Ποιοι έχετε περάσει ή ενδιαφέρεστε να περάσετε σε Τμήμα Νοσηλευτικής;

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η εκπαιδευση που κάνουν στην πανεπιστημιακή νοσηλευτική είναι καθαρά επιπέδου ιατρική . Η δουλειά είναι όπως σου κάτσει... στα ιδιωτικά υπάρχουν τομεάρχες (που πηραν την θέση κατευθείαν). Επίσης πολλοί παίρνουν θέσεις στο ωνάσειο με 2700 ευρώ το μήνα. (σε αυτές τις θέσεις προτιμάνε κυρίως νοσηλευτές Π.Ε.).

Στην περίπτωση μου όμως τα πράγματα δεν ήταν όπως τα περιμενα και τέτοιες συνθήκες υπαρχουν και σε αλλα νοσοκομεια οπως ο Ευαγγελισμός, Ιπποκράτειο...... και τα μεγάλα δημόσια (τουλάχιστον βρίσκεις δουλειά σε άλλες σχολές είσαι άεργος μια ζωή). Δυστυχώς δεν ασχολήθηκα με τις θέσεις στην δευτεροβάθμια (γιατί το σνόμπαρα) αλλά τώρα καταλαβαίνω ότι έκανα μεγάλο λάθος.
Η σχολή προσφέρει άμεση επαγγελματική αποκατάσταση... μπορείς να ασχοληθείς με ένα σωρό πράγματα,

Σαν σχολή την συνιστώ... γιατί είναι η καλύτερη σχολή του κόσμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλά κανένας δε πέρασε νοσηλευτική φέτος; :? γιατί δε μιλάτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
αρχισαν το σφαξιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
αρχισαν το σφαξιμο

βασικά ο papas πέρασε και μία κοπέλα από το edu4u αλλά εδώ δε φανερώνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ειναι κρυφη?))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ειναι κρυφη?))

ένα μεγάλο μέρος των χρηστών του ischool παρακολουθούν τα θέματα χωρίς να γράφονται. Αν πατήσεις στο google Νοσηλευτική εκπα θα φανερωθεί αμέσως το θέμα στον καθένα. Αλλά πιστεύω ότι μερτικά παιδιά δυστάζουν ή βαριούνται να γραφτούνε. :confused: στο φόρουμ
___

Πρόσφατα ανακάλυψα και ένα blog της ΔΑΠ ΝΔΦΚ. Μα καλά κάθονται και γράφονται στο blog με κεφαλαία και θέλουμε να τους πάρουμε στα σοβαρά; Μωρέ να τανε λίγα χρόνια πίσω και θα έκανα κάτι τρολιές στο tsakos......
______
Τα ΕΑΑΚ σε μένα είχανε το απίστευτο όνομα ΦΑΣΥΑΝΟΣ υπάρχει ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ναι,εγώ είμαι αυτός που πέρασε νοσηλευτική ΕΚΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλά κανένας δε πέρασε νοσηλευτική φέτος; :? γιατί δε μιλάτε
Επειδή είναι πολύ "χαρούμενοι" με το αποτέλεσμα μάλλον...:whistle:

Η εκπαιδευση που κάνουν στην πανεπιστημιακή νοσηλευτική είναι καθαρά επιπέδου ιατρική . Η δουλειά είναι όπως σου κάτσει... στα ιδιωτικά υπάρχουν τομεάρχες (που πηραν την θέση κατευθείαν). Επίσης πολλοί παίρνουν θέσεις στο ωνάσειο με 2700 ευρώ το μήνα. (σε αυτές τις θέσεις προτιμάνε κυρίως νοσηλευτές Π.Ε.).

Στην περίπτωση μου όμως τα πράγματα δεν ήταν όπως τα περιμενα και τέτοιες συνθήκες υπαρχουν και σε αλλα νοσοκομεια οπως ο Ευαγγελισμός, Ιπποκράτειο...... και τα μεγάλα δημόσια (τουλάχιστον βρίσκεις δουλειά σε άλλες σχολές είσαι άεργος μια ζωή). Δυστυχώς δεν ασχολήθηκα με τις θέσεις στην δευτεροβάθμια (γιατί το σνόμπαρα) αλλά τώρα καταλαβαίνω ότι έκανα μεγάλο λάθος.
Η σχολή προσφέρει άμεση επαγγελματική αποκατάσταση... μπορείς να ασχοληθείς με ένα σωρό πράγματα,

