Ποιοι έχετε περάσει ή ενδιαφέρεστε να περάσετε σε Τμήμα Νοσηλευτικής;

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!!!!!!!:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theo001

Νεοφερμένος

Ο Theo001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους...Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια...Έχω περάσει στο ΕΚΠΑ στο Τμήμα Νοσηλευτικής αλλά δεν έχω πάει για οικονομικούς αλλα και λόγω αποστάσεως λόγους...Ωστόσο, έχω προσπαθήσει πολλές φορές να κάτσω να διαβάσω μόνος μου αλλά πελαγώνω και τα παρατάω...:redface:...Όποιος μπορεί, ας με ενημερώσει αναφορικά με την εξεταστική, πως πρέπει να διαβάζω, από πού μπορώ να βρώ μερικές σημειώσεις (εκτός απο το e-class, που τις έχω κατεβασει όλες, αλλά δεν εχω διαβάσει καμμια :worry:)...Θέλω να μάθω σχεδόν τα πάντα γιατί μάλλον του χρόνου και θα εργάζομαι και θα πηγαίνω στην σχολή οπότε εαν μπορώ να καλύψω κανένα κενό από τώρα...θα ήταν καλό...Ευχαριστώ προκαταβολικά...Ααα...και συγχαρητηρια σε όλους (λιγό αργοπορημένα αλλά δε βαριέσαι η κίνηση μετράει...;))...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δίπλα από την σχολή είναι ένα βιβλιοπωλείο. εκεί μπαίνεις και έχει σημειώσεις

Δυστυχώς η σχολή δεν βγαίνει εξ αποστάσεως οι γνώσεις του λυκείου είναι ελλιπείς και στην ουσία σε πολλά μαθήματα ξεκινάς από το 0 και είναι πολύ δύσκολο να καλύψεις αυτά τα κένά μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους...Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια...Έχω περάσει στο ΕΚΠΑ στο Τμήμα Νοσηλευτικής αλλά δεν έχω πάει για οικονομικούς αλλα και λόγω αποστάσεως λόγους...Ωστόσο, έχω προσπαθήσει πολλές φορές να κάτσω να διαβάσω μόνος μου αλλά πελαγώνω και τα παρατάω...:redface:...Όποιος μπορεί, ας με ενημερώσει αναφορικά με την εξεταστική, πως πρέπει να διαβάζω, από πού μπορώ να βρώ μερικές σημειώσεις (εκτός απο το e-class, που τις έχω κατεβασει όλες, αλλά δεν εχω διαβάσει καμμια :worry:)...Θέλω να μάθω σχεδόν τα πάντα γιατί μάλλον του χρόνου και θα εργάζομαι και θα πηγαίνω στην σχολή οπότε εαν μπορώ να καλύψω κανένα κενό από τώρα...θα ήταν καλό...Ευχαριστώ προκαταβολικά...Ααα...και συγχαρητηρια σε όλους (λιγό αργοπορημένα αλλά δε βαριέσαι η κίνηση μετράει...;))...
δυστυχως πρεπει να παρακολουθεις.......εχεις βιβλια ή διαβαζεις απλα σημειωσεις???δυστυχως και σημειωσεις να διαβασεις αν δεν εχεις βιβλιο σκουρα τα πραγματα ενω τα βιβλια συνηθως ειναι χαοτικα.....επισης δεν βαζουν ολοι καθηγητες σημειωσεις στο e class για παραδειγμα στην ανατομια τα παιρνουμε με φλασακι στο τελος του μαθηματος........γενικα θα σου προτεινα να ερθεις στην σχολη και να συννενοηθεις με παιδια να σου δωσουν τις σημειωσεις τους...στα εργαστηρια πας??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Theo001 οι συμφοιτητες σου μπορει να σε βοηθησουν αρκετα... αμα πας να διαβασεις ολο το βιβλιο λογικο ειναι να πελαγωνεις.. με τη βοηθεια τους μπορεις να εστιασεις στα πιο σημαντικα ωστε τουλαχιστον να περνας τα μαθηματα. Επισης το φωτοτυπαδικο ακριβως απεναντι στην εισοδο της σχολης εχει διαφανειες, πιθανον ακομα και απο μαθηματα που οι καθηγητες δεν αφηνουν σημειωσεις καθως και παλιοτερα θεματα. Το 1ο ετος βγαινει ακομα κι αν δεν πας στη σχολη.. Ομως στα μεγαλυτερα ετη, κυριως απο το 4ο εξαμηνο και μετα, απλα δε γινεται αν δεν ερχεσαι... πρεπει ετσι κι αλλιως να πηγαινεις στις κλινικες ασκησεις των νοσοκομειων, να ερχεσαι στα εργαστηρια των μαθηματων... για να μην πω για τους καθηγητες που παιρνουν απροειδοποιητα παρουσιες για να δουν ποιοι παρακολουθουν και γι αυτους που βαζουν πραγματα που εχουν πει στο μαθημα και δεν υπαρχουν στα βιβλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theo001

