Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 59 32.8%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.6%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.7%

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Από το τμήμα μας, μόνο 2 θέλουμε θεωρητική. Οι υπόλοιποι 14 Θετική και οι άλλοι 8 Τεχνολογική:P

Για να μη λέτε εσείς με την καραμελίτσα "Η Θετική και η τεχνολογική θα κάνει τα κοινά μαθήματα μαζί", για σκεφτείτε λίγο πριν το πείτε:hehe:
Έστω ότι η Θετική είναι 17 παιδιά και η τεχνολογική 22 παιδιά, που δίνουν σύνολο 39 παιδιών... Ερωτώ: ΠΟΥ ΘΑ ΧΩΡΕΣΟΥΝ 39 ΠΑΙΔΙΑ;:hehe: +bonus: Το ίδιο το υπουργείο δίνει ρητή εντολή, ότι ένα τμήμα δεν μπορεί να υπερβαίνει τα 30 παιδιά.

Τώρα, αν είναι το τμήμα της Θετικής 7 παιδιά και το τμήμα της τεχνολογικής 20 παιδιά, τότε τα τμήματα μπορούν να συνενωθούν στα κοινά μαθήματα. Αν και σε πολλά σχολεία δεν ισχύει αυτό. Ισχύει μόνο όταν υπάρχουν ελλείψεις, πχ:P

Δεν είπαμε πως συμβαίνει πάντα. Εξαρτάται από τα παιδιά που υπάρχουν σε κάθε κατεύθυνση.

Στο σχολείο μου πάντως αυτό συνέβη και πέρυσι και αυτό πρόκειται να συμβεί και φέτος κατά πάσα πιθανότητα γιατί τεχνολογική+θετική μαζί δεν θα υπερβαίνουν τα 30 παιδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αν δε ξερετε τι σχολή θα διαλέξετε να δηλώσετε θετική δηλώστε θεωρητική μονο αν κατευθύνεστε σε μια θεωρητική σχολή και οχι γιατι δε σας αρεσουν τα μαθηματικα και η φυσικη.

Αν δηλώσετε τεχνολογική διοτι νομιζετε και οτι ειναι πιο ευκολη απο την θετική να ξέρετε πως με αυτή την επιλογή σας θυσιαζετε ενα ολοκληρο πεδιο συνεπως δηλώστε τεχνολογικη μονο αν αδιαφορειτε για το 3ο πεδιο.

Αν δεν ειστε καλοι μαθητές πιστευω οτι η θετική ειναι η καλυτερη λυση διοτι με μικρους βαθμους μπαινετε σε εξαιρετικες σχολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
θεωρητική θα πάω (σε ποια άλλη κατεύθυνση θα πήγαινε η τρελή φιλόσοφος ; )
απτο τμήμα μας θα πάνε:
μόνο 4-5 άτομα θεωρητική\
μόνο 4-5 άτομα θετική
και όλοι οι υπόλοιποι τεμπέληδες ή θα πάνε σε κάποιο επάλ,ή θα πάνε τεχνολογική

στενοχωριέμαι που τόσα άτομα υποτιμούν μαθήματα όπως :γλώσσα και αρχαία,αλλα τί να κάνω;
ελπίζω με τον καιρό να τα εκτιμήσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
θεωρητική θα πάω (σε ποια άλλη κατεύθυνση θα πήγαινε η τρελή φιλόσοφος ; )
απτο τμήμα μας θα πάνε:
μόνο 4-5 άτομα θεωρητική\
μόνο 4-5 άτομα θετική
και όλοι οι υπόλοιποι τεμπέληδες ή θα πάνε σε κάποιο επάλ,ή θα πάνε τεχνολογική

στενοχωριέμαι που τόσα άτομα υποτιμούν μαθήματα όπως :γλώσσα και αρχαία,αλλα τί να κάνω;
ελπίζω με τον καιρό να τα εκτιμήσουν
όσα άτομα πάνε τεχνολογική υποτιμούν την γλώσσα και τα αρχαία???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
όσα άτομα πάνε τεχνολογική υποτιμούν την γλώσσα και τα αρχαία???:confused:

όσα άτομα δεν πάνε θεωρητική υποτιμούν την γλώσσα και αρχαία.έτσι γίνεται στο '''υπέροχο'' σχολείο μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
όσα άτομα δεν πάνε θεωρητική υποτιμούν την γλώσσα και αρχαία.έτσι γίνεται στο '''υπέροχο'' σχολείο μας :)
εσύ πως τα τιμάς δηλαδή?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
στενοχωριέμαι που τόσα άτομα υποτιμούν μαθήματα όπως :γλώσσα και αρχαία,αλλα τί να κάνω;
ελπίζω με τον καιρό να τα εκτιμήσουν

:redface::redface::redface::redface::hmm: Ανηκω κι εγω σε αυτους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
και όλοι οι υπόλοιποι τεμπέληδες ή θα πάνε σε κάποιο επάλ,ή θα πάνε τεχνολογική

στενοχωριέμαι που τόσα άτομα υποτιμούν μαθήματα όπως :γλώσσα και αρχαία,αλλα τί να κάνω;
ελπίζω με τον καιρό να τα εκτιμήσουν

Δηλαδή όσα παιδιά πάνε στην τεχνολογική είναι τεμπέληδες; Τι ωραία γενίκευση.
Ότι να ναι, πραγματικά.
Και όπως είπε και ο johnnaousa, εσύ πως τα τιμάς δηλαδή; Με το ότι θα πας θεωρητική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Με την ίδια λογική τα χαζά που δε ξέρουν πόσο κάνει 1+1 πάνε θεωρητική,γιατί δεν έχουν πρακτικό (=χρήσιμο) μυαλό και ξέρουν μόνο να παπαγαλλίζουν και να διαβάζουν ποιήματα.
_
Που πάμε άραγε,ποιο μονοπάτι να διαλέξω.
Βρέχει ή με φτύνουν,χθες έφαγα φασολάκια.
Το τυρί ταίριαζε...

~Psycho~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
επειδη δεν το τονισα (οπως μου ειπαν και στο τσατ) αυτο ισχυει για του ζωγραφου.σε αλλες περιοχες μακαρι ολα τα επαλ,και ολα τα παιδια στη τεχνολογικη κατεύθυνση να είναι αστέρια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω να απαντήσω σε πολλά από τα οποία διάβασα:

1) Δεν ισχύουν τα ίδια σε όλα τα σχολεία, έτσι ας μη γενικεύουμε θεωρώντας ότι αυτό που συμβαίνει στο λύκειό μας γίνεται σε όλη την Ελλάδα.

2) Υπάρχει μια τάση πολλά παιδιά στη Β λυκείου να πηγαίνουν στη θετική και στη Γ να το γυρίζουν σε τεχνολογική. Αυτό πιστεύω ότι οφείλεται στους εξής λόγους: α) Δεν είναι σίγουροι για το τι τους ενδιαφέρει, οπότε αν αλλάξουν γνώμη από θετική γυρίζουν ανώδυνα στη Γ σε τεχνολογική, ενώ το αντίθετο θα ήταν πιο δύσκολο. β) Από παράδοση (σε κάποια, μάλλον αρκετά σχολεία) τη θετική της Β επιλέγουν οι πιο καλοί μαθητές και υπάρχει η άποψη ότι εκεί διδάσκουν οι καλύτεροι καθηγητές και γίνεται καλύτερο μάθημα (αυτό φυσικά εκεί όπου δεν γίνεται συνένωση στα κοινά μαθήματα). Να πω για το δικό μου σχολείο: Είμασταν (τότε) 100+ μαθητές στην τάξη. Στη Β έγιναν 2 τμήματα θεωρητικής, 3 θετικής και 1 τεχνολογικής (ο απουσιολόγος της τεχνολογικής είχε από την Α βαθμό 13,5). Στη Γ γίναμε 2 θεωρητικής, 1 θετικής, 1 τεχνολογικής (κύκλου Ι) και 2 τεχνολογικής (κύκλου ΙΙ).

3) Για την τεχνολογική (κύκλου Ι) μην τη θεωρείτε από την αρχή αδύνατη. Αν 5-6 παιδιά τη ζητήσουν στη Γ, είναι υποχρεωμένοι να την κάνουν. Εμείς τα καταφέραμε τότε και τη δημιουργήσαμε. Στο χέρι σας είναι, αρκεί να μην ακούτε τι θα σας λένε στα φροντιστήρια.

