Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
. Ούτε ιδανικά αέρια υπάρχουν όμως, αλλά εμείς τα μελετήσαμε για κάνα δίμηνο/τρίμηνο στη Φυσική, σωστά;
Ασχοληθήκαμε τόσο καιρό με τη θερμοδυναμική και το τελευταίο κομμάτι του κεφ.2: εντροπία που είναι τρομερά ενδιαφέρον είναι εκτός ύλης. Και στο κεφ.3 η βαρύτητα που λέει για δορυφόρους και μαύρες τρύπες είναι και αυτό εκτός. Ήθελα νάξερα πώς διαλέγουν την ύλη?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εμένα πάλι άλλο είναι αυτό που με ενοχλεί. Η ύλη αυτή καθαυτή :P. Η συνοχή της φετινής Φυσικής είναι ένα θέμα που καταπώς φαίνεται δεν απασχόλησε ιδιαίτερα τους ειδήμονες του υπουργείου/Π.Ι. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως το μάθημα κατακτά κάθε χρονιά την πρωτιά στις ''μαύρες λίστες'' των μαθητών, και νομίζω πως η θεματολογία του σχετίζεται αρκετά με τη δυσαρέσκεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν έχεις και άδικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εμένα πάλι άλλο είναι αυτό που με ενοχλεί. Η ύλη αυτή καθαυτή :P. Η συνοχή της φετινής Φυσικής είναι ένα θέμα που καταπώς φαίνεται δεν απασχόλησε ιδιαίτερα τους ειδήμονες του υπουργείου/Π.Ι. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως το μάθημα κατακτά κάθε χρονιά την πρωτιά στις ''μαύρες λίστες'' των μαθητών, και νομίζω πως η θεματολογία του σχετίζεται αρκετά με τη δυσαρέσκεια.
Και στη Γ το βιβλίο της φυσικής κατεύθυνσης έτσι είναι. Νομίζω και οι ίδιοι το έχουν γράψει. Δλδ και στη Β και στη Γ κατεύθυνση τα βιβλία φυσικής έχουν κεφάλαια ασύνδετα μεταξύ τους. Και το χειρότερο: τα πιο ενδιαφέροντα είναι εκτός ύλης!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kαι στη Γ κάτι με τον Einstein out είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Kαι στη Γ κάτι με τον Einstein out είναι.
Σωστά. Τα κεφάλαια
3. Κίνηση ρευστών
6. Θεωρία σχετικότητας
7. Κβαντομηχανική
είναι εκτός ύλης!!!!
Να τραβάς τα μαλλιά σου δηλαδή!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Να 'ταν μονο στη φυσικη το προβλημα..
Αφου θυμαμαι φυσικη κατ. χρειαστηκαμε λογαριθμους σχετικα συντομα, ενω ειναι στο πισω πισω μερος της αλγεβρας γενικης. Ντοιοιοινγκ.
Και υπαρχουν τετοια παραδειγματα απειρα. Οπως και στη Γ', που πρωτα ενας μαθητης μαθαινει παραγωγιση στη γενικη και μετα στην κατευθυνση(με εξαιρεσεις σαν και του λογου μου που τα ειχα κανει πρωτα στην κατευθυνση :p)
Γενικα θελει μια αναδιοργανωση το ολο θεμα με τα βιβλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μελα

