Γενικό -  Ποιος ήταν ο βαθμός σας; [τετράμηνο, φροντιστήριο, διαγωνίσματα,τεστ]

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Καλησπέρα! Εγώ πάλι ενώ διαβάζω αρκετά, δεν αποδίδει όσο θα ήθελα. Η αλήθεια είναι πως είχα απογοητευτεί αλλά μετά το ξανασκέφτηκα και κατάλαβα πως δεν έχει σημασία τι βαθμούς θα πάρω γιατί πολύ απλά ξέρω αν αξίζω ενα 14 ή ένα 19 σε κάποιο μάθημα.
Πάντως είμαι πραγματικά απογοητευμένος απο το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα και εύχομαι να καταφέρω, όταν γίνω 18, να ταξιδέψω στο εξωτερικό. Η κατάσταση εδώ είναι χάλια. Αδικία, αναξιοκρατία, υποκρισία κτλ
Τέλος, θα ήθελα να δώσω κουράγιο σε όλους και να δηλώσω πως η ζωή δεν σταματάει στις πανελλαδικές εξετάσεις.
«Εάν θέλεις κάτι πάρα πολύ, ολόκληρο το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποκτήσεις»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thanws

Νεοφερμένος

Ο Thanws αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω πήγα μόνο 20 μέρες σχολείο δεν διάβασα τίποτα και έβγαλα 19,9 στο τέλος και το ονομά μου είναι Albert Einstein(πλάκα κάνω) :D
Πέρυσι στην Γ Γυμνασίου εβγαλα 17,4 και πιστεύω διάβασα όσο έπρεπε για να βγάλω αυτόν τον βαθμό.Επιπλέον βλέπω πολλούς φίλους μου που βγάζαν στο Γυμνάσιο 19 και 20 και τώρα στο λύκειο γράφουν ολο 65% και 50% και μερικοί τελειώνου την Α Λυκείου με 13 και 12,5.Αρα πιστεύω οτι θέλει ένα οργανωμένο διάβασμα χωρίς στείρα αποστήθιση για να βγάζεις παντού ένα καλό και αξιοπρεπή βαθμό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate7

Νεοφερμένος

Η ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ρε παιδια σημερα μια καθηγητρια μας μπερδεψε αρκετα οσον αφορα το μεσο ορο

μας ειπε οτι ο τροπος που μπορουμε να βρουμε ποσο το μεσο ορο μας διαφρει απο αυτον που χρησιμοποιουσαμε στο γυμνασιο

μας ειπε οτι καποια μαθηματα δεν μετρανε και αλλα τετοια

ισχυει αυτο?

οποιος μπορει ας μου λυσει αυτην την αποροια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
αυτο στο λυκειο ισχυει,οντως τα μαθηματα που δεν εχουν αστερακι διπλα δεν προσμετρουνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HARDCORE GREEK

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ναι ειναι πολυ ευκολη:)σαν να πας δημοτικο xD
μπορεις να πεις οτι ειναι ενα διαλειμμα πριν μπεις στα δυσκολα!
Να πω οτι απ'οτι εχω καταλαβει εως τωρα η Α' λυκειου ειναι μια πολυ σημαντικη ταξη και σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να την αντιμετωπισεις επιπολαια,για παραδειγμα η φυσικη της χρειαζεται στην Γ'οπως και η αλγεβρα
Δεν μπορεις λοιπον να λες οτι ειναι ολα ευκολα και ροδινα.Πρεπει να δωσεις την απαραιτητη προσοχη ωστε στην Γ λυκειου να μην βρεθεις με απειρα κενα,γιατι τοτε κανεις δε σε σωζει.Και οταν μιλαμε για παραπανω βαθμους ισως θα πρεπει να αναφερθουμε στο γεγονος οτι σε πολλα σχολεια δεν γινεται η απαραιτητη υλη και ειναι φυσικο αν διαβαζεις εστω και λιγο να μπορεις να καταλαβεις τα απλα και ευκολα θεματα εξασφαλιζοντας και καλους βαθμους αφου ο καθηγητης θα καταφευγει σε αυτα χωρις να εμβαθυνει σε δυσκολες ασκησεις για να προλαβει την υλη που τον κανει να τρεχει και να βαριαανσαινει.Αυτα απο μενα,φιλικα παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ολα δραματικα τα κανετε. Ειναι σημαντικη ταξη, συμφωνοι οτι θα υπαρχουν κενα αν καποιος παει στην τεχνολογικοθετικη του χρονου και του παραχρονου, αλλα με λιγη καλη θεληση ολα τα κενα καλυπτονται σε χρονο dt. (αααν καποιος εχει θεληση και ορεξη δηλαδη. Αλλιως πιασ'το αυτο και κουρεψτο :P)

