Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 59 32.8%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.6%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.7%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,094 μηνύματα.
Γενικα επειδη ειμαι καλος μαθητης οι πιο πολλοι μου λενε θετικη.Φετος ειχα πολυ καλους βαθμους στα μαθηματα και των 2 κατευθυνσεων αλλα ειχα πιο καλους βαθμους στα θεωρητικα μαθηματα παρα στα θετικα και βαριομουν λιγακι τα μαθηματικα, ειδικα τη γεωμετρια και τη χημεια.Αυτη τη χρονια για καποιο λογο αρχισαν να μου αρεσουν τα Αρχαια,εγινε το αγαπημενο μου μαθημα!Στο γυμνασιο το μισουσα αλλα στο λυκειο ηταν εντελως διαφορετικα.Για αυτο αρχισα να σκεφτομαι επαγγελματα θεωρητικης κατευθυνσης οπως το δικηγορου το οποιο πιστευω οτι μου αρεσει αλλα σκεφτομαι πολυ,τι επαγγελματικη αποκατασταση μου προσφερει το καθε επαγγελμα αργοτερα,για αυτο αγχωνομαι.:worry:

Δεν ξέρεις τι θέλεις ακόμα (δε σε κατηογορώ όλα τα παιδάκια σε αυτή την ηλικία είναι μπερδεμένα )

Πιστεύω ο λόγος που θέλεις νομική είναι λόγω ότι έχει υψηλή βάση και είμαι σίγουρος ότι αν σκόπευεις για θετική θα ήθελες ιατρική για τον ίδιο λόγω.

Αν θέλεις νομική πρέπει να σου αρέσει η Έκεθση (επιχειρηματολογία), οι δικηγορίστικες ταινίες , τα κουστούμια και να υπερασπίζεσαι το δίκιο ή το άδικο. Το αρχαία δεν έχουν καμία σχέση με την νομική θαρρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η πολιτική και δίκαιο και η κοινωνιολογία είναι τα μόνα μαθήματα που σχετίζονται με τη νομική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μάστερ2

Νεοφερμένος

Ο μάστερ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δεν ξέρεις τι θέλεις ακόμα (δε σε κατηογορώ όλα τα παιδάκια σε αυτή την ηλικία είναι μπερδεμένα )

Πιστεύω ο λόγος που θέλεις νομική είναι λόγω ότι έχει υψηλή βάση και είμαι σίγουρος ότι αν σκόπευεις για θετική θα ήθελες ιατρική για τον ίδιο λόγω.