Σαν σχολή την συνιστώ... γιατί είναι η καλύτερη σχολή του κόσμου.
Φόκο μην παραμυθιάζεις τα παιδιά...
Είναι πολύ δύσκολο να βρεις δουλειά, ίσως λίγο πιο εύκολα απ' τους άλλους, αλλά γενικά δύσκολα. Και τα 2700 που λες δεν ξέρω πράγματι αν υπάρχει τέτοιος τυχερός, εγώ για 1700 σε ΤΕ είχα ακούσει, αλλά εγώ βλέπω το 700άρι να πηγαίνει σύννεφο και ευχαριστώ να λες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αυτό που ξέρω για τα καλά είναι ότι μετά την αποφοίτηση θα πέσει το σκ..ό σύννεφο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς! Εγώ τελείωσα τον Ιούνιο και οι μόνες δουλειές που έχω βρει έχουν να κάνουν με γριές και σκατά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς! Εγώ τελείωσα τον Ιούνιο και οι μόνες δουλειές που έχω βρει έχουν να κάνουν με γριές και σκατά...
Μην ξεχνάς ότι τώρα τελείωσες την σχολή (άλλοι κλάδοι) παλεύουν με την ανεργία πολλά χρόνια. Δυστυχώς η δουλειά του νοσηλευτή στην ελλάδα είναι να υπηρετείς ιατρούς και να ασχολείσαι με σκατά. (στην αρχή είχα αναγούλες αλλά μετά συνήθισα)

Δυστυχώς στο αει της νοσηλευτικής θέλουν να περάσουν στα παιδιά ότι βγαίνουν επιστήμονες, ότι θα μπαίνουν και θα διοικούν μονάδες υγείας και άλλες τέτοιες αερολογίες. Η σχολή έχει ένα εξαιρετικό επίπεδο σπουδών αλλά δυστυχώς δε σε κάνει καλό νοσηλευτή.......
_____
Όσο αφορά την δουλειά στο ιδιωτικό δούλευα δεν είχα σοβαρό πρόβλημα. Όταν διορίστηκα στο δημόσιο άρχισε μεγάλο δράμα....
που περιγράφω σε προγούμενο ποστ του θέματος

Επίσης οι καθηγητές/τριες νοσηλευτικής που έχει το τμήμα είναι άσχετοι/τες δεν έχουν δουλέψει ποτέ στην Ελλάδα (μαλλον αμφιβάλλω αν έχουν δουλέψει ποτέ γενικά) και λένε ένα σωρό αερολογίες σχετικά με το επάγγελμα. Προσωπικά ευχαριστώ τον Θεό που σε μια δύσκολη περίοδο της ζωής μου με πέρασε ιατρική και τώρα αλλαξε η ζωή μου στο καλύτερο.

Είχα βαρεθεί να με αντιμετωπίζουν ως αμόρφωτο.... και να υπακούω τυφλά εντολές χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Αμα δουν οτι ξερεις πραγματα θα σταματησουν να σου φερονται ετσι.. βεβαια θα σου βγαλουν την πιστη μεχρι να παραδεχτουν οτι εκαναν λαθος, αλλα αν επιμεινεις σ αυτο που λες στο τελος θα το παραδεχτουν.. εχω ακουσει για γιατρους που παρακαλουσαν να εχουν στη βαρδια τους μια πε γιατι ηξεραν οτι ηταν πολυ καλη.
Οσο περιεργο κι αν φαινεται πιστευω ο ιδιωτικος τομεας ειναι καλυτερος απ το δημοσιο ως επι το πλειστον.. ειδικα τωρα με αυτο που γινεται με το 1:10 των προσληψεων ενω παραλληλα ολο και περισσοτεροι στρεφονται στα δημοσια νοσοκομεια... Δυστυχως ζουμε σε μια εποχη που το να σπουδασεις στην Ελλαδα γενικα και οχι μονο σ αυτη τη σχολη δεν εχει καμια αξια διοτι υπαρχει πληρης διαλυση των παντων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni1201

Νεοφερμένος

Η eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με Φόκο, οι καθηγητές/τριες της σχολής για να μην ξεκινήσω να αναφέρω ονόματα, κοροιδεύουν τα παιδιά λέγοντάς τους ότι θα πάνε και θα διοικήσουν! Το ίδιο με τους ΤΕ εργάζονται για να μην πω ότι αν έχουν την μύτη τους πολύ ψηλά, θα συναντήσουν ακόμα περισσότερες δυσκολίες από τις άλλες βαθμίδες νοσηλευτκού προσωπικού.
Πάντως τα σκατά στα οποία αναφερόμουν δεν ήταν αυτά του νοσοκομείου δημοσίου ή ιδιωτικού, αλλά του γηροκομείου. Μόνο εκεί βρίσκω προς το παρόν θέση εργασίας.
Επίσης στο νοσοκομείο που έκανα την κλινική μου άσκηση, σου συμπεριφέρονταν ανάλογα με την προσπάθεια και τις γνώσεις σου, και φυσικά με την μετριοφροσύνη σου (όπως πολύ καλά το λέει η Μαρία). Διευθυντής χειρουργός ακόμα! σου αναγνωρίζει την αξία αν προσπαθείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.