Νεοφερμένος

Η Μέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
δικιο εχεις ο καθενας παει εκει που του αρεσει καλυτερα αλλα τι γινεται ομως αμα τ αρεσουν και οι 2 κατευθυνσεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Κοιτάει από ποια κατεύθυνση θα πάρει τα περισσότερα εφόδια για τις πανεπιστημιακές του σπουδές. Ή ποια κατεύθυνση δε θα τον ζορίσει χωρίς λόγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Κάντε λίγη υπομονή, και πείτε σας παρακαλω στην γνώμη σας πανω στο θεμα μου
Θα τρελαθώ αν κανω μαμ@κια, είναι μια πολύ σημαντική επιλογή, και γι'αυτό επιμένω πολύ, και υπερβάλω...
Παιδια, φέτος παω Α' λυκείου, σε κάμποσο καιρό θα μας ζητήσουν να επιλέξουμε κατεύθυνση...
Το "ΣΕΠ" δεν βοηθάει καθόλου, μα ΚΑΘΟΛΟΥ!!
Θα ήθελα να σας πω λίγο την κατάσταση στην οποία βρίσκομαι, για να μου πειτε ποια θεωρείται την καλύτερη επιλογή για μένα...
Μου αρέσει τρελά η πληροφορική, είμαι σχετικά καλός/παρα πολυ καλός στην φυσική,την λογοτεχνία, την έκθεση, την ιστορία, στην χημεία μέτριος/καλός {δεν τα πηγα καλά στο τελευταίο διαγ., αλλα κατατάλλα ΠΟΛΥ καλός, μου αρέσει πολυ...}.
Αρχές οικονμίας, πολύ καλός, και μου αρέσει πολυυυυυυ, Άλγευρα δεν τα παω τέλεια, αλλά σχετικά καλά, ο καθηγητής είναι το πρόβλημα... δεν μπορώ μαζί του... ειναι της παλιάς σχολής...Αγγλικά πολυυυυ καλός {παω και για prof.}, Αρχαία μέτριος, δεν ασχολούμαι καθόλου...
Στο Α τετραμηνο είχα: Αρχαία 16--Λογοτεχ 18--Ν.Ε.Γλ.17--Ιστορία 19--Άλγεβρα 17 {αλλά δεν το άξιζα νμζ...έγραψα 14, και δεν τα πιάνω, μόνο με δουλεια} -- Γεωμετρία 16 {αλλά θα μου το κατευάσει!}--φυσική 18 [αλλά κανονικά θα μου έβαζε 20, ήμουν του 20, σίγουρα...}--Χημεία 19-- Αρχ. οικ. 19

-----------------------------
Μου έδωσαν από το σχολείο μια φωτοτυπ. με τα πεδία και τις κατευθυν.
Βλέπωντάς τα, σκέφτομαι να διαλέξω από ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ, ΚΥΚΛΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ, 5ο ΠΕΔΙΟ { επιστήμες οικονομίας και διοικησης}, επειδή απ'ότι κατάλαυα, απο εκεί θα μου είναι πιο εύκολο να πάω σε κάποια οικονομική σχολή, η κάποια σχολή πληροφορικής...
Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας, και ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ να μου προτείνετε κάπια άλλη ιδέα καλύτερη εαν υπάρχει, συμφωνα με τα όσα ανέφερα... Γενικά, πιστεύω οτι κατι σε τεχνολογική ή θετική μου ταιριάζει περισσοτερο, καθώς αυτά είναι που μου αρέσουν, κιας μην είμαι τέλειος στην άλγεβρα {και χαλια στην γεωμετρία:redface::redface::(:(}
--------
Αυτό που θέλω πάνω α' όλα έιναι το να μπορώ να ζω αξιοπρεπώς και να μην μένω σε νοικιαζόμενο για όλη την ζωη μου...
Βασικά, θα ήθελα να ακολουθήσω κάποιο επάγγελμα με μισθό 1000 και πάνω ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ, αυτή είναι η χειρότερη περίπτωση, θελω 1500 και ΠΑΝΩ...:redface::redface::P:P:/::/::/::/::/:
----
Δωστρε καμιά καλή συμβουλη ρε παιδιά...{ όλοι δεκτοι, και μαθητές και καθηγητές...}
Σας ζητώ συγγνωμη για τυχόν λαθάκια, αλλά δεν μπάινω συχνά, έχω να μπω κατι μηνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αφου θες να ακολουθησεις τη σχολη πληροφορικης που σου αρεσει, τι αλλο ζητας να μαθεις? Κανε αυτο που θελεις.
Το προβλημα με τα μαθηματικα λυνεται με λιγα επιπλεον μαθηματα ωστε να καλυψεις τα κενα που εχεις. Αρα, ακολουθησε Τεχνολογικη κατευθυνση αφου με τα Αρχαια δεν ασχολεισαι, οποτε δεν σε βλεπω για Θεωρητικη.. ^^