Αν θέλεις νομική πρέπει να σου αρέσει η Έκεθση (επιχειρηματολογία), οι δικηγορίστικες ταινίες , τα κουστούμια και να υπερασπίζεσαι το δίκιο ή το άδικο. Το αρχαία δεν έχουν καμία σχέση με την νομική θαρρώ.
ειναι και αυτος ενας λογος.Παντως για θετικη δεν σκοπευω για ιατρικη επειδη δεν μου αρεσει.Θα ηθελα ομως να φτασω τα μορια της ιατρικης και ας μην πηγαινα.Ισως ομως να πηγαινα οδοντιατρικη αλλα και παλι δεν μου πολυαρεσει.Εκθεση ειμαι πολυ καλος και μου αρεσει αρκετα σαν μαθημα, το βρισκω ευκολο και γενικοτερα δεν ειχα ποτε προβλημα στο μαθημα αυτο,μου αρεσει να φοραω κουστουμια,δικηγοριστικες ταινιες δεν εχω παρακολουθησει πολλες και μου αρεσει να υπερασπιζομαι το δικαιο η το αδικο.Ειδικα το δικαιο,σιχαινομαι την αδικια.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ειναι και αυτος ενας λογος.Παντως για θετικη δεν σκοπευω για ιατρικη επειδη δεν μου αρεσει.Θα ηθελα ομως να φτασω τα μορια της ιατρικης και ας μην πηγαινα.Ισως ομως να πηγαινα οδοντιατρικη αλλα και παλι δεν μου πολυαρεσει.Εκθεση ειμαι πολυ καλος και μου αρεσει αρκετα σαν μαθημα, το βρισκω ευκολο και γενικοτερα δεν ειχα ποτε προβλημα στο μαθημα αυτο,μου αρεσει να φοραω κουστουμια,δικηγοριστικες ταινιες δεν εχω παρακολουθησει πολλες και μου αρεσει να υπερασπιζομαι το δικαιο η το αδικο.Ειδικα το δικαιο,σιχαινομαι την αδικια.:mad:
Ότι για να γίνεις δικηγόρος χρειάζεσαι αυτά :hehe: Να έχεις γνωριμίες και σιγά μην ενδιαφερθούν αρκετοί για το δίκαιο..πιο πολύ με το συμφέρον και τις συνθήκες δρουν οι δικηγόροι και αρκετοί δικαστές είναι κατευθυνόμενοι..:hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Πολύ ρομαντικά βλέπουν κάποιοι τις επιστήμες και τα επαγγέλματα που..ούτε στην πολιτεία του Πλάτωνα να ζούσαν δεν θα υπήρχαν τόσο δυνατές ανθρώπινες αξίες. :popcorn: Ξεκαβαλήστε όσο προλαβαίνετε. Η κοινωνία στην οποία ζούμε δεν λειτουργεί με τον μαθητικό "εγώ-ρομαντισμό" που διακατέχει αρκετούς εφήβους (ιδίως όσους δεν έχουν σχέση με την ελεύθερη αγορά εργασίας λόγω οικογένειας). Οι δικηγόροι είναι αρκετά "κουτσομπόληδες" και επαγγελματίες με δοσοληψίες του πεζοδρομίου με τον πελάτη. Θέλει πολλή βρωμιά και επικοινωνιακά χαρίσματα να έχει κάποιος για να μπορέσει να "περάσει" το άδικο ως δίκαιο στην υπεράσπιση διότι η "χασοδικία" δεν είναι ωραία ρετσινιά μετά. Στο ίδιο μήκος κύματος κινούνται και οι δικαστικοί οι οποίοι δεν δικάζουν τόσο αμερόληπτα, ενώ σχεδόν όλοι τους αντιμετωπίζουν την κάθε υπόθεση ως μια ρουτίνα για το μισθό τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,094 μηνύματα.
ειναι και αυτος ενας λογος.Παντως για θετικη δεν σκοπευω για ιατρικη επειδη δεν μου αρεσει.Θα ηθελα ομως να φτασω τα μορια της ιατρικης και ας μην πηγαινα.Ισως ομως να πηγαινα οδοντιατρικη αλλα και παλι δεν μου πολυαρεσει.Εκθεση ειμαι πολυ καλος και μου αρεσει αρκετα σαν μαθημα, το βρισκω ευκολο και γενικοτερα δεν ειχα ποτε προβλημα στο μαθημα αυτο,μου αρεσει να φοραω κουστουμια,δικηγοριστικες ταινιες δεν εχω παρακολουθησει πολλες και μου αρεσει να υπερασπιζομαι το δικαιο η το αδικο.Ειδικα το δικαιο,σιχαινομαι την αδικια.:mad:
αν σου αρέσει η ταινία

τότε η νομική είναι καλή σχολή για σένα όμως να ξέρεςι πως ένας καλός δικηγόρος πρέπει να υπερασπίζεται και το άδικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

μάστερ2

Νεοφερμένος

Ο μάστερ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
αν σου αρέσει η ταινία

τότε η νομική είναι καλή σχολή για σένα όμως να ξέρεςι πως ένας καλός δικηγόρος πρέπει να υπερασπίζεται και το άδικο...
σε ευχαριστω πολυ!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Εμένα η δική μαμά όταν είχε δηλώσει Μουσικολογία ΑΠΘ ήξερε ότι μπορεί κάποια στιγμή να μην έχει δουλειά όμως ρίσκαρε και το σπούδασε.:)

Παράδειγμα προς μίμιση??

Οκ, κάνε ό,τι θέλεις, δεν πρόκειται να κάτσω να σε πείσω. Ούτε που με νοιάζει για την ακρίβεια, :P απλά είπα την γνώμη μου. Όταν ξυπνήσεις από το όνειρο σου ή βγεις από τον μικρόκοσμο που ζεις, θα διαπιστώσεις πως τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα, απ'ότι νομίζεις. Τότε τα ξαναλέμε, αντε γειαα. Αρκετά σπατάλησα πάλι τον πολύτιμο χρόνο μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Παράδειγμα προς μίμιση??

