Ποιοι έχετε περάσει ή ενδιαφέρεστε να περάσετε σε Τμήμα Νοσηλευτικής;

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
ναι πηγα θεωρητικη επειδη ηθελα γαλλικη φιλολογια...αλλα μετα το μετανιωσα....και επειδη μου αρεσε η βιολογια και το εψαξα λιγο παραπανω μου φανηκε πολυ ενδιαφερον η νοσηλευτικη και εβαλα νοσηλευτικη 1η επιλογη.....!!!! Τωρα αν δυσκολευτω σε καποια μαθηματα (που σιγουρα θα δυσκολευτω) θα το παλεψω περισσοτερο και νομιζω πως θα τα καταφερω!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από εμένα! Γύρισα πριν 2 ώρες από τη Σπάρτη και μπορώ να πω πως έμεινα πολύ ευχαριστημένη.
Πήγα στη σχολή κάπως καθυστερημένα γιατί είχε κλείσει η γραμματεία αλλά ένας άλλος κύριος του προσωπικού μου απάντησε σε μερικές ερωτήσεις. Η σχολή μου είπε πως θα ξεκινήσει στις πρώτες μέρες του Οκτώβρη, σίγουρα το πρώτο δεκαήμερο. Μου είπε πως δεν έχει βγει ακόμη η εγκύκλιος από το υπουργείο.
Για τη δωρεάν σίτηση τώρα, μου είπε πως τη δικαιούνται σίγουρα όσοι έχουν φορολογικό (?) εισόδημα κάτω από 45.000 ευρώ. Αύριο το πρωί όμως με ενημέρωσε πως θα βγει στο site της σχολής η ανακοίνωση για τα απαραίτητα έγγραφα που θα πρέπει να δηλώσουμε.
Για το φοιτητικό πάσο δε ρώτησα αλλά θα πάρω την Τετάρτη τηλέφωνο. Την Τετάρτη η γραμματεία δουλεύει τις εξής ώρες: 09:00 - 13:00, σε περίπτωση που θέλετε να πάρετε τηλέφωνο.
Μπήκα στο πανεπιστήμιο μόνο και μόνο για να πάω στη γραμματεία αλλά μου άρεσε πάρα πολύ. Είναι νέο το κτίριο και πολύ όμορφο. Δεν με απογοήτευσε! :P Από το κέντρο της πόλης, πρέπει να είναι γύρω στα 20 λεπτά με τα πόδια.

Τώρα για εμένα. Είμαι πολύ ευχαριστημένη με την γκαρσονιέρα που έκλεισα. 35 τμ, επιπλωμένη με 150 ευρώ ενοίκιο το μήνα. Δεν είναι στο κέντρο αλλά είναι 15 λεπτά από το πανεπιστήμιο και 8 λεπτά μέχρι το κέντρο, οπότε δεν έχω πρόβλημα. :P Αφήστε που στο κτίριο, όπως μου είπε η σπιτονοικοκυρά, έχουν νοικιάσει αρκετοί από το τμήμα μας! :P

Γενικώς, είμαι ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΈΝΗ!


και εγω οταν ειχα παει ενθουσιαστηκα με τη σχολη....πρεπει να ειναι γυρω στα 10-15 λεπτα με τα ποδια το κεντρο απο την σχολη!!!πολυ καλη η τιμη για το ενοικιο....επιπλωμενο ή μη??? γιατι εγω επιπλωμενο και πλπηρωνω 100 ευρω παραπανω απο σενα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Επιπλωμένο είναι! Έχει ένα κρεβάτι, 2 καναπέδες, 1 μικρό σιδερένιο τραπεζάκι, 2 ξύλινες καρέκλες, μικρό ψυγειάκι και 2 μάτια στην κουζίνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Επιπλωμένο είναι! Έχει ένα κρεβάτι, 2 καναπέδες, 1 μικρό σιδερένιο τραπεζάκι, 2 ξύλινες καρέκλες, μικρό ψυγειάκι και 2 μάτια στην κουζίνα.


Μια χαρα ειναι....εγω το προτιμησα πληρως επιπλωμενο γιατι ειμαι απο μακρια και δεν μπορω να κουβαλω γραφεια και τετοια σχετικα....;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Από που αν επιτρέπεται; :D
Εμείς θα μεταφέρουμε μερικά πράγματα όταν πάω για εγγραφή και μετά σιγά σιγά, θα φέρνω πράγματα με όταν πηγαινοέρχομαι Αθήνα-Σπάρτη μέσω ΚΤΕΛ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Απο Ευβοια...πεφτει καπως πιο μακρια συγκεκριμενα 2 ωρες περισσοτερο απο την Αθηνα!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iloveyou