ρε παιδια σημερα μια καθηγητρια μας μπερδεψε αρκετα οσον αφορα το μεσο ορο

μας ειπε οτι ο τροπος που μπορουμε να βρουμε ποσο το μεσο ορο μας διαφρει απο αυτον που χρησιμοποιουσαμε στο γυμνασιο

μας ειπε οτι καποια μαθηματα δεν μετρανε και αλλα τετοια

ισχυει αυτο?

οποιος μπορει ας μου λυσει αυτην την αποροια:)

Ναι, μετρανε στην εξαγωγη του μεσου ορου μονο οσα μαθηματα εχουν αστερισκο * διπλα τους. Και δεν ειναι οπως στο γυμνασιο που αρχαια-μεταφραση πηγαιναν μαζι. Καθε μαθημα για τον εαυτο του τωρα.
Προσθετεις τους βαθμους, διαιρεις με το πληθος και αυτο ηταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate7

Νεοφερμένος

Η ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
αυτο στο λυκειο ισχυει,οντως τα μαθηματα που δεν εχουν αστερακι διπλα δεν προσμετρουνται.

χμμ... και μπορεις να μου πεις ποια ειναι αυτα τα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Να πω οτι απ'οτι εχω καταλαβει εως τωρα η Α' λυκειου ειναι μια πολυ σημαντικη ταξη και σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να την αντιμετωπισεις επιπολαια,για παραδειγμα η φυσικη της χρειαζεται στην Γ'οπως και η αλγεβρα
Δεν μπορεις λοιπον να λες οτι ειναι ολα ευκολα και ροδινα.Πρεπει να δωσεις την απαραιτητη προσοχη ωστε στην Γ λυκειου να μην βρεθεις με απειρα κενα,γιατι τοτε κανεις δε σε σωζει.Και οταν μιλαμε για παραπανω βαθμους ισως θα πρεπει να αναφερθουμε στο γεγονος οτι σε πολλα σχολεια δεν γινεται η απαραιτητη υλη και ειναι φυσικο αν διαβαζεις εστω και λιγο να μπορεις να καταλαβεις τα απλα και ευκολα θεματα εξασφαλιζοντας και καλους βαθμους αφου ο καθηγητης θα καταφευγει σε αυτα χωρις να εμβαθυνει σε δυσκολες ασκησεις για να προλαβει την υλη που τον κανει να τρεχει και να βαριαανσαινει.Αυτα απο μενα,φιλικα παντα.
Σε αυτο φταινε οι μαθητες της γ λυκειου.Σας λενε κατι και εσεις το πιπιλατε συνεχως.Αν καποιος εχει κενα στην α λυκειου δε χαθηκε ο κοσμος,εχει παρα πολυ καιρο να τα αναπληρωσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Δεν μπορεί να πει κανείς ποια είναι τα μαθήματα με * ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate7

Νεοφερμένος

Η ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Δεν μπορεί να πει κανείς ποια είναι τα μαθήματα με * ;


ναι ρε παιδια πειτε ποια ειναι αυτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

plouplou

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ναι ρε παιδια πειτε ποια ειναι αυτα:)

+φωνω και εγω!!
πειτε ποια ειναι αυτα να αρχισουμε σιγα σιγα να υπολογιζουμε τι θα παριμενουμε:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μισο να βρω εναν ελεγχο Α λυκειου :p
Βρηκα!
Με αστερισκο * ειναι τα:
Θρησκευτικα
Αρχαια Ελληνικη Γραμματεια
Νεοελληνικη Λογοτεχνια
Νεοελληνικη γλωσσα
Ιστορια
Αλγεβρα
Γεωμετρια
Φυσικη
Χημεια
Αρχες Οικονομιας
Τεχνολογια
Αγγλικα

Μετα ειναι αναλογα το μαθημα επιλογης.. Εχω ας πουμε ειχα παρει Αισθητικη αγωγη και δεν μετρουσε στον μεσο ορο. Ουτε οι εφαρμογες πληροφορικης μετρανε. Αλλα η δευτερη ξενη γλωσσα μετραει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Μισο να βρω εναν ελεγχο Α λυκειου :p
Βρηκα!
Με αστερισκο * ειναι τα:
Θρησκευτικα
Αρχαια Ελληνικη Γραμματεια
Νεοελληνικη Λογοτεχνια
Νεοελληνικη γλωσσα
Ιστορια
Αλγεβρα
Γεωμετρια
Φυσικη
Χημεια
Αρχες Οικονομιας
Τεχνολογια
Αγγλικα