Οκ, κάνε ό,τι θέλεις, δεν πρόκειται να κάτσω να σε πείσω. Ούτε που με νοιάζει για την ακρίβεια, :P απλά είπα την γνώμη μου. Όταν ξυπνήσεις από το όνειρο σου ή βγεις από τον μικρόκοσμο που ζεις, θα διαπιστώσεις πως τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα, απ'ότι νομίζεις. Τότε τα ξαναλέμε, αντε γειαα. Αρκετά σπατάλησα πάλι τον πολύτιμο χρόνο μου. :P
well yeah δε θα διαφωνήσω ότι είναι δύσκολα. Αλλά αν μπορεί να ακολουθήσει το όνειρό της γιατί να μην το κάνει; Άλλωστε αν κάνει αυτό που της αρέσει θα αποδίδει και περισσότερο. Ναι είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει ως άνθρωποι να μείνουμε στάσιμοι και να μην κοιτάμε μπροστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αρκετά σπατάλησα πάλι τον πολύτιμο χρόνο μου. :P
Too much κακία και να σκεφτείς πως ούτε καν σου μίλησα έτσι.
well yeah δε θα διαφωνήσω ότι είναι δύσκολα. Αλλά αν μπορεί να ακολουθήσει το όνειρό της γιατί να μην το κάνει; Άλλωστε αν κάνει αυτό που της αρέσει θα αποδίδει και περισσότερο. Ναι είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει ως άνθρωποι να μείνουμε στάσιμοι και να μην κοιτάμε μπροστά.
Τάσο δε σημαίνει αυτό απλώς η aggresive προφανώς εννοεί ότι κάποιες φορές πρέπει να καταπιέζεις κάποια από τα "θέλω" σου προκειμένου να ζήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Παράδειγμα προς μίμιση??

Οκ, κάνε ό,τι θέλεις, δεν πρόκειται να κάτσω να σε πείσω. Ούτε που με νοιάζει για την ακρίβεια, :P απλά είπα την γνώμη μου. Όταν ξυπνήσεις από το όνειρο σου ή βγεις από τον μικρόκοσμο που ζεις, θα διαπιστώσεις πως τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα, απ'ότι νομίζεις. Τότε τα ξαναλέμε, αντε γειαα. Αρκετά σπατάλησα πάλι τον πολύτιμο χρόνο μου. :P

Ναι τα πράγματα είναι δύσκολα, σαφώς, αλλά μήπως κάπως έτσι διαχωρίζεται η αισιοδοξία από την απαισιοδοξία, η προσπάθεια από τον συμβιβασμό; Γιατί με τους συμβιβασμούς φτάσαμε εδώ που φτάσαμε.