Το αλλο που λες για τον μισθο, τιποτα δεν ειναι πλεον σιγουρο, και κανενας δεν θα μπορεσει να σου πει με σιγουρια οτι "η ταδε" ειναι η δουλεια που θα σε κανει πλουσιο, αλλιως θα' ταν ολοι μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Μα δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει, αν θα τα καταφέρω κτλ...Από την άλλη είναι και η επιλογή των οικονομικών... δεν ξέρω τι ακριβός να διαλέξω, και δεν ξέρω ποια ειναι η καλύτερη δυνατη επιλογή... Και φυσικός να γίνω δεν με πειράζει {που λεει ο λόγος...}
και... το θέμα δεν είναι το να γίνω πλούσιος, απλά το να έχω μικρότερες πιθανοτητες ανεργίας, και... ... "ξεφτιλισμου :D"... ...
Και σε περίπτωση που τελικά διαλέγω πληροφορική, ή οικονομικά, κατά την γνώμη σας πποιες επιλογές είναι καλυτεες?? {από πανεπιστήμεια...}
Έχετε κάτι στο νού σας?? Ανεξάρτητα απο το πόσο δύσκολο είναι το να περάσεις...
Βασικά... για πειτε... έτσι γενικά ...τι γνωρίζετε...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εγω θα σου προτεινα να πας θετικη ,εξαλλου η χημεια κατευθυνσης δεν θα σου τρωει πολυ χρονο ,και μετα αν θες αλλαζεις σε τεχνολογικη στη γ
μην ανγωνεσαι αδικα.Αυτο με την αλγεβρα που ειπες να το δεις σοβαρα τωρα αμεσως βρες καθηγητη και αρχισε 1-2 ωρες τη βδομαδα.Γεωμετρια δεν θα σου χρειαστει αλλα εγω θα ελεγα να μην την αφησεις μην τα βλεβουμε ολα χρησιμοθηρικα.Α και εκθεση προσεξεις πολυ απο του χρονου αρχισε να κανεις μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkgeopa

Νεοφερμένος

Ο Άλκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μουζάκι (Καρδίτσα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σου αρέσει η πληροφορική; Τότε να ακολουθήσεις τ' όνειρό σου. Είναι μια σχολή με πολλές προοπτικές καθώς εκτώς από μαθήματα πληροφορικής στο πανεπιστήμιο κάνεις και οικονομικά, γεγονός που σου ανοίγει το δρόμο σε πολλούς τομείς. Σκέψου το. Πιστεύω οτί αν μείνεις συγκεντρωμένος και αφοσιωμένος στο στόχο σου θα τα καταφέρεις. Διάβαζε και μην έχεις άγχος και όλα θα πάνε καλά!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Όταν λες οτι ειναι πολλοι οι τομείς? τι εννωεις? μπορεί δηλαδη να βρω κατι αλλο ετός της εξηδείκευσης, επειδή καναμε στην σχολή για αυτο??
Από πληροφορική, τι μπορώ να σπουδάσω?? Μπορείτε να μου πείτε τι επιλογές υπάρχουν? να μου πρωτείνετε κάποιο?
Βρήκα μια λίστα με αυτά...
Πληροφορική
1. Πληροφορικός - προγραμματιστής
2. Πληροφορικός οικονομίας - διοίκησης
3. Πληροφορικός τηλεπικοινωνιών - δικτύων
4. Πληροφορικός πληροφοριακών συστημάτων
5. Πληροφορικός Διαδικτύου
6. Τεχνικός πληροφορικής με πολυμέσα
7. Τεχνικός πληροφορικός εφαρμογών
8. Τεχνικός βάσεων δεδομένων και δικτύων
9. Τεχνικός ιστοσελίδων
10. Πληροφορικός - Ηλεκτρονικός
11. Πληροφορικός - Ηλεκτρολόγος - Μηχανικός
12. Τεχνικός ραδιοτηλεόρασης - δικτύων
13. Τεχνικός ηλεκτρονικών μηχανών γραφείου
14. Τεχνικός κινητής τηλεφωνίας
15. Τεχνικός Η/Υ - δικτύων
16. Τεχνικός ηλεκτρονικών μικροσυσκευών
---
Και για οικονομικά, αυτά:
1. Φοροτεχνικός - Λογιστής
2. Οικονομολόγος - Πληροφορικός
3. Οικονομολόγος - Μηχανολόγος
---
Ή μήπως αυτά..."λένε"...πιο πολυ...??
Κατασκευές, μηχανολογία κ.λπ.
1. Μηχανολόγος - μηχανικός
2. Πολιτικός μηχανικός
3. Αρχιτέκτονας μηχανικός
4. Τεχνολόγος - Ηλεκτρολόγος
----------------------------------------------------
Είναι πολλά και δεν ξερω... το σίγουρο πάντος είναι το οτι δεν πάω θεωριτική,...αλλά πρέπαι οπωςδήποτε να ακολουθήσω αυτό που μου αρέσει? Απο την στιγμή που δεν ξέρω τι ακριβός μου αρέσει? τι γινεται?...:/::hmm::hmm::hmm:
Θα μπορουσα για παράδειγμα να κάνω και κάτι που έχει σχέση με photoshop και τέτοια... από έκτη δημοτικού πσιλοασχολούμαι με αυτά :D:D {θελαμε να κανουμε χιπχοπ "μπαντα", και έκανα artwork kai tetoia...πορωση μιλαμέεεεεεε} αλλά, και πάλη είναι καλή επιλογή??
----
συγγνωμη που σας κουράζω, αλλά... ... είναι κάπως το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
----------------------------------------------------
Είναι πολλά και δεν ξερω... το σίγουρο πάντος είναι το οτι δεν πάω θεωριτική,...αλλά πρέπαι οπωςδήποτε να ακολουθήσω αυτό που μου αρέσει? Απο την στιγμή που δεν ξέρω τι ακριβός μου αρέσει? τι γινεται?...:/::hmm::hmm::hmm:
----
συγγνωμη που σας κουράζω, αλλά... ... είναι κάπως το θέμα...
Μη βιάζεσαι τόσο. Αυτά θα τα βρεις όταν έρθει η ώρα. Προς το παρόν αποφάσισε την κατεύθυνση που θα πας. Αφού δεν πας θεωρητική σου προτείνω στη Β να πας θετική για καλύτερο επίπεδο και στη Γ πολύ εύκολα το γυρνάς τεχνολογική αν θέλεις. (Αυτό για καλύτερο επίπεδο στη θετική της Β για να μην παρεξηγηθώ ανάλογα με το τι ισχύει στο σχολείο σου). Για τα υπόλοιπα θα δεις αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
αα... καταλαβα...
του χόνου η γεωμετρία στην τεχνολογικη θα παιζει καθολου σημαντικο ρόλο?? δεν τα πολυπαω καλα... γι'αυτό ρωτάω...
στα μαθηματικά υπάρχουν καθόλου tips να τα παω καλύτερα??
και αμα επιλέξω τεχνολογική, θα χρειαστεί να δώσω περισσοτερη βαρύτητα μονο στην φυσ. και στην αλγ.?? Τα αρχαία παίζουν καθόλου ρόλο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τα αρχαία παίζουν καθόλου ρόλο??