Στελλόνι

Νεοφερμένος

Η Στελλόνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Γεια σας..:)
Μπορεί κάποιος από μεγαλύτερο έτος να μου προτίνει σχετικά εύκολο μάθημα επιλογής 3ου εξαμήνου?
Ξέρω ότι η ευκολία είναι υποκειμενική αλλά υπάρχει αυτό που λέμε ελαστικότητα καθηγητών ή γενικά πιο κατανοητή ύλη.
Εγώ ας πούμε για πρωτοετείς προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρουν Δημογραφία για μάθημα επιλογής ακόμα κι αν δεν τους ακούγεται ελκυστική, είναι πολύ εύκολο να την περάσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Γεια σας..:)
Μπορεί κάποιος από μεγαλύτερο έτος να μου προτίνει σχετικά εύκολο μάθημα επιλογής 3ου εξαμήνου?
Ξέρω ότι η ευκολία είναι υποκειμενική αλλά υπάρχει αυτό που λέμε ελαστικότητα καθηγητών ή γενικά πιο κατανοητή ύλη.
Εγώ ας πούμε για πρωτοετείς προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρουν Δημογραφία για μάθημα επιλογής ακόμα κι αν δεν τους ακούγεται ελκυστική, είναι πολύ εύκολο να την περάσεις..

Εγω για 1ο εξαμηνο ψηνομαι να παρω βιοηθικη,γτ ειναι σαν να κανω εκθεση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγω για 1ο εξαμηνο ψηνομαι να παρω βιοηθικη,γτ ειναι σαν να κανω εκθεση :D

Δημογραφία ... 10 πολλαπλής.... :hmm:

Γεια σας..:)
Μπορεί κάποιος από μεγαλύτερο έτος να μου προτίνει σχετικά εύκολο μάθημα επιλογής 3ου εξαμήνου?
Ξέρω ότι η ευκολία είναι υποκειμενική αλλά υπάρχει αυτό που λέμε ελαστικότητα καθηγητών ή γενικά πιο κατανοητή ύλη.
Εγώ ας πούμε για πρωτοετείς προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρουν Δημογραφία για μάθημα επιλογής ακόμα κι αν δεν τους ακούγεται ελκυστική, είναι πολύ εύκολο να την περάσεις..
Ιολογία και Πρώτες βοήθειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Δημογραφία ... 10 πολλαπλής.... :hmm:


Ιολογία και Πρώτες βοήθειες.
Συμφωνω απολυτα.. Επισης σε καθε εξαμηνο που υπαρχει μαθημα πληροφορικης να το παιρνετε ειδικα αν δεν εχετε ecdl. Υπαρχουν συνολικα 4 μαθηματα που αν τα παρετε ολα δινουν μια αντιστοιχη βεβαιωση. Τωρα για ποσα χρονια ισχυει δεν ξερω αλλα ετσι κι αλλιως ειναι ευκολο μαθημα. Δεν πηγαινα σχεδον ποτε αλλα δινουν στο τελος ερωτησεις και επαιρνα παντα 9..

Καμια προταση για το 7ο εξαμηνο;; ειδα οτι τα παιδικα ατυχηματα ειναι αρκετα ευκολα με πολυ καλους βαθμους και σκεφτομαι να το παρω. Καμια ιδεα για το 2ο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andriana93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά! :) Πέρασα και γω φέτος νοσηλευτική αθήνας!Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις..!
1ον: Η σχολή έχει φόρουμ όπως έχουν πολλές άλλες σχολές? το μόνο που βρήκα ήταν της ΔΑΠ
2ον: Στο 1ο εξάμηνο πιο μάθημα επιλογής να διαλέξω?(διαλέγω μόνο ένα? )
ευχαριστώ εκ των προτέρων!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά! :) Πέρασα και γω φέτος νοσηλευτική αθήνας!Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις..!
1ον: Η σχολή έχει φόρουμ όπως έχουν πολλές άλλες σχολές? το μόνο που βρήκα ήταν της ΔΑΠ
2ον: Στο 1ο εξάμηνο πιο μάθημα επιλογής να διαλέξω?(διαλέγω μόνο ένα? )
ευχαριστώ εκ των προτέρων!;)
Εγω προσωπικα δεν εχω βρει τιποτα αλλο εκτος απο αυτο και της δαπ..
Συνολικα πρεπει να διαλεξεις 14 επιλογης τουλαχιστον... οποτε πρεπει να διαλεγεις 2 σε καθε εξαμηνο και αποφασιζεις αν για 2 εξαμηνα θα παρεις 1 επιλογης ή αν σε 1 εξαμηνο δε θα παρεις κανενα. Παντως επειδη πολλα μπορει να προκυψουν με τα επιλογης (υπαρχουν καθηγητες που νομιζουν οτι το μαθημα τους ειναι το σημαντικοτερο της σχολης κι ας ειναι ενα απλο επιλογης-οπως στο σχολειο καλη ωρα..) μπορεις να διαλεξεις να μην συμπεριλαβεις τη βαθμολογια του στο πτυχιο. Ετσι ομως "τρως" 1 απο τις 2 φορες που εχεις δικαιωμα να μην παρεις το επιλογης ενω το εχεις διδαχθει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top