Νεοφερμένος

Ο Theo001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά, πρώτα απ'όλα θέλω να σας ευχαριστήσω που απαντήσατε...:)...Έπειτα, είχα παρακολουθήσει στην άρχη μόνο της ανατομίας το εργαστήριο, άλλα το άφησα...θεωρίες δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου, όποτε δεν γνωρίζω καθόλου τι μέλλει γενέσθαι...:P...Τα βιβλία του χειμερινού εξαμήνου τα έχω...αλλά μου φαίνονται υπερβολίκα ογκώδη...:P...Το ξέρω οτι η σχολή δε μπορεί να βγει εξ αποστάσεως κι ουτε σκοπεύω να την βγάλω με χαμηλό βαθμο...:worry: (ελπίζω)...αλλά βρε παιδιά η απόσταση είναι μεγάλη και κουραστική...Θέλω ενα τέταρτο να φτάσω απο το σπίτι μου στα ferry-boat, να πάρω το πρώτο λεωφορείο απο Πέραμα για να φτάσω Ομόνοια και απο εκεί άλλο ένα λεωφορείο για την σχολή...περίπου 2 ώρες και 40 λεπτά...χώρις να βάλω το ξύπνημα για πρωινό και τετοια...:P...μιλάμε για καλές 5 παρά να σηκωθώ και γυρνάω σπίτι έαν εχω μάθημα μέχρι τις 3 στην καλύτερη περιπτωση 18:30...Άλλες φορές είχα γυρίσει 20:00...Sorry, αν σας ζάλισα...Τέσπα, θα πάτε στο συνέδριο την Παρασκευή???:hmm:...Και πάλι ευχαριστώ...you are the best :clapup:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Έχεις κάνει αίτηση για εστία; Αν δικαιούσαι θα σου ταιριάζει γάντι να μένεις στις εστίες του Ζωγράφου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theo001

Νεοφερμένος

Ο Theo001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Όχι, δεν έχω κάνει αίτηση...και από οτι είχα μάθει δεν έχει άλλες θέσεις...άλλα τι έννοεις θα μου ταίριαζε γάντι???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όχι, δεν έχω κάνει αίτηση...και από οτι είχα μάθει δεν έχει άλλες θέσεις...άλλα τι έννοεις θα μου ταίριαζε γάντι???:hmm:

Λόγω θέσης. Είναι 10 λεπτά από το Μεγαρο μουσικής 20 λεπτά με τα πόδια από την σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theo001

Νεοφερμένος

Ο Theo001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το βιβλιοπωλείο που αναφέρατε προηγουμένως είναι αυτό στην Τετραπόλεως, στο εργαστήριο ανατομίας??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όχι αυτό που λες είναι ο Πασχαλίδης. Το βιβλιοπωλείο είναι απέναντι από την σχολή (είναι Νο name) δίπλα από το ότι κάτσει (την καφετέρια). Μπαίνεις μέσα και ζητάς τα μαθήματα του εξαμήνου και σου δίνει πακετάκι με σημειώσεις παλιά θέματα κ.ο.κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theo001

Νεοφερμένος

Ο Theo001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Οk...Good to know...:)...thanks a lot...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιενατσκα

