Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Όχι. Απάντηση σε δημόσιο μήνυμα θα δώσω δημόσια. Δεν έχω να κρύψω τίποτα από τη στιγμή που παραμένω εντός θέματος. Αν και έχουμε χάσει την ουσία απ' ό,τι βλέπω.

Ωραία λοιπόν, δεν έχω καθηγητές. Ξεχασέ τους, είπα μία χαζομάρα. Μόνος μου κάνω μάθημα και στο φροντιστήριο και τις υπόλοιπες επτά ώρες της ημέρας που περνώ στο σχολείο. Εσύ είσαι ''χαπη'' τώρα; Ελπίζω ναι γιατί περαιτέρω δόση εσκεμμένης παλαβομάρας δε θα αντέξω (εσκεμμένης γιατί μέχρι τώρα σε είχα για έξυπνη, σε έχω για έξυπνη).

Όπως είπα, χάνεις την ουσία (δεν ξέρω, μπορεί να το κάνεις και σκόπιμα). Το θέμα μας εδώ είναι άλλο και όχι οι ανύπαρκτοι καθηγητές μου. Ξεχνώντας τα άκυρα posts του Ηλία, σου είπαμε εν ολίγοις και οι δύο πως το κριτήριο ''Κατεύθυνση => Πανεπιστήμιο'' είναι λανθασμένο. Ναι, λανθασμένο. Δε χωράνε προσωπικές απόψεις και ιδεολογήματα όταν καλώς ή κακώς με τη συζήτησή μας θα παρασύρουμε κόσμο. Η επιλογή κατεύθυνσης δεν πρέπει να γίνεται αποκλειστικά και μόνο βάσει των μαθημάτων του σχολείου. Δηλαδή αλίμονο, δεν σκέφτεσαι έστω την πιθανότητα να αρέσει σε κάποιον μία επιστήμη αλλά ο τρόπος μελέτης της στο σχολείο να τον απωθεί; Σε ποια χώρα ζεις; Αρέσουν σε όλους τους μελλοντικούς φοιτητές της Νομικής τα λατινικά; Σε όλους τους μελλοντικούς γιατρούς τα μαθηματικά; Σε όλους τους μελλοντικούς Βιολόγους η Φυσική Γενικής; Όχι. Αλλά παραμένουν στις κατάλληλες κατευθύνσεις γιατί είναι ο μοναδικός προφανώς τρόπος εισαγωγής τους στις σχολές του ενδιαφέροντός τους. Να βγάλει κανείς δύο χρόνια με δύο μαθήματα που απεχθάνεται είναι δυνατό. Να βγάλει κανείς τη σχολή που του καθόρισε η κατεύθυνση της αρεσκείας του όχι απαραίτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ράνια και εσύ το ίδιο προσπαθείς να κάνεις.Αυτό που με κατηγοράς τουλάχιστον.Ακόμα ο τρόπος επιλογής σου ξες συμπίπτει με αυτά που λέω εγώ.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Θετική με τα χίλια......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noizy

Νεοφερμένος

Ο Noizy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι μόνο που πάνω δεν αναφέρει ότι δεν του αρέσει κάποιο επάγγελμα αλλά διαλέγει με βάση ότι πάει καλά.Εσύ συμφωνείς με αυτό;

δεν το διάλεξα με το κριτήριο οτι παω καλα σε κάποιο μάθημα αλλα επειδή θέλω να περάσω στη νομική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Χαίρομαι λοιπόν για αυτό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valiaa

Νεοφερμένος

Η Valiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θεωρητικη. Δν μπορω τ θετικα μαθηματα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noizy

Νεοφερμένος

Ο Noizy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Χαίρομαι λοιπόν για αυτό:)

εγώ αμα τα καταφέρω μονο τοτε θα χαίρομαι....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Καλά δεν είναι και ακατόρθωτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THERISTIS

Νεοφερμένος

Ο THERISTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως ηθελα να παω στη θεωρητικη αλλα φετος στη 1η λυκειου τα πραγματα ειναι πολυ μπερδεμενα διοτι απο τη μια μ λενε θετικη κ απο την αλλη θεψρητικη εχω μπερδευτει παρα πολυ αλλα πιστευω πως στο τελος θα επιλεξω θεωρητικη...!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Να το πω λαικα, ΓΡΑΨΕ το τι σου λενε οι αλλοι.
Εσυ τι σχολη θες να περασεις; Αυτο ειναι το ζητημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lycno + cone

Νεοφερμένος

Ο lycno + cone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
σκέπτομαι να ακολουθήσω την θετική κατεύθυνση...:jumpy:
-----------------------------------------
τι μπορώ να κάνω αμα τελειωσω το τεχνικο λυκειο???
και απο που μπορω να παρω πληροφοριες???
οποιος ξερει μου λεει...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Τεχνολογική αλλά στη Β΄Λυκείου θα πάω θετική!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μόνο αν κάνουν ξεχωριστά μαθηματικά-φυσική θα σε ωφελήσει αν κατάλαβα το συλλογισμό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μόνο αν κάνουν ξεχωριστά μαθηματικά-φυσική θα σε ωφελήσει αν κατάλαβα το συλλογισμό σου.
μα γιατι,παντου ξεχωριστα δε γινονται τα μαθηματα μεταξυ των 2 κατευθυνσεων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εμείς μαζί κάνουμε μαθηματικά και φυσική πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
α οκ, απλα σε μας κανουν ξεχωριστα γι αυτο νομιζα οτι παντου ετσι ειναι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
α οκ, απλα σε μας κανουν ξεχωριστα γι αυτο νομιζα οτι παντου ετσι ειναι.:)

Και σε μας ξεχωριστά κάνουν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και πάλι το ίδιο είναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagr97

Νεοφερμένος

Ο panagr97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλα ακομη ειμαι γυμνασιο αλλα στο λυκειο εχω αποφασισει κατα 90% να ακολουθησω θεωρητικη κατευθυνση:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Μάλλον θετική.... (Παίζει ίσως και η τεχνολογική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top