4) Για τους αριθμούς και τις συγχωνεύσεις τμημάτων τα πράγματα δεν είναι παντού τα ίδια. Αν δεν κάνω λάθος ο μέγιστος αριθμός μαθητών ανά τμήμα είναι 28. Όπου γίνεται χωρίς να τον ξεπεράσουν, ενώνουν θετική με τεχνολογική στα κοινά μαθήματα. Επίσης ο αριθμός για να δημιουργηθεί τμήμα εξαρτάται από τις συνθήκες. Για παράδειγμα αν ζητήσουν θεωρητική 3 άτομα, αν υπάρχει κοντά άλλο λύκειο μπορεί να τους στείλουν εκεί, αν όχι (π.χ. σε ένα νησί) θα τους κάνουν τμήμα.

5) Οι δηλώσεις που κάνουν τώρα οι μαθητές της Α λυκείου για επιλογή κατεύθυνσης είναι προσωρινές και γίνονται για να δει το σχολείο στο περίπου τι τμήματα θα έχει του χρόνου. Το Σεπτέμβριο θα κάνετε τις οριστικές δηλώσεις. Επίσης θα σας δωθεί το δικαίωμα να αλλάξετε γνώμη μέχρι κάποια ημερομηνία (χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω 31 Οκτωβρίου).


6)
στενοχωριέμαι που τόσα άτομα υποτιμούν μαθήματα όπως :γλώσσα και αρχαία,αλλα τί να κάνω; ελπίζω με τον καιρό να τα εκτιμήσουν
Πιστεύω ότι παραπάνω αποτελούν (ανεπιτυχή) προσπάθεια χιούμορ. Διαφορετικά δεν θα μπορούσα να θεωρήσω σοβαρό άτομο κάποιον που πιστεύει ότι αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο οι μαθητές επιλέγουν θετική ή τεχνολογική. Θα έπρεπε δηλαδή να καταργήσουμε όλες τις επιστήμες εκτός των θεωρητικών?

7)
Αν δεν ειστε καλοι μαθητές πιστευω οτι η θετική ειναι η καλυτερη λυση διοτι με μικρους βαθμους μπαινετε σε εξαιρετικες σχολες
Έχω την εντύπωση ότι αυτά τα "δεδομένα" αφορούν άλλο παράλληλο σύμπαν και όχι το δικό μας.

8.) Καλή επιλογή σε όλους.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Πιστεύω ότι παραπάνω αποτελούν (ανεπιτυχή) προσπάθεια χιούμορ. Διαφορετικά δεν θα μπορούσα να θεωρήσω σοβαρό άτομο κάποιον που πιστεύει ότι αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο οι μαθητές επιλέγουν θετική ή τεχνολογική. Θα έπρεπε δηλαδή να καταργήσουμε όλες τις επιστήμες εκτός των θεωρητικών?

δε λεω οτι ειναι ο λόγος που επιλέγουν θετική ή τεχνολογική λεω ότι είναι γεγονός ότι τα παιδιά που δείχνουν συμπάθεια στα θετικά μαθήματα συχνα υποτιμουν τα μαθήματα όπως αρχαία και γλώσσα.
επίσης λέω ότι αυτά ισχύουν στην περιοχή του ζωγράφου και όχι απαραίτητα σε όλες.
πφφφφφφ.άμα δεν αναφέρουμε και δεν τονίσουμε κάποιες λέξεις,πέφτουν όλοι να μας φάνε

*ποτέ δεν είπα ότι αυτά που συμβαίνουν στη δική μου περιοχή συμβαίνουν σε όλη την ελλάδα.
μην με κατηγορείτε για πράγματα που ποτέ δεν είπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimosthenisgeo

Νεοφερμένος

Ο dimosthenisgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Γεια σας.Παρακολουθω το θεμα γιατι μας δωσανε σημερα ενα χαρτι για να επιλεξουμε κατευθυνση κ μαθημα επιλογης.Εγω θελω σιγουρα θεωρητικη μαθημα επιλογης αρχες οικονομιας και θελω να περασω νομικη.Ωστοσο δεν ξερω ποιο μαθημα επιλογης της θεωρητικης,πολιτικη και δικαιο ή αρχες φιλοσοφιας;Εγω ελεγα πολιτικη και δικαιο που παει πιο πολυ με την νομικη και μας ειπε η υποδιευθυντρια οτι ειναι πολυ πιο ευκολο και αφου δν τ κανουμε του χρονου καλυτερα να επιλεξουμε κατι πιο ευκολο και οτι ειναι πιο καλη η καθηγητρια.Ομως μου ειπανε μαθητες οτι καλυτερα αρχες φιλοσοφιας γιατι θα με βοηθησει στην τριτη λυκειου και οτι αυτοι τα βρισκουν σκουρα που πηραν δικαιο.Τι μου προτεινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θα έχουμε επιλογής τις Αρχές Οικονομίας του χρόνου; Αφού τις διδασκόμαστε φέτος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Θα έχουμε επιλογής τις Αρχές Οικονομίας του χρόνου; Αφού τις διδασκόμαστε φέτος:P

