Ποιος ήταν ο βαθμός σας;[τρίμηνο,διαγωνίσματα,τεστ]

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ναι ρε συ Chris να βαλει ο,τι θελει αλλα μου την δινει η αδικια που να παρει.Δηλαδη δεν το χωρα το μυαλο μου.Τωρα θα μου πεις η ζωη ειναι αδικη και λοιπα αλλα αμαν!Χωρια που απ' την στιγμη που γινεται καθηγητης δεν σημαινει οτι βαζει οτι να ναι βαθμους.Ασε και μετα που το παιζει αυστηρος.Περσυ δηλαδη τι εκανε.Ας πουμε υπαρχαν πολλα ατομα που γραφαν διαγωνισμα 10 και 9(ξερω περιπτωσεις)και δεν συμμετειχαν καθολου και τουσ εβαζε 18 .Και αλλοι που γραφαν 18 και 19 στο διαγωνισμα και συμμετειχαν του θανατα και τουσ εβαζε 19.Τωρα αυτο το λες εσυ δικαιο.Παντως και εδω (Ξανθη,αρα βορεια)με το ετσι μας βαζουν βαθμουσ.Καλημερα σας,ειστε τουβλο παιρνατε το γυμνασιο,τελος.Καπως ετσι.Καμια φορα ,μου ρχεται να σηκωθω να παω στο εξωτερικο και αντε.Δεν αντεχεται η κατασταση σ' αυτη τη χωρα.Βλεπω τηλεοραση και μου ρχεται να πεταξω ντοματες.Οπα φεφυγα απ' το λιγο θεμα συγνωμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
πραγματι η κατασταση στην χωρα μας ειναι ......
πλεον ντρεπομαι που ζω εδω :( ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Κι εγω. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Ελατε ρε παιδια αφηστε την την κοπελα.Ακομα και δικιο να χετε δεν προκειται να αλλαξει τιποτα με το παλιοσυστημα που χουμε στο οποιο αδικουνται οι καλοι και οι κακοι ανυψωνονται μεχρι εκει που δεν παει..

Σε σχέση με αυτό που είπατε πάνω είναι αλήθεια...Ασπούμε εγώ συνήθως έγραφα 19,20(με αρκετό διάβασμα να το παραδεχτώ) ένας έγραφε 17 κάπου εκεί και βγάλαμε τον ίδιο βαθμό (19,4).Επίσης ο μαθηματικός μας δεν έβαλε πάνω από 18 επειδή όλοι είχαμε γράψει χάλια σε ένα τεστ και εγώ είχα γράψει το μεγαλύτερο 16 και στο διαγώνισμα τριμήνου 18 και αυτός είχε γράψει 12 και 16 στου τριμήνου και πήρε 17(χωρίς συμμετοχή) στον έλεγχο και εγώ 18....Αλλά δεν είναι αυτό που έχει σημασία.Είναι ότι αφού του έβαλαν τόσο καλούς βαθμούς,θα συνεχίσει να διαβάζει με αυτόν τον τρόπο(δεν διαβάζει ποτέ θεωρία το λέει κιόλας) και όχι μόνο δεν θα τα καταφέρει στο άλλο τρίμηνο στους βαθμούς αλλά δεν θα έχει μάθει τπτ γιατί θα έχει επαναπαυτεί. Και εγώ έβγαλα το συμπέρασμα: Το σύστημα καταστρέφει τους μαθητές χωρίς να το ξέρει α) βάζοντας τους ταμπέλες(κατηγορίες) και κάνοντας κάποιους να αισθάνονται μειονεκτικά
β)βάζοντας τους βαθμούς που δεν τους αξίζουν με αποτέλεσμα να νομίζουν ότι το διάβασμα τους αρκεί και να καταλήγουν χωρίς γνώσεις.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Ολα αυτα ειναι κατινιες με συγχωρειτε να ξερεις τι βαθμους βγαζει ο αλλος και τη συμμετοχη εχει στην ταξη. Δικαιωμα του ειναι να διαβαζει οσο θελει-αυτος ειναι και ο χαμενος και ο κερδισμενος. Παρ ' ολα αυτα το συστημα ειναι πολυ ελλαττωματικο και πολλα παιδια αδικουνται αλλα αν ξερουν πως διαβαζουν καλα και μαθαινουν δε χρειαζεται να ενδιαφερονται για τους βαθμους οι οποιοι ειναι πλασματικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παράδειγμα ψωνίστικης συμπεριφορά παιδακίου 1ης γυμνασίου που του βάζουν 20 σε όλα τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ολα αυτα ειναι κατινιες με συγχωρειτε να ξερεις τι βαθμους βγαζει ο αλλος και τη συμμετοχη εχει στην ταξη. Δικαιωμα του ειναι να διαβαζει οσο θελει-αυτος ειναι και ο χαμενος και ο κερδισμενος. Παρ ' ολα αυτα το συστημα ειναι πολυ ελλαττωματικο και πολλα παιδια αδικουνται αλλα αν ξερουν πως διαβαζουν καλα και μαθαινουν δε χρειαζεται να ενδιαφερονται για τους βαθμους οι οποιοι ειναι πλασματικοι.
συμφωνω τι μας νοιαζουν οι βαθμοι των αλλων ας κοιταμε τον εαυτο μας
εξαλου αμα δεν θελουν οι αλλοι να μαθουν προβληματους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ μην είναι εξικοιωμένος ΤΙ ΝΑ κάνουμε...:bye:
Όντως,αλλά όταν δεν είμαστε εξοικειωμένοι συνήθως γράφουμε πιο απλά,έτσι δεν είναι;:xixi:

δεν λεω δικιο εχετε οι καθηγητες δεν επρεπε να μου βαλουν τοσο μεγαλους βαθμους...το ελεος δεν εχει σχεση με το οτι δεν εβγαλα 20αυτο θα ηταν αδιανοητο
με νευριασε που δεν εβαλε σε κανεναν 20 (καιδεν εννοω εμενα)ενω δεν κανουμε μαθημα.....ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ 1 ΤΡΙΜΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΚΕΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΣΥΜΦΩΝΩ
Αυτό που λες το καταλαβαίνω,εγώ πιστεύω οτι η τεχνολογία δε θα 'πρεπε καν να μετράει στο μέσο όρο.Αλλά όπως είπαν και οι προηγούμενοι,οι περισσότεροι καθηγητές δε σου βάζουν 20 από το πρώτο τρίμηνο ακόμη και αν το αξίζεις.Υπάρχουν μάλιστα κάμποσοι που ξεκινάνε από το 18 για να σου το ανεβάζουν ένα βαθμό το τρίμηνο.Οπότε......δόξα τω Θεώ να λες που μόνο η τεχνολόγος σου έβαλε 19:yeah:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Παράδειγμα ψωνίστικης συμπεριφορά παιδακίου 1ης γυμνασίου που του βάζουν 20 σε όλα τα μαθήματα.
sorry αλλα αυτο σε ποιον πηγαινε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
μαλλον σε σενα αλλα μη δινεις σημασια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
μαλλον σε σενα αλλα μη δινεις σημασια!
ευχαριστω παιδια για την υποστηριξη αλλα σας λεω και παλι οτι ειμαι αντιθετη σε αυτους τους βαθμους....ετσι και αλλιως δεν εχουν καμια σημασια.....
σκοπος ειναι μαθεις οχι να εντυποσιασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Διαφωνώ....μπορείς να έχεις και 19 με πολύ προσπάθεια..και πόσα μαθήματα μπορείς να μάθεις παπαγαλία;Ιστορία;Οικιακή Οικονομία;Θρησκευτικά....ε δεν γίνεται ξέρω΄γω στα Μαθηματικά να μάθεις το μάθημα παπαγαλία...θέλει να ξεστραβωθείς αλλιώς δεν θα μάθεις τίποτα...αυτό ισχύει γενικά
+φονω για παραδιγμα εχω σε ολα τα μαθηματα 18,19 και 20 και στην οικ. οικ. 16:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
+φονω για παραδιγμα εχω σε ολα τα μαθηματα 18,19 και 20 και στην οικ. οικ. 16:'(

Πού κολλάει αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
α τριμηνο θρησκευτικα-16,ιστορια-19,γερμανικα-20,μαθηματικα-17,βιολογια-20,γεωγραφια-18,φυσικη αγωγη-18,οικιακη οικονομια-19,οδυσσεια-19,αρχαια-19,κειμενα-19,γλωσσα-19,αγγλικα-19,καλλιτεχνικα-18,τεχνολογια-19 Μ.Ο.18,7/13 :) και ειναι αληθεια ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Μπραβο! Πολυ καλα τα πηγες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
α τριμηνο θρησκευτικα-16,ιστορια-19,γερμανικα-20,μαθηματικα-17,βιολογια-20,γεωγραφια-18,φυσικη αγωγη-18,οικιακη οικονομια-19,οδυσσεια-19,αρχαια-19,κειμενα-19,γλωσσα-19,αγγλικα-19,καλλιτεχνικα-18,τεχνολογια-19 Μ.Ο.18,7/13 :) και ειναι αληθεια ολα!


Συγχαρητήρια!:D

Και εις ανώτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
α τριμηνο θρησκευτικα-16,ιστορια-19,γερμανικα-20,μαθηματικα-17,βιολογια-20,γεωγραφια-18,φυσικη αγωγη-18,οικιακη οικονομια-19,οδυσσεια-19,αρχαια-19,κειμενα-19,γλωσσα-19,αγγλικα-19,καλλιτεχνικα-18,τεχνολογια-19 Μ.Ο.18,7/13 :) και ειναι αληθεια ολα!
μπραβο ρε συγχαρητηρια !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
ναι στις 23/12 κ εβγαλα μεσο ορο 18,7/13:):thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
και εμεις τελειωσαμε ολα τα διαγωνισματα του 1ου τριμηνου,τα 2 απροειδοποιητα τεστ ηταν γεωγραφιας κ ιστοριας κ στα 2 πηρα 20 κατα τ' αλλα στα διαγωνισματα δε δυσκολευτηκα κ πολυ γενικα κι ουτε σε καποιο συγκεκριμενα κ πιστευω πως τα πηγα πολυ καλα εκτος απο καποιες εξαιρεσεις δλδ δειτε τι πηρα:κειμενα 19,ιστορια 16,5,βιολογια 19,τεχνολογια 16,γεωγραφια 16,οικιακη οικονομια 20,αγγλικα 20,οδυσσεια 18,5,γερμανικα 20,γλωσσα 18,μαθηματικα 14,5,αρχαια 18,θρησκευτικα δν εγραψα,γιατι ελειπα κ πληροφορικη δν γραψαμε καθολου:):P:D:jumpy::xixi::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
ευχαριστω παιδια :thanks:και σε σας συγχαρητηρια κ αν δν τα πηγατε καλα δν πειραζει στο επομενο τριμηνο καλυτερα σας ευχομαι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top