Δεν παιζουν κανενα ρολο.:P
Αρκει να' χεις πανω απο 10 στην Αντιγονη.:P

Για τα αλλα δεν ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
οκ...ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλες...!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μαλλον για τεχνολογικη παω...
{οποιος θελει να προσθέσει κατι, κανενα πρόβλημα!!! :P }
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Λοιπον δες πως εχουν τα πραματα!!!Θεωρητικη παει αυτος που δεν διαβαζει και θα διαβασει τεχνολογικη παει αυτος που δεν διαβαζει και δεν θα διαβασει και Θετικη αυτος που διαβαζει και θα συνεχισει να διαβαζει
Ελπίζω να μην το είπε συνειδητά..! Εγώ άλγεβρα έχω 20, γεωμετρία 19, χημεία 20 κτλ.[Ξέρω πως οι βαθμοί είναι ενδεικτικοί απλά τους ανέφερα για να δείξω πως ασχολούμαι.]
Στα της θεωρητικής έχω ίδιους βαθμούς, μόνο που αυτά τα γουστάρω τρελά. Οπότε η "θεωρία" σου ότι η θεωρητική είναι για αυτούς που πρόκειται να διαβάσουν είναι άκρως αβάσιμη. Απλά το να λύνεις μια άσκηση φυσικής μαθαίνεται(μετά απο 200 που κάνεις σπίτι σου). Να κάτσεις να διαβάσεις και να γράψεις σωστά έκθεση δεν γίνεται μόνο με διάβασμα - είναι κάπως έμφυτο(δεν είμαι απόλυτος αλλά οι περισσότεροι της θεωρητικής δεν νομίζουν να έχουν κάτσει να διαβάσουν και πολύ για να γράψουν σωστά έκθεση). Οπότε αυτοί που δεν το'χουν στα της θεωρητικής αλλά βαριούνται να στρωθούν και να λύσουν ασκήσεις για θετική, πάνε τεχνολογικά(τουλάχιστον όλοι οι μέτριοι μαθητές της τάξης μου επέλεξαν τεχνολογική ως εύκολη λύση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top