Νεοφερμένος

Η λιενατσκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω ειμαι απο ιεκ και λατρευω την δουλεια μου ειχα ξεσκιστει στο διαβασμα και τωρα ξερω οσα μια ανωτερη και κανω πολυ καλα την δουλεια μου, η ξαδερφη μου τελειωσε νοσηλευτικη και δεν της αρεσε τελικα και δεν ξερει να κανει τιποτα δεν εχει ορεξεημην υποβαθμιζετε τους αλλους και μην κανετε τους εξυπνους !ορεξη και αγαπη να εχεις για αυτο που κανεις

:Pααααα και καναμε τα ιδια βιβλια με τα τει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μπορεί να ξέρεις πιο πολλά από πολλούς ανώτερους σου αλλά ιεραρχικά είσαι κσι θσ είσαι στην βάση της πυραμίδας. Τώρα μπορεί να σου αρέσει η δουλειά σου αλλά αργότερα η μη ιεράρχηση σε ανώτερες βαθμίδες θα σε πειράξει αρκετά αφού θα βλέπεις πολλά άτομα που ξέρουν λιγότερα πράγματα από σένα να σου δίνουν εντολές.

Δε το έχεις καταλάβει αλλά στην Ελλάδα δεν είμαστε ότι ξέρουμε αλλά ότι δηλώνουμε (Δηλαδή ότι σπουδάζουμε). Με λίγα λόγια οι άλλοι δε κοιτάνε τι ξέρεις αλλά τι έχεις σπουδάσει..

Για αυτό σου προτείνω να δώσεις πανελλαδικές για να μπεις σε ένα αει ή τει νοσηλευτικής και να το τελειώσεις (αφού έχεις φτάσει σε ένα καλό επίπεδο δε θα είναι πρόβλημα να βγάλεις μια νοσηλευτική σχολή η οποία θα σε βοηθήσει στο μέλλον ιεραρχικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimos5550

Νεοφερμένος

Ο Dimos5550 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σε ολους!!!
θα με ενδιεφερε η νοσηλευτικη ΑΕΙ και εχω καποιες αποριες.Εχω δωσει με το 10% και πιανω σιγουρα Σπαρτη,ωστοσο θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα πριν κανω οτιδηποτε οπως:σε ποσα χρονια στο περιπου καταλαμβανει κανεις διοικητικη θεση και αν αλλαζουν οι απολαβες,επιπλεον θα ηθελα να μαθω αν απο ΑΕΙ μπορεις να "πιασεις" κατευθειαν μια τετοια θεση.
Διαβασα πριν οτι η εργασια και τα χρηματα δεν διαφερουν απο τους νεους των ΤΕΙ ισχυει οντως;γιατι φανταζομαι οτι καποιος απο ΑΕΙ εξελισσεται ιεραρχικα αρκετα γρηγοροτερα σε περιπτωση που δεν θα ειναι εξ'αρχης ψηλα αλλιως τι νοημα εχει να γινονται 2 διαφορετικες προκυρηξεις.Τελος θα ηθελα να μαθω αν υπαρχουν συμβασεις στα δημοσια νοσοκομεια και μηπως καποιος γνωριζει με τις εφημεριες και τις βαρδιες για τι χρηματικη ανοδο μιλαμε.
Συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις απλα δε θα ηθελα να μετανιωσω στο μελλον που αφησα τη σχολη για κατι χειροτερο αν και εχω ακουσει οτι η σχολη αυτη ειναι πολυ καλη συγκριτικα παντα με ολες τις αλλες
Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Σε ποια σχολη εισαι τωρα; Εδω μπορεις να δεις καποια βασικα πραγματα οσον αφορα μισθους κλπ https://server.aktoweb.biz/~pasynogr/docs/ypomnima.pdf
απ οσα εχω καταλαβει μεχρι στιγμης, ειναι πως θα σου κατσει.. Αμα εχεις κανει καποιο μεταπτυχιακο η διδακτορικο σχετικα με τη διοικηση σιγουρα εχεις ενα προβαδισμα σε σχεση με αλλους αλλα παιζουν ρολο κι αλλα πραγματα.. αν στο νοσοκομειο πχ υπαρχουν ηδη πε σε ανωτερες θεσεις μπορει να εχεις προβαδισμα. Αν παλι οχι... σκουρα τα πραγματα.. Ας πουμε μια εκπαιδευτρια μου ειναι στο διδακτορικο της και δεν της δινουν εκπαιδευτικη αδεια ενω σε μια κοπελα απο τει που κανει μεταπτυχιακο δινουν.
Μπορεις να δεις και τις απολαβες με βαση το βαθμο σου αναλογα με το τι βαρδια εισαι. Αυτα ειναι φυσικα βασικος μισθος και τα επιδοματα νομιζω υπολογιζονται με βαση αυτον οποτε η διαφορα μπορει να ειναι 100 ευρω στο βασικο, ομως με τα επιδοματα αυτη η διαφορα αυξανει. Αν αφησουν φυσικα κανενα επιδομα και ενω περιμενουμε και τα ενιαια μισθολογια και τα αλλα ομορφα.
Δεν ξερω αν τα παιδια που δουλευουν εχουν καποια διαφορετικη αποψη.. εγω εχω διαπιστωσει τοση ετερογενεια που μαλλον ειναι οτι σου κατσει. Εγω αν μπορουσα να φυγω απο την Ελλαδα θα το εκανα, η κλινικη νοσηλευτικη εδω ειναι για τα μπαζα. Η διοικητικη δεν ξερω να σου πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimos5550

