Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;

Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Αγγλικά

  • Γαλλικά

  • Γερμανικά

  • Ισπανικά

  • Άλλη (παρακαλώ διευκρινίστε)

  • Ιταλικά

  • Ρώσικα

  • Κινέζικα

  • Αραβικά

  • Σουηδικά

  • Νορβηγικά

  • Καμία


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Ίλυα

Νεοφερμένος

Η Ίλυα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Κινέζικα!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Έχω βασικές αλλά ικανοποιητικές γνώσεις σε εβραϊκά , αλβανικά και σουηδικά , αλλά θέλω να τις μάθω σε πολύ καλό επίπεδο.
Μετά θέλω Ιρλανδικά , Χίντι(ή σανσκριτικά) , ιταλικά , καταλανικά και κινέζικα. Και βλέπουμε... :D:D:D


πες κι άλλες...Ίσως στην άλλη σου ζωή να τις έχεις μάθει!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
ρωσικα,γερμανικά ,ισπανικά ,κινέζικα και ετσι σε συνδυασμο με τα αγγλικά και και γαλλικά που ήδη γνωρίζω θα μπορουσα να συνενοηθώ με την πλειοψηφία των ατόμων σε όλη τη γη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex F-17

Νεοφερμένος

Ο Alex F-17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
πες κι άλλες...Ίσως στην άλλη σου ζωή να τις έχεις μάθει!:D
LOL! Έχω κόλλημα:D:D:D Για άλλους βαρετό, για μενα καθολου!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justelene22

Νεοφερμένος

Η justelene22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Xμ, Γιαπωνέζικα!

Konichi wa. Watashi wa Manos desu! (ή κάπως έτσι)

Συμφωνώ, τα ιαπωνικά είναι νο1 στη λίστα! (Hajimemashite, Manos-san!)

Κατα τ αλλα, θα με ενδιαφέρουν τρελά τα φινλανδικά και τα αραβικά. Αλλά μάλλον θα χρειαστώ τα γερμανικά στο άμεσο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex F-17

Νεοφερμένος

Ο Alex F-17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Συμφωνώ, τα ιαπωνικά είναι νο1 στη λίστα! (Hajimemashite, Manos-san!)

Κατα τ αλλα, θα με ενδιαφέρουν τρελά τα φινλανδικά και τα αραβικά. Αλλά μάλλον θα χρειαστώ τα γερμανικά στο άμεσο μέλλον.


Φινλανδικά?? OMG! Είναι πανδύσκολα!!! Βρήκα μπόλικες γραμματικές και βιβλία εκμάθησης αλλά είναι πραγματικά η πιο δύσκολη ευρωπαϊκή γλώσσα μαζί με τα πολωνικά και τα ολλανδικα(διαφωνώ για τα τελευταία..)!! Αλλά να ξέρεις ότι έχεις κόλλημα με τις Ουραλο-αλταϊκές γλώσσες xD Τα ιαπωνικά με τα φινλανδικά υποστηρίζεται από μπόλικους επιστήμονες ότι είναι στην ίδια οικογένεια. Μην το βάλεις κάτω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
κινεζικα αραβικα και ισπανικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
25-26/09
24 ώρες στο Γαλλικό Ινστιτούτο Αθηνών!
Από τη Παρασκευή 25 στις 14.00΄ ως το Σάββατο 26 στις 14.00΄, το IFA ανοίγει τις πόρτες του. Καθώς θα επισκέφτεστε τους χώρους, τις αίθουσες διδασκαλίας, τη Βιβλιοθήκη, περνώντας από το auditorium και το μπιστρό Paris-Athènes, θα μπορείτε να συμμετέχετε σε μαθήματα, να δοκιμάσετε τις γνώσεις σας με ένα τέστ γαλλικών, να ακούσετε τη διήγηση ιστοριών, να δείτε μια ταινία ή ακόμη... να δοκιμάσετε κρέπες! Με αποκορύφωμα της εκδήλωσης: η διάλεξη του Jack Lang στο Auditorium.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justelene22

Νεοφερμένος

Η justelene22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Φινλανδικά?? OMG! Είναι πανδύσκολα!!! Βρήκα μπόλικες γραμματικές και βιβλία εκμάθησης αλλά είναι πραγματικά η πιο δύσκολη ευρωπαϊκή γλώσσα μαζί με τα πολωνικά και τα ολλανδικα(διαφωνώ για τα τελευταία..)!! Αλλά να ξέρεις ότι έχεις κόλλημα με τις Ουραλο-αλταϊκές γλώσσες xD Τα ιαπωνικά με τα φινλανδικά υποστηρίζεται από μπόλικους επιστήμονες ότι είναι στην ίδια οικογένεια. Μην το βάλεις κάτω:P

Χε χε το ξέρω, λένε ότι είναι μία από τις 5 δυσκολότερες γλώσσες που υπάρχουν! Βασικά μόνο από ταινίες έχω ακούσει και μου αρέσει που οι ήχοι μοιάζουν με θρόισμα ανέμου (αρκετών μποφόρ, ωστόσο!!:D). Τα ολλανδικά που ανέφερες πιθανόν να τα ξεκινήσω φέτος αλλά μη με τρομάζεις! Μου φαίνονταν αρκετά βατή γλώσσα απ όσα είχα πληροφορηθεί. Ευχαριστώ πολύ για την γλωσσολογική πληροφορία, δεν είχα ιδέα ότι αυτές οι δύο γλώσσες (ιαπωνικά-φινλανδικά) υπήρχε περίπτωση να σχετίζονταν, εκτός του ότι μου θυμίζουν και οι δύο άνεμο lol!!!:D Συγχαρητήρια για το ενδιαφέρον κόλλημά σου με γλωσσολογία (αν δεν κάνω λάθος γνωρίζεις σουηδικά και εβραικά που είναι σπάνιες κι ενδιαφέρουσες γλώσσες). !!! Αν του χρόνου έρθεις τελικά στο Μεταφραστικό στην Κέρκυρα θα μας βάλεις τα γυαλιά!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennoulita

Νεοφερμένος

Η Pennoulita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Iταλικά.Επίσης θα ήθελα να συνεχίσω τα ισπανικά που λόγω τρίτης λυκείου αναγκάστηκα να σταματήσω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex F-17

Νεοφερμένος

Ο Alex F-17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Χε χε το ξέρω, λένε ότι είναι μία από τις 5 δυσκολότερες γλώσσες που υπάρχουν! Βασικά μόνο από ταινίες έχω ακούσει και μου αρέσει που οι ήχοι μοιάζουν με θρόισμα ανέμου (αρκετών μποφόρ, ωστόσο!!:D). Τα ολλανδικά που ανέφερες πιθανόν να τα ξεκινήσω φέτος αλλά μη με τρομάζεις! Μου φαίνονταν αρκετά βατή γλώσσα απ όσα είχα πληροφορηθεί. Ευχαριστώ πολύ για την γλωσσολογική πληροφορία, δεν είχα ιδέα ότι αυτές οι δύο γλώσσες (ιαπωνικά-φινλανδικά) υπήρχε περίπτωση να σχετίζονταν, εκτός του ότι μου θυμίζουν και οι δύο άνεμο lol!!!:D Συγχαρητήρια για το ενδιαφέρον κόλλημά σου με γλωσσολογία (αν δεν κάνω λάθος γνωρίζεις σουηδικά και εβραικά που είναι σπάνιες κι ενδιαφέρουσες γλώσσες). !!! Αν του χρόνου έρθεις τελικά στο Μεταφραστικό στην Κέρκυρα θα μας βάλεις τα γυαλιά!!!:no1:

Σορρυ κι άμα σε τρόμαξα για τα ολλανδικά , αλλά αυτή ειναι η αλήθεια...! Αλλά σίγουρα το θέμα είναι υποκειμενικό. Πχ για μένα οι σλάβικες γλώσσες είναι παλούκια , γιατί στο κάτω κάτω δεν μ'αρέσουν , ενώ άλλοι τις θεωρούν ένα τίποτα! Καλό κουράγιο για τις διαφορετικές γλώσσες που επέλεξες! Άμα σ'αρέσουν τόσο μπορείς να τισ ξεσκίσεις!!! Btw , δες αυτό το φινλανδικό κομμάτι(κομματάρα:P) : [ame]https://www.youtube.com/watch?v=Y6nypZLLqz4[/ame]

Μακάρι να είμαι του χρόνου Κέρκυρα για να γνωρίσω επιτέλους το γυναικοκρατούμενο αυτό πανεπιστήμιο:D Ελπίζω να λατρέψω την Κέρκυρα για τουλάχιστον 2 λόγους.....:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justelene22

Νεοφερμένος

Η justelene22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Σορρυ κι άμα σε τρόμαξα για τα ολλανδικά , αλλά αυτή ειναι η αλήθεια...! Αλλά σίγουρα το θέμα είναι υποκειμενικό. Πχ για μένα οι σλάβικες γλώσσες είναι παλούκια , γιατί στο κάτω κάτω δεν μ'αρέσουν , ενώ άλλοι τις θεωρούν ένα τίποτα! Καλό κουράγιο για τις διαφορετικές γλώσσες που επέλεξες! Άμα σ'αρέσουν τόσο μπορείς να τισ ξεσκίσεις!!! Btw , δες αυτό το φινλανδικό κομμάτι(κομματάρα:P)

Μακάρι να είμαι του χρόνου Κέρκυρα για να γνωρίσω επιτέλους το γυναικοκρατούμενο αυτό πανεπιστήμιο:D Ελπίζω να λατρέψω την Κέρκυρα για τουλάχιστον 2 λόγους.....:P;)

Για αλλη μια φορά ευχαριστώ Αλ, καλή σταδιοδρομία και σε σένα! Να είσαι σίγουρος ότι αν τελικά επιλέξεις την Κέρκυρα, θα την αγαπήσεις για πολύ περισσοτερους από 2 λόγους! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελβίρα40308

Νεοφερμένος

Η Ελβίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ξέρω αγγλικά και γαλλικά
θέλω ιταλικά και ιαπωνέζικα
και ανετα μαθαινω και ισπανικά εφόσον γνωρίζω ιταλικα και γαλλικά
χιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
αγγλικα ,και μετα τα γερμανικα ιταλικα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphadora

Νεοφερμένος

Η Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ιταλικά... και ισπανικά, αλλά κυρίως ιταλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Κινέζικα.Μου φαίνεται ενδιαφέρουσα γλώσσα,αν και πολυυυυύ δύσκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Κινέζικα γιατί είναι η γλώσσα του μέλλοντος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
:)γερμανικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Δεν θες, πιστεψε με. :)
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Δεν θες, πιστεψε με. :)
:P
ηδη εχω αρχισει και εχω ακουσει οτι μοιαζουν με αρχαια και πιστευω οτι εινα ωραια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top