Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;

Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Αγγλικά

  • Γαλλικά

  • Γερμανικά

  • Ισπανικά

  • Άλλη (παρακαλώ διευκρινίστε)

  • Ιταλικά

  • Ρώσικα

  • Κινέζικα

  • Αραβικά

  • Σουηδικά

  • Νορβηγικά

  • Καμία


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

iamjustice

Νεοφερμένος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ιταλικα και Ιαπωνικα!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Θα ήθελα να μάθω γερμανικά (να τα συνεχίσω σε καλό επίπεδο γιατί 100 λέξεις που ξέρω δεν αρκούν :worry: ) , ιταλικά , φινλανδικά (ξέρω μόνο το Minun nimeni on που σημαίνει το όνομα μου είναι) , ρωσικά , να ξεθάψω τα εγγλέζικα μου και ολλανδικά (ακούγονται τέλεια :clapup: )
Αυτά τα λίγα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θα ήθελα να μάθω γερμανικά (να τα συνεχίσω σε καλό επίπεδο γιατί 100 λέξεις που ξέρω δεν αρκούν :worry: ) , ιταλικά , φινλανδικά (ξέρω μόνο το Minun nimeni on που σημαίνει το όνομα μου είναι) , ρωσικά , να ξεθάψω τα εγγλέζικα μου και ολλανδικά (ακούγονται τέλεια :clapup: )
Αυτά τα λίγα :)

Ολλανδικα, Γερμανικα, Φινλανδικα, Ιταλικα :inlove: :inlove: καλα εισαι :') :') :') απο τις αγαπημενες μου γλωσσες! Μαζι με τα Σουηδικα και τα Δανικα φυσικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Είμαι σε ένα μικρό δίλημμα για το προσεχές διάστημα...να πάω για το Γ2 στα Αγγλικά , μετά από αποχή 4 ετών ή να ξεκινήσω Ιταλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Είμαι σε ένα μικρό δίλημμα για το προσεχές διάστημα...να πάω για το Γ2 στα Αγγλικά , μετά από αποχή 4 ετών ή να ξεκινήσω Ιταλικά...

ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΙΤΑΛΙΚΑ. :pfff: Δεν τα ρωτάνε καν τέτοια πράγματα... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Σκεφτομαι του χρονου(γ' λυκείου)να διαλεξω ως μαθημα επιλογής τα Ιταλικα.τι λετε, αξιζει τον κόπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Σκεφτομαι του χρονου(γ' λυκείου)να διαλεξω ως μαθημα επιλογής τα Ιταλικα.τι λετε, αξιζει τον κόπο?

Σίγουρα αξίζει τον κόπο! Είναι πολύ ωραία γλώσσα! Ακόμα και σε αυτόν τον ένα χρόνο θα μπορέσεις να αποκτήσεις τις βασικές γνώσεις (ιδιαίτερα αν έχετε και καλό καθηγητή). Είχα κάνει κι εγώ παλιότερα στο γυμνάσιο 2 χρόνια αλλά μετά μας τα κόψανε (μεγάλη βλακεία) και μπορώ να πω πως έμαθα αρκετά πράγματα! Συνεπώς θα ήταν πολύ καλό να το επιλέξεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Σκεφτομαι του χρονου(γ' λυκείου)να διαλεξω ως μαθημα επιλογής τα Ιταλικα.τι λετε, αξιζει τον κόπο?
Όπου έχετε τη δυνατότητα να διαλέξετε τα ισπανικά αντί των ιταλικών να το κάνετε, είναι μία γλώσσα πολύ πιο χρήσιμη που μιλιέται σε όλον τον κόσμο και όχι απλά σε μία χώρα (με το ζόρι δύο), όπως τα ιταλικά. Θυμηθείτε τα ισπανικά μιλιούνται σε 20 χώρες και μαθαίνονται παντού;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Όπου έχετε τη δυνατότητα να διαλέξετε τα ισπανικά αντί των ιταλικών να το κάνετε, είναι μία γλώσσα πολύ πιο χρήσιμη που μιλιέται σε όλον τον κόσμο και όχι απλά σε μία χώρα (με το ζόρι δύο), όπως τα ιταλικά. Θυμηθείτε τα ισπανικά μιλιούνται σε 20 χώρες και μαθαίνονται παντού;)

Νομιζω δεν μπορουμε να επιλεξουμε ισπανικα. Δεν το ξερω σιγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Грузинский και Армянский.
Georgian και Armenian.
Το χωριό μου είναι γεμάτο απ' αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω θα'θελα να τελειωσω με τα γερμανικα και να μαθω ισπανικα. Αλλα επειδη τα γερμανικα ειναι ατελειωτα, μου φαινεται θα πιασω τα ισπανικα καποια στιγμη που μου φαινονται πανευκολα.
Εχουν τα ισπανικα αυτο το ''κατι'', η γραμματικη τους ειναι αρκετα εως πολυ ευκολη και το λεξιλογιο επισης. Αφου διαβαζω κειμενα και πιανω τα μισα σιγουρα. Το προβλημα μου ειναι ο χρονος. Μεγαλωνοντας δεν εχεις τις αντοχες που χες νεοτερος και ρουφαγες σα σφουγγαρακι γι αυτο σας συμβουλευω μαθετε τωρα οτι ειναι να μαθετε γιατι μετα δεν ξερετε αν θα προλαβαινετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liaki-m

Νεοφερμένος

Η Liaki-m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ρώσικα με τα χίλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Κινέζικα ή ισπανικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λατινικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι σε ένα μικρό δίλημμα για το προσεχές διάστημα...να πάω για το Γ2 στα Αγγλικά , μετά από αποχή 4 ετών ή να ξεκινήσω Ιταλικά...

Αγγλικά με κλειστά μάτια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Κινέζικα; Τα γιαπωνέζικα είναι ΠΟΛΥΥΥ πιο ωραία! :redface:

Ναι αλλά εαν είναι να το κάνεις το ψυχικό ,ε ας πας για τα πιο δύσκολα.Πάντως και οι 2 γλώσσες είναι φοβερά δύσκολεςι.Αντίθετα τα ισπανικά είναι εύκολα,έχουν τεράστιο αριθμό φυσικών ομιλητών και μπορείς να αποκτήσεις ένα καλό επίπεδο.Τα κάνουν όλα και συμφέρουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hel1

Νεοφερμένος

Η Hel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω θελω να μαθω Ισπανικα γιατι μπυ αρεσουν παρα πολυ.
Ομω αυτα που λατρευω ειναι τα Αγγλικα οπου τα μαθαινω στο σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris2799

Νεοφερμένος

Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Κινεζικα ( αν και ειναι δυσκολη γλωσσα,θα ηταν ενδειαφερον να την μαθω )
Αραβικα , γαλλικα ( εχω ηδη το A2 , αλλα θα ηθελα να συνεχισω και παραπανω) , Γερμανικα ,
Ισπανικα και νορβηγικα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ινδικά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top