Νεοφερμένος

Ο Dimos5550 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!!!!
Τα λεφτα ειναι πολυ καλα για δημοσιο...ολοι τοσα παιρνουν 'η λιγοτερα ωστοσο αυτα που διαβασα και αυτα που μου ειπες δεν ειναι ιδιαιτερα ενθαρρυντικα...εγω εχω περασει γεωπονικο Αθηνα (ΑΕΙ)
Οποτε απο τα συμφραζομενα ΑΕΙ και ΤΕΙ λιγο πολυ τα ιδια ειναι αν οχι ακριβως τα ιδια (δηλαδη οι του ΑΕΙ ερχονται σε αμεση επαφη με τους ασθενεις,οχι οτι εχω σοβαρο προβλημα με αυτο απλα δεν θα ηθελα να αλλαζω και παπιες κτλ)
Πραγματικα πολυ κριμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
εγώ έχω βγάλει πανεπιστημιακή νοσηλευτική και με βάζανε εκτός από τα δύσκολα να κάνω και την αγγαροδουλειά (άλλαζα πάπιες, έκανα μπάνια, ξεσκάτιζα :sick::mpliaks:. και ταυότοχρονα έκανα και τα εξειδικευμένα.

Το δημόσιο έχει έλλειψη νοσηλευτών οπότε δε υπάρχει δυνατότητα να κάνεις μόνο τα κυρηλέ. Έκανα πράγματα που δε τα είχα μάθει στην σχολή μου (γιατί απλά οι νοσηλευτές πανεπιστημιακής εκπαίδευσης δε κάνουν).

Διοικητική θέση αν πάρεις θα πάρεις μετά τα 12 χρόνια προυπηρεσία (όταν γίνεις νοσηλευτής -Δ- βαθμού).

΄Μπορείς να διεκδηκήσεις επιπλέον θέλσεις ως καθηγητης στα ΤΕΕ (και σε ΙΕΚ) - το συνιστώ- καθώς και να κάνεις ακαδημαική εκπαίδευση (υπάρχει έλλειψη ακαδημαικών νοσηλευτών).


Η σχολή είναι καλή γιατί σου προσφέρεται άμεσα εργασία με πολύ καλό μισθό και έχει άριστο επίπεδο σπουδών.
Αλλά σε καμιά περίπτωση μην περιμένεις με το καλήμερα δουλειά γραφείου (Τουλάχιστον στο δημόσιο) :(
στο ιδιωτικό ίσως.

