελειωσει ολα τα διαγωνισματα του α τριμηνου.Εσεις???
α!ποιο ειναι το πιο δυσκολο διαγωνισμα που γραψατε??Εμενα ειναι των Κειμενων και πηρα 18,8.


Last question>Το πρωτο απροειδοποιητο τεστακι(πρωτο της 1ης γυμνασιου) μετραει πολυ στην βαθμολογια?

:thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ναι μετραει παρα πολυ... θα παρεις 19 για αυτο και κατι τρεχει στα βλαχικα...

ΚΟΥΛΑΡΕΤΕ ΡΕ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dOr0ula

Νεοφερμένος

Η 8eodora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εμεις εχουμε τελειωσει ολα τα διαγωνισματα του α τριμηνου.Εσεις???
α!ποιο ειναι το πιο δυσκολο διαγωνισμα που γραψατε??Εμενα ειναι των Κειμενων και πηρα 18,8.


Last question>Το πρωτο απροειδοποιητο τεστακι(πρωτο της 1ης γυμνασιου) μετραει πολυ στην βαθμολογια?

:thanks::thanks::thanks:


μετράει λιγο αλλα μην σε ανγχώνει!αφου εγραψες 18,8:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
εδω και μια μιση βδομαδα.των μαθηματικων 17 και ιστοριας 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ναι!!!επιτελουσ τε προχειρα!!!οι καθηγητεσ μασ ειχαν σπασει τα νευρα!!!!:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elen1996

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ναι τα εχουμε τελειωσει ολα τα διαγωνισματα.το τελευταιο το γραψαμε την προηγουμενη εβδομαδα!ενταξει εγω πιστευω οτι δεν πιανει και τοσο πολυ!(αμα εχεισ γραψει καλα σε διαγωνισματα μν ανχωνεσαι\αφου πιο πολυ πιανουν τα διαγωνισμα!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elen1996

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εχετε παρει ελενχους;εμεισ δεν εχουμε παρει ακομα αλλα καποια σχολεια απο οτι εχω ακουσει εχουν παρει αλλα δεν ειναι πολυ νωρις;(καλα δεν ειναι και πολυ νωρισ αλλα σε εμασ μολισ τωρα μασ βαζουν βαθμουσ και ουτε καν εχουμε δει καποια διαγωνισματα!):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top