Νεοφερμένος

Η iloveyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους/ες τους καινούργιους συμφοιτητές μου. Και εγώ πέρασα στη Σπάρτη, Νοσηλευτική και θέλω να μάθω αν έχει μείνει τίποτα από σπίτια (ειδικά απ τις 18 γκαρσονιέρες, αυτές μου κέντρισαν το ενδιαφέρον, σίγουρα όχι μόνο το δικό μου) και άμα βρήκε κανείς καμία μονοκατοικία (με ενδιαφέρει εξίσου). Εγώ θα κατέβω το Σάββατο λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων! :( Η Σπάρτη σαν πόλη τι λέει;; Έχει καφετέριες/κλάμπ/μαγαζιά με ρούχα ίσως;; :P Μπάι δε γουέι, Ιωάννα χάρηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iloveyou

Νεοφερμένος

Η iloveyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
angela1 (αγγελικη) : Και εγώ Αγγελική απο θεωρητική είμαι! Νομίζω πως εύκολα θα την παλέψουμε, αφού μόνο 4-5 είναι τα μαθήματα τύπου βιο-στατιστική/χημεία/φυσική και σίγουρα θα έχουν θεωρητικές ερωτήσεις. Τουλάχιστον έτσι ευελπιστώ γιατί απο μαθηματικά είμαι 0 :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
angela1 (αγγελικη) : Και εγώ Αγγελική απο θεωρητική είμαι! Νομίζω πως εύκολα θα την παλέψουμε, αφού μόνο 4-5 είναι τα μαθήματα τύπου βιο-στατιστική/χημεία/φυσική και σίγουρα θα έχουν θεωρητικές ερωτήσεις. Τουλάχιστον έτσι ευελπιστώ γιατί απο μαθηματικά είμαι 0 :/:

Γεια σου Ιωαννα,συγχαρητηρια,κατ'αρχας!!! :) Λοιπον μιλησα με μια κοπελα που εχει τελειωσει και μου ειπε οτι αυτα τα μαθηματα ειναι κυριως στο πρωτο ετος...και εαν παρακολουθουμε τις θεωριες,μια χαρα θα τα καταφρουμε!!! ;);) Και γενικα οποιο μαθημα μας δυσκολεψει,θα το παλεψουμε!!! ;););)
Οσον αφορα την Σπαρτη ειναι μια μικρη και ηρεμη πολη!!! Εγω κατεβηκα για να νοικιασω σπιτι....ενα δυαρι ειναι,επιπλωμενο! Αν δεν εχεις νοικιασει ακομα,καλυτερα να βιαστεις!!!Οι τιμες των σπιτιων κυμαινονται κατα μεσο ορο απο 180 εως 250!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iloveyou

Νεοφερμένος

Η iloveyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια2012

Νεοφερμένος

Η Μαρια2012 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Η Νοσηλευτικη Αθηνας εβγαλε ανακοινωση για τις εγγραφες και τα δικαιολογητικα https://www.nurs.uoa.gr/anakoinoseis...-ekdhlosewn/eggrafes-prwtoetwn-2012-2013.html :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Η Νοσηλευτικη Αθηνας εβγαλε ανακοινωση για τις εγγραφες και τα δικαιολογητικα https://www.nurs.uoa.gr/anakoinoseis...-ekdhlosewn/eggrafes-prwtoetwn-2012-2013.html :)

Καλή εγγραφή κοπέλα μου!

Ότι απορίες έχεις, εκεινή την μέρα, στην γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια2012

Νεοφερμένος

Η Μαρια2012 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλή εγγραφή κοπέλα μου!

Ότι απορίες έχεις, εκεινή την μέρα, στην γραμματεία.

Ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους/ες τους καινούργιους συμφοιτητές μου. Και εγώ πέρασα στη Σπάρτη, Νοσηλευτική και θέλω να μάθω αν έχει μείνει τίποτα από σπίτια (ειδικά απ τις 18 γκαρσονιέρες, αυτές μου κέντρισαν το ενδιαφέρον, σίγουρα όχι μόνο το δικό μου) και άμα βρήκε κανείς καμία μονοκατοικία (με ενδιαφέρει εξίσου). Εγώ θα κατέβω το Σάββατο λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων! :( Η Σπάρτη σαν πόλη τι λέει;; Έχει καφετέριες/κλάμπ/μαγαζιά με ρούχα ίσως;; :P Μπάι δε γουέι, Ιωάννα χάρηκα!
Θα σου απαντήσω με προσωπικό μήνυμα για αυτές τις γκαρσονιέρες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iloveyou

Νεοφερμένος

Η iloveyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το είδα και σου απάντησα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

αναστασια κα.

Νεοφερμένος

Η αναστασια κα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Και εγώ είμαι απο Εύβοια!Απο που ακριβώς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
μηπως μαθατε ποτε θα ξεκινησουμε τα μαθηματα τελικα??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.

αναστασια κα.

Νεοφερμένος

Η αναστασια κα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πολιτικα αν ξερεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
ααα ναι ναι ξερω...εχω παει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top