well yeah δε θα διαφωνήσω ότι είναι δύσκολα. Αλλά αν μπορεί να ακολουθήσει το όνειρό της γιατί να μην το κάνει; Άλλωστε αν κάνει αυτό που της αρέσει θα αποδίδει και περισσότερο. Ναι είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει ως άνθρωποι να μείνουμε στάσιμοι και να μην κοιτάμε μπροστά.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Τάσο δε σημαίνει αυτό απλώς η aggresive προφανώς εννοεί ότι κάποιες φορές πρέπει να καταπιέζεις κάποια από τα "θέλω" σου προκειμένου να ζήσεις.
εγώ πάλι πιστεύω ότι τα θέλω θα σε πάνε μπροστά. Προσωπική άποψη δε λέω οκ λογικό να διαφωνούν πολλοί στην εποχή που ζούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
εγώ πάλι πιστεύω ότι τα θέλω θα σε πάνε μπροστά. Προσωπική άποψη δε λέω οκ λογικό να διαφωνούν πολλοί στην εποχή που ζούμε...
Τάσο,είμαι της ίδιας ακριβώς άποψης και θεωρώ ότι δύσκολο ξε-δύσκολο όταν θες κάτι το παλεύεις για να το έχεις.
Απλώς άλλο είναι να παλεύεις για μία θέση εργασίας στο επάγγελμα που γούσταρες ο ίδιος και άλλο να παλεύεις για μία θέση σε επάγγελμα που σου επέβαλαν είτε οι συνθήκες είτε (ακόμη χειρότερα,κατ'εμέ) οι φιλοδοξίες των γονιών σου.:P
Αλλά οι ουρές στον OAEΔ με τα περισσότερα άτομα να΄χουν σπουδάσει αυτό που θέλουν και να μην βρίσκουν δουλειά εμένα προσωπικά με αποθαρρύνουν.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Δεν παίζεστε... άλλα λέω, άλλα καταλαβαίνετε, άλλα γράφετε, άλλα εννοείτε...
Συνεχίστε να κοιμάστε στον... ύπνο του δικαίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν παίζεστε... άλλα λέω, άλλα καταλαβαίνετε, άλλα γράφετε, άλλα εννοείτε...
Συνεχίστε να κοιμάστε στον... ύπνο του δικαίου.
Ποιο είναι το καλύτερο επάγγελμα για εσένα, κοριτσάρα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν παίζεστε... άλλα λέω, άλλα καταλαβαίνετε, άλλα γράφετε, άλλα εννοείτε...
Συνεχίστε να κοιμάστε στον... ύπνο του δικαίου.
Εσύ μπορείς να συμβιβαστείς με κάτι ακόμα και αν το μισείς γιατί θα σε δώσει λεφτά κτλ. Πολύ καλά. Άσε τους άλλους όμως να παλέψουν για τα όνειρά τους. Αν κάτι το θέλουν πολύ θα γίνει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εσύ μπορείς να συμβιβαστείς με κάτι ακόμα και αν το μισείς γιατί θα σε δώσει λεφτά κτλ. Πολύ καλά. Άσε τους άλλους όμως να παλέψουν για τα όνειρά τους. Αν κάτι το θέλουν πολύ θα γίνει.:)
Βασικά ο επιτυχημένος εν τέλει είναι αυτός που κάνει το όνειρό του/αυτό που του αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Βασικά ο επιτυχημένος εν τέλει είναι αυτός που κάνει το όνειρό του/αυτό που του αρέσει.
Συμφωνώ απόλυτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Παιδιά μην ακούτε κανέναν πέρα από τον εαυτό σας και την καρδιά σας(ούτε γονείς,ούτε γνωστούς ούτε κανέναν).... Άλλωστε εκείνος που θα καταφέρει να κάνει επάγγελμα αυτό που αγαπά θα είναι ο πιο ευτυχισμένος και τυχερός άνθρωπος του κόσμου γιατί δεν θα αναγκαστεί να δουλέψει ούτε μία μέρα στην ζωή του....Σκεφτείτε το!!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Aggressive αρχισες να παιρνεις φορα...και να κοπανας με μαχαιρια και τσεκουρια ( btw εσυ θυγεσαι ) :P
Παράδειγμα προς μίμιση??

Οκ, κάνε ό,τι θέλεις, δεν πρόκειται να κάτσω να σε πείσω. Ούτε που με νοιάζει για την ακρίβεια, :P απλά είπα την γνώμη μου. Όταν ξυπνήσεις από το όνειρο σου ή βγεις από τον μικρόκοσμο που ζεις, θα διαπιστώσεις πως τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα, απ'ότι νομίζεις. Τότε τα ξαναλέμε, αντε γειαα. Αρκετά σπατάλησα πάλι τον πολύτιμο χρόνο μου. :P
Κοπελια τα πραγματα ειναι το ιδιο δυσκολα με ενα δικηγορο , οικονομολογο , μαθηματικο , μουσικο (εκτος φυσικα αν εχει πλουσιο μπαμπα κατι που στη σημερον ημερα φανταζει δυσκολο ) . Θα παλεψεις που θα παλεψεις για ενα πενυχρο εισοδημα , γιατι να μη παλεψεις για κατι που ποθεις , που αγαπας;;;
Πλεον καμια σχολη δε σου εγγυαται σιγουρη αποκατασταση οποτε το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να γινεις οσο καλυτερος μπορεις στο αντικειμενο σπουδων σου
Υ.Γ. Κανενας μα κανενας δε σε υποχρεωσε να σπαταλησεις τον πολυτιμο ελευθερο χρονο σου για χαρη μας..ξεκολλα
Δεν παίζεστε... άλλα λέω, άλλα καταλαβαίνετε, άλλα γράφετε, άλλα εννοείτε...
Συνεχίστε να κοιμάστε στον... ύπνο του δικαίου.
Ναι λοιπον ειμαστε απαικτοι , ρομαντικοι και ιδεαλιστες!!!!
Βαθυα κοιμησμενος ειναι ο ανθρωπος που θυσιαζει τα "θελω" του στο βωμο της "σιγουρης" δουλειας....
αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top