Μετα ειναι αναλογα το μαθημα επιλογης.. Εχω ας πουμε ειχα παρει Αισθητικη αγωγη και δεν μετρουσε στον μεσο ορο. Ουτε οι εφαρμογες πληροφορικης μετρανε. Αλλα η δευτερη ξενη γλωσσα μετραει. :)
Τους έχεις ακόμα ρε θηρίο?:P
Εγώ με το που τους παίρνω τους σκίζω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

HARDCORE GREEK

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ολα δραματικα τα κανετε. Ειναι σημαντικη ταξη, συμφωνοι οτι θα υπαρχουν κενα αν καποιος παει στην τεχνολογικοθετικη του χρονου και του παραχρονου, αλλα με λιγη καλη θεληση ολα τα κενα καλυπτονται σε χρονο dt. (αααν καποιος εχει θεληση και ορεξη δηλαδη. Αλλιως πιασ'το αυτο και κουρεψτο :P)



Ναι, μετρανε στην εξαγωγη του μεσου ορου μονο οσα μαθηματα εχουν αστερισκο * διπλα τους. Και δεν ειναι οπως στο γυμνασιο που αρχαια-μεταφραση πηγαιναν μαζι. Καθε μαθημα για τον εαυτο του τωρα.
Προσθετεις τους βαθμους, διαιρεις με το πληθος και αυτο ηταν.
Ναι ενταξει,δεν ειπα να κατσεις να απελπιστεις,να κανεις χαρακιες και να πεσεις σε βαρια καταθλιψη.Απλα μην λεμε οτι ειναι και ενας ξεγνοιαστος χρονος που δεν θελει διαβασμα και διακρινεται απο την ξεκουραση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

plouplou

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μισο να βρω εναν ελεγχο Α λυκειου :p
Βρηκα!
Με αστερισκο * ειναι τα:
Θρησκευτικα
Αρχαια Ελληνικη Γραμματεια
Νεοελληνικη Λογοτεχνια
Νεοελληνικη γλωσσα
Ιστορια
Αλγεβρα
Γεωμετρια
Φυσικη
Χημεια
Αρχες Οικονομιας
Τεχνολογια
Αγγλικα

Μετα ειναι αναλογα το μαθημα επιλογης.. Εχω ας πουμε ειχα παρει Αισθητικη αγωγη και δεν μετρουσε στον μεσο ορο. Ουτε οι εφαρμογες πληροφορικης μετρανε. Αλλα η δευτερη ξενη γλωσσα μετραει. :)

δηλαδη αλγεβρα και γεωμετρια δεν μετρανε σαν ενα μαθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Τσουκου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolipop

Νεοφερμένος

Η lolipop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και εγώ διαβάζω πολύ, σε κάποια μαθήματα όμως δεν έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα.Μέχρι πέρυσι βασικά νόμιζα ότι ο βάθμος έχει μεγάλη σημασία.Φέτος κατάλαβα ότι οι πανελλαδικές είναι που μετράνε, οπότε ο βαθμός προσωπικά δν με πολυενδιαφέρει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Nα ρωτήσω κτ δεν ξατάλαβα τι είναι τα μαθήματ αμε *...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Nα ρωτήσω κτ δεν ξατάλαβα τι είναι τα μαθήματ αμε *...

Είναι εκείνα που μετράνε στον Μ.Ο.
-----------------------------------------
Ορίστε:
Ναι, μετρανε στην εξαγωγη του μεσου ορου μονο οσα μαθηματα εχουν αστερισκο * διπλα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THERISTIS

Νεοφερμένος

Ο THERISTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
παιδια εχεται δικιο κ θα συμφωνησω ειδικα με τον αποστολι !! διοτι πολυ βλεπουν ενα βαθμο κ βαζουν ταμπελα στο καθε ατομο ξεχωριστα !! παντος το συστημα του λυκειου ειναι καλυτερο σε σχεση με το γυμνασιο διοτι βαθμους μεσα στη χρονια παιρνουμε μονο μια με αποτελεσμα να το ξεπερνουν οι περισσοτεροι κατα τη γνωμη ! !!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top