Όταν διορίστηκα με χώσανε κατευθείαν στην νυχτέρια σε ένα πολύ βαρβάτο τμήμα (μέσα στις 2 πρώτες βδομαδες ήμουνα υπεύθυνος νοσηλευτής βράδιας), πολλές φορές αναγκαζόμουνα να δουλεύω 16+ ώρες την ημέρα και όταν πέρασα ιατρική δε μου εγκρίνανε την μετάταξη μου στο πανεπιστημιο Πατρών. (ενώ ήταν στο χέρι τους να μου την δώσουν). Ένώ κάποιες φορές τέλειωνα 11 (3-11) το βράδυ και έπρεπε 6 (6-15:00) το πρωί να ήμουνα πίσω. (και το σπίτι μου ήταν 45 λεπτά με το αυτοκίνητο). Άλλες ήμουνα πρωινός (6:00-15:00) κα έπρεπε το 23:00 να γυρίσω και να μεινω ξύπνιος μεχρι τις 7:00) . Πολλές φορές ανεχόμουνα τις γκρίνιες ασθενών (λίγοι καταλαβαιναν τι τραβάω).

Όσο αφορά τν μισθό είναι πραγματι καλός 1200-400 (με τα εξτρα ) αλλά πιστεψε με η δολειά που κάνουμε αξίζει πολύ παραπάνω.
ο νοσηλευτής πληρώνεται πάνω κάτω με τον καθηγητή που δεν δουλεύει ούτε τις μισές ώρες και έχει κυκλικο΄ωράριο και ευθύνη πάρα πολύ μεγάλη.


[να ξέρεις ότι η δουλειά του ιατρού είναι πολύ πιο εύκολη από του νοσηλευτή .....ίσως αυτό οι περισσότεροι το θεωρήσουν υπερβολή αλλά είναι αλήθεια


οι ιατροί σε μέρα μη εφημερίας κοιμούνται από τις 11 σε μέρα εφημερίες κοιμούνται στις 2:00. Οι ιατροί δικαιούνται τζάμπα σίτιση στο εστιατορίο του νοσοκομείου οι νοσηλευτές οχι. Στην Ελλάδα υπάρχει μια ιατροκρατεία

Τα λεώ κάπως ωμα και ίσως στενοχωρήσω κάποιους
αλλά θεωρώ άδικο αυτό το τμήμα που τα περισσότερα μαθήματα (να μη πω όλα) γίνονται στο ιδιο επίπεδο με την ιατρική να μας αντιμετωπίζουν έτσι.

Στα μεγάλα νοσομομεία της Αθήνας έχουμε έλειψη νοσηλευτών και υπερπληθώρα ιατρών ... αυτό για μένα είναι απαράδεκτο δε τους φταινε οι νοσηλευτες όταν όλοι πανε στο εξωτερικό και σπουδάζουν ιατρική ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dimos5550

Νεοφερμένος

Ο Dimos5550 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!οποτε γωπονικο και παλι γεωπονικο και ας ειναι δυσκολο!!!
...εκτος και αν αποφασισω για φυσιοθεραπεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Απο την αλλη εμενα οταν με βλεπουν στο νοσοκομειο που δουλευει η μαμα μου λενε οτι σε λιγα χρονια θα ειμαι διευθυνουσα και ανωτερη τους και διαφορα τετοια.. τωρα αν το λενε για να μη.. με στεναχωρησουν δεν ξερω. Λογικα καθως θα περνανε τα χρονια και οι πε θα αυξανονται σε αριθμο και θα παιρνουν ολο και περισσοτερες διοικητικες θεσεις αυτα θα αλλαξουν. Προσωπικα θα σου προτεινα αναμεσα στο γεωπονικο και τη φυσιοθεραπεια το 2ο.
Παντως αυτο με το καθηγητικο θα ειναι πολυ καλο, βεβαια αυτο ηταν προ μνημονιου εποχη που λεγανε οτι θα ανοιξουν αει νοσηλευτικης σε καθε πολη με ιατρικη σχολη. Τωρα δεν ξερουμε αν θα κρατησουν καν της Αθηνας.. εξυπναδες των ασχετων υπουργων..
Εν τω μεταξυ εχω μ αυτη την εξεταστικη εχω χασει, γι ακομα μια φορα, τον υπνο μου.. σε 3 ωρες υποτιθεται οτι θα ξυπνησω για να κανω επαναληψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top