Θα έχουμε και θα κάνουμε τα κεφάλαια που δεν κάναμε φέτος...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θα έχουμε και θα κάνουμε τα κεφάλαια που δεν κάναμε φέτος...;)
Δεν ξέρω για 'σας, πάντως εμείς το τελειωσαμε όλο το βιβλιαράκι:P (Τη διδακτέα ύλη την τελειώσαμε προς το τέλος Μαρτίου)

Δε νομίζω να ισχύει, πάντως. Έψαξα και δε βρήκα σχετική εγκύκλιο για την επιλογή κατευθύνσεων και μαθημάτων επιλογής.
@dimosthenisgeo: Εγώ φιλοσοφία θα επιλέξω. Θεωρώ ότι είναι ένα μάθημα που προάγει την κρητική σκέψη και διαβούλευση, κάτι που δεν κάνει το "Δίκαιο" (που μόνο δίκαιο δεν είναι:hehe:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosthenisgeo

Νεοφερμένος

Ο dimosthenisgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Δεν ξέρω για 'σας, πάντως εμείς το τελειωσαμε όλο το βιβλιαράκι:P (Τη διδακτέα ύλη την τελειώσαμε προς το τέλος Μαρτίου)

Δε νομίζω να ισχύει, πάντως. Έψαξα και δε βρήκα σχετική εγκύκλιο για την επιλογή κατευθύνσεων και μαθημάτων επιλογής.
@dimosthenisgeo: Εγώ φιλοσοφία θα επιλέξω. Θεωρώ ότι είναι ένα μάθημα που προάγει την κρητική σκέψη και διαβούλευση, κάτι που δεν κάνει το "Δίκαιο" (που μόνο δίκαιο δεν είναι:hehe:).
Ναι θα εχουμε.Εμας σημερα μας εδωσαν το χαρτι με τα μαθηματα επιλογης για να επιλεξουμε και ειναι και οι αρχες οικονομιας.Εγω θελω αρχες οικονομιας για να παρω και στη γ το αντιστοιχο μαθημα για να δωσω ως εκτο μαθημα αρχες οικονομικης θεωριας(δεν ειμαι σιγουρος αν λεγετε ετσι) και να δωσω και μαθηματικα για να ανοιξω το 5ο πεδιο σε περιπτωση που δεν περασω νομικη να εχω και αλλες εναλλακτικες.Και οι αρχες οικονομιας μας ειπαν πως θα μας βοηθησει.Οποτε και εσυ λες φιλοσοφια ε;Μηπως επειδη θελω νομικη θα με βοηθησει καλυτερα το δικαιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παιδιά και εμάς σήμερα μας έδωσαν να επιλέξουμε. Κατεύθυνση διάλεξα αλλά έχω κολλήσει στο επιλογής. Είμαι ανάμεσα σε Αστρονομία και Εφαρμογές Υπολογιστών :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά και εμάς σήμερα μας έδωσαν να επιλέξουμε. Κατεύθυνση διάλεξα αλλά έχω κολλήσει στο επιλογής. Είμαι ανάμεσα σε Αστρονομία και Εφαρμογές Υπολογιστών :/

Αστρονομία πήγαινε! ;) Και άσε το pc για την γ' λυκείου που θα δίνεις και πανελλήνιες... Μην έχεις και άλλο μάθημα για τον Ιούνη μετά... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Στη Γ΄ Λυκείου όμως θα κάνω προγραμματισμό ο οποίος είναι για τις Πανελλαδικές. Αυτά που θα κάνουμε του χρόνου είναι άλλα και μου αρέσουν. Από την άλλη όμως θέλω πολύ και Αστρονομία, να μάθω για το Σύμπαν και για αυτό είμαι σε δίλημμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top