Ποιοί πάνε 1ο και ποιοί 2ο εξάμηνο;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Αν δε κάνω λάθος, αυτό ισχύει για τα ΤΕΙ (δεν είμαι σίγουρος βέβαια)
Πάντως έχει σχέση με τη σειρά εισαγωγής, δλδ μετά από κάποιο αριθμο περνάς στο Α' εαρινό εξάμηνο (2ο εξάμηνο). Ο λόγος είναι απλός: για να μη είναι ο ένας πάνω στον άλλο, δλδ να χωράνε στις αιθουσεςκαι να γίνεται μάθημα.

Ελπίζω να βοήθησα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
ναι...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Ευχαριστώ. Δηλαδή τα κριτήρια είναι καθαρά βαθμολογικά. Και να ρωτήσω και κάτι άλλο? Αν εγώ πχ περάσω 2ο εξάμηνο και δικαιούμαι εστία μπορώ να πάω από το Σεπτέμβρη στην εστία και να μείνω εκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Ευχαριστώ. Δηλαδή τα κριτήρια είναι καθαρά βαθμολογικά. Και να ρωτήσω και κάτι άλλο? Αν εγώ πχ περάσω 2ο εξάμηνο και δικαιούμαι εστία μπορώ να πάω από το Σεπτέμβρη στην εστία και να μείνω εκεί?
Δε ξέρω, καλύτερα να ρωτήσεις στη σχολή όταν πας για την εγγραφή!
(οι εγγραφες τόσο για 1ο όσο και για 2ο εξάμηνο είναι το Σεπτέμβρη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Δε ξέρω, καλύτερα να ρωτήσεις στη σχολή όταν πας για την εγγραφή!
(οι εγγραφες τόσο για 1ο όσο και για 2ο εξάμηνο είναι το Σεπτέμβρη)
Α ναι? Δεν το ήξερα. Αυτό με το διαχωρισμό των φοιτητών στα εξάμηνα γίνεται σε όλες τις σχολές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Α ναι? Δεν το ήξερα. Αυτό με το διαχωρισμό των φοιτητών στα εξάμηνα γίνεται σε όλες τις σχολές?
Οπως είπα και παραπάνω πρέπει να γινεται μόνο στα ΤΕΙ γιατί δεν έχω ακούσει κάτι παρόμοιο για ΑΕΙ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Μονο στα ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μόνο στα ΤΕΙ.
(η επανάληψη είναι η μητέρα της μαθήσεως :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
οκ το έμαθα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros91

Νεοφερμένος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πέρασα 51ος στο ΤΕΙ Μηχανολογίας Πειραιά, και πήγα 2ο Εξάμηνο... Υποθέτω ότι οι 50 πρώτοι πήγαν 1ο Εξάμηνο, αλλά δεν ξέρω πόσοι μπήκαν στην σχολή, ούτε πως θα το μάθω το νούμερο εισακτέων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Πέρασα 51ος στο ΤΕΙ Μηχανολογίας Πειραιά, και πήγα 2ο Εξάμηνο... Υποθέτω ότι οι 50 πρώτοι πήγαν 1ο Εξάμηνο, αλλά δεν ξέρω πόσοι μπήκαν στην σχολή, ούτε πως θα το μάθω το νούμερο εισακτέων...

ΑΤΕΙ Μηχανολογιας Πειραια => 69 (εισακτεοι 2009)
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
κ εγω β εξαμηνο περασα τειθ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

spiros91

Νεοφερμένος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ΑΤΕΙ Μηχανολογιας Πειραια => 69 (εισακτεοι 2009)
:)

Πως βρίσκω αυτά τα στοιχεία, ακόμη και τα μόρια του πρώτου εισακτέου σε κάθε σχολή?!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LOU

Νεοφερμένος

Η LOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ξερει κανεις γιατι καποια τ.ε.ι. ξεκινουν απο το β εξαμηνο???αυτο ισχυει για ολουσ τουσ φοιητες η' καποιοι απο το πρωτο και αλλοι απο το δευτερο εξαμηνο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Αυτο γινεται μονο στα ΤΕΙ...
Λοιπον αυτο γινετε τν πρωτο χρονο στα τει λογω τις βαθμολογιας των παιδιων και την σειρα επιτυχιας τους....
Οσοι ειχαν μεγαλη βαθμολογια μπαινουν στο πρωτο εξαμηνο και οσοι ειχαν μικροτερη μπαινουν στο δευτερο εξαμηνο..
Αρα οσοι μπηκαμε δευτερο εξαμηνο ξεκιναμε τελος φεβρουαριου και στην ουσια παμε ενα εξαμηνο πισω.. πολυ αδικο εχω να πω ..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
αυτό ισχυεί σε όλα τα τει...ανάλογα με την βαθμολογία πάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LOU

Νεοφερμένος

Η LOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Αυτο γινεται μονο στα ΤΕΙ...
Λοιπον αυτο γινετε τν πρωτο χρονο στα τει λογω τις βαθμολογιας των παιδιων και την σειρα επιτυχιας τους....
Οσοι ειχαν μεγαλη βαθμολογια μπαινουν στο πρωτο εξαμηνο και οσοι ειχαν μικροτερη μπαινουν στο δευτερο εξαμηνο..
Αρα οσοι μπηκαμε δευτερο εξαμηνο ξεκιναμε τελος φεβρουαριου και στην ουσια παμε ενα εξαμηνο πισω.. πολυ αδικο εχω να πω ..:(
αθλιο...περασε η κολλητη μου τει φυσικοθεραπειασ β' εξαμηνο και εχει αγχωθει πολυ...καλα,και αυτοι που περνανε β' εξαμηνο στην ουσια σπουδαζουν 4,5 χρονια σε μια σχολη των 4???τραγικο θα ελεγα...αυτοι γινεται λογω του μεγαλου αριθμου των εισακτεων???η για αλλο λογο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
ναι κ εγω β εξαμηνο περασα....:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Και γω 2ο εξαμηνο περασα.Δεν ξενερωσα επειδη θα πανε ενα εξαμηνο πισω οι σπουδες μου αλλα επειδη θα φαω στην μαπα αλλο ενα εξαμηνο τους γονεις μου,..Πφφ υπομονη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top